برگزیده های پرشین تولز

لطفا سروران و اساتید عزیز راهنمایی کنند

mojtaba12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:)
با سلام :
من یک فایل txt دارم شامل اطلاعات ریز مشترکین بدین صورت که در هر سطر اطلاعات یک مکالمه از شماره گیرنده تاریخ و ساعت تماس و شماره مقصد و مدت مکالمه و بالاخره تعداد پالس می باشد حالا می خوام فایل رو توی vb باز کرده و اطالاعات هر سطر رو به تفکیک برای یک مشترک خاص نمایش دهم می تونید منو راهنمایی کنید چطور این کار رو انجام دهم.
قبلا از راهنمایی دوستان کمال تشکر رو دارم.

mojtaba12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب بخش های مختلف تو یک خط با چه کاراکتری از هم جدا شده؟ بگو تا کدشو برات بنویسم.

با سلام خدمت شما:

بخشهای یک خط پشت سر هم بوده بدین ترتیب که شماره گیرنده و شماره مقصد پشت سر هم سپس چند spacebar و قسمتهای دیگه به ترتیب تاریخ ساعت مدت مکالمه و تعداد پالس پشت سر هم می باشند به شکل زیر:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxN
از سمت چپ 10 رقم شماره گیرنده 11 رقم شماره مقصد 5 جای خالی 6 رقم تاریخ 6 رقم ساعت 7 رقم مدت مکالمه 5 رقم آخر نیز تعداد پالس می باشد.

قیلا از کمک جنابعالی کمال تشکر رو دارم.:)

mojtaba12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام :
این هم نمونه فایل :)

فایل های ضمیمه

• call detail.txt
    106 بایت · نمایش ها: 1

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
خوب تابعش رو نوشتم. يه پروژه جديد ايجاد كن و تو يه فرم يه Text باكس بذار و يك Command و كد زير رو تو بخش كد كپي كن.

کد:
Private Sub Command1_Click()
On Error Resume Next
Dim mCaller As String, mCallDest As String, mCallDate As String, mCallTime As String, mCallDuration As String, mCallPals As String
Decode Text1.Text, mCaller, mCallDest, mCallDate, mCallTime, mCallDuration, mCallPals
Me.Print mCaller
Me.Print mCallDest
Me.Print mCallDate
Me.Print mCallTime
Me.Print mCallDuration
Me.Print mCallPals
End Sub

Sub Decode(ByVal InitStr As String, ByRef Caller As String, ByRef CallDest As String, ByRef CallDate As String, ByRef CallTime As String, ByRef CallDuration As String, ByRef CallPals As String)
On Error Resume Next
Caller = Mid(InitStr, 1, 10)
CallDest = Mid(InitStr, 11, 11)
CallDate = "20" & Mid(InitStr, 27, 2) & "/" & Mid(InitStr, 29, 2) & "/" & Mid(InitStr, 31, 2)
CallTime = Mid(InitStr, 33, 2) & ":" & Mid(InitStr, 35, 2) & ":" & Mid(InitStr, 37, 2)
CallDuration = Mid(InitStr, 39, 7)
CallPals = Mid(InitStr, 46, 5)
End Sub

بعدش براي اينكه تست كني يكي از خط ها رو كامل كپي كن تو تكست باكس و دكمه رو بزن تا نتيجه رو روي فرم ببيني. حالا تنها كاريه كه تو بايد بكني اينه كه خط به خط فايل رو بخوني و مثلا تو يه آرايه يا تو ليست ذخيره كني براي نمايش. (از line input استفاده كن)

بالا