آژانس هواپیماییexchanging

كوتاه و خواندنى از هنر ايران و جهان

شروع موضوع توسط SiahSepid ‏22 سپتامبر 2005 در انجمن بایگانی

1. SiahSepid

SiahSepid کاربر تازه وارد

:) سلام
    دوستان عزيز
    ديدم بد نيست يه جاى كوچولو براى خبرهاى هنرى
    (البته بيشتر از نوع هنر هفتميش)
    كه جالب باشه باز كنم تا نظر شما عزيزان چى باشه :)
    ----------------------------------------------------------------
    شهره آغداشلو در مردان ايكس 3
    - شهره آغداشلو بازيگر ايراني فيلم "خانه اي از شن و مه " كه براي آن فيلم نامزد اسكار بهترين بازيگر نقش دوم زن شده بود هم در "مردان ايكس 3 " قطعي شده است. او نقش دكتر كاوينا رائو را به عهده خواهد گرفت. به نوشته "بي نقاب" ، دكتر رائو متخصص ژنتيكي است كه با اختراع سرمي به نام "اميد" قصد دارد جلوي ايجاد جهش هاي ژنتيكي جديد را در مردان ايكس بگيرد و آنها رادرمان كند. اين سرم عجيب امواجي را در بدن قهرمانان داستان و به خصوص "هيولا‌" كه نقش او را كلسي گرامر قرار است به عهده بگيرد ، به وجود ميآورد.

2. SiahSepid

«روبات‌ها» به نمايش درمي‌آيد
    در بخش مسابقه ي بين‌المللي بيستمين جشنواره ي فيلم كودك و نوجوان اصفهان، انيميشن«روبات‌ها»به نمايش درمي‌آيد.
    به گزارش خبرنگار هنري ايسنا،اين فيلم سينمايي انيميشن در زمان اكرانش ( سال2005) در صدر فروش سينما‌هاي آمريكا و كانادا بود.
    «روبات‌ها» به كارگرداني مشترك كريس‌وج، كارلوس سالدان ها است و ماجراي آن :«در يك جهان روبوتي يك مخترع جوان و آرمانگرا به اين شهر بزرگ سفر مي‌كند تا به كمپاني منبع الهامات خودش بپيوندد اما خود را در مقابل مديريت بد طينت آن مي يابد.»
    براساس همين گزارش:فيلم‌نامه آن را به طور مشترك ران ميتا،جيم‌مك‌كلين نوشتند و درآن پائولا ابدول،هال بري و لوسيل بليس حضور دارند.
    لازم بذكر است در بخش مسابقه بين‌الملل علاوه بر اين فيلم انيميشن فيلم‌هاي ديگري همچون نارنجي‌پوش،آلوشا،گروه‌هم‌خوانان و قلعه متحرك نيز به نمايش درمي‌آيند

