برگزیده های پرشین تولز

كمك درمورد bus رم

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من يك مشكل دارم . من چند روز پيش يك رم كينگ استن 512 با باس 400 گرفتم ولي موقع چك كردن رم باس اون

رو 266 نشون ميده رم رو رو سيستم ديگه چك كردم درست بود اگه مي تونيد مشكل منو حل كنيد .

مادربورد من ABIT ------IS-10 هست.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از EbiPenMan :
سلام

من يك مشكل دارم . من چند روز پيش يك رم كينگ استن 512 با باس 400 گرفتم ولي موقع چك كردن رم باس اون

رو 266 نشون ميده رم رو رو سيستم ديگه چك كردم درست بود اگه مي تونيد مشكل منو حل كنيد .

مادربورد من ABIT ------IS-10 هست.

شما پردازندت سلرون بايد باشه.....وقتي رم روي سيستمت سوار ميشه فقط 33 تا(66 تا ) بالاي فركانس پردازنده
ميتونه كار كنه...

EbiPenMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پي يعني چي يعني هيچ كارش نمي شه كرد

سي پيو من 2.4 سلرون هست درسته يعني چيييييييييييييييييييييييييييييي

جان من راهنمايي كنيد منو ........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از EbiPenMan :
پي يعني چي يعني هيچ كارش نمي شه كرد

سي پيو من 2.4 سلرون هست درسته يعني چيييييييييييييييييييييييييييييي

جان من راهنمايي كنيد منو ........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

شما فرض كن من يه كلك هم يادت دادم باس رمت شد 400..مگه واقعا تو 400 كار ميكنه...شما حداكثر پهناي باندي كه از سلرون ميتوني بگيري يا 200 هست يا 266 يا براي سلرون دي 333...

ديگه اين مشگل رم يا مادربرد نيست...پردازندت اگه باسش 800 بود رم خود به خود ميرفت رو باس 400...

پهناي باند رم با پردازنده رابطه مستقيم داره....اگه باس پردازنده 200 هستش نميشه رم رو انتظار داشت 400 كار كنه...اگر هم كار كنه پهناي باند همون 200 باقي ميمونه ولي رم هميشه فقط نصف پهناي باند لازم رو در اختيار خواهد داشت....

البته بگم خيلي تو سرعت سيستم موثر نيست.. ;)

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از rax :
شما فرض كن من يه كلك هم يادت دادم باس رمت شد 400..مگه واقعا تو 400 كار ميكنه...شما حداكثر پهناي باندي كه از سلرون ميتوني بگيري يا 200 هست يا 266 يا براي سلرون دي 333...

ديگه اين مشگل رم يا مادربرد نيست...پردازندت اگه باسش 800 بود رم خود به خود ميرفت رو باس 400...

پهناي باند رم با پردازنده رابطه مستقيم داره....اگه باس پردازنده 200 هستش نميشه رم رو انتظار داشت 400 كار كنه...اگر هم كار كنه پهناي باند همون 200 باقي ميمونه ولي رم هميشه فقط نصف پهناي باند لازم رو در اختيار خواهد داشت....

البته بگم خيلي تو سرعت سيستم موثر نيست.. ;)

وحيدجان خودت ميدوني كه بهترين حالت عملكرد يك سيستم زماني رخ ميده كه پهناي باند گذرگاه حافظه با پهناي باند FSB برابر باشه . البته اين موضوع روي سيستم هاي اينتل به شدت صادقه .
اين دوست ما هم ميخواد رم DDR400 رو با FSB400 ش راه اندازي كنه كه از نظر من هيچ مشكلي نداره ! روي خيلي از سيستم ها سلرون رو با همين DDR400‌ بستيم و مشكلي نداشته .

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ARH :
وحيدجان خودت ميدوني كه بهترين حالت عملكرد يك سيستم زماني رخ ميده كه پهناي باند گذرگاه حافظه با پهناي باند FSB برابر باشه . البته اين موضوع روي سيستم هاي اينتل به شدت صادقه .
اين دوست ما هم ميخواد رم DDR400 رو با FSB400 ش راه اندازي كنه كه از نظر من هيچ مشكلي نداره ! روي خيلي از سيستم ها سلرون رو با همين DDR400‌ بستيم و مشكلي نداشته .

دقيقا منظور منم همين بود ;) ...ولي بعضي مادربردا اتومات ميرن روي FSB+33 ....
تقريبا اكثر بردهاي 880 اينطورين...

اين دوستمون ميتونه دستي فركانس رو بزاره روي 400 ولي خوب با فركانس پايينتر تايمينگ پايينتري هم داره...

بالا