برگزیده های پرشین تولز

كيست مرا ياري كند؟ كمك از دوستان براي كاليبره كردن نقشه تهران

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
این تاپیکی که می گید کجاست؟
1670.gif

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
ممنون از عنايت دوستان. مثل اينكه همه منتظر نقشه آماده هستند...
67.gif

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
خوب مثل اینکه نقشه آماده هم پیدا شد:happy:

من که تو این 2 هفته اینو فهمیدم که نقشه گیف و جی پگ چه نقشه ای چه عکسی به درد نمیخوره. وقتی نقشه وکتور باشه تازه جی پی اس معنی پیدا میکنه. تنها نقطه مثبت نقشه های گیف و جی پگ اینه که دیگه لازم نیست بگردی ببینی کجایی . اما اینکه راه رو بهت نشون بده . جایی رو واست تو نقشه با توجه به اسمش پیدا کنه. به صورت صوتی واست ناوبری کنه همه ویژگی های لذت بخش و اصلی جی پی اس هستن که ما در ایران از اونها بی بهره ایم. و در نتیجه جی پی اس یه دستگاه به درد نخور و تجملاتی میشه.

به نظرم اگه قراره تلاشی صورت بگیره بهتره همه با هم جمع بشیم یه نقشه وکتور بکشیم و تا جاییکه میشه بهش مشخصات اضافه کنیم. اینجوری یه چیزی در میاد که ارزش استفاده از جی پی اس رو داشته باشه. به علاوه اینکه سرعت خیلی مناسب و حجم بسیار کمی هم خواهد داشت.

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
خوب مثل اینکه نقشه آماده هم پیدا شد:happy:

من که تو این 2 هفته اینو فهمیدم که نقشه گیف و جی پگ چه نقشه ای چه عکسی به درد نمیخوره. وقتی نقشه وکتور باشه تازه جی پی اس معنی پیدا میکنه. تنها نقطه مثبت نقشه های گیف و جی پگ اینه که دیگه لازم نیست بگردی ببینی کجایی . اما اینکه راه رو بهت نشون بده . جایی رو واست تو نقشه با توجه به اسمش پیدا کنه. به صورت صوتی واست ناوبری کنه همه ویژگی های لذت بخش و اصلی جی پی اس هستن که ما در ایران از اونها بی بهره ایم. و در نتیجه جی پی اس یه دستگاه به درد نخور و تجملاتی میشه.

به نظرم اگه قراره تلاشی صورت بگیره بهتره همه با هم جمع بشیم یه نقشه وکتور بکشیم و تا جاییکه میشه بهش مشخصات اضافه کنیم. اینجوری یه چیزی در میاد که ارزش استفاده از جی پی اس رو داشته باشه. به علاوه اینکه سرعت خیلی مناسب و حجم بسیار کمی هم خواهد داشت.
دوستان از اين درخواست من استقبال نكردند حالا ميگيد همه جمع بشيم وكتور طراحي كنيم؟ :wacko: :wacko:

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
با اجازه آقا حامد
در این تاپیک نقشه کالیبره شده تهران و ایران رو گذاشتم هرکی خواست استفاده کنه

http://forum.persiantools.com/t97929.html

خیلی هم دقیق کالیبره نشده !
در ضمن جدید و قدیمی بودن نقشه با خودتون

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام

بعد از كلي دردسر نقشه تهران رو با مقياس و كيفيت خيلي خوب تونستن از هك كردن يكي از نرم افزارها بدست بيارم. وقتي كه اين نقشه رو با PathAway Map Manager كاليبره ميكنم (با 9 Point) حدودا 5 تا 15 متر خطا داره. با تغيير نقاط اين خطا ها كم و زياد ميشه اما به كمتر از 2 يا 3 متر نميرسه.
اين نقشه 130MB رو من آپ كردم (كاليبره نشده) البته RAR كردم و حجمش شد 68MB. از دوستان ميخوام هركدوم اين نقشه رو كاليبره كنند، به اين صورت كه 9تا نقطه رو در PathAway Map Manage مقياس دهي كنيد (با كمك Google Earth). بعد از مقياس دهي و ذخيره، نقشه PRC رو به PPC انتقال بديد و با PathAway بازش كنيد. حالا در PPC روي نقشه يك نقطه رو مشخص كنيد و مقياسشو در Google Earth وارد كنيد، حالا تست كنيد ببينيد Google Earth مكانو درست نشون ميده يا نه. با يه نقطه تست نكنيد. اگه ديديد با خطاي كم (كمتر از 1 يا 2متر) نشون ميده، چند نقطه ديگه رو هم تست كنيد. اگه ديديد همه رو با خطاي كم نشون ميده، مقياس، X و Y اون 9 نقطه اي كه كاليبره كرديدو اينجا قرار بديد تا بقيه دوستان هم بر اساس نقشه شما كاليبره كنند.
دانلود PathAway 4.0
دانلود نقشه - پسورد PT_TehranMap (به بزرگي حروف توجه كنيد!) با حجم 68MB