3. SiahSepid

"عشق"در آمريکا و تاجيکستان اکران شد
    محسن مخملباف: بعيد مي دانم در ايران نمايش داده شود
    فيلم عشق، ساخته محسن مخملباف که با هنرمندي بازيگران تاجيکي در اين کشور ساخته شده است،‌ در سينماهاي تاجيکستان به روي پرده رفت.
    به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در آسياي ميانه، اين دومين فيلم مخملباف است که در تاجيکستان تهيه مي شود.
    موضوع فيلم ، يک مرد 40 ساله و معلم رقص بنام جان است که چهار معشوقه به نامهاي مريم، فرزانه، تهمينه و ملاحت دارد. فيلم حاوي ماجراهاي عشقي اين پنج نفر است که در روز تولد جان همديگر را مي بينند و از داستانهاي عشقي يکديگر آگاه مي شوند و با کشمکش هاي فراوان ازيکديگر جدا مي شوند.
    به گزارش ايسنا، مخملباف درباره فيلم جديد خود گفت: نام "فيلم "ليوبف" (به روسي) ،"عشق" (به تاجيکي) ،"جنسيت و فلسفه" (نامي که ايرانيان براي اين فيلم گذاشته‌اند) و نام اصلي آن “Sex and philosophy” "سکس و فلسفه" است.
    اين فيلم يک فيلم سکسي نيست، ولي نگاهي دارد به مقوله روابط جنسي در روزگار ما که هر قدر دراين دنياي مدرن به اين مقوله نزديک مي شويم از عشق فاصله مي گيريم.
    وي افزود: فيلم "عشق" در يک سال اخير در شهر دوشنبه و مناطق ديگر تاجيکستان فيلمبرداري شده است و هنرمندان آن را بازيگران تاجيکي تشکيل مي دهند.
    وي بعيد دانست اين فيلم در ايران به نمايش در آيد.
    گفتني است فيلم "عشق" براي شرکت در جشنواره "اسکار" پيشنهاد شده و در حال حاضر در سينماهاي برخي از شهرهاي آمريکا در حال اکران مي باشد . همچنين اين فيلم در آينده نزديک در سه جشنواره بين المللي "مونترال" کانادا ، "پوسان" کره و جشنواره "اورآسيا" در قزاقستان به نمايش در خواهد آمد.

