برگزیده های پرشین تولز

مالتی بوت کردن ویندوز 3.1 و ویندوز 2000

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
من فایل boot.ini را پاک کردم ، ولی ویندوز باز هم راه اندازی شد ، البته موقع بالا آمدن ویندوز ، ابتدا پیغام زیر را نشان میدهد :
Loading from C:\WINDOWS
و سپس ویندوز لود میشود. پس متأسفانه من برای شما پاسخ روشنی ندارم .
شما میتوانید بعد از تهیه فایل boot.ini مربوطه توسط خودتان ، قبل از امتحان آن ، از boot.ini فعلی یک Backup تهیه بکنید تا خدای نکرده در صورت جواب ندادن کپی و پیست معمولی ، سیستم شما هم به هم نریزد .

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
بله اگر شما فایل boot.ini را پاک کنید ویندوز سعی میکند از مسیر پیش فرض C:\WINDOWS خودش را بوت کند اما این مهم نیست مهم اینه که سیستم تا اونجا بالا بیاد که بتونهlمحتویات فایل boot.ini رو لود کنه باقیش دیگه حله منم تا اینجاش رو میخوام درباره تنظیمات boot.ini مشکلی ندارم

Sunboy454

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید این شکلی باشه :
کد:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows 2000" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows 3.1"

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mammad81 :
بله اگر شما فایل boot.ini را پاک کنید ویندوز سعی میکند از مسیر پیش فرض C:\WINDOWS خودش را بوت کند اما این مهم نیست مهم اینه که سیستم تا اونجا بالا بیاد که بتونهlمحتویات فایل boot.ini رو لود کنه باقیش دیگه حله منم تا اینجاش رو میخوام درباره تنظیمات boot.ini مشکلی ندارم
در مورد دو فایل دیگر یعنی ntldr و ntdetect.com ، تا آنجا که بنده میدانم ، باید حتماً در روی سکتور راه انداز باشند و با کپی و پیست کردن معمولی ، جواب نمی دهند .

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از mynobar :
در مورد دو فایل دیگر یعنی ntldr و ntdetect.com ، تا آنجا که بنده میدانم ، باید حتماً در روی سکتور راه انداز باشند و با کپی و پیست کردن معمولی ، جواب نمی دهند .
قربون آدم چیز فهم منم همینو میگم حوب حالا باید چیکار کنم راهش چی هست

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
ببین دوست عزیز , بزار یه توضیحی راجع به fixboot که دوستان گفتن بدم وقتی با cd ویندوز بالا اومدین و گزینه restor رو هم انتخاب کردین و وارد اون محیط داس مانند شدین با اجرای این فرمان :fixboot c شما بوت سکتور درایو c رو برای win2000 درست میکنید و اگه درایو c فعال (active) هم باشه پس با اجرای bootcfg یک فایل boot.ini در درایو c هم ساخته میشه که احتمالا یک گزینه هم خواهد داشت برای هدایت به سمت بوت سکتور سابق که در اینجا اگه شما win3.1 روی c داشته باشین همون خواهد یود و البته امکان داره این گزینه اضافه نشه که در اینصورت قبل از اجرای fixboot و رونویسی boot sector , اول bootcfg رو اجرا کنید چون احتمالا با دیدن بوت سکتور غیر win2000 وجود سیسنم عامل دیگه رو تشخیص میده و گزینه اون رو به فایل boot.ini که خواهد ساخت اضافه میکنه و اگه باز هم این کار رو نکرد باید به طور دستی این کار رو بکنیم
خوب حالا شما این منو رو دارین چیزی شبیه previous operating systems on c ؟

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
در ضمن جای فایلای ntdetect.com و غیره هم مهم نیست مهم بوت سکنوره

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از tkavosh :
در ضمن جای فایلای ntdetect.com و غیره هم مهم نیست مهم بوت سکنوره
مگه این فایلها روی بوت سکتور قرار نمی گیرند ؟

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
به نقل از mynobar :
مگه این فایلها روی بوت سکتور قرار نمی گیرند ؟

خب بوت سکتور اسمش روشه دیگه ینی یه سکتور که سیستم رو هدایت میکنه به فایل یا فایلای دیگه که احتمالا در این مورد ntdetect یا ntldr باشه

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
به نقل از tkavosh :
ببین دوست عزیز , بزار یه توضیحی راجع به fixboot که دوستان گفتن بدم وقتی با cd ویندوز بالا اومدین و گزینه restor رو هم انتخاب کردین و وارد اون محیط داس مانند شدین با اجرای این فرمان :fixboot c شما بوت سکتور درایو c رو برای win2000 درست میکنید و اگه درایو c فعال (active) هم باشه پس با اجرای bootcfg یک فایل boot.ini در درایو c هم ساخته میشه که احتمالا یک گزینه هم خواهد داشت برای هدایت به سمت بوت سکتور سابق که در اینجا اگه شما win3.1 روی c داشته باشین همون خواهد یود و البته امکان داره این گزینه اضافه نشه که در اینصورت قبل از اجرای fixboot و رونویسی boot sector , اول bootcfg رو اجرا کنید چون احتمالا با دیدن بوت سکتور غیر win2000 وجود سیسنم عامل دیگه رو تشخیص میده و گزینه اون رو به فایل boot.ini که خواهد ساخت اضافه میکنه و اگه باز هم این کار رو نکرد باید به طور دستی این کار رو بکنیم
خوب حالا شما این منو رو دارین چیزی شبیه previous operating systems on c ؟

به طرز فجیع و بی سابقه ای تشکر و تائید میشه .
ایول، مرسی، عالی بود، خفن بود ... :specool: :) :) :) :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

tkavosh

Registered User
لایک‌ها
71
ارادت
دوستان قبل از من اشاره کردن , من سعی کردم توضیح بیشتری بدم

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
دوستان مشکل برعکس شده یعنی اول ویندوز xp هست بعد ایمیج win 3.1 به درایو بعدی اضافه شده حالا باید چیکار کنم؟ راهی هست؟

بالا