برگزیده های پرشین تولز

لپتاپ بهتره یا کامپیوتر

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
ربطی نداره
روزانه برای گوشی هم هزاران مشکل در فضای مجازی نوشته میشه. برای تبلت هم. برای کامپیوتر رومیزی هم.
اکثرا هم به آماتور بودن کاربرش در استفاده ی درست از سخت افزار و نرم افزار و بد نگهداری کردن ربط داره، گاهی هم مثل ترکیدن گوشی به ضعف سازنده

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راستش من اینجا در مقام نه مدیر و نه کارشناس و نه هیچی. صرفا یک کاربری که تقریبا 24 ساله با کامپیوتر کار میکنم نظر میدم .
از نظر من لپتاپ یه اسباب بازی مدرن شده است. راستش هیچ وقت خودم نتونستم باهاش کنار بیام . لپتاپ با کانفیگ های متفاوت هم تجربه کردم اما هیچکدوم جای پی سی رو برای من نگرفتن. شاید بیشتر به این دلیل که من با pc میتونم راحت کنار بیام . میتونم کانفیگش رو بر اساس نیازم جابجا کنم و نگرانی راجب از کار افتادگی قطعاتش ندارم ؛ چون راه حلهای سریع و جایگزین برای من فوق العاده آسون در دسترس هستش.
لپتاپ رو اگر یک کسی که علم به تعمیر و عاشق دل و روده ریختن بیرون داشته احتمالا برای مثل پی سی برای من میمونه و در نتیجه تفاوتی واقعا وجود نداره.
اما یه سری نکته هست که از نظر من لپتاپ ارزش خرید پایینتری نسبت به pc داره.
یک اینکه از روز اول صاحب کالا شمایید و دستتون برای تغییرات گسترده و یا انتخاب اولیه بسیار باز هست و نتیجتا متناسب با نیازتون خریدتون رو تعریف میکنید.
دوم اینکه برای کارهای اولیه وابستگی به گارانتی ندارید، . الان شما یک ssd ساده رو بخواین رو لپتاپ گارانتی دار بزارید باید گارانتی محترم با دریافت یک هزینه کاملا الکی اینکارو با نوبتدهی براتون انجام بده و شما عملا دخل و تصرفی در این مساله ندارید.(برای من یکم این مساله سنگینه تحملش واقعا!)
سوم در صورت بروز مشکلات کوچیک نیازی نیست از کل سیستمتون صرف نظر کنید و تقدیم گارانتی کنید تا وقتی که گارانتی تصمیم بگیره کالاتون رو درست کنه و پس بده.(لپتاپ اسوس 13 اینچ گارانتی سازگار بود که به خاطر اینکه کلید عدد 3 کار نمیکرد به گارانتی ارسال شد ! 1 ماهه تموم کل لپتاپ اونجا در دست عزیزان سازگار بود تا کیبردش رو عوض کنند)تصور کنید این مشکل برای کامپیوتر پیش بیاد در بدترین حالت شما یک کیبرد میخرید دیگه :) ولی همونطور که گفتم شما اگر خودتون کننده کار باشید و نیازی به گارانتی نداشته باشید طبیعتا شاید نه به راحتی pc اما بالاخره میتونید مشکل رو حل کنید.(صرف نظر از اینکه احتمالا هزینه تمام شده تعمیرات در لپتاپ بالاتر ممکنه در بیاد)

مزایای لپتاپ کاملا مشخصه .
  • اگر شما کمبود جا دارید : لپتاپ
  • اگر شما نیاز به جابجایی دارید : لپتاپ

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
الان شما یک ssd ساده رو بخواین رو لپتاپ گارانتی دار بزارید باید گارانتی محترم با دریافت یک هزینه کاملا الکی اینکارو با نوبتدهی براتون انجام بده و شما عملا دخل و تصرفی در این مساله ندارید.(برای من یکم این مساله سنگینه تحملش واقعا!)
گل گفتی. من اینارو لمس کردم که میگم. تا همین چند وقت پیش که لپ تاپ داشتم اصلا فکر ssd رو هم نمیتونستم بکنم چون فقط باز کردن قاب پشت لپ تاپ کافی نبود و باید برای رسیدن به هارد کلی جاهارو باز میکردم که ترسیدم و اینکارو نکردم
اما از روزی که پی سی گرفتم تا حالا 2 بار بدون مشکل ارتقاش دادم. یه بار رمشو زیاد کردم یه بارم هاردشو تبدیل کردم به ssd. و الان سیستمم جوری شده که پردازنده 2 هسته ایش و مادربورد ddr2 در مقابل پردازنده core i5 و مادربورد ddr3 لپ تاپم که قبلش داشتم سرعتش بیشتر شده در همه چیز که مربوط میشه به نصب ssd
اگر نیاز به جابه جایی لپ تاپ نداشته باشید خرید لپ تاپ صرف اینکه تجربه جدیدی کنید(برای کسانیکه تا حالا لپ تاپ نداشتن) اشتباست چون هرچی ام وسیله جدید بخرید فوقش تا چند روز براتون تازگی داره بعدش شما میمونید و مشکلات لپ تاپ! البته بازم میگم این نظر شخصی منه

Last edited:

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
اکثرا هم به آماتور بودن کاربرش در استفاده ی درست از سخت افزار و نرم افزار و بد نگهداری کردن ربط داره،
منم دارم همینو میگم دیگه
pc در مقابل استفاده نادرست دوام بیشتری دارد

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
pc در مقابل استفاده نادرست دوام بیشتری دارد
نه همیشه
استناد کنم به تجربه ی اخیر یکی از دوستان با PC اش که فکر کنم اینجا یا توی فرومهای دیگه هم دیدم طرحش کرد
ظاهرا بچه اش صفحه کلید ps/2 رو در حال روشن بودن سیستم از سوکت جدا و دوباره وصل کرده بود، سیستم خاموش شده و بعدا اعلام کرد مادربورد آسیب دیده و CPU سوخته
وقوع چنین سناریویی طبعا در لپتاپ چقدر محتمله؟
اینو موافقم که کاربر تازه کار ممکنه لپتاپ رو زودتر از معمول نابود کنه اما روی صحبت و مشاوره دادن در این تاپیک با افرادی هست که در کارشون صاحب تجربه اند ..

Last edited:

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
ببینید در مجموع باید دید که اوضاع بین لپ تاپ ها و pc ها چجوریه به یک مورد خاص نمیشه اکتفا کرد
مثلا شما اول گفتی کارت های گرافیک در لپ تاپ های گیمینگ دوام زیادی دارند که حرف درستیه
اما از نظر اقتصادی خرید لپ تاپ گیمینگ فقط برای اینکه دوام بیاره اشتباه هست چون با نصف همون مقدار پول میشه همون میزان دوامو روی رایانه رومیزی داشت
در نهایت ما اینجا فقط تجربیات خودمون رو میگیم وهیچ کدوم وحی منزل نیست
صد البته که pc نقاط ضعفی هم داره که به نظر من شاخص ترینش مصرف برق هست که در قیاس با لپ تاپ حرفی برای گفتن نداره
یک کیس بطور معمول بین 200 تا 400 وات در ساعت برق مصرف میکنه و یک مانیتور lcd نوزده اینچ هم چیزی نزدیک به 60 وات که رو هم تقریبا میشه 300 تا 450 وات ساعت
اما لپ تاپ متوسط (بجز گیمینگ) چیزی بین 80 تا 100 وات برق مصرف میکنه

mohammadsjh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
راستش من اینجا در مقام نه مدیر و نه کارشناس و نه هیچی. صرفا یک کاربری که تقریبا 24 ساله با کامپیوتر کار میکنم نظر میدم .
از نظر من لپتاپ یه اسباب بازی مدرن شده است. راستش هیچ وقت خودم نتونستم باهاش کنار بیام . لپتاپ با کانفیگ های متفاوت هم تجربه کردم اما هیچکدوم جای پی سی رو برای من نگرفتن. شاید بیشتر به این دلیل که من با pc میتونم راحت کنار بیام . میتونم کانفیگش رو بر اساس نیازم جابجا کنم و نگرانی راجب از کار افتادگی قطعاتش ندارم ؛ چون راه حلهای سریع و جایگزین برای من فوق العاده آسون در دسترس هستش.
لپتاپ رو اگر یک کسی که علم به تعمیر و عاشق دل و روده ریختن بیرون داشته احتمالا برای مثل پی سی برای من میمونه و در نتیجه تفاوتی واقعا وجود نداره.
یک اینکه از روز اول صاحب کالا شمایید و دستتون برای تغییرات گسترده و یا انتخاب اولیه بسیار باز هست و نتیجتا متناسب با نیازتون خریدتون رو تعریف میکنید.
دوم اینکه برای کارهای اولیه وابستگی به گارانتی ندارید، . الان شما یک ssd ساده رو بخواین رو لپتاپ گارانتی دار بزارید باید گارانتی محترم با دریافت یک هزینه کاملا الکی اینکارو با نوبتدهی براتون انجام بده و شما عملا دخل و تصرفی در این مساله ندارید.(برای من یکم این مساله سنگینه تحملش واقعا!)
سوم در صورت بروز مشکلات کوچیک نیازی نیست از کل سیستمتون صرف نظر کنید و تقدیم گارانتی کنید تا وقتی که گارانتی تصمیم بگیره کالاتون رو درست کنه و پس بده.(لپتاپ اسوس 13 اینچ گارانتی سازگار بود که به خاطر اینکه کلید عدد 3 کار نمیکرد به گارانتی ارسال شد ! 1 ماهه تموم کل لپتاپ اونجا در دست عزیزان سازگار بود تا کیبردش رو عوض کنند)تصور کنید این مشکل برای کامپیوتر پیش بیاد در بدترین حالت شما یک کیبرد میخرید دیگه :) ولی همونطور که گفتم شما اگر خودتون کننده کار باشید و نیازی به گارانتی نداشته باشید طبیعتا شاید نه به راحتی pc اما بالاخره میتونید مشکل رو حل کنید.(صرف نظر از اینکه احتمالا هزینه تمام شده تعمیرات در لپتاپ بالاتر ممکنه در بیاد)