4. SiahSepid

اين يكى قديميه ولى جالب

صد جمله برتر سينما

حتي كساني كه فيلم « بر باد رفته » را ديده باشند، آخرين جمله اي را كه رت باتلر به اسكارلت اوهارا مي گويد به خاطر مي آورند: « راستشو بخواهي عزيزم، ديگه اصلاً برام مهم نيست...»
    محبوبيت بالاي اين جمله باعث شد انستيتو فيلم آمريكا آنرا در صدر جدول صد نقل قول مشهور سينمايي خود قرار دهد.
    فهرست سازان اين موسسه اصلاحات فهرست هاي صدتايي مشهور خود را در برنامه سه ساعته شبكه CBS كه پيرس برازنان مربي آن بود به اطلاع مردم رساندند.
    1500 داور، صد نقل قول برتر را از ميان 400 نقل قول نامزد شده انتخاب كردند.
    ملاك انتخاب تاثير جمله بر فرهنگ عامه و نقش ان در جاودانه شدن نام يك فيلم بوده است.
    رقباي جمله رت باتلر دو جمله مشهور از مارلون براندو بودند: « پيشنهادي بهش مي دم كه نتونه رد كنه » از فيلم « پدر خوانده 1972» و « تو نمي فهمي! ميتوانستم اسم و رسمي داشته باشم! ميتوانستم يك قهرمان باشم! مي توانستم براي خودم كسي باشم . ولي حالا چي؟ يك ولگرد لاابالي هستم.»
    از فيلم « در بارانداز » (1954) اين دو جمله به ترتيب دوم و سومشدند
    در پله چهارم درد دل معصومانه جودي گارلند براي سگ وفادارش در « جادوگر شهر زمرد» ( 1939) قرار دارد: « توتو احساس مي كنم ديگه توي كانزاس نيستيم!»
    از فيلم « كازابلانكا» ( 1942) شش نقل قول در اين فهرست وجود دارد مثل آنجايي كه همفري بوگارت به افسر پليس مي گويد: « لوييس، فكر ميكنم اين شروع يك دوستي زيباست.» با « ما هميشه پاريس رو خواهيم داشت» و زماني كه اينگرد برگمن به پيانيست سياهپوست مي گويد: « بزن سام » « و زمان مي گذرد» رو بزن » .
    « بر باد رفته » هم چند جمله مشهور در اين فهرست دارد. ويويان لي هر بار كه به مشكل برمي خورد مي گويد: « خدا شاهد است كه ديگر گرسنه نخواهم ماند.»
    قديمي ترين جمله به آل جالسون از « خواننده جاز » ( 1927) مربوط است كه مي گويد: « يه دقيقه صبر كن، يه دقيقه صبر كن، تو هنوز هيچي نشنيدي » كه در مكان هفتاد و يكم قرار دارد . جديدترين جمله هم متعلق به اندي سه كيس است كه در « ارباب حلقه ها: دو برج » مي گويد: « عزيز من » ( هشتاد و پنجم ).
    چندين جمله مشهور هم از فيلم هاي علمي تخيلي در اين ليست وجود دارد:
    « نيرو يار و يور شما باد» از هريسون فورد در « جنگ ستاره اي » ( 1977) در مكان هشتم، « من بر ميگردم» از آرنولد شوارتزينگر در « ترميناتور » در مكان سي و هفتم و بالاخره « اي تي مي خواد به خونه تلفن كنه » از فيلم « اي تي » ( 1982).
    از جملات آبكي تز ميتوان به « توگا توگا » گفتن جان بلوشي در « خانه حيوانات » ( 1978) اشاره كرد. و همچنين « پولو رو كن، پولو رو كن » از كوبا گودينگ جونيور در « جري ماگواير »( 1996).
    جملات ترسناك هم كم نيستند مثل « جاني اينجاست!» از جك نيكلسون در « تلالو » ( 1980) و « من مرده ها ر مي بينم » از هالي جوئل آزمنت در « حس ششم » (1999).
    جمله نود و نهم به مارگارت هميلتون باز مي گردد كه در « جادوگر شهر زمرد » مي گويد: « ميگيرمت خوشگلم! سگت رو هم همينطور !»
    و بالاخره جمله صدم از زبان لئوناردو دي كاپريو در « تايتانيك » شنيده مي شود : « من پادشاه دنيا هستم! »
    25 جمله نخست اين فهرست عبارتند از:
    1- « راستشو بخواهي عزيزم، ديگر اصلاً برام مهم نيست.» ( برابد رفته 1939)
    2- « پيشنهادي بهش مي دم كه نتونه رد كنه» ( پدرخوانده 1972)
    3- « تو نمي فهمي ، مي تونستم براي خودم كسي باشم...» ( دربار انداز 1954)
    4- « توتو، احساس مي كنم ديگه تو كانزاس نيستيم» ( جادوگر شهر زمرد 1939)
    5- « همه به تو نگاه ميكنند پسر!» ( كازابلانكا 1942)
    6- « برو جلو كار ما رو راه بنداز » ( تاثير ناگهاني 1983)
    7- « بسيار خوب آقاي دوميل، من آماده كلوز آپ هستم ( سانست بلوار 1950)
    8- « نيرو يار و ياور شما باد » ( جنگ ستاره اي 1977)
    9- « كمربندا تونو ببنديد ، امشب شب پر تصادفي خواهد بود » ( همه چيز درباره ايد 1950)
    10- « با مني ؟ » ( ارننده تاكسي 1976)
    11- « شمكل ما اينجا ارتباط برقرار كردنه » ( لوك خون سرد 1967)
    12- « عاشق بوي ناپالم در صبحگاه هستم » ( اينك آخر الزمان 1979)
    13- « عشق يعني اينكه هيچ وقت لازم نباشد معذرت بخواهي » ( قصه عشق 1970)
    14- « چيزي كه روياها از آن ساختهشده اند » ( شاهين مالت 1941)
    15- « اي تي مي خواد به خونه تلفن كنه » ( اي تي 1982)
    16- « منو آقاي تيبز دصا مي كنه » ( در گرماي شب 1967)
    17- « غنچه رز » ( همشهري كين 1941)
    18 « مامان، موفق شدم، من در اوج دنيا هستم» ( گرماي سفيد 1949)
    19- « من خيلي عصباني هستم و اين اوضاعرو ديگه تحمل نمي كنم» ( شبكه 1976)
    20- « لوئيس ، فكر مي كنم اين شروع يك دوستي زيباست» ( كازابلانكا 1942)
    21- « يك بار يك مامور آمار خواست از من تست بگيره ، جگرش رو با كمي باقلا و چيانتي خوردم!» ( سكوت بره ها 1991)
    22- « باند ، جيمز باند » ( دكتر نو 1962)
    23- « هيچ جا مثل خونه آدم نمي شد» ( جادوگر شهر زمرد 1939)
    24- « من بزرگم، اين فيلم ها هستند كه كوك شده اند » ( سانست بولوار 1950)
    25- « پولو رو كن » ( جري مگواير 1996)

