برگزیده های پرشین تولز

لینوکس برای دسکتاپ های low-end پیشنهاد بدید

sasan_blue

Registered User
لایک‌ها
29
سلام
اخیرا به مشکلی جدید برخوردم که احتمالا یک مشکل عمومی هم باشه
چندتا از اقوام و آشناهای من سیستم های قدیمی دارند که فقط برای نصب XP مناسب هستند و وقتی آنتی ویروس روش میزنم انقدر سنگین میشه که کار باهاش عذاب آوره. غیر ممکنه که یک هفته باهاش کار کنن و ویروسی نشه... بگذریم..
تصمیم گرفتم یه لینوکس دسکتاپ مناسب و سبک و داری امکانات مناسب پیدا کنم و اگر شما دوستان کمک کنید بسیار سپاسگذار میشم

امکانات مد نظر:
- پخش فایلهای صوتی و تصویری
- اتصال فلش درایو
- ذخیره و رایت اصلاعات
- مرور اینترنت (حتی فیل*تر شده ها)
- دانلود منیجیر (فقط تسریع دانلود)

هرچه سیستم عامل سریعتر و روان تر و پایدار باشه هم بهتره. پایداری مهمترینه چون نصب دوباره ش حتما گردن خودمه

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
زوبونتو و لوبونتو رو امتحان کنید
یکی از مزایای لینوکس اینه استفاده از منابع خیلی بهینه شده و روی سیستم های خیلی ضعیف هم می تونه کارایی قابل قبولی داشته باشه
از امکاناتی که مد نظرتونه
- اتصال فلش درایو
- ذخیره و رایت اصلاعات
شما وی ال سی رو که نصب کنید فایلهای صوتی و تصویری رو کاملن پوشش میده
تو زمینه فلش و دراویر یو اس بی و سایر درایور هات احتمال زیاد مشکلی نداری
ذخیره و رایت هم همینطور
مرور اینترنت هم که فایرفاکس پیشفرض داری از تور ماهیگیری(TO R) و کـریِــــو هم می تونی بعنوان یخ شکن استفاده کنی
دانلود منیجر به خوبی و سر راستی اینتنت دانلود منیجر نداریم ولی از افزونه های فایرفاکس که دانلود ها رو مدیریت می کنن و شتاب دهنده هستند هم کار راه اندازه فقط زمان بند نداره downthemall

Shaahin92

Registered User
لایک‌ها
229
نیازی نیست سیستم عامل رو عوض کنی ... چایی تو عوض کن ... ببخشید اشتباه شد ... آنتی ویروس رو عوض کن

البته اگه میخواهی سراغ لینوکس بری ... لینوکس مینت هم خوبه

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=157

Last edited:

sasan_blue

Registered User
لایک‌ها
29
مرسی از دوستان بابت پیشنهادهاتون. اینا که معرفی کردید فارسی پشتیبانی میکنن؟

نیازی نیست سیستم عامل رو عوض کنی ... چایی تو عوض کن ... ببخشید اشتباه شد ... آنتی ویروس رو عوض کن

البته اگه میخواهی سراغ لینوکس بری ... لینوکس مینت هم خوبه

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=157

زوبونتو و لوبونتو رو امتحان کنید
یکی از مزایای لینوکس اینه استفاده از منابع خیلی بهینه شده و روی سیستم های خیلی ضعیف هم می تونه کارایی قابل قبولی داشته باشه
از امکاناتی که مد نظرتونه
- اتصال فلش درایو
- ذخیره و رایت اصلاعات
شما وی ال سی رو که نصب کنید فایلهای صوتی و تصویری رو کاملن پوشش میده
تو زمینه فلش و دراویر یو اس بی و سایر درایور هات احتمال زیاد مشکلی نداری
ذخیره و رایت هم همینطور
مرور اینترنت هم که فایرفاکس پیشفرض داری از تور ماهیگیری(TO R) و کـریِــــو هم می تونی بعنوان یخ شکن استفاده کنی
دانلود منیجر به خوبی و سر راستی اینتنت دانلود منیجر نداریم ولی از افزونه های فایرفاکس که دانلود ها رو مدیریت می کنن و شتاب دهنده هستند هم کار راه اندازه فقط زمان بند نداره downthemall

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
دوست عزیز، بهترین توزیع سبک لینوکس که من خودم الان روی یه سیستم ذغالی استفاده میکنم و خیلی روان و راحت کار میکنه اینه: PCLinuxOS نسخه Mate Desktop هست. به سایت رسمی مراجعه کنید اونجا لینک دانلودش هست. حجمش هم 664 مگابایته. لینوکس از این سبک تر و شسته رفته تر محاله پیدا کنید. اگرم باشه، مطمئن باش یه چیزی کم داره به کاملی این نیست.
من روی یه سیستم مال سال 2004 یعنی سی پی یوی اتلون اکس پی با 1 گیگ رم و کارت گرافیک fx5500 AGP نصب کرده ام، راحت کار میکنه، کمتر از 8 ثانیه بوت میشه. روش بصورت پیشفرض VLC Player و هر چیز بدردبخور دیگه ای که بخواهید نصبه.

sasan_blue

Registered User
لایک‌ها
29
دوست عزیز، بهترین توزیع سبک لینوکس که من خودم الان روی یه سیستم ذغالی استفاده میکنم و خیلی روان و راحت کار میکنه اینه: PCLinuxOS نسخه Mate Desktop هست. به سایت رسمی مراجعه کنید اونجا لینک دانلودش هست. حجمش هم 664 مگابایته. لینوکس از این سبک تر و شسته رفته تر محاله پیدا کنید. اگرم باشه، مطمئن باش یه چیزی کم داره به کاملی این نیست.
من روی یه سیستم مال سال 2004 یعنی سی پی یوی اتلون اکس پی با 1 گیگ رم و کارت گرافیک fx5500 AGP نصب کرده ام، راحت کار میکنه، کمتر از 8 ثانیه بوت میشه. روش بصورت پیشفرض VLC Player و هر چیز بدردبخور دیگه ای که بخواهید نصبه.

رابط کاربری LXDE از Mate سبک تر نیست؟

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
چرا، همینطوره. ولی Mate هم سنگین نیست. همونطور که عرض کردم روی سیستم یاد شده براحتی کار میکنه و هیچگونه کندی نداره.

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
من توزیع xubuntu رو پیشنهاد می‌کنم
هم سبک هم امکانات مناسب
برای دانلود منیجر هم uget بهمراه aria2 رو نصب کنین
برای عبور از سد مخابرات هم میتونی از tor یا stunnel یا kerio استفاده کنی.

khodayard

Registered User
لایک‌ها
17
برای عبور از سدمخابرات می شه روی openconnect و اوپن وی پی ان هم استفاده کرد.

بالا