• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مالیات بر ارزش افزوده در هاستینگ

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
با سلام
مالیات شدیدا به همه داره فشار میاره و بی شوخی داره ارزش افزوده رو از شرکتها میگیره.
در جریانید که خیلی از شرکتهای هاستینگ هم در فاکتورشون 9 درصد مالیات رو محاسبه می کنند.
صمیمانه ازتون مشورت میخواستم که به عنوان وب مستر چه پیشنهادی دارید که یک شرکت هاستینگ هم بتونه مالیاتشو بده ( که باید از مشتری بگیره ) هم اینکه وب مستر راضی باشه؟
شما به عنوان وب مستر آیا با پرداخت 9 درصد ها رو فاکتور مشکل ندارید؟

love.st24

Registered User
لایک‌ها
79
من هاست دی ال و نت افراز دارم
هاست دی ال که تغییر نداده اون که هیچ (ظاهرا از اول مالیاتم حساب میکردن)
نت افراز 9 درصدو اضافه کرده ولی از این طرف کد تخفیف هم میده یه طورایی یر به یر میشه با تعرفه اصلی
هر چند قیمت زیاد میشه ولی خوب اگه چاره نداشته باشیم مجبوریم پرداخت کنیم

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,646
هاست دی ال خبری نیست
نت افراز افزایش داده اونم دارم یکی یکی میبرم جایی دیگه

hossein_online

Registered User
لایک‌ها
412
همچنان فکر میکنم که جای یه هاستینگ کامل با اعتماد سازی بالا تو وب ایران خالیه! ( البته جسارت نباشه ها )
اکثر وبسایت هایی که با فکر و پشتوانه راه اندازی میشن ، بیشتر از اینکه نگران 9 درصد مالیات باشند دنبال هاستینگ معتبر هستند.
درسته که قیمت باید رقابتی باشه ولی من فکر می کنم که بیشتر روی مارکتینگتون کار کنید. خداروشکر که خیلی یوزراتون ( از دید من که آمار شاید درستی هم نداشته باشم ) بیشتر شده ولی میتونه خیلی بهترم باشه.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
درسطح خورد این 9% مهم هست عدد قابل توجهی هم برای مشتری خورد هست از مشتری پنهانش کنید معنی پنهان هم به معنی مخفی کردن نیست منظور از نوع تجارت الکترونیکش هست یعنی شما قیمت تمام شده محصول را با 9% به مشتری همه جا اعلام کن وقتی داری فاکتور میزنی مبلغ دیگه اضافه نمیشه بلکه دو تیکه میشه مثلا قیمت زدی 100 تومان وقتی فاکتور کردی مینویسی 9 تومان ارزش افزوده + 91 تومان قیمت جنس (مثلا) پس مشتری زمان پرداخت ناراحت نمیشه یکدفعه مبلغ چرا عوض شد زیاد شد ...

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
درسطح خورد این 9% مهم هست عدد قابل توجهی هم برای مشتری خورد هست از مشتری پنهانش کنید معنی پنهان هم به معنی مخفی کردن نیست منظور از نوع تجارت الکترونیکش هست یعنی شما قیمت تمام شده محصول را با 9% به مشتری همه جا اعلام کن وقتی داری فاکتور میزنی مبلغ دیگه اضافه نمیشه بلکه دو تیکه میشه مثلا قیمت زدی 100 تومان وقتی فاکتور کردی مینویسی 9 تومان ارزش افزوده + 91 تومان قیمت جنس (مثلا) پس مشتری زمان پرداخت ناراحت نمیشه یکدفعه مبلغ چرا عوض شد زیاد شد ...
حرفتونو خیلی قبول دارم
خود من بخاطر همین زیاد شدن قیمت از خرید صرف نظر کردم :)

ولی نت افراز قیمت مالیاتشو زده

aytayweb

Registered User
لایک‌ها
1,296
بابا شوروش دراودرن خداییش
تو نت افراز 129 تومن هر ماه فاکتور واریز میکردم الان شده 142 تومن
اخه مالیات 7 درصد خیلی زیاده خداییش

behnam69.x

Registered User
لایک‌ها
439
نیکی و پرسش ؟! زیاد کنین بابا ! ما تو ایران زندگی میکنیم . اگه یه روز چیزی گرون نشه امورات ما نمیگذره !

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
بابا شوروش دراودرن خداییش
تو نت افراز 129 تومن هر ماه فاکتور واریز میکردم الان شده 142 تومن
اخه مالیات 7 درصد خیلی زیاده خداییش
9 درصد ...
الان در دنیای فیزیکی فروشگاههای مختلف این مالیات رو میگیرن.
مثلا فروشگاه هفت ، کوروش ، شهروند و رستوران ها .... جدیدا همه در فاکتور لحاظ می کنند.

