برگزیده های پرشین تولز

كمك براي نصب ويندوز ايكس پي 2005

teraktor2003

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
شرمنده اين تاپيك رو باز كردم اخه كارم فوريه
دوستان من مي خوام ويندوز xp 2005 رو نصب كنم اما هر كار مي كنم نمي شه
والا من قسمت ابتدايي كه از قسمت داس هستش رو با موفقيت مي گذرونم اما وقتي كامپيوتر ري استارت مي شه و مي خواد قسمت ابتدايي setup رو لود كنه(همون جايي كه اون سه نقطه مي گردن براي لود ويندوز)كامپيوتر مي ايسته و ديگه حركت نمي كنه
من بايد چه كار كنم؟
ايا بايد از ntfs استفاده كنم يا كار ديگه
ضمنا روش استفاده از ntfs رو لطف كنين بگين
فقط سريعتر با تشكر

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
احتمالا مادربرد شما با اين ويندوز سازگار نيست. البته ايني كه ميگم فقط تجربه شخصي خودمه. ماردبرد شما قديميه؟ مدلش چيه؟
ولي خب هر چي هست به يكي از سخت افزارهات مربوطه. شايد رم و شايد هم كارت گرافيك مشكل دارن.
براي استفاده از ntfs كافيه در آخرين مرحله اوليه نصب كه فرمت درايوها رو انتخاب مي كنين اون رو به جاي fat روي ntfs بذارين. روش استفاده ديگه چيه! فرق چنداني نداره به جز اينكه خب ntfs با fat32 يه خورده فرق داره. مثلا امكان تعريف security و quata (محدوديت حجم براي هر يوزر) روي درايو وجود داره.
در ضمن يه خواهشي دارم .اينقدر نگين xp 2005 ، نسخه هاي ويندوز xp اينطورين:
windows xp version 2002
windows xp service pack 1
windows xp service pack 1a
windows xp service pack 2
windows xp media center edition كه اون هم در نسخه هاي service pack 1 و service pack2 موجوده. ديگه ورژن ديگه اي وجود نداره. اين اسمهاي 2005 و 2004 و امثالهم فقط و فقط ساخته ايرانيهاست براي چاپيدن جيب من و شما!

Bahreyni

Registered User
لایک‌ها
6
ببینم
شما توی داس چکار داری؟
مگه ایکس پی شما Bootable نیست؟
اگه هست بگو تا ببینیم چی به چیه

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
فک کنم منظورش همون ست آپ اولیه باشه...منم با پک 2 همچین مشکلی دارم....ولی نفهمیدم از کجاست....
کسی که اینون ازش گرفتم گفته مشکله سخت افزاری داری...ولی من پیدا نکردم....البته من با ntfs امتحان کردم جواب نداد...

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
اون مشكل ربطي به ntfs نداره. مشكل سخت افزاري هست. تنها راهش اينه كه دونه دونه سخت افزارها (رم - كارت گرافيك - هارد - cpu) رو با يكي ديگه عوض كنين ببينين مياد بالا يا نه. اگه با هيچ كدوم كار نكرد مشكل از خود مادربرد هست.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
یه بار تو ست اپ سیستم تنظیمات رو دیفالت کن.و بذار از سی دی رام بوت شه.مشخصات سیستمت روهم بگو

بالا