برگزیده های پرشین تولز

ماجرای عجیب و غریب بن شدن من!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان.

من یاشار هستم:
View Profile: یاشار

شاید بعضیاتون در جربان بن شدن من باشید و بعضیاتون هم نباشید. در هر صورت من روز اول بعد از بن شدنم نتونستم اعتراض مهمی به شخصی که منو بن کرد داشته باشم:
View Profile: ar.shirazi

به دلایلی ترجیح دادم مدتی سکوت کنم؛ و حالا فکر می کنم وقت مناسب برای روشن کردن ماجرا فرا رسیده باشه...

3 هفته پیش بود. تقریباً ساعت 10 صبح بود که یکی از بچه ها به من اس ام اس زد و گفت دیشب ساعت 3 صبح تو فروم بودم و دیدم که آیدیت بن شده.

من بلافاصله اومدم و تو فروم لاگین کردم و با کمال تعجب با این پیغام روبرو شدم:

150fs583219.bmp

هر چه قدر فکر کردم نتونستم بفهمم کدوم یکی از کارهایی که من در 24 ساعت گدشته تو فروم انجام دادم تهدید و ارعاب بوده؛ چون من هیچ پست تهدید آمیزی نزدم. از طرفی تو دلیل قید شده که من با توجه به تذکرات ها(!!)ی مکرر رویه خودم رو اصلاح نکردم؛ در صورتی که بیش از 2 ماه از آخریت تذکر کتبی جدی که دریافت کردم می گذتش و بعد از اون هیچ اخطاری دریافت نکرده بودم!

اما شاید تنها عملی که باعث این اتفاق عجیب شده فقط یه پی ام بوده که من برای مدیری که منو بن کرده بود فرستاده بودم و توش از چیزایی مثل بی اطلاعی از قانون و مرامنامه و همینطور تصمیمات خودسرانه ایشون انتقاد کردهه بودم و البته چیزی هم در مورد "شوت شدن" گفته بودم. حالا کدوم قسمت از این نوشته سبب رنجش خاطر اون آقای عزیز شده که به خاطر این مسئله (البته اگه فقط همین مسئله باشه) منو بن کرده؛ الله اعلم!

در هر صورت فکر نمی کنم فرستادن چنین پیغامی به شخصی که تمام فروم رو پر از تاپیکهای انتقاد و پیشنهاد کرده کاری خلاف ادب یا عرف باشه که صرفاً به خاطر همچین چیزی دسترسی من قطع شده باشه؛ اونم به صورت دائمی!

حالا گه در این مورد نظری دارید که فکر می کنید بن کردن من کاملاً به حق و بجا صورت گرفته لطف کنید بفرمایید و بنده و بسیاری دیگه تو این فروم رو از سر درگمی دائم نجات بدید؛ چون رفتاری که با من شده با هیچ منطق و عقل سلیمی سازگار نیست.

در ضمن از علیرضا شیرازی هم میخوام که در مورد این مسئله بیشتر توضیح بدن و بفرماین که ملاکهای ارعاب و تهدید و همینطور هم تذکر از دیدگاه ایشون چی بوده و هست. شاید دلیل این اتفاق زودتر روشن شد.

ضمناً اینم بگم که من كاربر امروزی نيستم . من كاربري بودم با سابقه بالا و با 2000 پست . من تنگنا نيستم كه مدير جوان و خيره سر بخواد با من تمرين بن كنه.

ممنون./

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام یاشار
من هم تو پست های تو هیچ دلیلی برای بن شدن نمیبینم
من همیشه تو فوروم هستم و پستارو میخونم

اندکی صبر سحر نزدیک است

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
تا الان که در جریان امور قرار گرفتم ، فکر میکنم بن شدن یاشار اصلا درست نبوده ، من اگر دقت داشته باشید تا همین امروز که توی این فروم فعالیت کردم آدم بیطرفی بودم ... نه طرفداری از مدیری کرده ام و نه از کاربری ...