سلام خیلی ممنون مطالبی بیان کردین که اصلا بهشون دقت نکرده بودم

RolandE-iS-The-BesT

Registered User
لایک‌ها
143

به نخعی سلام منو برسون بگو کصافط :D

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
خوب حالا بد نیست من نظرات شخصی رو بیان کنم
به نظر من(از نگاه یه کارشناس خیلی حرفه ای در نظر بگیرین.خخخخخ) هم لپتاپ خوبه هم PC
من همیشه هر دوش رو دارم
اما باید دید کاربریتون چیه
مثلا من لپتاپ رو همیشه جایی استفاده کردم که نیاز به کار سنگین نبوده یا باید تو خونه کسی یا دانشگاه یا سر کار استفاده میکردم
آما
PC رو همیشه برای کارهای سنگین مثل ویرایش فیلم و بازی و ... استفاده کردم
مضاف بر اینکه چون من کارم همیشه با سخت افزار بوده لپ تاپ دست آدم رو تو این کار میبنده چون به فرض یه کامپیوتر برای تعمیر میاد پیشم
میخوام رم و هارد و cpu و گرافیکش رو تست کنم
به نظر شما با لپتاپ میشه؟
ولی خوب یکی مثل پدر من الان ده سالی هست از pc دل کنده و کلا با لپتاپ کار میکنه چرا چون دلش میخواد یه بار رو تخت خواب کار کنه یه بار رو مبل یه بار رو میز
کلا همه چیز بستگی به کاربریتون داره
حرف آخر
برای شما به نظر من PC گرون قیمت به همراه یک لپتاپ کوچک و اروزن مناسب تره

md70

Registered User
لایک‌ها
2,534
همین طور که احتمالا دوستان گفتن به طور خلاصه میشه گفت تمام گیمرهای هاردکور و کسانی که کارهای حرفه ای و به اصطلاح پروفشنال با کامپیوتر انجام میدن شامل رندر، ادیت، ساخت انیمیشن، طراحی گرافیکی و معماری و شبیه سازی و نرم افزارهای مهندسی و به طور کلی هر کار حرفه ای که تصورشو بکنید تنها یک انتخاب معقول و بهینه دارن اونم PC هست، در صورتی که سایر استفاده های غیر پروفشنال می تونند از مزایای لپ تاپ بهره ببرن.
نمیدونم میشه گفت متاسفانه یا خوشبختانه با کاهش قیمت لپ تاپ ها طی 7 8 سال اخیر اکثرا PC هاشونو درو ریختن و یه موج خرید لپ تاپ بین مردم راه افتاد، صد البته لپ تاپ مناسب تعداد زیادی از یوزرهای معمولی هست اما وضعیت طوری شده که الان خیلی ها فکر میکنن PC مال قدیمیاست و منسوخ شده و الان لپ تاپ و به طور کلی کامپیوترهای موبایل جایگزین اون ها شدن در صورتی که به هیچ عنوان اینطور نیست و PC جایگاه خودش را داره.
نتایج هم تا الان نشون داده که کامپیوترهای Mobile از لحاظ عملکرد در بهترین شرایط هم همیشه یکی دو قدم عقب تر از کامپیوترهای Desktop هستند و احتمالا خواهند بود در نتیجه به نظر من خرید لپ تاپ های به اصلاح، های پروفورمنس یا گیگمینگ در 99% موارد هیچ توجیه هزینه/منطقی نداره و همواره خرید یک لپ تاپ متوسط + PC قدرتمند ( البته در صورت نیاز ) رو به همه توصیه میکنم.

daalloon.ir

Registered User
لایک‌ها
173
کامپیوتر میشه گفت اپن سورس هست و هر اتقا و تغییراتی که بخوای روی سخت افزارش میتونی انجام بدی ولی لپ تاپ فقط با کلاسه و افت قیمت کمتری داره!

بالا