برگزیده های پرشین تولز

لطفا دوستان آشنا با LGA775 كمك كنند.

shervin20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همه دوستان
اينجانب مدتي است كه يك سيستم 3 گيگ lga جمع كرده ام.
همانطور كه ميدانيد اين cpuها هر كدام با يك نام شناخته ميشوند مثلا 520 ؛ 520J ؛ 530J و غيره كه سي پي يو مدل 520 داراي فركانس 2.8 و مدل 530 داراي فركانس 3.0 گيگ است. و مدل 530J داراي همان خواص مدل 530 است با اين تفاوت كه خاصيت Execute Disable Bit هم به آن اضافه شده است.
حالا مشكلي كه من دارم اين است كه براي چك كردن سرعت cpu نرم افزار Intel Processor Identification Utility را از سايت اينتل دريافت و نصب كردم كه اين نرم افزار مدل سي پي يو را 530 نشان داده و قابليت Execute Disable را منفي نشان ميدهد در حالي كه فروشنده به من ميگويد كه مدل 530J براي من گذاشته است.(لازم به توضيح است كه بعضي وقتها قابليت Execute Disable را مثبت هم نشان ميدهد)
حالا خواهشم از دوستاني كه سيستم lga دارند و از اين نرم افزار (لينك پايين) استفاده ميكنند اين است كه بگويند آيا اين نرم افزار در مدلهاي پردازنده حرف J (كه به معني داشتن Execute Disable است) را نشان ميدهد يا خير و من از كجا مدل قطعي CPU خودم را ميتوان بفهمم؟
با تشكر فراوان
http://support.intel.com/support/processors/tools/piu/sb/cs-014921.htm

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام به همه دوستان
اينجانب مدتي است كه يك سيستم 3 گيگ lga جمع كرده ام.
همانطور كه ميدانيد اين cpuها هر كدام با يك نام شناخته ميشوند مثلا 520 ؛ 520J ؛ 530J و غيره كه سي پي يو مدل 520 داراي فركانس 2.8 و مدل 530 داراي فركانس 3.0 گيگ است. و مدل 530J داراي همان خواص مدل 530 است با اين تفاوت كه خاصيت Execute Disable Bit هم به آن اضافه شده است.
حالا مشكلي كه من دارم اين است كه براي چك كردن سرعت cpu نرم افزار Intel Processor Identification Utility را از سايت اينتل دريافت و نصب كردم كه اين نرم افزار مدل سي پي يو را 530 نشان داده و قابليت Execute Disable را منفي نشان ميدهد در حالي كه فروشنده به من ميگويد كه مدل 530J براي من گذاشته است.(لازم به توضيح است كه بعضي وقتها قابليت Execute Disable را مثبت هم نشان ميدهد)
حالا خواهشم از دوستاني كه سيستم lga دارند و از اين نرم افزار (لينك پايين) استفاده ميكنند اين است كه بگويند آيا اين نرم افزار در مدلهاي پردازنده حرف J (كه به معني داشتن Execute Disable است) را نشان ميدهد يا خير و من از كجا مدل قطعي CPU خودم را ميتوان بفهمم؟
با تشكر فراوان
http://support.intel.com/support/pr...b/cs-014921.htm

سلام

اگه SP2 داري برو تو پنجره System Properties ==> advanced ===> performance Option ===> Data Excute Prevention بين نوشته كه پردازنده ات از اين ويژگي پشتباني ميكنه يا نه ؟
يك كار ديگه هم ميتوني بكني :
پردازنده ات رو از تو سوكت در بيار و تمام مشخصاتي كه روش نوشته شده رو يادداشت كن بعد مشخصات رو به اين آدرس[email protected] بفرست و بگو از كجا بفهمم J هست يا نه مشكلت رو هم بهش بگو آدم باهاليه جواب ميده . اگه اين كارو كردي مشخصات رو براي ما هم بفرست و ما رو هم در جريان بگذار .

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
اگه خيلي اصرار داري يك نفر كه 530J داره اين برنامه رو تست كنه برو تو وبلاگم اون پايين آدرس ايميل طراح قالب وبلاگ آقا اميد رو بردار و براش ميل بزن . اون اين پردازنده رو با مين p5gd1 داره .

shervin20

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ARH :
اگه خيلي اصرار داري يك نفر كه 530J داره اين برنامه رو تست كنه برو تو وبلاگم اون پايين آدرس ايميل طراح قالب وبلاگ آقا اميد رو بردار و براش ميل بزن . اون اين پردازنده رو با مين p5gd1 داره .
با سلام و تشكر
اين موضوع را به آقا اميد ايميل كردم.
ضمنا در مورد آن راهي كه در System Properties فرموديد متاسفانه نوشته است كه پردازنده شما خاصيت DEP را ساپورت نميكند.
راستي تا يادم نرفته بگويم كه وبلاگتان بسيار عالي و بروز است و مدتها است از مطالب آن استفاده ميكنم.
با درود.

بالا