من فکر میکنم بعضی از مدیرا بی خود و بیدلیل دست به بن کردن می زنند ! یا اخطار میدهند ... من خودم یه بار از آقای شیرازی اخطار گرفتم ولی کلا میگم یهتره بجای یکباره اخطار دادن (کارت قرمز ) و یا یکباره بن کردن به کاربر تذکر داد ...

به قول سیمور یه حرف خیلی خوب میزد که میگفت رییس باش ولی ریاست نکن ...

خلاصه اینکه به نظر من این جوی که توی فروم پیش اومده اصلا درست نیست و حتما باید حل بشه ، و اینکه دونه دونه کاربرای فعال اینجا رو برنجونیم و برن دیگه فکر نکنم پی تی باقی بمونه !

ادمینای محترم سایت باید بالاخره یه کنترلی داشته باشن ، وگرنه منم اگه مدیر بشم شاید 2 نفر رو که باهاشون مخالفم بن کنم :دی

هممون پی تی رو دوست داریم ، نباید بذاریم که داغون بشه
فعلا همینا به ذهنم میرسه ... همیشه بن کردن راه نجات نیست راه های بهتری هم وجود داره

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام یاشار
من هم تو پست های تو هیچ دلیلی برای بن شدن نمیبینم
من همیشه تو فوروم هستم و پستارو میخونم

اندکی صبر سحر نزدیک است
شروین جان، من به اين دليل سكوت مي كردم كه بهروز هميشه منو از اعتراض به مديران منع مي كرد. اون همیشه مي خواست هر مسئله ای از راه درستش حل بشه و مشکل پیچیده تر نشه. اما از اونجا كه خود بهروز هم مدتیه که از فروم رفته و نمياد، گفتم بايد حرفم رو بزنم...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
آهان، این جوری درسته.
از بچه ها خواهش می کنم لحن تاپیک رو همین طور ملایم نگه دارند و دنبال جوسازی نباشند تا بدون نتیجه بسته نشه، چون دعوا تو اینجور موارد هیچ کمکی نمی کنه.
من تمام مواردی که یاشار می گفت رو خودم از قبل می دونستم جز ماهیت اون پی ام رو.
من هم دوست دارم به یاشار فرصت برگشتن به فروم داده بشه (به عنوان هدیه تولد :) ).
آقای علیرضا شیرازی هم خداییش برای فروم زحمت می کشند و ما هم همه قدردون زحمت ایشون هستیم. به نظر من حرفهایی هم که توی این چند روزه توسط خیلی ها با لحن تند راجع به ایشون زده شده منصفانه نبوده و باعث پیچیده تر شدن قضیه و دلخوری شدید و جبهه گرفتن ایشون شده.
در مورد ماجرای بن شدن یاشار هم، نمی دونم آیا واقعا علتش اون پی ام بوده یا نه؟ ولی فکر می کنم بن کردن یه کاربر به خاطر یه پی ام صحیح نیست، چون پی ام مساله بین دو شخص است و متنش هر چی هم که باشه کلیت فروم رو زیر سوال نمی بره که به خاطرش بخوایم یه کاربر رو بن کنیم.
به هر حال همه ما امیدواریم این قضیه زودتر حل بشه. :)

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
محمود جان؛ می دونی چیه؟ بند 8 مرامنامه میگه:
8. منازعات و مشکلات شخصی خود را خارج از فروم حل کنید.
خوب منم با احترام به قانون ورداشتم حرفایی که با ایشون داشتم رو تو پی ام نوشتم که فقط خودش ببینه. البته بهتون اطمینان میدم که هیچگونه بی احترامی در کار نبوده. اینم بگم که مسئله به هیچ عنوان شخصی نبود ولی با این وجود من برای اینک جوسازی بیمورد نشه حرفام رو تو پی ام زدم؛ اما... بن شدم!! حالا ارعاب و تهدید تو کدوم قسمت حرف من بوده دیگه خدا می دونه! همینطور هم عدم اصلاح رویه اونم پس از تذکرات(های؟) مکرر!!
به هر حال عرف و ادب اجازه فاش کردن پی ام رو تو تاپیکهای فروم نمیده و حداکثر کاری که میشه کرد فوروارد کردن اون پیغامه که البته این کار هم به علت بسته شدن آیدی اصلیم غیرممکنه...