5. SiahSepid

راسل كرو يك باشگاه راگبي مي خرد.
    راسل كرو از طرفداران پروپا قرص ورزش راگبي يا همان فوتبال آمريكايي است. اين بازيگر محبوب كه براي فيلم« گلادياتور » اسكار گرفت و در « يك ذهن زيبا » و « محرمانه لس آنجلس » درخشيد، حالا مي خواهد يك تم راگبي را بخرد.
    راسل كرو اين روزها در كشور استراليا، زادگاه خود سرگرم مذاكره باي خريدن حقوق يك باشگاه راگبي ملي اين كشور است. تيم مورد علاقه او « خرگوش هاي سيدني جنوبي » است.
    اين تيم پرطرفدار سال 1999 از ليگ ملي استراليا به دسته هاي پايين تر سقوط كرده بود ولي با كوشش فراوان مجدداً از سال 2002 به اين رقابت ها صعود كرده است. مذاكرات كرو حداقل يك ماه طول خواهد كشيد.
    كرو به شعبه آسوشيتدپرس در استراليا گفت: « دوست دارم مانند تيم هاي راگبي آمريكايي كه خصوصي هستند، يك باشگاه راگبي را صاحب شوم.»
    راسل كرو در نيوزيلند متولد استراليا بزرگ شده است.

6. SiahSepid

تقدير ويژه از كرك داگلاس در پالم اسپرينگ
    كرك داگلاس بازيگر صاحب نام سينما كه بعد از پنج دهه نقش آفريني در سينماي هاليوود هنوز موفق به دريافت جايزه اسكار نشده است در شانزدهمين دوره جشنواره پالم اسپرينگز Palm Springs كه از 20-26 سپتامبر 29 شهريور در ايالت كاليفرنيا برگزار مي شود مورد تقدير قرار گرفته و جايزه اي ويژه به خاطر يك عمر فعالت پرثمر هنري دريافت مي كند.
    به گزارش ايسنا از وب سايت رسمي اين فستيوال ، بنيان گذار پالم اسپرينگز و جنيت پولسن هدف از برپايي اين رخداد سينماي را كشف استعدادهاي جوان و گمنام اعلام كرده است.
    اين جشنواره در دبيرستان هنرپيشگي با همين عنوان برگزار مي شود و بخش هاي اصلي آن كه به دو قسمت رقابتي و غير رقابتي تقسيم مي شود شامل بخش آثار دانشجويي، بخش آثار نگاه تازه، بخش آثار كوتاه و انيميشن مي باشد.
    برندگان بيست جايزه از جمله جوايز فيپرشي ( انجمن جهاني منتقدان ) بهترين فيلم نخست يك كارگردان، بهترين فيلم مستند و بهترين فيلم از نگاه تماشاگران را كسب كرد.
    فيلم هاي برنده در رشته هاي فيلم كوتاه و انيميشن به شكل خودكار براي حضور در نامزدهاي رشته فيلم كوتاه جوايز آمپاس ampas مورد قضاوت و ارزيابي قرار مي گيرند.
    پالم اسپرينگ بزرگترين رويداد مربوط به فيلم كوتاه در امريكاي شمالي است و امسال حدود 350 اثر از 40 كشور جهان را به نمايش مي گذارد.

7. appbannerkhuniresbanner
  8. SiahSepid

نيکول کيدمن حمايت خود را از مقابله با سرطان سينه با به دست کردن اين دستبند صورتي نشان مي دهد.