برگزیده های پرشین تولز

ماجراهای من و ایکس 800 م

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
قربان ،
عرض شود که نتایج با 4مگ پی پی ، برخلاف گزارش های سایت کاربران ای تن ، نا امید کننده بود ، هنگ هایی که با در آوردن باطری ( این قیژ قیژ کردن در باطری وقت باز کردنش دل من رو می لرزونه ، امیدوارم دیگه هیچ وقت لازم نشه) بر طرف می شد و البته ، سکته کردن هایی که گاه یک قدم با هنگ فاصله داشت ، ممکنه که من کاری رو غلط انجام داده باشم ، ممکنه که بک آپی که باهاش ریستور کرده باشم مقصر باشه یا اخرین نسخه این فرانسویی برای تغییر سایز پیج پول. به هر صورت ، دارم با 12 مگ امتحان می کنم ، به پیشنهاد یکی از اساتید
بعد می رم روی 6 و 8

در مورد مسایلی که این هفته ها دارم مرتب تکرارش می کنم ، و البته توضیح هم داده ام که مدارک محکمه پسند براش ندارم ، اینجا یک چیز هایی دیدم

With some data, another myth was made.
If you have only 64M RAM, you can not set PP too large because the RAM for system and program are necessary. 4M or 8M make little difference.
But when you have 128M RAM, the RAM above 64M cannot be used by the WM5 and WM6 system. These free RAM is wasted.

همان طور که می بینید ، اون ها هم به نتیجه من رسیده اند ، امیدوارم با مکاتبه با وبلاگ رسمی ویندوز موبایل ، بتونم جواب قطعی بگیرم

می بینید که شرکت هایی که رم 128 روی دستگاهی می اندازن که توان استفاده شو نداره ، در بهترین حالت کلاه بردار هستند. این طوری برای همه کاربر ها ، به خصوص تازه کار تر ها ، این حس رو القا می کنند که این یک مزیت برای دیوایس هست ، درحالیکه تنها وقتی این رم اضافی مزیت هست که کاربر تازه کار بخواد پیج پول عوض کنه ، کاری که تهور زیادی می خواد برای کاربران عادی

موفق باشید

دکتر جان پیج پول پایین = افزایش فری رم و در نتیجه افزایش قدرت مولتی تسکینگ و افزایش عمر شارژ و افزایش سرعت + کاهش بسیار چشمگیر سرعت گرافیکی دستگاه و در نتیجه لگی شدن منوها
پیج پول بالا= افزایش چشمگیر سرعت گرافیکی دستگاه و سریع شدن منو ها + کاهش فری رم و کاهش قدرت مولتی تسکینک کاهش عمر شارژ و کاهش سرعت دستگاه

همونطور که میبینید هر دو انتخابی که انجام میشه هم منجر به افزایش و هم منجر به کاهش سرعت دستگاه در یک زمان و به دو طریقه متفاوت میشه. حقیقتش اینه که این رقم رو معمولا با مطالعات و تجربیات فراوان کارخانه ها انتخاب می کنند (البته این وسط یه خورده ایتن همیشه محکومه!!) اما کاربر عادی بسته به نیازی که داره (میزان استفاده از برنامه های گرافیکی دوربین ، میزان استفاده از برنامه های همزمان و رم خور و اصلا نوع برنامه های انتخابی عوض میکنه) اما در پایان چیزی که واسه کاربر عادی لازمه رو همون اول کارخونه انتخاب کرده (چون این کاربرها از برنامه های عادی هم استفاده می کنن و معمولا انتظارات مشابه دارند) اما در کل تغییر پیج پول خیلی باید با احتیاط صورت بگیره چون تغییرش فقط به معنی تغییر یه سطر باینری در رامه کامپایل شده است و معمولا کاهشش منجر به هنگ های هرچند کم خواهد شد.

