برگزیده های پرشین تولز

كمك در نصب مووبل تايپ روي لوكال بوسيله xampp

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام:blush:
كمكم كنيد
من قبلا" بارها مووبل تايپ را روي سرور سايتم نصب كردم و هر وقت به مشكلي اينجوري برخوردم ( كه در ادامه برايتان توضيح ميدهم ) با تغيير permission فايلهاي cgi مشكل بر طرف شده .
اما حالا كه ميخواهم مووبل تايپ 3.2 رو لوكال نصب كنم البته با برنامه XAMPP 1.5.1 تمام مراحل نصب بخوبي انجام ميشود ولي زماني كه قصد دارم مووبل تايپ را با دستور http://localhost/cgi-bin/mt/mt.cgi در اينترنت اكسپلورر اجرا كنم با خطاي زير مواجه ميشوم ::blink:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, admin@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/2.2.0 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.0 OpenSSL/0.9.8a mod_autoindex_color PHP/5.1.1 Server at localhost Port 80

مطمئنم خطاي فوق به علت permission فايلهاي ام تي ميباشد ولي نميدونم كه چه جوري تو ويندوز ميتونم اونو اصلاح كنم يعني سطح دسترسي اونها رو به 755 تغيير بدم .
من از روش نصب ام تي سايت http://www.narrative.ir استفاده كردم ( البته چون من از نسخه 3.2 ام تي استفاده كردم يك سري تغييرات كوچك در آن ايجاد كردم )
در ضمن بانك اطلاعاتي my sql , سرور آپاچي و PHPMyAdmin به خوبي كار ميكند .

----------------------------------------
اطلاعات بيشتر در مورد پكيج xampp 1.5.1 :
Apache HTTPD 2.2.0, MySQL 5.0.18, PHP 5.1.1 + 4.4.1 pl1 + PEAR + Switch, MiniPerl 5.8.7, mod_ssl 2.0.55, Openssl 0.9.8a, PHPMyAdmin 2.7.0 pl1, XAMPP Control Panel 2.1, eAccelerator 0.9.4, Webalizer 2.01-10, Mercury Mail Transport System für Win32 und NetWare Systems v4.01a, FileZilla FTP Server 0.9.10a, SQLite 2.8.15, ADODB 4.65, Zend Optimizer 2.5.10a, XAMPP Security. For Windows 98, 2000, XP.​

خواهش ميكنم يه راهنمايي به شاگردتان بكنيد .

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
فایل های با پسوند cgi. که در داخل پوشه اصلی امتی هست رو باز کن و خط اول آدرس مفسر پرل رو وارد کن
مثلا :
کد:
#!/usr/bin/perl -w
رو به شکل زیر تغییر بده
کد:
#!h:/server/perl/bin/Perl.exe -w
البته این نمونه است

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
public_html جان سلام .
ممنون از اينكه راهنماي كرديد .
من قبلا" آدرس مفسر پريل را به صورت زير در فايلهاي cgi وارد كرده بودم و نتيجه آن هم همان Internal Server Error
بود .
کد:
#!../perl/bin/perl -w

اما حالا كه آدرس مفسر پريل را آنجوري كه شما گفتيد البته با تغيير شاخه درايو آن , در فايلهاي cgi قرار دادم :
کد:
#!c:/server/perl/bin/Perl.exe -w

نتيجه اين شد :
Server error!
The server encountered an internal error and was unable to complete your request.

Error message:
couldn't create child process: 720003: mt.cgi

If you think this is a server error, please contact the webmaster.

Error 500
localhost
01/28/06 21:38:56
Apache/2.2.0 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.0 OpenSSL/0.9.8a mod_autoindex_color PHP/5.1.1

من فكر ميكنم دستوري كه شما پيشنهاد داديد اشتباه است و باعث شد فايلهاي cgi مفسر پريل را براي اجرا پيدا نكنند .
بعد از كمي جستجو و كنجكاوي در آدرس C:\Program Files\xampp\cgi-bin متوجه دو فايل cgi در اين شاخه شدم كه اينجوري كه من متوجه شدم به عنوان نمونه (example) هستند , بعد از باز كردن آن با نوت پد آدرسي كه در خط اول آن به عنوان آدرس مفسر پريل قرار داشت اينگونه بود :
کد:
#!C:\Program Files\xampp\perl\bin\perl.exe

بعد از اينكه آدرس اين فايلها را در اكسپلورر وارد كردم , هردو فايل cgi نمونه به خوبي اجرا شد.من هم به خيال اينكه مشكل حل شد قند تو دلم آب شد و سريع آدرس مفسر را به صورتي كه در فايلهاي نمونه بود وارد فايلهاي cgi كردم ولي:( نتيجه همان شد كه در مرحله اول بود يعني Internal Server Error و حالا فهميدم كه آدرس (#!../perl/bin/perl -w) مخفف همين آدرس ( #!C:\Program Files\xampp\perl\bin\perl.exe) است و البته خوشبختانه xampp و تمام برنامه هايش به خوبي نصب است و كار ميكنند .
وقتي متن فايلهاي cgi مووبل تايپ و نمونه هاي خود xampp را مقايسه كردم متوجه شدم كه اصلا" در متن فايلهاي ام تي خودش هشدار داده كه : (خطوط نارنجي)

