برگزیده های پرشین تولز

لایسنس دایرکت ادمین: اورجینال یا اشتراکی؟

hajvahid

Registered User
لایک‌ها
3
سلام و وقت بخیر

من یه کلود روی هتزنر دارم برای سایت های شخصیم. تا چند سال قبل که دلار وضعش بهتر بود که سی پنل بودم و با گرون شدن دلار و نجومی شدن قیمت لایسنس، به ناچار رفتم سراغ دایرکت ادمین. گر چه امکانات دایرکت ادمین اصن قابل قیاس نبود با سی پنل، ولی خوبیش این بود که ایرانیا کلی لایسنس لایف تایم ازش داشتن که به راحتی ای پی رو برای مشتری جدید تغییر میدادن و بی دردسر میشد استفاده کرد. در نتیجه با یه مبلغ ناچیز مثل ۱۵ هزارتومان، تا همین ماه قبل من از لایسنس اورجینال دایرکت ادمین استفاده میکردم. ولی دایرکت ادمین هم اخیرا جوگیر شده و لایسنسا رو گرون کرده و سخت گیری هایی هم برای لایسنس های لایف تایم داره میکنه (ظاهرا)

در نتیجه همون لایسنس ۱۵ تومنی الان ۱۳۵ تومن برای یه ماه فاکتور شده واسم!! که خب برای ۵ دونه سایت شخصی به صرفه نیست.

جستجو کردم دیدم ظاهرا دوستان ایرانی یه سری لایسنس با عنوان روت (یا اشتراکی یا کرکی یا همچین عناوینی) دارن میفروشن با قیمت هایی زیر ۳۰ تومن در ماه. کسی تجربه استفاده از این لایسنس ها رو داره؟ ریسک امنیتی ندارن و ایا تغییری در کرنل یا فایل های سیستمی نمیدن؟ اصن میارزه ادم اینجور ریسکی بکنه یا نه؟

در نهایت اگه مجبور به استفاده از لایسنس اورجینال باشم شاید گزینه استفاده از یه کنترل پنل دیگه بیاد روی میز...

ممنون میشم راهنمایی کنید

wapmaster

Registered User
لایک‌ها
112
سلام، لایسنس های اشتراکی هیچ تفاوتی با اورجینال ندارند، از لحاظ امنیت هم موردی ندیدم تا حالا. توی گوگل سرچ کنید کانفیگ سرور سایتش میاد. مستقیم از خودشون بخرید.

hajvahid

Registered User
لایک‌ها
3
سلام، لایسنس های اشتراکی هیچ تفاوتی با اورجینال ندارند، از لحاظ امنیت هم موردی ندیدم تا حالا. توی گوگل سرچ کنید کانفیگ سرور سایتش میاد. مستقیم از خودشون بخرید.
ممنون بابت پاسخ. اینا شیوه کارشون چیه؟ یه سرور اصلی با لایسنس اصلی داره آپدیت های هسته دایرکت ادمین و پکیج ها رو دریافت میکنه، و یه سری مشتری لایسنس اشتراکی مث من سروراشون وصل میشه به اون سرور اصلی و آپدیتا رو دریافت میکنن. درست متوجه شدم؟

wapmaster

Registered User
لایک‌ها
112
ممنون بابت پاسخ. اینا شیوه کارشون چیه؟ یه سرور اصلی با لایسنس اصلی داره آپدیت های هسته دایرکت ادمین و پکیج ها رو دریافت میکنه، و یه سری مشتری لایسنس اشتراکی مث من سروراشون وصل میشه به اون سرور اصلی و آپدیتا رو دریافت میکنن. درست متوجه شدم؟
دقیقا همینی که گفتید هست. هیچ تفاوتی نداره.

hajvahid

Registered User
لایک‌ها
3
جای مطمئنی سراغ دارید پیشنهاد بدید؟ یا تجربه استفاده شخصی داشتید؟

بالا