اما در مورد میزان رم بنده با شما مخالفم.
حقیقتا اگر امکان داشت تنها 1 عضو از اتم رو آپگرید کنم ولی در عوض تا 2 سال عوضش نکنم رم رو با کمال رضایت عوض می کردم. سی پی یو های اور کلاک شونده اینتل و رامهای بهتر کمبود سرعت رو حل میکنه.صفحه وی جی ای در این سایز زیاد هم آزار دهنده نیست. رام کم هم با کمی توییک و پاک کردن های اضافی به 40 میرسه و با کمی صرفه جویی از زیاد هم بیشتره! اما چیزی که همیشه ثابته این رامه . هرچقدر هم صرفه جو باشی با فرض 4 مگ پیج پول (2 مگ افتضاحه) دیگه 35 مگ بیشتر نمیتونی جمع کنی (البته در مورد خیلی از دستگاهها 30 مگ هم آرزوه ). با این 35 مگ یه دیکشنری وبستر و یه مدیا پلیر و یه پی دی اف ریدر اونم یه فایل متوسط 8 مگی دستگاهت وارد یه فاجعه خواهد شد ،تازه این وسط انتظار نت برداری با دستگاه و استفاده از یه دیکشنری همراه مثل لینگووسافت و 2 تا دستکتاپ پلاگین و یکی از نرم افزار های تم رو اگه داشته باشی و تلفن هم بخواد زنگ بزنه !! همه اینها هم زمان سی پی یو نمیخوان اما رم رو پر خواهند کرد. البته تو همون مرحله اول رم پر میشه و نیاز به مرحله دوم نیست.
البته من یه استفاده معمولی رو گفتم . خدا میدونه چند بار لازم شده تو این وضع اسپیس تایم رو باز کنم:D

حالا اگه استفاده از جی پی اس داشته باشی بحثش جداست. کلا نقشه های بی ام پی و گیف رو نمیشه با رم 64 باز کرد (بدون هیچ برنامه اضافی ) من که کلا از خیر جی پی اس گذشتم و فروختمش اما شما که دارین فکر زمانی که یه نقشه اونجوری هم بیاد بکنین.

و در آخر من زیاد اهل بازی نیستم . اما خیلی وقتها که به بازی های حجیم میرسم یه چیزی قلقلکم میده نصبش کنم و خیلی از این بازی ها متاسفانه از 32 مگ رم خالی به بالا احتیاج دارن. از نظر سی پی یو هیچ مشکلی نیست سی پی یو 500 اورکلاک اتم کاملا مثل شیر ژیان پا به پای من میاد اما رم های 40-50 حتی برای بعضی بازی های نینتندو ادونس هم یه جور کمبود واسه دستگاه ایجاد میکنه.

رم 128 به اعتقاد بنده یکی از کارهایی که انجام میده آزاد گذاشتن دست کارخانه در افزایش پیج پول به میزان معقوله 12-16 یا هر عدد دیگه ای. یکی دیگه از کارهاش اضافه کردن خیل عظیمی از قابلیت ها مثل مولتی تسکینگ استفاده بهتر از جی پی اس و قدرت انجام خیلی از بازیهاییه که 64 مگی ها آرزوش رو دارند. و ینده یکی از مخالفان اصلی 64 مگ رم هستم :D

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
وسین جان ممنون از مطلب مفصل و کاملی که نوشتید ، عرض بنده این نبود که بنده مخالف رم 128 هستم ، من مخالف فریفتن کاربران عادی هستم ، چیپ ست های گرافیکی نسل جدید گوفورس ، که جانشین اینتل های رده 2700 می شدند ، برای خیلی این رویابینی رو ایجاد کرد که بشه کاری معادل هسته 3 بعدی جاوا در موبایل های انگیج نوکیا انجام بشه ، ولی در عمل ، فقط اوضاع رو خراب تر کرد.
رم 128 هم ، دقیقاً همان طور که فرمودید ، یک چیزی ست که در سطح اوای ام به کار خواهد امد ، نه او اس و هسته اصلی سیستم عامل. من ترجیح می دهم که همچنان از دستگاه ایکس 800 با رم 64 استفاده بکنم ( همان طور که فرمودید ، همان کارهایی که مثال زدید با این دستگاه قابل انجام نیست ، COD2 اصلا ران نمی شه) ولی به سمت دستگاهی که 128مگ رم داره و از صفحه متوسط کیو وی جی ای استفاده می کنه نروم.

