برگزیده های پرشین تولز

كمك براي دانلود

elecit

Registered User
لایک‌ها
11
آقا يكي لينك دانلود mysql 5 روبذاره براي دانلود ... من تو سايتش نتونستم پيدا كنم :blink: در ضمن از اساتيد امر كي WAMP رونصب كرده ؟؟ ؟ ؟ ؟؟ يه لينك آموزشي براي نصب PHP5.1 هم اگه بدين ممنون ميشم و همچنين براي نصب mysql5 .دستتوندرد نكنه :)

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من بهتره در اینجور موارد ، یک برنامه جامع که همی ساز و برگ های php رو داشته باشه ، دانلود و نصب کنید مثل Easyphp و Xampp و Apache2Triad و... تا خیالتون راحت باشه.

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

برنامه easyphp رو از اينجا دانلود کن
بعدش اينجوري نصبش کن:
فايلي رو که دانلود کردي اجرا کن و هر چب گفت بگو چشم و next بزن
نصب برنامه تموم شد. اجراش میکنیم (اگر IIS روی دستگاه‌تون نصب باشه ارور خواهد داد. پش بهتره IIS (نرم افزار سرور خود ویندوز) رو Uninstall کنیم.

یک آیکون زشت سیاه رنگ با نوشته E کنار ساعت ویندوز هویدا می‌شود. (راست کلیک می‌کنم و در Configuration گزینه EasyPHP رو انتخاب میکنم. اگر هر دو چراغ آپاجی و Mysql سبز بود یعنی نرم‌افزار داره درست کار می‌کنه.

حالا یکم شر و ور فنی: به طور پیش فرض ما روی localhost‌ کار خواهیم کرد. این لوکال هوست یعنی "میزبان محلی" که به عبارتی خود کامپیوتر ماست. ولی این یک اسم رمز است برای شاخه‌ای که نرم‌افزار سرور نصب شده باشه. وقتی ما از easyPHP استفاده کنیم شاخه‌ی لوکال هوست ما میشود شاخه‌ی www در مسیر نصب برنامه. یعنی اگر برنامه در مسیر زیر نصب شده باشه:

C:\Program Files\EasyPHP1-7\www

وقتی ما در بروزمان (فرقی نمیکند IE‌ یا فایرفوکس یا هرچی) تایپ کنیم:

http://localhost/

در واقع محتوای همان شاخه‌ی www به نمایش در خواهد آمد. (اگر ایزی‌پی‌اچ‌پی اجرا شده باشد) بنابراین فایلهای اجرایی ما باید در آن شاخه حضور داشته باشند. (میدانیم که هر دومینی در وب معادل یک Ip است. Ip لوکال هوست ما هم عدد زیر است. یعنی فرقی در استفاده ندارند

http://127.0.0.1/

برنامه EasyPHP را از منوی استارت اجرا کنید. مطمئن شوید که هم آپاچی و هم mysql فعال هستند
;)

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
EasyPHP از Zend و Perl و phpMyAdmin هم ساپورت میکنه؟

PersianPC

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
پیشنهاد میکنم AppServ رو هم امتحان کنید.
با استفاده از این Package دیگه مشکلاتی که هنگام استفاده از پیکیج های دیگه مثل Easy PHP ( مشکلات : ناقص بودن و مشکل داشتن با Session ها ) و Xampp ( مشکلات : کامل بودن بیش از حد (!) که باعث مشکلاتی میشه ، برای نمونه وقتی شما برنامه ای رو با Xampp رو Local مینویسید و بعد اونو به سرور انتقال میدید ، با مشکلات متعددی که مربوط به کدنویسی خودتون هست ، مواجه میشید که در لوکال ، Xampp خودش این مشکلات رو حل میکنه ، اما در سرور باعث اجرا نشدن برنامه میشه ) پیدا میشن رو مواجه نمیشید.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
لطفن لینک دانلود AppServ رو بدید.

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
برنامه xampp رو مي تونيد از اينجا دانلود کنيد
http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html
روش نصبشم پايين همون صفحه توضيح داده شده .پيشنهاد مي کنم فايل exe ورژن lite رو دانلود کنيد که حدود 12 مگابايت هست و سبکترين نسخش هست
خيلي راحت نصب ميشه و php و mysql و apache و perl رو نصب مي کنه خودش و من که چند وقته کار مي کنم باش به مشکل خاصي برنخوردم

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از PersianPC :
پیشنهاد میکنم AppServ رو هم امتحان کنید.
با استفاده از این Package دیگه مشکلاتی که هنگام استفاده از پیکیج های دیگه مثل Easy PHP ( مشکلات : ناقص بودن و مشکل داشتن با Session ها ) و Xampp ( مشکلات : کامل بودن بیش از حد (!) که باعث مشکلاتی میشه ، برای نمونه وقتی شما برنامه ای رو با Xampp رو Local مینویسید و بعد اونو به سرور انتقال میدید ، با مشکلات متعددی که مربوط به کدنویسی خودتون هست ، مواجه میشید که در لوکال ، Xampp خودش این مشکلات رو حل میکنه ، اما در سرور باعث اجرا نشدن برنامه میشه ) پیدا میشن رو مواجه نمیشید.

من چند ساله دارم با xampp كار مي كنم ولي همچين مشكلي نداشتم. ايني كه دوستمون گفته احتمالا نسخه جديدش هست كه php 5 به صورت پيش فرض نصب هست و خيلي بسيار زياد با نسخه هاي قبلي ناسازگار هست. با استفاده از برنامه php-switch كه جزء فايلهاي xampp هست ميشه اين مشكل رو كلا برطرف كرد.

elecit

Registered User
لایک‌ها
11
آقايون دست همتون درد نكنه ولي فكر نمي كنم هيچكدوم WAMP5 بشه ... چون ورژن php و Mysql اون 5 هستش و آپاچي رو هم داره ... به هر حال از همگي ممنونم .

بالا