برگزیده های پرشین تولز

لپ تاپ HP Pavilion dv6000z

gojefarangi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظرتون در بازه این لپتاپ چیه ؟؟؟؟؟
اصلا با AMD موافق هستین یا نه؟؟

* Model: HP DV6000z
* CPU: AMD Turion 64 X2 Mobile TL-56 (1.8GHz/512x2 L2)
* Memory: 2GB PC5300 DDR2 2 DIMMs 0 Open
* Hard Drive: 120GB 5400RPM Seagate ST9120821AS
* Motherboard: Quanta 30B8
* Screen: 15.4" WXGA Glossy
* Optical Drive: LG GSA-4084N
o 8x DVD-/+R
o 8x DVD+RW, 6x DVD-RW
o 4x DVD-/+R DL
o 5x DVD-RAM
o 24x CD-R
o 24x CD-RW
* GPU: 256MB Nvidia 7200 Go(64MB On Board & 192MB Shared)
* Wireless: Broadcomm A/B/G with Bluetooth
* Inputs: 86 Key Keyboard, Two Button Touchpad with Left Side Scroll Device
* Buttons: Power, QuickPlay, Play/Pause, Stop, FastFoward, Reverse, Mute, Volume Slider and TouchPad On/Off
* Ports:
o 3 USB 2.0, Two Left-Side and One Right-Side
o 5-in-1 Card Reader
o Ethernet
o Modem
o VGA
o S-Video
o Microphone
o 2 Headphone Jacks, 1 S/PDIF
o Expansion Port 3
o IR Port
o AC Connector
o Security Lock
* Slots: ExpressCard54 Slot
* Other: 1.3 Megapixel Webcam and Microphone
* Speakers: Altec Lansing
* Battery: 12 Cell
* Dimensions:
o Length: 14.0"
o Width: 10.2"
o Height: 1" or 1.5" with the 12 Cell Battery
* Weight: 6.6 lbs. with Six Cell Battery, 7.1 lbs. with 12 Cell Battery.
* Operating System: Windows XP Home
* Warranty: One Year

amir_network

Registered User
لایک‌ها
0
قیمتش چنده؟
ببین نسبت به قیمت میرزه یا نه.

taxi driver

Registered User
لایک‌ها
3
نظرتون در بازه این لپتاپ چیه ؟؟؟؟؟
اصلا با AMD موافق هستین یا نه؟؟

* Model: HP DV6000z
* CPU: AMD Turion 64 X2 Mobile TL-56 (1.8GHz/512x2 L2)
* Memory: 2GB PC5300 DDR2 2 DIMMs 0 Open
* Hard Drive: 120GB 5400RPM Seagate ST9120821AS
* Motherboard: Quanta 30B8
* Screen: 15.4" WXGA Glossy
* Optical Drive: LG GSA-4084N
o 8x DVD-/+R
o 8x DVD+RW, 6x DVD-RW
o 4x DVD-/+R DL
o 5x DVD-RAM
o 24x CD-R
o 24x CD-RW
* GPU: 256MB Nvidia 7200 Go(64MB On Board & 192MB Shared)
* Wireless: Broadcomm A/B/G with Bluetooth
* Inputs: 86 Key Keyboard, Two Button Touchpad with Left Side Scroll Device
* Buttons: Power, QuickPlay, Play/Pause, Stop, FastFoward, Reverse, Mute, Volume Slider and TouchPad On/Off
* Ports:
o 3 USB 2.0, Two Left-Side and One Right-Side
o 5-in-1 Card Reader
o Ethernet
o Modem
o VGA
o S-Video
o Microphone
o 2 Headphone Jacks, 1 S/PDIF
o Expansion Port 3
o IR Port
o AC Connector
o Security Lock
* Slots: ExpressCard54 Slot
* Other: 1.3 Megapixel Webcam and Microphone
* Speakers: Altec Lansing
* Battery: 12 Cell
* Dimensions:
o Length: 14.0"
o Width: 10.2"
o Height: 1" or 1.5" with the 12 Cell Battery
* Weight: 6.6 lbs. with Six Cell Battery, 7.1 lbs. with 12 Cell Battery.
* Operating System: Windows XP Home
* Warranty: One Year
برای کارهای معمولی خوبه
vga هم ضعیفه
فکر کنم سری جدیدش vga بهتری داره
تو این سری cpu 2 هم می تونی گیر بیاری که بهتره
اگر بهترین سیستم رو نمی خوای سیستم خوبیه با توجه به قیمتش( معمولاً چون شما قیمت رو نذاشتی)

