آژانس هواپیماییdaftare shoma
nexpay

كمك فوري از برنامه نويسان

شروع موضوع توسط elecit ‏15 نوامبر 2005 در انجمن PHP

1. elecit

elecit Registered User

با تشكر از اساتيد محترم آقا من به دنبال يه ويرايشگر متن مي گردم .. notepad باگ داره در يونيكد كردن ...
    در كل ببينيد وقتي شما در طراحي وب دو فايل header.php وfooter.php رو از هم جدا ميكنيد چون از تگ <head> استفاده نمي كنيد حروف فارسي به صورت ؟؟؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ ذخيره مي شوند حال اگه بخواهيم حروف به صورت صحيح ذخيره شوند بايد اون فايل header يا footer رو بصورت utf-8 ذخيره كنيم .... اگه اون فايل رو با notpad ذخيره كنيم به اول اون يه چيزي مثل >;" اضافه مي كنه كه با عث ميشه زماني كه از تابع sessionstart() استفاده مي كنيد با يه پيغام خطا مواجه ميشين .... حالا اساتيد طراح وب به من بگن با چه اديتوري كار ميكنند ... ؟ اگه پاسخ dreamwever است بگين چطوري برنامه نوشته شده رو به صورت utf-8 ذخيره كنم ؟

2. Parham

Parham Registered User

ادیتورهایی هستند که این مشکل را ندارند ولی با همون Dreamweaver میتونید این کار رو انجام بدهید. هنگامی که فایل مورد نظر خودتون رو تو Dreamweaver تهیه میکنید، از منوی Modify گزینه Page Properties را انتخاب کنید. و سپس در پنجره باز شده از بخش Categories مورد Title/Encoding را انتخاب کنید. سپس از لیست انکودینگ، Unicode(UTF-8) را انتخاب کنید. با انجام این کار گزینه ای در اختیار خواهید داشت به نام IncludeUnicode Signature(BOM) که همون سه تا کاراکتری است که فرمودید. این گزینه نباید انتخاب شده باشد تا اون کدها در فایل شما ایجاد نگردد. البته فکر میکنم که این گزینه جدیدا در نسخه ۸ اضافه شده و MX 2004 نداشته باشه.

3. elecit

elecit Registered User

با تشكر از راهنماييتون آقا پرهام ... يه سوال ديگه داشتم مي خواستم بدونم شماخودتون وقتي يه template طراحي ميكنيد چيكار ميكنين ؟
    ببينيد مثلا من صفحه رو به دوقسمت تقسيم ميكنم (فرض ما يه صفحه ساده است) شامل header.php و footer.php خب بعدش فايل header.php معمولا مثل اينكد هستش :
    <html dir="rtl">

<head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
    <title>New Page 1</title>
    </head>

<body>

وفايل footer.php هم مثل اين قسمت :

</body>

</html>

خب مابين اين دوقسمت مثلا من برنامه مينويسم ... وكدهاي ديگري اضافه ميكنم ... و حالا اين فايلي كه اين وسط پيوست ميشه داراي حروف فارسي هست ... و بايد utf-8 باشه ... .ولي من براي نوشتن اون فايل كه ديگه تگ <head > و ....<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"> رو اضافه نميكنم ... پس بايد فايل رو بصورت utf-8 ذخيره كنم ... مثل save az در notepad وانتخاب utf-8 حالا شما لطف بكنيد منوراهنمايي كنين و بگين شما چطور عمل ميكنيد ... اگه يه قسمت از پروژه هاي فارسي قديميتون رو برامبفرستين كه روش كار كنم لطف فراواني كردين در غير اينصورت هم سپاس گذارم ...

4. elecit

elecit Registered User

من منتظر هستم كسي نيست ؟

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانی