برگزیده های پرشین تولز

مافیای خیابونی

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
حالاحتماً نبايد تو پارک باشه .
وقتی مثلا 10 نفر خونه 1 نفر جمع ميشند،ميتونند اين بازی رو انجام بدن.

Last edited:

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
بازي واقعاً بی نظيريه
شاهکاره روانشناسيه

شده اين بازی رو تا 4/5 ساعت بازی کرديم،البته اينم بگم خيلی راحت بين زوج ها چه زن و شوهر ،چه دوست دختر دوست پسر دعوا ميندازه، بالاخره همه چيز بازی بر پايه دروغ گفتن و بلوف زدن هستش،اينطور موقع هاست که خوب ميتونی طرفت رو بشناسی و پتانسيل خالی بستنش رو بسنجی!:lol:
تو جمع 10 نفر به بالا حتماً اين بازی رو امتحان کنيد.

به نظر من بهترين و راحترين نوع بازيش که زيادم پيچيده نباشه اينطوريه که شامل:
مافيا - پليس-دکتر-گادفادر -کاراگاه و جناب خدا ميشه،اگه جعميت بالای 10/15 باشه ميشه شخصيت های ديگه هم اضافه کرد مثل شهروند عادی يا سريال کيلرز.
اين هم قوانين کليش :
http://en.wikipedia.org/wiki/Mafia_(party_game)
ممنون! در رابطه با گاد فادر نمیدونم شخصیتش چه جوریه! اگه توضیح کوچیکی بدی ممنون میشم
کیلر شدن واقعا حال میده!
از همه بهتر و کم استرس داشتن دکتره! دکتر باید تا آخر بازی به حرف همه کامل گوش بده و تصمیم های بزرگ بگیره:D

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
ممنون! در رابطه با گاد فادر نمیدونم شخصیتش چه جوریه! اگه توضیح کوچیکی بدی ممنون میشم
کیلر شدن واقعا حال میده!
از همه بهتر و کم استرس داشتن دکتره! دکتر باید تا آخر بازی به حرف همه کامل گوش بده و تصمیم های بزرگ بگیره:D

گاد فادر جزو مافياست ،اما طوری که وقتی کارگاه از از خدا ميپرسه که پليسه يا مافياست، خدا گادفادر رو لو نميده و ميگه پليسه (اينجا خدا هم دروغ ميگه):lol:
البته ما کيلر تو بازی نداريم به جاش چند تا مافيا داريم که همگی با هم بيدار ميشند و تصميم ميگيرند کی رو بکشند.

اينم اطلاعات چگونگی به وجود آمدن بازی از همون ويکيپديا

Mafia was created in the spring of 1986 by Dimma Davidoff (Russian: Дми́трий Давы́дов, Dmitriy Davydov) at the Psychological Department of Moscow State University, and the first players were playing in classrooms, dorms, and summer camps of Moscow University.[1] The game became popular in other Soviet colleges and schools and in the 1990s it began to be played in Europe (Sweden, Germany, Romania, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Poland, England, Norway) and then the United States. Mafia was called one of "the 50 most historically and culturally significant games published since 1800" by a writer for about.com.[2]​

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
گاد فادر جزو مافياست ،اما طوری که وقتی کارگاه از از خدا ميپرسه که پليسه يا مافياست، خدا گادفادر رو لو نميده و ميگه پليسه (اينجا خدا هم دروغ ميگه):lol:
البته ما کيلر تو بازی نداريم به جاش چند تا مافيا داريم که همگی با هم بيدار ميشند و تصميم ميگيرند کی رو بکشند.

اينم اطلاعات چگونگی به وجود آمدن بازی از همون ويکيپديا

Mafia was created in the spring of 1986 by Dimma Davidoff (Russian: Дми́трий Давы́дов, Dmitriy Davydov) at the Psychological Department of Moscow State University, and the first players were playing in classrooms, dorms, and summer camps of Moscow University.[1] The game became popular in other Soviet colleges and schools and in the 1990s it began to be played in Europe (Sweden, Germany, Romania, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Poland, England, Norway) and then the United States. Mafia was called one of "the 50 most historically and culturally significant games published since 1800" by a writer for about.com.[2]​
خوب این رو میدونستم ولی ما گادفادر صداش نمیکردیم!

راستی ما زیاد از این سبک کاراگاه و شهروند بازی نمیکنیم! اگه هم بازی بکنیم شب فقط کاراگاه میاد بالا و یکی رو میکشه! اونجوری نیست که خدا در بازی دخالت بکنه!

کیلر هم وقتی جمعیت زیاد باشه جالب میشه!
کیلر مثل مافیا میاد بالا ولی هیچ کس نمیشناستدش!
کلیر هم میتونه پلیسی بازی کنه و هم میتونه مافیایی بازی کنه!

ولی وقتی میخوایم بخندیم ، سایلنسر و بادیگارد رو هم اضافه میکنیم تا تنوع بشه و بخندیم!

ولی در کل بازیه که کاملا به مغز فشار میاره!

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
Mafia was created in the spring of 1986 by Dimma Davidoff (Russian: Дми́трий Давы́дов, Dmitriy Davydov) at the Psychological Department of Moscow State University, and the first players were playing in classrooms, dorms, and summer camps of Moscow University.[1] The game became popular in other Soviet colleges and schools and in the 1990s it began to be played in Europe (Sweden, Germany, Romania, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Poland, England, Norway) and then the United States. Mafia was called one of "the 50 most historically and culturally significant games published since 1800" by a writer for about.com.[2

در رابطه با این هم ممنونم ، نمیدونستم فلسفه پیدایش این بازی برای چه زمانی هست

راستی واقعا خط آخرش زیباست و خیلی حال کردم
ممنون

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
خوب این رو میدونستم ولی ما گادفادر صداش نمیکردیم!

راستی ما زیاد از این سبک کاراگاه و شهروند بازی نمیکنیم! اگه هم بازی بکنیم شب فقط کاراگاه میاد بالا و یکی رو میکشه! اونجوری نیست که خدا در بازی دخالت بکنه!

کیلر هم وقتی جمعیت زیاد باشه جالب میشه!
کیلر مثل مافیا میاد بالا ولی هیچ کس نمیشناستدش!
کلیر هم میتونه پلیسی بازی کنه و هم میتونه مافیایی بازی کنه!

ولی وقتی میخوایم بخندیم ، سایلنسر و بادیگارد رو هم اضافه میکنیم تا تنوع بشه و بخندیم!

ولی در کل بازیه که کاملا به مغز فشار میاره!

* Investigative roles (Standard)—"Detective", "Seer", "Angel",
"Sheriff",[15] "Commandant", "Knight

Allied with the Innocents, the "Detective" can detect whether a player is a Mafia. They will typically "wake up", and point at one person, at which point the Narrator will silently indicate to the Detective whether that player is Mafia or Innocent.​

توصيه ميکنم اگه "Detective" رو نداريد حتماً وارد بازی کنيد.

کارگاه اينجا درواقع به پليس ها کمک ميکنه که مافيا رو بشناسند،البته خود پليس ها هم کارگاه رو نميشناسند،امکان داره مافيا روند بازی طوری پيش ببرند که کارگاه رو از بين ببرند.

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15

* Investigative roles (Standard)—"Detective", "Seer", "Angel",
"Sheriff",[15] "Commandant", "Knight

Allied with the Innocents, the "Detective" can detect whether a player is a Mafia. They will typically "wake up", and point at one person, at which point the Narrator will silently indicate to the Detective whether that player is Mafia or Innocent.​

توصيه ميکنم اگه "Detective" رو نداريد حتماً وارد بازی کنيد.

کارگاه اينجا درواقع به پليس ها کمک ميکنه که مافيا رو بشناسند،البته خود پليس ها هم کارگاه رو نميشناسند،امکان داره مافيا روند بازی طوری پيش ببرند که کارگاه رو از بين ببرند.
آره اینجوری هم خیلی حال میده وقتی هدشات خود کاراگاه رو بدیم:D
ای کاش توی ایران امکانش بود ، مسابقات حرفه ای و سراسری برگزار بشه!

cashu

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز
من و دوستانم حدود 2 سال و نیم میشه که در پارک محلمون بازی مافیا رو انجام میدیم (حدود 15 نفریم)
یکی از زیباترین بازی های ابداع شده توسط بشر که به هیچ وسیله ای نیاز نداره!

یک توضیح کوچیک هم میدم به اونهایی که نمیدونند این بازی چیه!

ابندا یک نفر رو خدا انتخاب میکنیم! خدا ناظر بر تمام اعمال بازیکنان هست!
خدا به همه میگه بخوابید!
بازیکنها باید سرشون رو بیارند پایین و چشماشون رو ببندند و دستشون رو جلوی چشماشون بگذارند!
خدا بسته به تعداد بازی کنان مافیا و دکتر و اگه تعداد زیاد باشه کیلر و سایلنسر و بادیگارد و پرستار و فا/ح/شه و کاراگاه انتخاب میکنه!
مافیا رو با 1 بار آروم زدن در سرشون مشخص میکنه! (معمولا 1 الی 2 نفر) ، دکتر رو هم با دوبار زدن در سرش مشخص میکنه (دکتر باید یک نفر باشه)

بعد از انتخاب خدا اعلام میکنه که مافیا بیاد بالا! افراد مافیا چشماشون رو باز میکنند و همدیگه رو میبینند و یک نفر رو با نشون دادن دست میکشند!

خدا اعلام میکنه مافیا بخوابه!
بعد از اینکه مافیا خوابید ، خدا اعلام میکنه دکتر پاشه! دکتر بیدار میشه و یک نفر رو هیل میکنه (البته اگه کیلر در بازی باشه میتونه دو نفر رو هیل کنه)

خوب دکتر هم کارش رو کرد ، خدا اعلام میکنه همه پاشید!
همه بیدار میشند و خدا میگه که فلان نفر مرد! یا اینکه هیچ اتفاقی نیوفتاد(در صورتی که دکتر درست هیل بکنه و یا اینکه مافیا کسی رو نکشه)

بازیکنان با گرفتن نبوت از خدا شروع به صحبت کردن میکنند! (هیچ کس اجازه ی قسم خوردن رو نداره)
همه میتونند دروغ بگند و بلوف بزنند! مافیا نباید خودش رو لو بده و باید بین بقیه بازیکنان که پلیس نامیده میشند خودشون رو قائم کنه!

بعد از اینکه صحبت شد ، مطمئنا افرادی این وسط صوتی میدند و یا اینکه بعضی ها دلایلی میارند که میگند فلان بازیکن میتونه مافیا باشه!

بعد از اتمام صحبت ها خدا باید رای گیری بکنه!
هر بازی کنی که بیشتر رای بیاره میاد بالا و از خودش دفاع میکنه! و به اتفاق یک نفر از بازی خارج میشه! اگه اون نفر پلیس باشه میتونه وصیت بکنه! و هم اگه مافیا باشه که هیچی!
خدا بعد از کشتار در روز اعلام میکنه که همه بخوابند!
و دوباره ادامه ی داستان

در روز های بعد (همون بازی منظورمه) به تعداد افراد مافیا ، کل افراد میتونند هد شات بدند! البته همیشه یک هد شات برای دکتر هست و کسی نمیتونه ازش استفاده کنه!
هد شات هم به این صورت هست که مثلا فلان بازی کن میاد میگه من هد شات x رو دارم! آقای x باید از خودش دفاع کنه و افراد دیگه باید رای بدند!
اگه رای 50% +1 رای بود اون بازی کن از بازی خارج میشه و اگه هم هدشات بسوزه ادامه همون روز انجام میشه
بعد از هر کشتار در روز چه در رای گیری و چه در هد شات خدا باید اعلام بکنه که همه بخوابند!

انقدر این حالت ادامه پیدا میکنه تا یا مافیا بازی رو ببره و یا پلیس ها و دکتر!

البته شاید این مطلب رو بخونید واستون زیاد جالب نباشه! ولی باور کنید این بازی انقدر هیجان داره که اگه یک بار بازی کنید ، دیگه از بازی های کامپیوتری خسته میشید!

ناگفته نمونه که این بازی در پارک های خارج از کشور و همینطور پارکهای خیلی از شهر های ایران بازی میشه
دوستان من متون این بازی رو به انگلیسی بود که ترجمش کردند!

در کل میخواستم از دوستان عزیز بپرسم که کیا با این بازی آشنا هستند و کیا این بازی رو بازی کردند؟؟!؟؟

موفق باشید
بازی هست که مختص انگلیسی هاست ....
خیلی جالب زیاد هم بازی کردم /.

neda_zzz00

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز
من و دوستانم حدود 2 سال و نیم میشه که در پارک محلمون بازی مافیا رو انجام میدیم (حدود 15 نفریم)
یکی از زیباترین بازی های ابداع شده توسط بشر که به هیچ وسیله ای نیاز نداره!

یک توضیح کوچیک هم میدم به اونهایی که نمیدونند این بازی چیه!

ابندا یک نفر رو خدا انتخاب میکنیم! خدا ناظر بر تمام اعمال بازیکنان هست!
خدا به همه میگه بخوابید!
بازیکنها باید سرشون رو بیارند پایین و چشماشون رو ببندند و دستشون رو جلوی چشماشون بگذارند!
خدا بسته به تعداد بازی کنان مافیا و دکتر و اگه تعداد زیاد باشه کیلر و سایلنسر و بادیگارد و پرستار و فا/ح/شه و کاراگاه انتخاب میکنه!
مافیا رو با 1 بار آروم زدن در سرشون مشخص میکنه! (معمولا 1 الی 2 نفر) ، دکتر رو هم با دوبار زدن در سرش مشخص میکنه (دکتر باید یک نفر باشه)

بعد از انتخاب خدا اعلام میکنه که مافیا بیاد بالا! افراد مافیا چشماشون رو باز میکنند و همدیگه رو میبینند و یک نفر رو با نشون دادن دست میکشند!

خدا اعلام میکنه مافیا بخوابه!
بعد از اینکه مافیا خوابید ، خدا اعلام میکنه دکتر پاشه! دکتر بیدار میشه و یک نفر رو هیل میکنه (البته اگه کیلر در بازی باشه میتونه دو نفر رو هیل کنه)

خوب دکتر هم کارش رو کرد ، خدا اعلام میکنه همه پاشید!
همه بیدار میشند و خدا میگه که فلان نفر مرد! یا اینکه هیچ اتفاقی نیوفتاد(در صورتی که دکتر درست هیل بکنه و یا اینکه مافیا کسی رو نکشه)

بازیکنان با گرفتن نبوت از خدا شروع به صحبت کردن میکنند! (هیچ کس اجازه ی قسم خوردن رو نداره)
همه میتونند دروغ بگند و بلوف بزنند! مافیا نباید خودش رو لو بده و باید بین بقیه بازیکنان که پلیس نامیده میشند خودشون رو قائم کنه!

بعد از اینکه صحبت شد ، مطمئنا افرادی این وسط صوتی میدند و یا اینکه بعضی ها دلایلی میارند که میگند فلان بازیکن میتونه مافیا باشه!

بعد از اتمام صحبت ها خدا باید رای گیری بکنه!
هر بازی کنی که بیشتر رای بیاره میاد بالا و از خودش دفاع میکنه! و به اتفاق یک نفر از بازی خارج میشه! اگه اون نفر پلیس باشه میتونه وصیت بکنه! و هم اگه مافیا باشه که هیچی!
خدا بعد از کشتار در روز اعلام میکنه که همه بخوابند!
و دوباره ادامه ی داستان

در روز های بعد (همون بازی منظورمه) به تعداد افراد مافیا ، کل افراد میتونند هد شات بدند! البته همیشه یک هد شات برای دکتر هست و کسی نمیتونه ازش استفاده کنه!
هد شات هم به این صورت هست که مثلا فلان بازی کن میاد میگه من هد شات x رو دارم! آقای x باید از خودش دفاع کنه و افراد دیگه باید رای بدند!
اگه رای 50% +1 رای بود اون بازی کن از بازی خارج میشه و اگه هم هدشات بسوزه ادامه همون روز انجام میشه
بعد از هر کشتار در روز چه در رای گیری و چه در هد شات خدا باید اعلام بکنه که همه بخوابند!

انقدر این حالت ادامه پیدا میکنه تا یا مافیا بازی رو ببره و یا پلیس ها و دکتر!

البته شاید این مطلب رو بخونید واستون زیاد جالب نباشه! ولی باور کنید این بازی انقدر هیجان داره که اگه یک بار بازی کنید ، دیگه از بازی های کامپیوتری خسته میشید!

ناگفته نمونه که این بازی در پارک های خارج از کشور و همینطور پارکهای خیلی از شهر های ایران بازی میشه
دوستان من متون این بازی رو به انگلیسی بود که ترجمش کردند!

در کل میخواستم از دوستان عزیز بپرسم که کیا با این بازی آشنا هستند و کیا این بازی رو بازی کردند؟؟!؟؟

موفق باشید

من بازی کردم ولی با توضیحاتی که موشتی به نظرم خیلی سخته بشه فهمید که دقیقا چجری انجام میشه

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
توی آموزشی بابای ما رو سوزونده بودند با این بازی

یعنی به خودمون فحش می دادیم از صبح توی خوابگاه بالای سر من بدبخت و رفیقام بازی می کردند و داد می زدند تا شب که با تیپا و فحش می خوابودیمشون

من هنوزم که هنوزه با اینکه روزی 3 ساعت می دیدمش به مدت حداقل 40 روز و الان هم همه این توضیحات رو خوندم نفهمیدم چیه این بازی یه بار هم رفتم وسطشون ببینم چیکار می کنند به شدت خندم گرفت و اونها انداختنم بیرون

Last edited:

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
توی آموزشی بابای ما رو سوزونده بودند با این بازی

یعنی به خودمون فحش می دادیم از صبح توی خوابگاه بالای سر من بدبخت و رفیقام بازی می کردند و داد می زدند تا شب که با تیپا و فحش می خوابودیمشون

من هنوزم که هنوزه با اینکه روزی 3 ساعت می دیدمش به مدت حداقل 40 روز و الان هم همه این توضیحات رو خوندم نفهمیدم چیه این بازی یه بار هم رفتم وسطشون ببینم چیکار می کنند به شدت خندم گرفت و اونها انداختنم بیرون
شما حتما علاقه نداشتی به بازیش ، وگرنه مگه میشه هم پیش افرادی باشی که دارن بازی میکنند و هم قوانین بازی رو به فارسی به خونی بعد باز متوجه نشی؟

بالا