در مورد پیچ پول هم ، خود این فرانسویه ، شاکی شد که به عنوان آخرین حدسم نوشتم که ممکنه پچ او مشکل ایجاد کرده باشه ( برایم عجیبه که هیچ کس دیگر هنگ رو اشاره نمی کنه بهش) ولی خودش اعتراف کرد که رقم 4 رو باهاش موافق نیست. اما یک چیزی رو هم یاد من انداخت ، نوشتن بیش از حد بروی رام ، ممکنه باعث ایجاد بد سکتور بشه ، کسی می دونه چند بار مجاز هستم؟ الان روی 12 مگ هستم ، ودر کارکرد روزانه ، تفاوت چندانی با 9 مگ ندارد ، دارم به 6 یا 8 فکر میکنم ، اما اگر به 6 بروم و هنوز هنگ ها برقرار باشه ، 3 مگ رم اضافی ارزش نداره

موفق باشید

farzin_silver

Registered User
لایک‌ها
12
در مورد پیچ پول هم ، خود این فرانسویه ، شاکی شد که به عنوان آخرین حدسم نوشتم که ممکنه پچ او مشکل ایجاد کرده باشه ( برایم عجیبه که هیچ کس دیگر هنگ رو اشاره نمی کنه بهش) ولی خودش اعتراف کرد که رقم 4 رو باهاش موافق نیست. اما یک چیزی رو هم یاد من انداخت ، نوشتن بیش از حد بروی رام ، ممکنه باعث ایجاد بد سکتور بشه ، کسی می دونه چند بار مجاز هستم؟ الان روی 12 مگ هستم ، ودر کارکرد روزانه ، تفاوت چندانی با 9 مگ ندارد ، دارم به 6 یا 8 فکر میکنم ، اما اگر به 6 بروم و هنوز هنگ ها برقرار باشه ، 3 مگ رم اضافی ارزش نداره

موفق باشید

به نظر من شما اگه پیج پولتون رو به 4 یا 6 (6 بهتره ) تغییر بدید و بعد با برنامه ای مثل MEM MAID مقدار cache قسمتهای مختلف رو بالا ببرید ( که خود برنامه چند تا حال default داره ) به نتایج بهتری برسید.

پاک کردن یک سری از فایل های به درد نخور تو فولدر start up ویندوز هم خیلی به خالی کردن رم کمک می کنه.

من روی s200 الان با 6 مگ پول و این رام 6 که دارم حدود 31 مگ رم خالی دارم که وقتی تا 3 مگ هم پایین میاد باز گوشی eror نمیده. :blink:

در مورد انگولک کردن و نوشتن روی رام هم فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه.

بنده خودم به خاطر اینکه خیلی با رام گوشی ور می رفتم از یک نویسنده ی رام سوال کرد که آیا مشکلی ایجاد می کنه؟ ایشون هم فرمودند خیر.و گفتن خودشون زمان یادگیری نوشتن رام نزدیک 200 بار این کار رو انجام دادن. :blink:

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
بحث انگولک رجیستری شد و روشهاش چند تاش در بالا نوشته شد.
در مورد تغییر کش ها و بالا بردنشون که باعث کاهش رم میشه هم توضیح داده شد! خوب اول اینکه به نظر بنده بهترین برنامه باز در این مورد اس کی تولزه که 3 حالت گرافیک پرفورمنس و فری رم رو داره و شما میتونین رو هر کدوم تنظیم کنید . کاهش کش کاهش سرعت گرافیک افزایش رم و ... رو داشته باشید و حسابی دستتون رو باز می گذاره و نیاز به هیچ تنظیم اضافه ای نیست . البته به یاد داشته باشید که این تنظیم ها برای دستگاه های کیو وی جی ای هستند و صد درصد مطمئنم یه دستگاه وی جی ای با پیج پول 4 کاملا احمق خواهد شد:D

