برگزیده های پرشین تولز

لپ تاپ موقع جدا کردن کابل آداپتور (شارژر) خاموش میشه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,549
یه لپ تاپ ایسر e5-573g دارم بیشتر از یک سالِ فقط با وصل کردن شارژر می تونم از لپ تاپ استفاده کنم، شده مثل دسکتاپ. بعضی وقتا برق قطع و وصل میشه اینم خاموش میشه کلافه می کنه.
تابستون گذشته بردم گارانتی. چند روز اونجا بود گفتن درست شده، برام فرستادنش. گفتن ایراد از برد بوده. امتحان کردم چند ساعتی با باتری (بدون وصل بودن به آداپتور) کار کرد اما باز خاموش شد.

تو acer community تاپیک زدم چند راه حل گفتن مثل فشار دادن دکمه باتری ریست و کالیبره کردن باتری. اینا رو انجام دادم برای چند ساعت کار کرد. اما باز همون مشکل بوجود اومد. الان دیگه باتری ریست هم روشن نمیکنه لپ تاپ رو.
راه حل آخر رو گفتن باتری لپ تاپ رو عوض کن.

امروز باتری رو دراوردم برچسبش رو کندم و ولتاژ باتری رو گرفتم 15.36 و 15.35 ولت بود
nx0uawu1mo7i.jpg

وقتی باتری رو وصل میکنم ولتاژ معمولاً 0.1 ولت نشون میده. عکس زیر 0.42 ولت نشون داده
gftm12dndmor.jpg

وقتی دکمه باتری ریست رو می زدم برای چند ثانیه ولتاژ تا 14.5 ولت میرفت، بعد افت میکرد بعد از چند ثانیه باز می اومد تا 0.1 ولت

کسی راه حلی نظری داره؟ مشکل از چی می تونه باشه؟ میترسم باتری رو عوض کنم باز مشکل داشته باشه. باتریش هم ندارن باید از خارج سفارش بدن

@F-May5th برق سرت میشه، نظرت چیه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,549
تازگیا چند بار دکمه پاور زدم بعضی وقتا ترتر میکرد روشن نمیشد. صدایی مثل تق تق می داد. الان باتری رو درآوردم بدون باتری داره کار میکنه.

------------------------------
@F-May5th نظری نداشتی؟

بالا