ممنون...

خسته نباشید خدمت شما
اولاً اینکه اصلاً رو مختصات و دقت Google earth حساب نکنین. چون اون اومده با یک ماهواره که شونصد کیلومتر اونورتره، یک عکس برداری خودکار از ایران کرده و حتی یک اپراتور را هم ناشته که وقت صرف ایران بکنه. حالا دلیل خطای ابعاد و مختصات و همچنین خطا در اعلام موقعیت با GPS را براتون میگم:
این مشکل علاوه بر دلیل بالا، یک دلیل خیلی ماثر هم داره و اون وجود شیب هست مخصوصاً در مورد نقشه تهران و حومه که فلسفه نقشه دو بعدی را زیر سوال میبره. به عنوان مثال، فرض کنین که تو Google earth، زوم کردین روی تهران و کل تهران را یکجا میبینین، موقیت شما 50 کیلومتر از سطح درسا بالاتره. شما دو بعد را میبینین، در صورتی که واقعیت زمین و ابعاد زمین 3 بعدی هست. مثلاً جنوب تهران در بزرگراه خلیج فارس، ارتفاع 1000 متر از سطح دریا هست، اما در شمال ولنجک 1800 متر. 800 متر اختلاف ارتفاع در طول 30 کیلومتر!! پس در همان دید کلی تهران، جنوب تهران 49 کیلومتر از چشم شما پایین تره، اما شمال تهران 48.2 کیلومتر. شاید شما بگین که 800 متر در برابر 50 کیلومتر گم میشه، اما همین 800 متر خطای 3 تا 10 متری شما در استفاده از GPS با نقشه کالیبره شده خودتون را به وجود میاره. پس باعث میشه که ابعاد نقشه در قسمتهای شمالی شهر کشیده تر به نظر برسه و در قسمتهای جنوبی شهر، متراکم تر. پس به این نتیجه رسیدیم که شیب و خطای Google earth نمیذاره که ما در تهران بتونیم یک نقشه کلی دقیق داشته باشیم.
اگر توجه کرده باشین، توی Setting تمامی نرم افزارهای استفاده از GPS ، یه موردی هست که انتخاب میکنین 2D یا 3D نقطه گذاری یا همون Trackload کنه. مثال در این مورد همون قضیه حمار هست که اینجا باید در ضلع کوچک در راستای Z قرار بگیره. شما مسافت R را در رری نقشه طی میکنین و در طول این مسیر، به مقدار Z تغییر ارتفاع دادین. اما در روی نقشه تغییر موقعیت به مقدار X که افقی هست را نشون میده و مثلاً در شیب 20 درجه، تغییر مکان به اندازه 1000 متر افقی که همون نقشه ( یا تغییر مکان نمایش داده شده در حالت 2D در GPS ) هست، برابر وتر مثلث ضرب در 2/(رادیکال 3) هست. پس وتر مثلث یا همون مسافتی که کیلومتر شما نشون میده ( یا تغییر مکان نمایش داده شده در حالت 3D در GPS ) برابر 1063 متر هست و همین نکته ساده 63 متر اختلاف را باعث میشه.

حالا راه حل اینه که نقشه را بر اساس منحنی میزان نقشه توپوگرافی منطقه به قطعات خرد قسمت کنین و بعد این قسمتهای کوچکتر را توسط 3 تا 4 نقطه و حضور در محل و برداشت مختصات توسط GPS ( نه توسط Google earth ) کالیبره کنین و بعد در یک Folder همشو جمع کنین. (دلیل اینکه نرم افزارهایی مثل Pathaway و Arcpad میتونه همزمان از چند تکه نقشه استفاده کنه و در حال خروج از محدوده یک تکه نقشه اتوماتیک وارد تکه نقشه مجاور میشه همینه )
با این شرایط، نقشه ای درست میکنین که حداکثر خطای 1 تا 3 متری قابل قبول ( به دلیل خطای GPS های معمولی ) و 3 تا 5 متری قابل تحمل ( به دلیل خطای مفرط اتفاقی GPS های معمولی و خطای اندک کالیبراسیون ) داره و کاملاً مفید خواهد بود.

:)

Nader-G

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دستت درد نکنه عجب نقشه باحالی شد منم روش دارم کار میکنم ببینم چی میشه

....................................................................

دوست عزیز چون از تعداد پست شما به نظرم امد شما یکی از دوستان جدید ما هستید پست شما رو پاک نکردم و اون رو ترجمه کردم:happy: لطفا دیگه فی اینگلیش ننویسد

hafez_h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

بعد از كلي دردسر نقشه تهران رو با مقياس و كيفيت خيلي خوب تونستن از هك كردن يكي از نرم افزارها بدست بيارم. وقتي كه اين تقشه رو با PathAway Map Manager كاليبره ميكنم (با 9 Point) حدودا 5 تا 15 متر خطا داره. با تغيير نقاط اين خطا ها كم و زياد ميشه اما به كمتر از 2 يا 3 متر نميرسه.
اين نقشه 130MB رو من آپ كردم (كاليبره نشده) البته RAR كردم و حجمش شد 68MB. از دوستان ميخوام هركدوم اين نقشه رو كاليبره كنند، به اين صورت كه 9تا نقطه رو در PathAway Map Manage مقياس دهي كنيد (با كمك Google Earth). بعد از مقياس دهي و ذخيره، نقشه PRC رو به PPC انتقال بديد و با PathAway بازش كنيد. حالا در PPC روي نقشه يك نقطه رو مشخص كنيد و مقياسشو در Google Earth وارد كنيد، حالا تست كنيد ببينيد Google Earth مكانو درست نشون ميده يا نه. با يه نقطه تست نكنيد. اگه ديديد با خطاي كم (كمتر از 1 يا 2متر) نشون ميده، چند نقطه ديگه رو هم تست كنيد. اگه ديديد همه رو با خطاي كم نشون ميده، مقياس، X و Y اون 9 نقطه اي كه كاليبره كرديدو اينجا قرار بديد تا بقيه دوستان هم بر اساس نقشه شما كاليبره كنند.
دانلود PathAway 4.0
دانلود نقشه - پسورد PT_TehranMap (به بزرگي حروف توجه كنيد!) با حجم 68MB

ممنون...

سلام دوست عزیز
من نرم افزار stk رو دارم که یک نرم افزار نظامی محسوب میشه و در سطح دنیا بسیار عالی هستش و نقشه های زیادی رو با اون کالیبره کردم . عالی هم جواب داده فقط مشکل اینه که فایل شما با فرمت prc رو نمی تونه بخونه. حالا اگر امکانش هست فایل رو بایک فرمت دیگه برام آپلود کنید تا براتون انجامش بدم. حتی اگر image هم باشه می تونم تبدیلش کنم به چیزی که این stk بخونه.

با تشکر
بیگی

mhm233

Registered User
لایک‌ها
134
سلام دوست عزیز
من نرم افزار stk رو دارم که یک نرم افزار نظامی محسوب میشه و در سطح دنیا بسیار عالی هستش و نقشه های زیادی رو با اون کالیبره کردم . عالی هم جواب داده فقط مشکل اینه که فایل شما با فرمت prc رو نمی تونه بخونه. حالا اگر امکانش هست فایل رو بایک فرمت دیگه برام آپلود کنید تا براتون انجامش بدم. حتی اگر image هم باشه می تونم تبدیلش کنم به چیزی که این stk بخونه.

با تشکر
بیگی

دوست عزیز از زمان باز شدن این تاپیک 6 سال گذشته ها !!:wacko:

hafez_h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به هر حال از پست اینجوری بر میاد که هنوز به نتیجه نرسیده
درسته؟

بالا