برگزیده های پرشین تولز

لطفا کمک کنید

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7
سلام دوستان
نمیدونم سوالم رو در جای مناسب خودش مطرح کردم یا نه؟!!
مشکل من اینجاس که چند وقتی هست که درایو c نوت بوکم دائم داره پیغام کمبود فضا میده هرجایی که خودو به ذهنم میرسیده رو خالی کردم تمپ ... و....و....ولی همچنان ....
کل فضای درایو c من 10 گیگ هستش .وقتی روی درایو proprties میگیرم مقدار فضای اشغالی رو 9.58 اعلام میکنه...
در صورتی که وقتی از فایل های درون درایو properties میگیرم حجم کلشون رو 6.18 اعلام میکنه ...:blink:
winodows~ 2.93 m.b
document&setting~ 620 m.b
program file~ 2.94 m.b
اگه بخوایم دست بالا هم بگیریم
فرض بر اینکه 1 گیگ برای restore در نظر بگیریم
1 گیگ هم برای استفاده برنامه ها
1گیگ هنوز گم شده.....
انتی ویروسم هم اپدیت هستش( kaspersky)
یکی کمک کنه که دیگه مالیخولیایی شدم:wacko:

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
آقا این برنامه رو نصب کن Track Eraser http://www.acesoft.net
رو Drive راست کلیک کن Properties بزن Disk Clean Up بزن قسمت fILES TO DELET ببین چیزی هست DElet کن اگه نتونستی می تونم Online کمکت کنم

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
recycle bin رو هم خالی کن .
بعد properties بگیر دوباره .

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
نمیدونم سوالم رو در جای مناسب خودش مطرح کردم یا نه؟!!
مشکل من اینجاس که چند وقتی هست که درایو c نوت بوکم دائم داره پیغام کمبود فضا میده هرجایی که خودو به ذهنم میرسیده رو خالی کردم تمپ ... و....و....ولی همچنان ....
کل فضای درایو c من 10 گیگ هستش .وقتی روی درایو proprties میگیرم مقدار فضای اشغالی رو 9.58 اعلام میکنه...
در صورتی که وقتی از فایل های درون درایو properties میگیرم حجم کلشون رو 6.18 اعلام میکنه ...:blink:
winodows~ 2.93 m.b
document&setting~ 620 m.b
program file~ 2.94 m.b
اگه بخوایم دست بالا هم بگیریم
فرض بر اینکه 1 گیگ برای restore در نظر بگیریم
1 گیگ هم برای استفاده برنامه ها
1گیگ هنوز گم شده.....
انتی ویروسم هم اپدیت هستش( kaspersky)
یکی کمک کنه که دیگه مالیخولیایی شدم:wacko:

فایلهای pagefile.sys و hiberfil.sys (که برای hibernate هست) رو هم باید حساب کنی. pagefile معمولا یه فایل به اندازه (یا یه خورده بیشتر) از حافظه سیستمه. hiberfil.sys هم دقیقا به اندازه حافظه سیستمه. چون وقتی که hibernate میکنی، داده های رم رو میریزه تو این فایل. اگه فرض کنیم که 512MB رم داشته باشی، اون 1GB گم شدتو میشه توجیح کرد!
این فایل ها توی \:C ساخته میشن. برای دیدن اونا Folder Options رو باز کنین، به View برین و اون پایین Show hidden files and folders رو انتخاب کنین. یه خورده پایین ترش تیک Hide protected operating system files رو هم بردارین و apply کنین.

Mehran.Tabeshi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من یه اسکن هم با برنامه ی Kaspersky بکن . بعضی از ویروس های نوشته شده در VBscript فضای هارد رو پر میکنن

بالا