خوب از بحث شیرین و آسان توییک کش که بگذریم می رسیم به بحث شیرین تر و فراموش شده ی سرویس های نامرد. سرویس هایی که از چشم اکثر افراد دور میمونن و در خفا به بلعیدن رم و نوش جان کردن باطری می پردازند. کم ضرر ترین (و شاید بی ضرر ترین ) راه افزایش رم غیر فعال کردن این سرویس هاست که بسته به دستگاه 1-4 مگ از رم ناقابل و 5-20% عمر شارژ رو افزایش میده . حسش نبود ترجمه کنم مطلب اصلی رو که در مورد اتم جواب میده میگذارم
I've disabled the following services from HKLM/Services....

Windows Live=self explanatory

sqmupload=customer experience

SNApi

OBEX(most of you who have bluetooth dongles probably won't want to disable this)

DTPT(google searching indicates that this is responsible for some sort of DHCP activity, however, i'm able to connect to vision services just fine without it)

Quote:
Poster's Notes: DON'T TOUCH THIS, or you will NOT be able to Async (which won't let you net share or install stuff that aren't cabs)

CERTENROLL

BTHIDSVC(my bluetooth headset works fine with this missing, i'm not sure if any other bluetooth operations are affected, as i don't have a bluetooth dongle for my compuer)

LASSD and NOTIFY are OK to disable if you don't, I repeat, DON'T use the "Lock" feature, which is found in Start>Settings>Personal. If you use this, deleting any of these keys will put you in an infinite restart cycle. However, if you don't use the "Lock" feature, and want to in the future, just import those two keys back into the registry and soft reset.

Quote:
Poster's notes: DON'T TOUCH LASSD AND NOTIFY! EVA! Kthx.

BTAGSVC = bluetooth audiogateway service. Don't mess with this if you use bluetooth headsets.

BTHASPLUGIN = can't disable this.

Quote:
Poster's Note: Task Manager can do this

CREDSVC = credential manager. Don't mess with this if you use vision services or Phone As Modem.

PhoneExt = this has to do with the dialer and the codes that you use to access the EPST. Don't disable this if you use any of the phone features besides just the dialpad. Also contains errorcodes for the Sprint network.

Power = I just wouldn't mess with this regardless. It can't be disabled anyway.

SMSRetry = this is responsible for automatically trying to send messages if you're out of service or roaming.

Trusted = I just wouldn't mess with this regardless.

from HKLM\Init i've disabled...

PlaySilence.exe
uptimesqm.exe(customer experience)
TimeWizard.exe(googling has shown this to keep the time right after a cold boot[taking the battery out], however, my time syncs with sprint's servers)

Quote:
Poster's Notes: Interestingly, the Atom doesn't have TimeWizard. Maybe that's the reason why our system clocks reset when we take out the battery.

Pretty sure anything else in there would probably put you in an endless reboot cycle if you disabled it.

Although what I may play around with is seeing if I can disable ciphase2.exe and ciphaseui.exe. When I do i'll post results.

از این مبحث شیرین که بگذریم و امیدوارم شما هم امتحانش کنین می رسیم به هر چیز فعال دیگه مخصوصا اون کی برد های مسخره ای که مجبوریم در عین حالی که همیشه از یکیشون استفاده میکنیم تحملشون کنیم . حذف اونها هم تا 500 کیلو فری رم رو کاهش میده و البته افزایش چشمگیری در سرعت دستگاه داره.
البته این وسط یه سری دسکتاپ پلاگین مزاحم و برنامه های تم منیجر هم هستند که خیلی وقتها نمک پی پی سی اند و نمیشه بیخیالشون شد اما اگه میشه حتما بیخیال بشید.

در مورد تغییر پیج پول مستقیما در رام اشکال ایجاد نمیکنه . اما همین پیج پول ناقابل مشکل به تنهایی ایجاد نمیکنه اما انتظاراتی که ممکنه رام از برخی قسمت های پیج پول داشته باشه (و خیلی کمه ) و یا آدرس صریح به یکی از قسمت های اون (مثلا در اتم یکی از این آدرس ها دقیقا وجود داره و باعث شده بود که 2 مگ رام اشغال بشه که با تغییر چند خط بالاخره 2 مگ به رمش اضافه شد) باعث باگی شدن دستگاه میشه . اما این یک استاندارد نیست و خیلی از دستگاهها این مشکل رو تجربه نمیکنن .
البته 12 مگ پیج پول واقعا زیاده حتی برای یک دستگاه وی جی ای . به نظرم عدد 8 خیلی منطقی تر به نظر میرسه .

درآخر من همه این تنظیمات رو برای رام اتم انجام دادم از 23 مگ فری مموری با پیج پول 8 به 35مگ فری مموری با پیچ پول 4 رسیدم اما درنهایت به این نتیجه رسیدم که گرافیک در کارهای روزمره خیلی مهمه . هر تماس هر بار تپ هر اس ام اس حتی با .1 ثانیه تاخیر روی اعصاب آدم میره اما میشه 10 مگ رام کمتر رو بیشتر تحمل کرد;)

vocian

Registered User
لایک‌ها
4
وسین جان ممنون از مطلب مفصل و کاملی که نوشتید ، عرض بنده این نبود که بنده مخالف رم 128 هستم ، من مخالف فریفتن کاربران عادی هستم ، چیپ ست های گرافیکی نسل جدید گوفورس ، که جانشین اینتل های رده 2700 می شدند ، برای خیلی این رویابینی رو ایجاد کرد که بشه کاری معادل هسته 3 بعدی جاوا در موبایل های انگیج نوکیا انجام بشه ، ولی در عمل ، فقط اوضاع رو خراب تر کرد.
رم 128 هم ، دقیقاً همان طور که فرمودید ، یک چیزی ست که در سطح اوای ام به کار خواهد امد ، نه او اس و هسته اصلی سیستم عامل. من ترجیح می دهم که همچنان از دستگاه ایکس 800 با رم 64 استفاده بکنم ( همان طور که فرمودید ، همان کارهایی که مثال زدید با این دستگاه قابل انجام نیست ، COD2 اصلا ران نمی شه) ولی به سمت دستگاهی که 128مگ رم داره و از صفحه متوسط کیو وی جی ای استفاده می کنه نروم.

موفق باشید

خواهش می کنم قربان کاری نکردم.
از این نظر که فرمودید کاملا حق دارید . این رم ها به درد هیچ کدوم از کاربرهای عادی که نمیخوره هیچ به ضررشون هم هست (باطری بسیار کمتر سرعت پایین تر و ...) در مورد گوفورس هم که ...
اما در مورد وی جی ای یه خورده من موندم حقیقتا برای من زیاد فرقی نداره که در این سایز وی جی ای ببینم یا کیو وی جی ای اما 64 و 128 خیلی فرق داره . البته با دیدن دستگاه شما یه خورده مشکوک شدم . اگر یکی از دوستان جی 900 بیاره و ریسکش رو قبول کنه و رویو بنویسه ممکنه نظرم به کل عوض بشه:happy:

والا هر چه این طرف و اون طرف رو نگاه کردم ارتباطی بین تعویض پیج پول و بد سکتور ندیدم . در بدترین حالت ممکنه دستگاهتون کرش بشه ولی بد سکتور نه! معمولا برای ریسک کمتر این کار رو روی ایمیج رام در کامپیوتر انجام میدن و بعد رام رو آپگرید میکنن(مثل اتم ) این کار هم در نهایت مثل نصب رام جدید (ولی خیلی سریع تر و آسان تره) پس با خیال راحت پیج پول رو عوض کنید(اگر شما بدونید که چند بار به خاطر عدد های عجیب و غریب دستگاه من سکته کرده حتما تعجب خواهید کرد:happy:) در مورد میزانش هم به نظر بنده حداقل 6 باشه و حتما از پیج پول های زوج استفاده کنید (البته تجربه خودم با اتمه که مشکل با پیج پول های فرد داشت!) 8 عدد منطقی ای به نظر میرسه