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ولی خدایش اون تذکرات ها ! خیلی باحال بود ! (البته اگه بن نشم !)

جدای از شوخی،
منم تا بحال از یاشار بدی ندیدم ، منظورم اینه که تا حالا تو پی تی ندیدم جایی چیزی نوشته باشه که با عقل سلیم جور در نیاد . از اونطرف هم نمیشه کار آقای شیرازی رو زیر سوال و محکومیت برد که آقای شیرازی مثلا تو حق نداشتی همچین کاری کنی...
اما خوب، فکر میکنم این حق یه کاربر باشه که بدونه حداقل چرا دسترسیش بن شده ، و دلیلی که بهش داده میشه یه دلیل واقعی باشه.
آهان یه پیشنهاد ؛
بهتر نیست بجای اینکه یه نفر از مدیران محترم، دو یا سه نفر بعد از مشورت تصمیم به بن کردن یه کاربر بگیرن ؟
البته خدای ناکرده حمل بر بی احترامی به مدیران عزیز نشه. بیشتر منظور و هدفم اینه که خدای ناکرده تعداد افرادی که ناحق بن میشن کمتر بشه .

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
اشکالی نداره من هم فضولی نمی کنم تو ماهیت اون پی ام (هر چند تا حدی معلومه چی بوده).
واقعیت اینه که لحن صریح و پوست کنده و رک و راست پست های تو رو یه ذره طول می کشه تا آدم بهش عادت کنه، می تونم حدس بزنم که اون پی ام هم احتمالا گذشته از ماهیتش خیلی رک و پوست کنده بوده که به علیرضا شیرازی بر خورده. ;)
خیلی دوست داشتم بمونم ببینم این تاپیک چه جوری جلو میره، ولی باید بعدازظهر جایی باشم. شب میام می بینم چی شد.
باز هم از بچه ها خواهش می کنم جو تاپیک رو دوستانه نگه دارند تا واقعا به قضیه یاشار رسیدگی بشه نه اینکه تاپیک بسته بشه.
grouphugg.gif

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم امیدوارم مسئله از راه منطقی و درست پیگیری بشه.
در ضمن در صورتی که لازم بشه می تونم بیشتر توضیح بدم تا موضوع بیشتر روشن بشه...

لوپین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بن شدنت با اونهمه جرم جنايت زياد عجيب نبود!
اها اول بگم من با ياشار خصومت شخصي دارم و به نظرم بهترين كار جناب شيرازي بن كردن ياشار بود اين اقدام بشدت به صلاح فرومه!;)
و امكا داستان ياشار مرتكب دو جرم شده بود
اول مظنون به از طريق يكي از عمالش دارويكس امين موزي و.. مي خواسته ايدي يه مدير لوگ ان كنه !(اين مورد غير قابل اثباته و يه شايعس ولي خوب مزش به همينه!)
دوم در يك پي ام به جناب شيرازي گفته بوده كه اگر فلان كار رو نكنه كاري مي كنه ايشون رو از جمع مديران بيرون كنن!و خوب جناب شيرازي او ل ا يديشو و بعد پنج ايديه ديگشو بن كرد!

خوب حالا اگه كسي به يه مدير بگه كاري مي كنم از فروم بيرونت كنن به نظرتون بن شدنش عجيبه!;)

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بن شدنت با اونهمه جرم جنايت زياد عجيب نبود!
اها اول بگم من با ياشار خصومت شخصي دارم و به نظرم بهترين كار جناب شيرازي بن كردن ياشار بود اين اقدام بشدت به صلاح فرومه!;)
و امكا داستان ياشار مرتكب دو جرم شده بود
اول مظنون به از طريق يكي از عمالش دارويكس امين موزي و.. مي خواسته ايدي يه مدير لوگ ان كنه !(اين مورد غير قابل اثباته و يه شايعس ولي خوب مزش به همينه!)
دوم در يك پي ام به جناب شيرازي گفته بوده كه اگر فلان كار رو نكنه كاري مي كنه ايشون رو از جمع مديران بيرون كنن!و خوب جناب شيرازي او ل ا يديشو و بعد پنج ايديه ديگشو بن كرد!