behrooz66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. بببین دوست عزیز من حدود 10 روزه که یک نوتبوک شبیه اینی که میگی خریدم. بذار مشخصاتش چیزای مهمشو بگم:

AMD Turion X2 2Ghz
ram 2 GB
Hard 160 GB
VGA Gforce 7600 64 mb dedicated and 256 mb shared
Vista premium

من خیلی هم وسواس داشتم و خلاصه کل سایت ها و فروشگاه ها رو زیر و رو کردم! بذار کمی توضیح بدم:

CPU های AMD اساسا سرعت پردازشی خیلی بیشتری نسبت به اینتل دارن. گذشته از اون در سری Turion مشکل مصرف زیاد برق هم حل شده و این سری واقعا سری خوبیه. مثلا طبق نظر کارشناس ها میشه گفت یک CPU از نوع AMD با 1.6 گیگاهرتز توان پردازشی, به اندازه یک CPU اینتل هم سری با خودش که 2.1 گیگاهرتز توان داره جواب میده. از طرف دیگه، شما میتونید به حافظه ی کش اونها هم دقت کنید. سری Core 2 Duo و Santa roza که جدید ترین سری های اینتل هستند، 4 مگابایت کش دارند، اما AMD برای اینکه با اونها رقابت کنه، به گذاشتن 1 مگابایت کش اکتفا میکنه!!! باورش سخته اما باز هم طبق نظر کارشناس ها که میتونی توی سایت های معتبر بخونی، 1 مگابایت کش AMD حدودا به اندازه 5 مگابایت کش اینتل کارایی داره! در ضمن رفتار این دو کمپانی هم نشون دهنده وضعیت اوناس. میدونید که ویندوز ویستا به CPU قدرتمندی احتیاج داره. روی لپتاپ های موجود در بازار دقت کنید، تمام لپتاپهایی که ویندوز ویستا دارند، در صورتی که از CPU های اینتل استفاده کرده باشند، حتما CPU دو هسته ای به کار بردند تا بتونن از پس ویستا بر بیان. اما لپتاپ هایی وجود داره، که با اعتماد به نفس کامل، از CPU های تک هسته ای AMD برای کار با ویستا استفاده کردن!

اما یک مساله ی اساسی. سیستم عامل ها و بیشتر برنامه ها، بر مبنای شیوه ی محاسباتی اینتل نوشته میشن، پس شما وقتی از AMD استفاده میکنی، تمام محاسباتی که به CPU وارد میشه، ابتدا طی یک فرایند از شیوه اینتل به شیوه ی AMD تبدیل میشه، محاسبات انجام میشه، به خروجی میره، مجددا به شیوه ی اینتل تبدیل میشه و به نرمافزار تحویل داده میشه. طبیعتا این فرایند تا حدی زمان میبره. اما باز هم در مجموع، AMD خیلی سریعتر عمل میکنه.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آخرین نکته، الان دقیقا نمیدونم، اما چند ماه پیش سری پاویلیون (Pavilion) که شما نمونه شو گفتید، پر فروش ترین لپتاپها در قاره امریکای شمالی و اروپا بود. پس میشه گفت لپتاپ خوبیه. خودم توصیه اش میکنم، البته اگه مثل من اصلا اهل بازی نیستی، چون سیستم گرافیکش برای بازی کمی ضعیفه.