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خواهش می کنم قربان کاری نکردم.
از این نظر که فرمودید کاملا حق دارید . این رم ها به درد هیچ کدوم از کاربرهای عادی که نمیخوره هیچ به ضررشون هم هست (باطری بسیار کمتر سرعت پایین تر و ...) در مورد گوفورس هم که ...
اما در مورد وی جی ای یه خورده من موندم حقیقتا برای من زیاد فرقی نداره که در این سایز وی جی ای ببینم یا کیو وی جی ای اما 64 و 128 خیلی فرق داره . البته با دیدن دستگاه شما یه خورده مشکوک شدم . اگر یکی از دوستان جی 900 بیاره و ریسکش رو قبول کنه و رویو بنویسه ممکنه نظرم به کل عوض بشه:happy:

والا هر چه این طرف و اون طرف رو نگاه کردم ارتباطی بین تعویض پیج پول و بد سکتور ندیدم . در بدترین حالت ممکنه دستگاهتون کرش بشه ولی بد سکتور نه! معمولا برای ریسک کمتر این کار رو روی ایمیج رام در کامپیوتر انجام میدن و بعد رام رو آپگرید میکنن(مثل اتم ) این کار هم در نهایت مثل نصب رام جدید (ولی خیلی سریع تر و آسان تره) پس با خیال راحت پیج پول رو عوض کنید(اگر شما بدونید که چند بار به خاطر عدد های عجیب و غریب دستگاه من سکته کرده حتما تعجب خواهید کرد:happy:) در مورد میزانش هم به نظر بنده حداقل 6 باشه و حتما از پیج پول های زوج استفاده کنید (البته تجربه خودم با اتمه که مشکل با پیج پول های فرد داشت!) 8 عدد منطقی ای به نظر میرسه

وسین جان
عرض شود که بنده مطمئن هستم ، تمام عشاق رم 128 ، وقتی یک دستگاه با کیفیت وی جی ای و ابعاد زیر 3 اینچ دست شون بگیرند نظرشون عوض خواهد شد. هرچقدر هم که hardcore عشق شون باشه.
اخیرا دستگاه دل اکسیم رو صفحه ش رو مقایسه کردم با دستگاه خودم ، واقعا دل که در چشم من یک غول بود ، به یک دستگاه با تصویر متوسط تبدیل می شه.

در مورد تنظیمات پیشنهادی هم حتما تست خواهم کرد
حقیقت نظر ایشون رو در مورد ننوشتن زیاد روی رام قبول دارم ، هربار آپگرید ، نوشتن دوباره رام هست ، که در حقیقت ، یک بار از عمر مفیدش کم می کنه ، حتما می دونید که مموری چیپی که استفادهشده ، بسیار بسیار عمر کوتاه تری از این مموری های اس دی داره
در مورد 8مگ هم ، خودش 9 مگ هست ، یعنی 1 مگ رم اصلا توفیری داره ، والا من اگر اون هنگ ها تکرار نشه ، بیشتر متمایل به 6 مگ هستم ، اما می ترسم بروم روی 6 و ببینم اوضاع همون به روال 4 مگ می مانه. راستی به نظر شما عجیب نیست هیچ کس دیگری یک هنگ رو هم گزارش نمی کنه توی فروم ایتن من فکر کنم که خیلی کاربران سبکی هستند

در ضمن این تولی که نوشته شده ، فقط اعداد زوج از پیش تعیین شده می شه بهش بدم

در ضمن ، این دو روزی که روی 12 بودم ، سرعت کارهای عادی ، و همین طور برنامه های ثالث رو تغییرخاصی احساس نکردم که هیچ فکر میکنم در کارهای روزمره هم کند شده باشه

ممنون

hamed_ppc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان من یه سری سوال واسم ایجاد شده که واسه اینکه این قسمت از موضوعش دور نشه،اینجا مطرح کردم،لطفاٌ یه نگاهی بندازین!

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به همه دوستان من خیلی وقت میام تو این فروم کلی از اطلاعات اساتید استفاده کردم دوست دارم تو صحبت ها شرکت کنم اگه مارو را بدید
راستی منم بلاخره x 800 گرفتم ولی یه مشکل بزرگ داره gps کار نمیکنه مجبور شدم بفرستم دبی

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
کسی نیست منو راهنمایی کنه باز امکانش هست که ای مشکل باز پیش بیاد چون گوشیو قراره تعویض کنن فقط گفتن 100 تومن به پوله ما برا تعویض با یه اکبند دیگه باید بدم یا 60 تومن میگیرن تعمیر کنن موندم چه کنم

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
کسی نیست منو راهنمایی کنه باز امکانش هست که ای مشکل باز پیش بیاد چون گوشیو قراره تعویض کنن فقط گفتن 100 تومن به پوله ما برا تعویض با یه اکبند دیگه باید بدم یا 60 تومن میگیرن تعمیر کنن موندم چه کنم

سلام کاربر گرامی
دستگاه تازه شما مبارک
عرض شود که خیلی نادر این اتفاق می افته که چیپ ست به کل تعطیله ، با توجه به اختلاف قیمت اندک من که می گم شما با یک آک تعویض کن ، اما حتما مطمئن شو که دومی هم مشکل دار نباشه
موفق باشی

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
سلام کاربر گرامی
دستگاه تازه شما مبارک
عرض شود که خیلی نادر این اتفاق می افته که چیپ ست به کل تعطیله ، با توجه به اختلاف قیمت اندک من که می گم شما با یک آک تعویض کن ، اما حتما مطمئن شو که دومی هم مشکل دار نباشه
موفق باشی
ممون از پاسخ شما اخه مشکل اینه که گوشی اگه تعویض کنم گفتن ماهه دیگه دستم میرسه تنها یه حواله میدن بهم چون گوشی را داییم برده و ایشونم تا نصمیم کبری بیشتر درس نخونده من به اون نمی تونم بکم که مثلا تست کن یا فلان کن

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزیز خرید از دبی وقتی بفهمن که داری میبریش یه جای دیگه و دستت بهشون نمیرسه این مشکلات رو داره!
حتما اونجا قبل از اینکه بیاریش یه جوری تستش کن!
خیلی وقت پیشا من یه دونه motorola از دوبی گرفتم که بعد از یه ماه سوخت! بردمش تعمیر گاه یه صندوق از گوشیهای دبیی(!) سوخته شده بهم نشون داد! و فهمیدم که من نفر اول و اخر نیستم
اون تعمیر گاهه اینطوری بهم گفت که تا بفهمن داری گوشی را با خودت میبری یه جای دیگه, گوشی بهت میدن که مشکل داره و میدونن که مهمون چندوقتتون بیشتر نیست! (حالا نمیدونم تا چه حد راست گفت یا نه)! مگر اینکه خودت اونجا تستش کنی
شما هم که ازونجا کاری نمیتونی بکنی! یا حداکثر باید یه 100$ بهشون بدی تا کارتو را بندازن!

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز خرید از دبی وقتی بفهمن که داری میبریش یه جای دیگه و دستت بهشون نمیرسه این مشکلات رو داره!
حتما اونجا قبل از اینکه بیاریش یه جوری تستش کن!
خیلی وقت پیشا من یه دونه motorola از دوبی گرفتم که بعد از یه ماه سوخت! بردمش تعمیر گاه یه صندوق از گوشیهای دبیی(!) سوخته شده بهم نشون داد! و فهمیدم که من نفر اول و اخر نیستم
اون تعمیر گاهه اینطوری بهم گفت که تا بفهمن داری گوشی را با خودت میبری یه جای دیگه, گوشی بهت میدن که مشکل داره و میدونن که مهمون چندوقتتون بیشتر نیست! (حالا نمیدونم تا چه حد راست گفت یا نه)! مگر اینکه خودت اونجا تستش کنی
شما هم که ازونجا کاری نمیتونی بکنی! یا حداکثر باید یه 100$ بهشون بدی تا کارتو را بندازن!
ممنون از راهنماییت اگه اینجوریه که خیلی نامردیه من گوشی را از آلمان خریدم یکی از گارانتیاش دبی بود

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
سلام من تصمیم دارم این دستگاه جدید که می گیرم بفروشم اگه کسی مایل بود بگه

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون از راهنماییت اگه اینجوریه که خیلی نامردیه من گوشی را از آلمان خریدم یکی از گارانتیاش دبی بود

البته من فکر کردم از دبی گرفتین
من خودم هم از المان گرفتم و غیر از جوی استیکش مشکلی نداره فعلا...2 سال هم گارانتی داره...
مال شما گارانتی داشتو ازتون 100$ پول میخوان؟!

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
چرا تاپیک من رو اسپم می کنید:hmm:

دوستان بعد از 3 هفته کار کردن، باید بگویم که 6 مگ پیج پول بسیار مناسب به نظر می رسه ، هنگ وجود داره ولی بسیار نادر هست و فکر می کنم مربوط به پیج پول نیست.

به زودی سعی می کنم ادامه بدم مرور رو ، فقط کسی یادش هست کجای مرور بودیم؟:eek:

mohsen_h

Registered User
لایک‌ها
1
چرا تاپیک من رو اسپم می کنید:hmm:

دوستان بعد از 3 هفته کار کردن، باید بگویم که 6 مگ پیج پول بسیار مناسب به نظر می رسه ، هنگ وجود داره ولی بسیار نادر هست و فکر می کنم مربوط به پیج پول نیست.

به زودی سعی می کنم ادامه بدم مرور رو ، فقط کسی یادش هست کجای مرور بودیم؟:eek:

دیگه مطلب نمیدم که ناراحت نشی دوست عزیز هرچی باشه شما ماله خودته اینجا یا علی بازم ببخشید

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
دیگه مطلب نمیدم که ناراحت نشی دوست عزیز هرچی باشه شما ماله خودته اینجا یا علی بازم ببخشید

محسن جان من اینجا پستت رو پاک کردم دوباره اومدی پست زدی;)

فدات بشم اینجا تو غلط میکنی نظر ندی فقط حواست باشه که اینجا اف تایپیک نکنی چه میدونی رنگ شرت اون کسی که گوشی من رو آورده بنفش بوده و....:happy:

خلاصه اینجا موند گاری (100 بار، با من هماهنگ باش الان دکتر بهت کارت نداده رو ما منت گذاشته و حرمت نگر داشته:)

پ.ن:این پست + پست بالا پاک میشه و محسن هم میاد اینجا نظر میده:)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5

خیر قربان ، برداشت شما اشتباه هست ، بنده منظورم به علی رضا بود بیشتر ، اون هم به دلیل اینکه داشتیم با هم در یاهو قبلش چت می کردیم در موضوعی نزدیک به این مسئله

در واقع ، به نظر من هیچ کسی اینجا صاحب هیچ چیزی نیست ، شاهدش دزدیده شدن مقالات ترجمه یا تالیف شده من در همین فروم در دهها فروم بی نام و نشان دیگر بوده است.:blink:

به هر حال امیدوارم که در اینجا با رعایت قوانین بیشتر فعالیت کنید. :p

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
محسن جان من اینجا پستت رو پاک کردم دوباره اومدی پست زدی;)

فدات بشم اینجا تو غلط میکنی نظر ندی فقط حواست باشه که اینجا اف تایپیک نکنی چه میدونی رنگ شرت اون کسی که گوشی من رو آورده بنفش بوده و....:happy:

خلاصه اینجا موند گاری (100 بار، با من هماهنگ باش الان دکتر بهت کارت نداده رو ما منت گذاشته و حرمت نگر داشته:)

پ.ن:این پست + پست بالا پاک میشه و محسن هم میاد اینجا نظر میده:)

شما صاحب اختیارید قربان ، ولی باور بفرمایید که همان طور که با علی رضا دوستی دیرین دارم با محسن هم احساس صمیمیت کردم که در پست ام به همین کوتاهی اشاره کردم ، اگر می دانستم که سو برداشت می شود بیشتر توضیح می دادم
به هر حال خیلی مخلصیم

بالا