برگزیده های پرشین تولز

لپتاپ بهتره یا کامپیوتر

mohammadsjh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
میخ.ام لپتاپ بخرم تو 4.5 تومن اما هنوز فک میکنم کاملا قدرت مند نباشه که بتونه تمام نیاز ها رو برطرف کنه برای همین به فکر خرید کامپیوتر افتادم و کنارش یه لپتاپ ارزونم بگیرم
خلاصه که ایا یه لپتا پ مثلا ایسوسG551 که 4.5 تومنه میتونه برای بازی برنامه نویسی و فتوشاپ و گرافیک خوب باشه یا نه؟؟؟
ممنون اگه کمکم کنید

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
1. با این سطح بودجه بهتره تنها یک انتخاب رو به سرانجام برسونین : یا دسکتاپ یا لپتاپ
2. امروزه رفتن سراغ ورک استیشن باید توجیه خاص خودش رو داشته باشه : کافی نت و گیم نت، راه اندازی سرور، امور پردازشی بسیار سنگین، گیم حرفه ای
3.لپتاپی که نام بردین اونقدر قویه که بسادگی از پس کارهای مدنظر شما برمیاد

m.oqbaeifarhang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
لپتاپی که گفتین خیلی قویه و تمام نیاز هارو برطرف میکنه اما برا گیم پیشنهاد من اینه میتونی یکم لپ تاپ ارزونترم بخری جواب گوی کار هات هست برا گیم هم یدونه ایکسباکس یا ps4 بخر این بهترین کاره

فرستاده شده از SM-E500Hِ من با Tapatalk

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
اگر نیاز به حمل سیستم ندارید pc انتخاب بهتری هست چون:
- عمر بیشتری داره
- براحتی قابل ارتقاست اما ارتقای لپ تاپ کار تخصصی هست خیلیهارو دیدم که اومدن لپ تاپشونو ارتقا بدن چنان خراب شده که انداختن تو زباله دان
- لپ تاپی که اسم بردید قوی هست اما عمرش از کامپیوتر کمتره
- اگر کامپیوتر بخرید میتونید یگ مانیتور 24 اینچ بخرید و از بزرگی تصویر لذت ببرید اما صفحه نمایش لپ تاپ کوچیکه مگر مانیتور بهش وصل کنید که کار خنده داریه
- لپ تاپ در مقابل ضربه و نوسان برق ضعیفتره

behrooz3229

Registered User
لایک‌ها
1,270
من هر دو ترجیح میدم . میتونی یه لپتاپ معمولی و یه کیس قوی بگیری .

mohammadsjh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
1. با این سطح بودجه بهتره تنها یک انتخاب رو به سرانجام برسونین : یا دسکتاپ یا لپتاپ
2. امروزه رفتن سراغ ورک استیشن باید توجیه خاص خودش رو داشته باشه : کافی نت و گیم نت، راه اندازی سرور، امور پردازشی بسیار سنگین، گیم حرفه ای
3.لپتاپی که نام بردین اونقدر قویه که بسادگی از پس کارهای مدنظر شما برمیاد
سلام مرسی از جوابتون
اما امور پردازشی سنگین از برنامهنویسی و فتوشاپ و انیمیشن سازی هم بیشتر داریم و گاهی ادیت فیلم ؟؟
اگه هست لطفا نام ببرین ممنون میشم

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
سلام مرسی از جوابتون
اما امور پردازشی سنگین از برنامهنویسی و فتوشاپ و انیمیشن سازی هم بیشتر داریم و گاهی ادیت فیلم ؟؟
اگه هست لطفا نام ببرین ممنون میشم
بله البته، برنامه های اختصاصی مهندسی که فرضا قراره محاسبات سامانه ی تعلیق خودرو رو برای پروژه ی یک دانشجو انجام بده چنان سنگین و زمانبر هست که یک روز هم ممکنه سیستم رو زیر بار ببره که بار اصلی هم روی CPU هست
امور گرافیکی که نام بردین تاحدودی میتونن از GPU هم بهره بگیرن و در اون حد که بالا گفتم سنگین نیستن گرچه با توجه به عدم پشتیبانی درایورهای جدید سازندگان GPU از CUDA و یا Stream، میتونین به لپتاپی دارای گرافیکهای ویژه ی سری Quadro و یا FirePro فکر کنین

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
کامپیوتر بگیرید :)

mohammadsjh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بله البته، برنامه های اختصاصی مهندسی که فرضا قراره محاسبات سامانه ی تعلیق خودرو رو برای پروژه ی یک دانشجو انجام بده چنان سنگین و زمانبر هست که یک روز هم ممکنه سیستم رو زیر بار ببره که بار اصلی هم روی CPU هست
امور گرافیکی که نام بردین تاحدودی میتونن از GPU هم بهره بگیرن و در اون حد که بالا گفتم سنگین نیستن گرچه با توجه به عدم پشتیبانی درایورهای جدید سازندگان GPU از CUDA و یا Stream، میتونین به لپتاپی دارای گرافیکهای ویژه ی سری Quadro و یا FirePro فکر کنین
خیلی ممنون
اخرین سوالم رو بپرسم !
من راستش تمایلم سمت لپتاپه چون هم تا حالا نداشتم هم اینکه بیرون زیاد میرم میتونم ببرمش کلی بهتره قاعدتا اما مشکلم سر همون قدرتش هست که تا الان فکر کنم همون نرم افزارای گرافیکی و برنامه نویسی و تا حدودی بازی هست
میخواستم بدونم یه لپتاپپ 4.5 تومنی واقعا جواب این کارارو تا حداقل 5سال بدون لگ و کندی و مشکلی میده یا نه ؟
خیلی ممنون

ziro00

Registered User
لایک‌ها
582
سلام
بنده هم لپ تاب دارم هم پی سی
لپ تابمو خیلی کم استفاده میکنم-شاید هفته ای یبار روشنش کنم
کارای موبایلیم رو هم حتی رو پی سی انجام میدم
توصیه میکنم از پی سی استفاده کنید

mohammadsjh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
بنده هم لپ تاب دارم هم پی سی
لپ تابمو خیلی کم استفاده میکنم-شاید هفته ای یبار روشنش کنم
کارای موبایلیم رو هم حتی رو پی سی انجام میدم
توصیه میکنم از پی سی استفاده کنید
ممنون از پاسختون
دلیلش به خاطر قدرت پی سی هست یا چیز دیگه ؟
ممنون

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
بنظر من با تجربه چندین ساله:
بسته به نیاز خودت هست :
مزایا و معیب لپ تاپ:
مزایا:
1.قابل حمل هست.
2.کم جا میگیره
3.با کلاس تره:D
4.افت قیمتش کمتره
معایب:
1.قیمتش گرونتره
2.قدرتش کمتره
3.دوامش کمتره
4.نمیشه ارتقای خاصی روش انجام داد یا قطعات اصلی رو تعویض یا فروخت
5.صفحه نمایشش کوچیکه
6.کار باهاش سخت تره

و پی سی :
مزایا و معایبش تقریبا برعکسه مزایا:
1.ارزونتره
2.قوی تره
3.قابلیت تعویض هر قطعه رو داره
4.کار کردن باهاش خیلی راحت تره
5.دوام بیشتری داره

معایب:
1.جا خیلی میگیره
2.قابل حمل نیس
3.افت قیمتش زیاده

کلا هرکدوم یه سری مزایا داره یه سری معایب
اگر میخوای کار حرفه ای انجام بدی و نیاز خاصی نداری واسه جابجایی بنظرم پی سی بهتره و معقولتره

ziro00

Registered User
لایک‌ها
582
ممنون از پاسختون
دلیلش به خاطر قدرت پی سی هست یا چیز دیگه ؟
ممنون
بله و همچنین راحتی بیشتر به نظرم-چون کیبرد و مانیتور جدا هستن ویشه تکونشون داد-راحت تر میشه تایپ کرد و بازی انجام داد- صفحهی مانیتور بزرگتره-

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
نکته دیگه اینکه کامپیوتر یه سری پورت های کام یا پارالل و از این دست پورت ها داره (اگرم نداشته باشه میشه درون اسلات توسعه واسش قرار داد) اما لپ تاپ ها ندارن و هیچ راهی ام برای افزودن بهش نیست.

m.oqbaeifarhang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
به هر حال با گیم کنسول بهتره

