برگزیده های پرشین تولز

كنترل دكمه هاي مديا پلير

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
من يه كيبرد دارم كه دكمه هاي مدياپلير رو روش داره و مثلا وقتي دكمه play رو میزنی مدیاپلیر شرو به خوندن میکنه !! حالا میخوام ببنیم کسی اطلاعاتی راجعبه اینکه چطوری میشه این کار رو با یه برنامه کرد داره یا نه ؟؟ مخصوصا توی دات نت ....

دوم کسی راجعبه گرفتن اطلاعات از اینفرارد توسط برنامه چیزی میدونه ؟؟

میخوام یه کنترل از راه دور بسازم که بااون مدیاپلیر رو به طورکامل کنترل کنم و مثل یه دستگاه DVD پلیر باهاش برخورد کنم . :D

MehdiC#

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
اگه بخوای مستقیما خودت فرستنده / گیرنده بسازی (فرضا گیرنده رو آماده داری ، باید فرستنده رو خودت بسازی
. فکر نکنم فرستنده آماده بتونی پیدا کنی)
که کلی دردسره . (باید کلی الکترونیک بلد باشی. در واقع باید اطلاعات رو encode کنی تا توسط گیرنده decode
بشه ، در ضمن فرکانس (یا طول موج یا هر چیز دیگه ) باید دقیقا با گیرنده یکی باشه)
من یه پیشنهاد دارم که توی .NET هم عالی کار میکنه. (این کار جواب داده و امتحان شده است)
میتونی برنامه هات رو از راه دور کنترل کنی ،
اما نه با محدودیتهایی که مادون قرمز داره. (مثل روبروی هم قرار دادن سنسورهای فرستنده و گیرنده)
برای اینکار کافیه یه Pocket PC داشته باشی که از طریق Wireless
به PC متصل بشه و برنامه هات هم (هم بر روی PC و هم PPC ) از طریق Remoting به هم متصل شده و کار میکنن.
در روی PC از .NET و در PPC از .net compact framework استفاده میکنی.
در واقع دوتا برنامه ان ، که هر دوش رو باید خودت بنویسی. کافیه از Remoting سر در بیاری.
(فکر کنم امکانات Networking در .net compact framework ضعیف باشه (ورژن 2005 رو که هنوز بتاست ، نمیدونم)
برای همین گفتم Remoting)

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
گيرندش يه اينفرارد معمولي كه موبايل فروشي ها ميفروشن فرستندش هم ميتونه يه كنترل ضبط صوت يا هرچيز ديگه اي كه ميخواد باشه !! كنترل ضبط از اين جهت كه تمام دكمه هاي مدياپلير رو داره !
تا اينجاش مشكل الكترونيكش كه خداييشم به ما مربوط نميشد! حل شد .حالا مونده چطوري فرمانها رو از اينفرارد اه بخونيم . البته وضح اه كه دانت كلاس مخصوصي براي اين كار نذاشته كه بشه با دوخط برنامه مثل خيلي كارهاي ديگه ترتيبش رو داد ولي حتما بايد يه راهي باشه ؟!

اصلا فكر كن مشكل ريموت حل شد . مدياپليره رو چطوري ميشه كتنرل كرد (ريموت رو با برنامه شبيه سازي ميكنم) البته SDK برای مدیاپلیر 9 توی دانلود سنتر ماکروسافت هست که اونو نمیتونم ما دانلود کنید !!به خاطر ویندوزهامون!!

بالا