خوب حالا اگه كسي به يه مدير بگه كاري مي كنم از فروم بيرونت كنن به نظرتون بن شدنش عجيبه!;)
خوب جناب برادر شیان؛حدس من از وز اول هم درست بود که گفتم این آیدی هم مال خودته! ولی حالا میگی عاریه ایه! (اوکی اشکالی نداره!)

هزار بار به همه ثابت شد اون تهمتهای که به من و داریوش می زدی و ارتباطی که با امین موزی داشتیم دروغی بیش نبوده که نمی دونم از کجلا اومده!! (شاید از تخیلاتت ;) ) به هر حال مسائل رو با هم قاطی نکن. بن شدن من به دلیل کدورتهایی و کینه هایی که شخصاً تو از من و داریوش داری نبوده و نیست؛ چون اگه اتهامتت راست بود باید خیلی زودتر از این با شکایتهای بیمورد و پی در پی خودت بن میشدم!

در ضمن من مطمئنم که تو نمی دونی من رو چه حسابی اون حرف رو زدم و گرنه این قدر راحت با این مسئله برخورد نمی کردی! به هر حال مسائل رو با هم قاطی نکن. همین الان هم نشونه های جدیت هشدار منو تو فروم می بینی. (یعنی واقعاً متوجه غیبت دو تا از بهترین مدیرای فروم نشدی؟ ;) )

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
چند وقتي نيستيم كم ميام يعني الان 3هفته بود بن بوديد!!!:blink:
كاملا بن شديد براي هميشه يعني؟!! يكمي دركل خوب نيست
اگر بن مي خواست بكنه خوب مثلا 1هفته بن ميكرد
شايد قضيه خيلي بدتر باشه اين كارو كرده نكنه اشتباهي رفته بن كرده زياد!!:blink:
ايشالا به خوبي خوشي حل ميشه
راستي ياشار جان يه چيزي بگم ناراحت نشيد زيادي هي نگيد باپست بالاي 2000 يه كسي نشناسه ميگه حالا چه مغرور
ناراحت نشيدا :blush:
sunglasses2.gif

هردو خوبيد:D(پاچه خواري كنيم)

Black & White

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي ياشار جان يه چيزي بگم ناراحت نشيد زيادي هي نگيد باپست بالاي 2000 يه كسي نشناسه ميگه حالا چه مغرور
من از اول هم به تعداد پست اهمیتی نمیدادم حالا هر چه قدرم پستام زیاد بود. الان هم این یه بند آخر پست اول تاپیک رو فقط به توصیه یکی از دوستان اضافه کردم که کسی فکر نکنه با تنگنا یا چیزی شبیه به اون طرفه.

pooya007

Registered User
لایک‌ها
13
قبلا" یه ارزشی برای سابقه فعالیت و تعداد پست های شخص ارزش قایل بودن

ولی متاسفانه این فوروم هم شده مثل جامعه ایران!! سلایق شخصی به جای قوانین اعمال میشه...افراد شایسته (مثل آقا بهروز)به خاطر مسایل پیش آمده کنار میرن و هزار تا مشکل و مورد دیگه

Mansour Manson

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از ياشار بعيده منظورش تهديد و ارعاب بوده باشه. ياشار کلاً هميشه رک حرف مي زنه اگر هم چيزي گفته حتماً هدفش واقعاً هشدار در مورد اينده بوده نه تهديد...

سعي كنيم منطقي با قضيه برخورد كنيم نه احساسي.

