برگزیده های پرشین تولز

لطفا از بین این سه گزینه به من مشورت بدید

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
سلام دوستان
من قصد مهاجرت دارم و از شما درخواست مشورت داشتم که از بین این سه استراتژی بدون در نظر گرفتن میزان سرمایه کدام یک رو از نظر خودتون بهترین استراتژی برای بیس گذاشتن و ادامه مسیر مهاجرت تشخیص میدید.سپاسگزارم
یک: خرید اتومبیل و مسافرکشی
دو:خرید زمین کشاورزی و کاشت محصولات باغی کشاورزی صیفی جات و...
سه:اجاره مغازه و راه اندازی کسب و کار مثل رستوران و سوپرمارکت و تعمیرات موبایل و ...
یه گزینه دیگه ای هم هست که خودم زیاد تاییدش نمیکنم باز در نظربگیرید اینو...اونم اینه که برای شرکتی یا شخصی کارمند شدن مثلا توی آموزشگاه زبان یا مثلا مدیریت هتل هاستل و ... کارمند شدن.

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
گزینه سوم هیچ موقع شکست و رکود نداره حالا به سلامتی کجا؟ من بدبختم ببر

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
گزینه سوم هیچ موقع شکست و رکود نداره حالا به سلامتی کجا؟ من بدبختم ببر

کی میگه رستوران و غذا خوری شکست نداره ؟ اتفاقا خیلی هم ریسکش به خاطر خرابی مواد غذایی بالاس .

آقای عزیز هر سه راهی که شما انتخاب کردی کارهای سختیه و البته مهاجرت سختیشو چند برابر میکنه. نمیشه همین تیکه زمین رو تو همین ایران بخری و روش کار کنی ؟

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
جای دوری نیست گرجستان ولی دیگه نمیخوام ایران بمونم. نهایت دو سه ماهی برای تحقیق اساسی در نظر گرفتم و کلا هر چی میخواد بشه بشه. یا اونوری میشم یا شکست میخورم و میام میشینم سرجام و هزینه شم حاضرم بدم.

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام. من خوب متوجه نشدم شما میخوای یک کاری از بین این کار ها انجام بدی پول بدست بیاری بعد مهاجرت کنی ؟ یا تا زمان رفتن میخوای یک کاری انجام بدی ؟

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
سلام. من خوب متوجه نشدم شما میخوای یک کاری از بین این کار ها انجام بدی پول بدست بیاری بعد مهاجرت کنی ؟ یا تا زمان رفتن میخوای یک کاری انجام بدی ؟
اهان یکم باید مشخص تر مینوشتم ببخشید. من میخوام بعد مهاجرت یکی از کارها بالا رو انجام بدم. میخوام بدونم کدوم گزینه رو پیشنهاد میدید.کارهای بالا از دستم برمیاد ولی نمیتونم چند کارو همزمان انجام بدم. کارهای بالا هم از نظر توانایی خودم یکسان میبینم. فقط میخواستم نظرات دوستان رو بشنوم و یکیشو بچسبم.

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
اهان یکم باید مشخص تر مینوشتم ببخشید. من میخوام بعد مهاجرت یکی از کارها بالا رو انجام بدم. میخوام بدونم کدوم گزینه رو پیشنهاد میدید.کارهای بالا از دستم برمیاد ولی نمیتونم چند کارو همزمان انجام بدم. کارهای بالا هم از نظر توانایی خودم یکسان میبینم. فقط میخواستم نظرات دوستان رو بشنوم و یکیشو بچسبم.
به نظر من شما اول ببین اونجا این کار ها قابل انجام هست یا نه. مورد 2 و 3 منظورم هست. مثلا کار های دامی و کشاورزی چطوره ؟ از طرف دولت یا مردم استقبال میشه یا کمه.
من خودم حالت عمومی اعتقاد دارم هر چی کار تخصصی تر باشه بهتره چون هر چقدر سخت تر و دانش بیشتری بخواد نیروی کارش کمتر و تقاضا بیشتر. مثلا راننده تاکسی اکثرا از پسش بر میان. این برای کار های این شکلیه. یا افرادی هستن برای ورود به یک کشور جدید برای جا افتادن از کار های کارگری شروع میکنن که بد هم نیست بسته به هدف و شرایط.
برای موارد 2 و 3 اگر علاقه در یک سطحه اونی که حداقل تجربه کمی ازش داری تا کم کم جا بیوفتی. اگر میخوای سوپر مارکت یا رستوران بزنی یک دوره کوتاه چند ماهه باید دقیق شرایط رو زیر نظر بگیری اون منطقه و محل رو و یا تجربه نداری کارگری کنی خم و چمش دستت بیاد. بی گدار به آب زدن هم اشتباهه حالا میگی یا این وری یا اون وری ولی وقتی سرمایت از بین بره مشکلات بیشتری به وجود میاد.
به نظرم بسته به تجربه و علاقه یک مسیر راه مشخص کن و شرایط رو بررسی کن. باز هم میگم اول ببین تو اون کشور استقبالشون چطوریه. مثلا تعمیر گوشی احتمالا با سیستم ایران متفاوت باشه.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
آقای عزیز با کشور و هر کی مشکل داری با خودت که نداری ؟ از اینجا پاشی بری گرجستان مسافر کشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
درسته اگر آمریکا یا یک کشوری بود که من میدونستم با مسافرکشی هم مثل کار تو رستوران هم میشه شروع کرد ودر حین کار زبانت تقویت میشه و از اکثر کار های تو ایران ارزشش بیشتره میگفتم به مورد یک هم میشه فکر کرد ولی گرجستان رو بعید میدونم.

f3er

Registered User
لایک‌ها
165
پول رو بردار خرج تیپ و قیافت کن . بعد برو اونجا زن پولدار بگیر . :D:D

جدای از شوخی فکر کنم گزینه اول مناسب تر باشه . چون اونجا زیاد گردشگر ایرانی میره . شاید بتونی از طریق آژانس های مسافرتی کار بگیری . مثلا مسافر ها رو ببری جای گردشگری و اینجور کار ها ....

mta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
توی این شرایط گزینه آخر ریسکش کمتره و مطمعن تر
البته در این موقیت حساس کنونی

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
ممنون از دوستان پس اکثریت گزینه سوم رو پیشنهاد دادن. سپاس از نظرات.

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
اگر قصد مهاجرت دارید به یک کشوری برید که امکان پیشرفت داشته باشید، زندگی در گرجستان با این شغلهای سطح پایین به نظر من هدر دادن عمرتان هست

tehranstar.ir

Registered User
لایک‌ها
875
گزینه سوم

ولی تا اونجا که من میدونم تو گرجستان رستورانهای برند خارجی و ایرانی زیاد هست باید یه چیزی باشه کهراحت بشه رقابت کرد

بالا