#
# Copyright 2001-2005 Six Apart. This code cannot be redistributed without
# permission from www.sixapart.com. For more information, consult your
# Movable Type license.
#
# $Id: mt.cgi 15432 2005-07-29 20:41:11Z bchoate $

use strict;
use lib 'lib';
use MT::Bootstrap App => 'MT::App::CMS';

اينم سورس اون فايل cgi نمونه xampp كه البته به خوبي اجرا شد :

print "Content-type: text/html\n\n";
print '<html>';
print '<head>';
print '<meta name="author" content="Kay Vogelgesang">';
print '<link href="/xampp/xampp.css" rel="stylesheet" type="text/css">';
print '</head>';
print "<body>&nbsp;<p><h1>GCI with MiniPerl</h1>";
print "CGI with MiniPerl is ready ...</body></html>";

بخشيد كه زيادي نوشتم و سرتون رو درد آوردم :blush: , ديگه نميدونم كه ميشه تو ويندوز permission فايلهاي cgi رو تغيير داد يا نه ولي مطمئنم اگر بشه اين كار رو كرد مشكل حل ميشه .
اگر از دوستان كسي با xampp مووبل تايپ را روي لوكال (win xp) نصب كرده لطفا" من را راهنمايي كند .ممنون ميشوم:cool:

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
ببین من منظورم این نبود که همونی که من نوشتم رو وارد کنی
ببین زامپ کجا پرل رو نصب کرده ، آدرس دقیق همون پوشه و فایل اصلی رو بده
به پرمیشن ربطی نداره

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز سلام:cool:
متوجه منظورتون هستم , ولي اين الان فقط به permission فايلها گير ميده .:eek:
البته فكر ميكنم دليل اجرا نشدن فايلهاي cgi رو فهميدم , اونم اينه كه در اين پكيج زامپ (XAMPP 1.5.1 ) كه البته تا به اين تاريخ آخرين ورژن است به جاي پريل از ميني پريل استفاده شده كه از قبل هم به كاركردش با ام تي مشكوك بودم چون همانطور كه ميدانيد سورس اصلي ام تي با پريل نوشته شده و ظاهرا" ميني پريل جوابگو نيست , وقتي كه دوباره به سايت زامپ مراجعه كردم متوجه يك پكيج ضميمه با امكانات زير براي كامل كردن زامپ موجود است كه در صورتي كه بخواهيد به صورت اختياري و جدا از خود زامپ ميتوانيد دانلود نماييد .

Perl 5.8.7 - mod_perl 2.0.2 Addon package ONLY (!) for the current XAMPP 1.5.1 version with Apache 2.2.0. For the older XAMPP Version you need the older Perl XAMPP add-ons on www.sourceforge.net. See also README

البته چون حجم اينستالرش از خود XAMPP يك مگ بيشتر است(30mb) مجبور شدم بيام كافي نت تا بتونم سريع دانلودش كنم و الان هم اين مطلب از كافي نت براتون نوشتم .
خدا كنه كه مشكل با نصب اين پكيج ضميمه حل بشه .:happy: و الا بايد از روش IIS وارد عمل بشم .
فعلا" باي .:cool:

roolee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:D :D :D :D :D :D
سلام:cool:
خدا را شكر كه درست حدث زدم , به محض نصب پكيج ضميمه پريل ام تي مثل توپ بالا اومد و من :p كلي كيف كردم .
واقعا" اين زامپ چه نرم افزار رديفي است البته وقتي با مكملش نصب باشه .
خدا را شكر كه مشكل حل شد و باز هم اين مشكلات ام تي باعث شد ما چيزي ياد بگيريم .
از public_html عزيز هم بابت راهنماي و لطفشان ممنونم.

دوستان عزيزي كه بعدا" اين تاپيك را ميخونيد و مشكل من را پيدا ميكنيد اگر خواستيد با من مكاتبه كنيد .[email protected]

خوشحال ميشوم اگر بتونم كمكي كنم .
دو سه تا مقاله در اين مورد هست كه البته روش نصب ام تي2.64 و XAMPP 1.0 ميباشد و يك مقدار با نصب ام تي 3.2 فرق ميكنه اونم بيشتر به خاطر ادغام دو فايل mt-load.cgi و mt.cgi و فولدر mt-static .

منبع دو مقاله در مورد نصب ام تي با xampp :
فرآيندِ نصبِ MT بر رویِ لوكال‌هاست از آقاي ميلاد اكبر نژاد
راهنماي نصب MT از آقاي كامبيز
از نويسندگان مقالات فوق نيز تشكر ميكنم بابت توضيحات خوب و راهگشايشان.

شايد من هم يك مقاله كامل در اين مورد نوشتم , در هر صورت اگر اين كار را كردم تو همين تاپيك خبرش رو ميدم .;)

بالا