ما دوست داريم اون جو صميميه چند سال قبل دوباره بين بچه ها برقرار بشه . اميدوارم همه بدون غرض ورزي به اين مهم كمك كنن.

komeil66

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
9
خب حالا چرا کسی پاسخ نمیده؟؟

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
عجب مسله ای شده این وسط:p

آقای شیرازی باید به نظر من اینکار رو نمیگرد:blush: من کلا به این مسائل علاقه ای ندارم ولی خوب میبینم که این وسط دوتا از بهترین بچه ها و دوستهای من تو این فروم به مشگل خوردن یکی بهروز عزیز و دیگری یاشارعزیز:)

من تعجب میگنم چرا آقا بهروز که یکی از قدیمی های این فروم و جزء اولین مدیر های این فروم بودن یاشار رو بن نکردن:blush:( دیگه حجت بن کردن تو این فروم شایان بود که یاشار رو برا همشه بن نکرده بود:cool:) ولی آقای شیرازی که تاریخ ورودشون 2006 هست و تازگی ها مدیر شدن اینکار رو کردن:blush:(سال ورودی و تعداد پست و ... هیچ ربطی به شخصیت انسان نداره بلکه فقط تجربه هست)

در هر صورت من آرزو میگنم که هر چی زودتر دو مدیر عزیز همین طور آی دی قبلی یاشار به فعالیت مشغول بشن:)

لوپین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب جناب برادر شیان؛حدس من از وز اول هم درست بود که گفتم این آیدی هم مال خودته! ولی حالا میگی عاریه ایه! (اوکی اشکالی نداره!)

هزار بار به همه ثابت شد اون تهمتهای که به من و داریوش می زدی و ارتباطی که با امین موزی داشتیم دروغی بیش نبوده که نمی دونم از کجلا اومده!! (شاید از تخیلاتت ;) ) به هر حال مسائل رو با هم قاطی نکن. بن شدن من به دلیل کدورتهایی و کینه هایی که شخصاً تو از من و داریوش داری نبوده و نیست؛ چون اگه اتهامتت راست بود باید خیلی زودتر از این با شکایتهای بیمورد و پی در پی خودت بن میشدم!

در ضمن من مطمئنم که تو نمی دونی من رو چه حسابی اون حرف رو زدم و گرنه این قدر راحت با این مسئله برخورد نمی کردی! به هر حال مسائل رو با هم قاطی نکن. همین الان هم نشونه های جدیت هشدار منو تو فروم می بینی. (یعنی واقعاً متوجه غیبت دو تا از بهترین مدیرای فروم نشدی؟ ;) )

ايديش واقعا قرضي!تا حالا ده تا صاحب داشته!;)

تهمتا اثبات ارتباط شما ها خيليم غير ممكن نبود به هر حال من منظورم تلاش برا هك كردن يه مدير بود كه باعث شد به داريوش گير بدن و.....بعدشم بهت به كي شكايت مي كردمن !تنها مديري كه ممكن بودبنت كنه همين جناب شيرازي بود كه خوب تا قبل از بن شدن اون پي ام كذايي رابطتون چندان بد نبود!حداكثر كار من افشاي چهره واقعيت برا يوزرا و... بود!

و اما اصل موضوع(بقيه اينا باعث بن شدنت نمي شدن!)
من واقعا فكر مي كردم داري بلف مي زنه بچه مردمو بترسوني!در مورد عدم حضور علي و بهروزم فكر مي دونستم اين دوتا و همين طور جناب شيرازي سر پرونده جناب عالي قهر كردن و.. (برام عجيب بود چون تو موردي مثل اين مديرابايد طرف مديرو بگيرن فكر مي كردم ناراحتيشون حداكثر اينه ضمانتشون قبول نشده!ايني كه مي گي يا الكيه يا بخاطر پير شدن ايدي برادر شيان قدرت دريافت و تحليلي اطلاعاتش تحليل رفته بوده كه نفهميده!;)
اما در مورد جناب شيرازي و بهروز من كلا نحوه مديريت بهروزو ترجيح مي دم (منهاي اين مورد خاص مربوط به خودت!);)
به هر حال

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
قبلا" یه ارزشی برای سابقه فعالیت و تعداد پست های شخص ارزش قایل بودن

ولی متاسفانه این فوروم هم شده مثل جامعه ایران!! سلایق شخصی به جای قوانین اعمال میشه...افراد شایسته (مثل آقا بهروز)به خاطر مسایل پیش آمده کنار میرن و هزار تا مشکل و مورد دیگه
پویا جان ، اون مال قبلا بود ، الان نمیدونم چرا پی تی این مدلی شده !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا