برگزیده های پرشین تولز

لطفا بگین با این ارور های 404 چکار باید کرد

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
Captuasdasre.JPG Capture.JPG دوستان گرامی من مدت ها هست با تعداد زیادی از ارور 404 روبرو هستم
به نظر مربوط به یک افزونه بوده که الان دیگه روی وبسایت نیست اما یک سری ارور 404 با تعداد بسیار زیاد مدت زیادی هست ایجاد می کنه
همگی ارور ها به این صورت شروع می شن:
Skill/edame.....

لطفا راهنمایی کنید باید چکار کنم با اینها. الان افزونه وجود نداره. اما اینها توی نقشه هستند و با وجودی که Fixed رو زدم باز هم ارور پابرجا هست

لطفا تصاویر رو ببنید

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247

xara_2009

Registered User
لایک‌ها
85
سلام لینک 404 به دلیل ایجاد تغییرات در تنظیمات لینک(پیوند یکتا)ک وقتی تغییر میدین گوگل نمیتونه لینک قدیمی بخونه شما باید از طریق گوگل وب مستر نقشه سایت رو بعد از تغییرات ریست کنید
چند ماه بستگی ب میزان اپدیت سایتتون داره طول میکشه

zadindev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام اگر سایتتون وردپرسی هست افزونه Yoast Seo رو نصب کنید ، زمانی که افزونه رو نصب کردید سمت راست فهرست افزونه مشاهده می کنید از فهرست گزینه میزفرمان جستسجو رو کلیک کنید و ابزار وب مستر تولز رو به افزونه وصل کنید برای این کار خود افزونه راهنمایی در اختیار شما قرارداده بعد از اتصال بین افزونه و ابزار وبمستر تولز شاید بین 1 تا 6 ساعت خطاهایی که در وبمستر دریافت کردید رو اونجا هم مشاهده کنید روی هر کدام از این خطا ها کلیک کنید یک گزینه داره به نام ارجاع و یا ریدایرکت اونو انتخاب کنید و به صفحه اصلی سایتنون ارجاع بدید در نتیجه هرکاربری و یا ربات های موتور های جستجو به این صفحه بیاند ارجاع میشن به صفحه اصلی و خطایی 404 واسشون نمیاد. توجه داشته باشید حتما ارجاع رو از نوع 301 یعنی ارجاع یا ریدایرکت همیشگی قرار بدید.

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
توی گوگل وبمستر یک بخش داره Google index در اون بخش روی Remove URLs کلیک کنید و لینک هایی که دیگه تو سایتتون نیست ولی در گوگل ایندکس شده رو حذف کنید.
اون بخش هم سه حالت داره
یکیش کلا کش و آدرس رو حذف میکنه و اثری از لینک نمیمونه
یکی صفحه رو پاک میکنه ولی بعدا میشه مشابه همون آدرس رو تولید کرد
یکی هم که خطرناکه و مسیر دایرکتوری میدید و کل لینک های داخل دایرکتوری حذف میشه.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,008
منم این مشکل رو با افزونه Yoast Seo حل کردم
کجای یوآست تمام 404 ها نه تک تک پیدا کردن همشون را 301 میکنه به صفحه اصلی؟! من افزونه
All 404 Redirect to Homepage نصب کردم دیتابیسش ارور میده همه 404 ها را هم ریدایرکت نمیکنه مگر نسخه پولی. الان چی کار کنم؟!

decoweb

Registered User
لایک‌ها
247
درود بر شما
افزونه سئو Yoast SEO یکی از حرفه ای ترین افزونه های موجود در وردپرس برای سئو سایت ها است.این افزونه میتواند تمامی تنظیمات سئو سایت شما را به بهترین شکل انجام دهد و از همه مهمتر برای ایجاد نقشه سایت نیز مورد استفاده قرار میگیرد

آموزش رفع مشکل ارور ۴۰۴ در نقشه سایت افزونه Yoast SEO

در برخی از وب سایت ها وقتی شما در تنظیمات افزونه سئو در بخش نقشه سایت قصد ایجاد و تست سایت مپ را دارید به مشکل و ارور ۴۰۴ برخورد میکنید و نقشه سایت شما را باز نمیکند و لود نمیشود.در این حالت نقشه سایت شما مشکل داشته و کارایی ندارد و باید این ارور ۴۰۴ رفع شود.برای این منظور باید در ابتدا بدانید مشکل و سرچشمه این ارور از کجاست:

۱. افزونه ها و قالب وردپرس خود را تست کنید
در ابتدا باید تمامی افزونه ها و قالب وردپرس شما بروز باشد.آن ها را بروز رسانی کنید و دوباره نقشه سایت را تست کنید.اگر مشکل از افزونه ها و قالب وردپرس شما باشد این ارور باید برطرف شود و به درستی نقشه سایت شما را لود کند. اما اگر درست نشد باید ادامه دهید.

۲. قرار دادن یک قطعه کد در htaccess
برای این منظور باید ابتدا از فایل htaccess خود یک نسخه پشتیبان بگیرید و سپس کد زیر را درون ان قرار دهید:

کد:
# WordPress SEO - XML Sitemap Rewrite Fix
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^sitemap_index.xml$ /index.php?sitemap=۱ [L]
RewriteRule ^([^/]+?)-sitemap([۰-۹]+)?.xml$ /index.php?sitemap=$۱&sitemap_n=$۲ [L]
</IfModule>
# END WordPress SEO - XML Sitemap Rewrite Fix
در اکثر مواقع کد فوق مشکل شما را حل میکند و پاسخ مثبتی دریافت میکنید اما در برخی اوقات ممکن است کد فوق نیز مورد استفاده نباشد در این حالت شما باید هسته افزونه را تغییر دهید و برای این منظور باید از روش سوم استفاده کنید که این روش به صورت زیر است
۳. تغییر هسته افزونه سئو yoast

برای این منظور باید در ادرس /wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/class-sitemaps.php فایل class-sitemaps.php را پیدا کنید و سپس در این فایل تابع init() را یافته و توضیحات تابع را همانند کد زیر در آورید:

کد:
/**
     * Initialize sitemaps. Add sitemap rewrite rules and query var
     */
    function init() {
        global $wp_rewrite;
        $GLOBALS['wp']->add_query_var( 'sitemap' );
        $GLOBALS['wp']->add_query_var( 'sitemap_n' );
        add_rewrite_rule( 'sitemap_index.xml$', 'index.php?sitemap=۱', 'top' );
        add_rewrite_rule( '([^/]+?)-sitemap([۰-۹]+)?.xml$', 'index.php?sitemap=$matches[۱]&sitemap_n=$matches[۲]', 'top' );
        $wp_rewrite->flush_rules();
    }
یکی از سه روش بالا باید مشکل شما در این زمینه را حل کند.در صورتی که مشکل حل نشد باید بررسی کنید که افزونه سئو مشکل نداشته باشد . معیوب نباشد. در نهایت میتوانید به سادگی از افزونه سئو خود استفاده کنید.

این اموزش نیز به انتها رسید در صورت بروز مشکل و سوال در خصوص محتوا در بخش دیدگاه ها پرسش های خود را مطرح نمائید تا به آن ها پاسخ داده شود. در خصوص افزونه استفاده شده خود نیز در صورتی که دارای مشکل بوده برای ما از تجربیات خود بنویسید.

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
کجای یوآست تمام 404 ها نه تک تک پیدا کردن همشون را 301 میکنه به صفحه اصلی؟! من افزونه
All 404 Redirect to Homepage نصب کردم دیتابیسش ارور میده همه 404 ها را هم ریدایرکت نمیکنه مگر نسخه پولی. الان چی کار کنم؟!
یوآست بخش ریدایرکتش پولیه
بگردید یه افزونه مجانی پیدا کنید.

بالا