فول اطلاعات شدی عزیز؟! :p

s_sajjad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا منم 6570 hp خریدم واقعا چشم بازار رو در اورده دمشون گرم خیلی باحال زدن من خانمم N130 سونی داره داداشم فوجیتسو زیمنس (البته نه از اون اشغالیاش ) ولی با این سربلندم :)

taxi driver

Registered User
لایک‌ها
3
سلام. بببین دوست عزیز من حدود 10 روزه که یک نوتبوک شبیه اینی که میگی خریدم. بذار مشخصاتش چیزای مهمشو بگم:

AMD Turion X2 2Ghz
ram 2 GB
Hard 160 GB
VGA Gforce 7600 64 mb dedicated and 256 mb shared
Vista premium

من خیلی هم وسواس داشتم و خلاصه کل سایت ها و فروشگاه ها رو زیر و رو کردم! بذار کمی توضیح بدم:

CPU های AMD اساسا سرعت پردازشی خیلی بیشتری نسبت به اینتل دارن. گذشته از اون در سری Turion مشکل مصرف زیاد برق هم حل شده و این سری واقعا سری خوبیه. مثلا طبق نظر کارشناس ها میشه گفت یک CPU از نوع AMD با 1.6 گیگاهرتز توان پردازشی, به اندازه یک CPU اینتل هم سری با خودش که 2.1 گیگاهرتز توان داره جواب میده. از طرف دیگه، شما میتونید به حافظه ی کش اونها هم دقت کنید. سری Core 2 Duo و Santa roza که جدید ترین سری های اینتل هستند، 4 مگابایت کش دارند، اما AMD برای اینکه با اونها رقابت کنه، به گذاشتن 1 مگابایت کش اکتفا میکنه!!! باورش سخته اما باز هم طبق نظر کارشناس ها که میتونی توی سایت های معتبر بخونی، 1 مگابایت کش AMD حدودا به اندازه 5 مگابایت کش اینتل کارایی داره! در ضمن رفتار این دو کمپانی هم نشون دهنده وضعیت اوناس. میدونید که ویندوز ویستا به CPU قدرتمندی احتیاج داره. روی لپتاپ های موجود در بازار دقت کنید، تمام لپتاپهایی که ویندوز ویستا دارند، در صورتی که از CPU های اینتل استفاده کرده باشند، حتما CPU دو هسته ای به کار بردند تا بتونن از پس ویستا بر بیان. اما لپتاپ هایی وجود داره، که با اعتماد به نفس کامل، از CPU های تک هسته ای AMD برای کار با ویستا استفاده کردن!

اما یک مساله ی اساسی. سیستم عامل ها و بیشتر برنامه ها، بر مبنای شیوه ی محاسباتی اینتل نوشته میشن، پس شما وقتی از AMD استفاده میکنی، تمام محاسباتی که به CPU وارد میشه، ابتدا طی یک فرایند از شیوه اینتل به شیوه ی AMD تبدیل میشه، محاسبات انجام میشه، به خروجی میره، مجددا به شیوه ی اینتل تبدیل میشه و به نرمافزار تحویل داده میشه. طبیعتا این فرایند تا حدی زمان میبره. اما باز هم در مجموع، AMD خیلی سریعتر عمل میکنه.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

آخرین نکته، الان دقیقا نمیدونم، اما چند ماه پیش سری پاویلیون (Pavilion) که شما نمونه شو گفتید، پر فروش ترین لپتاپها در قاره امریکای شمالی و اروپا بود. پس میشه گفت لپتاپ خوبیه. خودم توصیه اش میکنم، البته اگه مثل من اصلا اهل بازی نیستی، چون سیستم گرافیکش برای بازی کمی ضعیفه.

فول اطلاعات شدی عزیز؟! :p

سری core 2 duo بر توریون دو هسته ای برتری داره
توریون ۲ تقریباُ برابر ۱.۸ اینتل هست
مصرفش هم یکم بیشتره (حدود ۴ ۵ درصد)

اگر پر سرعت ترین رو می خواید ==>اینتل
ولی اگر با قیمت مناسب می خواید کارایی مناسبی داشته باشه ==>amd

بالا