فرستاده شده از SM-E500Hِ من با Tapatalk

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
خیلی ممنون
اخرین سوالم رو بپرسم !
من راستش تمایلم سمت لپتاپه چون هم تا حالا نداشتم هم اینکه بیرون زیاد میرم میتونم ببرمش کلی بهتره قاعدتا اما مشکلم سر همون قدرتش هست که تا الان فکر کنم همون نرم افزارای گرافیکی و برنامه نویسی و تا حدودی بازی هست
میخواستم بدونم یه لپتاپپ 4.5 تومنی واقعا جواب این کارارو تا حداقل 5سال بدون لگ و کندی و مشکلی میده یا نه ؟
خیلی ممنون
سن و سال خاصی برای PC اعم از دسکتاپ و لپتاپ نمیشه تعریف کرد چون دقیقا به نوع کاربری افراد بستگی پیدا خواهد کرد. لپتاپ قدیمی اما کاملا تمیز و بدون خش اینجانب که امروزه پس از 11.5 سال از خرید دست بچه هام است بهتر از روز اول داره کار میکنه چون ارتقاهای متعددی انجام دادم و کاربری اونها هم در حدیه که جوابگوست. لپتاپ فعلی 18.4 اینچیم هم بعد از 5-6 سال کار شرایط فوق رو تجربه کرده (نصب 1300GB SSD و ارتقای درگاهها) آنچنانکه با لپتاپهای موجود در بازار اصلا حاضر به تعویضش نیستم .
شخصا 12 ساله به دسکتاپ خداحافظی کردم و کم و کسری در این مدت حس نکردم، و هر چه بوده مزیت بوده.
طبعا این حالت زمانی اتفاق میفته که قویترین لپتاپ زمان خودتون رو تهیه کنید نه جنسی ارزان و کار راه انداز، که کیفیت و قدرت پایینی داره ...
نکته دیگه اینکه کامپیوتر یه سری پورت های کام یا پارالل و از این دست پورت ها داره (اگرم نداشته باشه میشه درون اسلات توسعه واسش قرار داد) اما لپ تاپ ها ندارن و هیچ راهی ام برای افزودن بهش نیست.
اگر لپتاپی با شیار توسعه ی Expresscard تهیه کنین امکان نصب هر نوع کارت توسعه ای سازگار با این درگاه وجود داره

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
سن و سال خاصی برای PC اعم از دسکتاپ و لپتاپ نمیشه تعریف کرد چون دقیقا به نوع کاربری افراد بستگی پیدا خواهد کرد. لپتاپ قدیمی اما کاملا تمیز و بدون خش اینجانب که امروزه پس از 11.5 سال از خرید دست بچه هام است بهتر از روز اول داره کار میکنه چون ارتقاهای متعددی انجام دادم و کاربری اونها هم در حدیه که جوابگوست. لپتاپ فعلی 18.4 اینچیم هم بعد از 5-6 سال کار شرایط فوق رو تجربه کرده (نصب 1300GB SSD و ارتقای درگاهها) آنچنانکه با لپتاپهای موجود در بازار اصلا حاضر به تعویضش نیستم .
لپ تاپ dell n5010 داشتم بعد از 6 سال استفاده با اینکه خیلی مراعاتشو میکردم و بیشتر وقتا روی میز بود چیپ گرافیکش به خاطر حرارت زیاد از کار افتاد و دیگه هم بوت نشد هرجا هم بردم گفتن 300 تومن دستمزد تعویض و 140 تومن قیمت قطعه! یعنی نزدیک 500 تومن باید براش هزینه میکردم تازه بازم مث اولش نمیشد
اونو عوض کردم و یه کیس متوسط با یه مانیتور بزرگ خریدم خیلی هم بهتر از لپ تاپ هست

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
لپ تاپ dell n5010 داشتم بعد از 6 سال استفاده با اینکه خیلی مراعاتشو میکردم و بیشتر وقتا روی میز بود چیپ گرافیکش به خاطر حرارت زیاد از کار افتاد و دیگه هم بوت نشد هرجا هم بردم گفتن 300 تومن دستمزد تعویض و 140 تومن قیمت قطعه! یعنی نزدیک 500 تومن باید براش هزینه میکردم تازه بازم مث اولش نمیشد
اونو عوض کردم و یه کیس متوسط با یه مانیتور بزرگ خریدم خیلی هم بهتر از لپ تاپ هست
این سری از dell زیاد مشکل مذکور رو داشت
مضافا دلیل نمیشه چون یک سری خاص از محصولات یک سازنده ی سخت افزار در طراحی و مونتاژ بردش ایراددار بوده موضوع تعمیم داده بشه به همه ی سریهای اون برند و از اون بدتر به همه ی برندهای این پلتفورم. استقامت بالای GPU و قطعات روی برد لپتاپهای سری گیمینگ یک مثال.

Last edited:

shahabbasic

Registered User
لایک‌ها
47
کلا لپ تاپ ها مشکلات بسیار دارند یا پیدا خواهند کرد
کافیه نگاهی به لینک زیر بندازید و از هزاران مشکل کاربران با این رایانه ها آگاه بشین:
اینجا کلیک کنید

بالا