برگزیده های پرشین تولز

كمك فوري در نحوه بكاپ گرفتن از سرور 2003

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام
در يك شبكه با حدود ۲۰۰ كلاينت و چندين سرور ميخاستم ببينم كه چجوري يك بكاپ با اطمينان بالا از سرور تهيه كنيم...
تا حالا به اين شكل بوده كه مثلا تك تك ديتا بيس ها و سرويس ها مثل dhcp, dns, active directory و غيره هر چند وقت به شكل اسكجول يا اينكه دستي بكاپ گرفته ميشد و از كل سرور هم به شكل image با برنامه هايي مثلacronis پشتيبان كلي گرفته ميشد.
حالا به فكرم رسيد حتما بايد برنامه يا روشي باشه كه از كل سيستم ها و ديتا بيس ها و سرويس ها مثل همون active directory و موارد ديگه كه گفتم جدا جدا پشتيبان تهيه بشه كه در صورت اشكال همون بخش رو برگردونيم نه مثلا كل image رو
بسيار ممنون ميشم اگر برنامه ي خاصي كه كارش بكاپ از سرور باشه يا روشي كه خودتون تو شبكه اي كه در اون هستيد ازش استفاده ميكنيد يا لنك كمكي رو بيان كنيد.
در ضمن چون قراره تصميم گيري زودتر براي اين كار انجام بشه هر چه زودتر اساتيد جواب بدن بيشتر خوشحال ميشم :blush:
با تشكر

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
من که تاحالا نرم افزار خاصی این چنینی ندیم .

سخت افزاریش هست که همه کار می کنند ( آب هویچ هم می گیریند ) اما نرم افزاری کامل تر از ntbackup ویندوز ندیدم والا ...

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
با تشكر،
اونوقت مدت زمان استاندارد بكاپ گيري چقدره و در كل از چيا بايد بكاپ بگيريم يعني چه چيزهايي حياتيه؟
و در آخر اينكه هاردي كه واسه اينكار اختصاص‌ميديم چقدر باشه حدودا
منظورم بكاپ اطلاعات ويندوز و پايگاه داده هاست.
مثلا قبلا اينجا از كل system32 يه كپي ميگرفتن كه يه وقت شايد لازم بشه، آيا مثلا چنين كارهايي خوبه؟ و كلا از چيا حتما بايد بكاپ بگيريم به جز چيزهايي كه خود ويندوز ميگيره.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خوب استاندارد خاصی که نداره
مثلا اگر شما صورت حساب های مالی دارید , هر روز آخر وقت ...

بستگی به اطلاعات داره .

شما باید ببینی چه چیز هایی برای شما مهمه ..

mgh

Registered User
لایک‌ها
2
با تشكر از توجه شما،
من هم منظورم استاندارد خاص نبود، ميخاستم ببينم مثلا خود شما چه مواردي رو حتما بكاپ تهيه ميكنيد به جز اسكجول بكاپ هاي خود ويندوز.در ضمن اينجا يك شبكه داخلي دانشگاهي است.
بر فرض كل اكتيو دايركتوري dns dhcp sql و موارد مشابهي كه لازم است.
يعني اگر بخام يه برنامه ريزي كنم كه هر ماه از داده هاي مهم بكاپ بگيرم چيا رو حتما بايد در نظر بگيرم، همين چند مورد خوبه يا چيزاي ديگه اي هم مهمه

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1
- میگم توی این شبکه ات EXCHANGE سرور هم داری یا نه!
مال من خیلی حجمش بالا رفته ! می خواستم ببینم تو شبکه های بزرگ تر با چنین مشکلی چه جوری کنار میان !؟

- راستی اگه EXCHANGE داری بی خیال بک آپ ویندوز شو ! با OUTLOOK بگیری بهتره !×

katakalle

Registered User
لایک‌ها
1
SQL که خودش بک آپ داره ! ضمنا می تونه یه سرور دیگه هم بزرای و هر شب با REPLICATION ازش بک آپ بگیری:D
راستی از dhcp و aCTIVE DIRECTORY چه جوری بک آپ میکیرن؟

بالا