اگر هم از مشتری گرفته نشه که باید گرفته بشه ، فروشنده مجبوره از جیب بزاره که خودش یعنی ضرر خیلی زیاد . چرا که مثلا شما روی دامنه چقدر سود می کنید که تو فاکتور 9 درصد به مالیات بپردازید؟ مالیات ارزش افزوده هم به هیچی ربط نداره و کامل ازتون میگیرن.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
نیکی و پرسش ؟! زیاد کنین بابا ! ما تو ایران زندگی میکنیم . اگه یه روز چیزی گرون نشه امورات ما نمیگذره !
نیکی نیست.
اگر در برابر این مالیاتی که به زور میگیرن خدماتی هم میدادن راضی بودیم.
اینا از اقتصاد فقط بخش گرفتنش رو بلدن.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
حرفتونو خیلی قبول دارم
خود من بخاطر همین زیاد شدن قیمت از خرید صرف نظر کردم :)

ولی نت افراز قیمت مالیاتشو زده
این زیاد شدن قیمت تقصیر نت افراز نیست. 9 درصد رو شما همه جا درید پرداخت می کنید.

به قول دوستی ، همین 45 هزار تومان یارانه 4 هزار تومانش مالیات میشه برمیگرده به دولت ( شما خرید می کنید و... )
هر ایرانی میانگین سالانه 1100000 تومان مالیات پرداخت می کنه ولی چه خدماتی میگیره؟
در مساله هاستینگ هم مساله اینه که مثلا الان تابستون 400 تا ریسلری میان و بازار رو بهم میریزن و امثال نت افراز و ما و.... می مونیم که باید به کاربر توضیح بدیم چرا فلان چیک هاستینگ چرا 10 گیگ فضا رو ماهی 1100 تومان داشته میداده ! و از این طرف با اداره مالیات سر و کله بزنیم سر 9 درصد مالیات ارزش افزوده + مالیات بر درآمد

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
همچنان فکر میکنم که جای یه هاستینگ کامل با اعتماد سازی بالا تو وب ایران خالیه! ( البته جسارت نباشه ها )
اکثر وبسایت هایی که با فکر و پشتوانه راه اندازی میشن ، بیشتر از اینکه نگران 9 درصد مالیات باشند دنبال هاستینگ معتبر هستند.
درسته که قیمت باید رقابتی باشه ولی من فکر می کنم که بیشتر روی مارکتینگتون کار کنید. خداروشکر که خیلی یوزراتون ( از دید من که آمار شاید درستی هم نداشته باشم ) بیشتر شده ولی میتونه خیلی بهترم باشه.
سایت بوده 140 ایران ، سر دو قرون کمتر پاشد رفت یه هاستینگ دیگه با رتبه 2000 برگشت رو سرور خودمون !
به طور کلی این مساله ای که مطرح می کنید هست چون ما از خیلی از سایتهای بزرگمون مطمئنیم که سر 9 درصد با ما مشکلی نخواهند داشت ولی مشتریان خرد جایگاه مهمی دارند . همین ثبت سفارش های روزانه باعث میشه توسعه در کار شکل بگیره و قصدمون توسعه کار هست.
از طرف دیگه اگه این 9 درصد + مالیات بر درآمد اگر جای دیگه دستمون رو بگیره خوبه. مثلا اگر بتونیم 4 تا سرور با مالکیت خودمون توی ایران داشته باشیم دلیلی نداره ماهانه n تومن هزینه اجاره سرور بدیم. دولت با تسهیلات و.... بیاد کمک کنه نوکرشم هستیم مالیاتم میدیم.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
هاست دی ال خبری نیست
نت افراز افزایش داده اونم دارم یکی یکی میبرم جایی دیگه
هاست دی ال واقعا سرویس دهنده خوبیه شکی نیست. ولی 9 درصد ارزش افزوده در قیمتهاش چیزی نیست. یعنی مستتر.
دوما هاست دی ال تقریبا هزینه ای نداره چون آسیاتک ساپورتش می کنه.
و یک سری درآمدهایی که امکان بیان کردنش اینجا نیست .
برای همینه هاست دانلود بسیاری از سایتها رو اسپانسر شده و خیلی راحت داره کارشو می کنه.
در مورد نت افراز هم بالاخره همه جا باید این مالیات رو بگیرن. اگر از شما نگیرن یا مجبورن از جیب بدن که به مرور رو به نابودی میرن. یا باید سرویس رو گرون کنن تا شما متوجه مالیات نشی :دی یا باید از سرویس و کیفیتش بزنن. نت افراز هم خیلی منطقی داره مالیات میگیره تا کارشو انجام بده. همین نت افراز سر مالیات خبر داریم که ضرر کرده و مشتریاش رو کم و بیش از دست داده.

hossein_online

Registered User
لایک‌ها
412
سایت بوده 140 ایران ، سر دو قرون کمتر پاشد رفت یه هاستینگ دیگه با رتبه 2000 برگشت رو سرور خودمون !
به طور کلی این مساله ای که مطرح می کنید هست چون ما از خیلی از سایتهای بزرگمون مطمئنیم که سر 9 درصد با ما مشکلی نخواهند داشت ولی مشتریان خرد جایگاه مهمی دارند . همین ثبت سفارش های روزانه باعث میشه توسعه در کار شکل بگیره و قصدمون توسعه کار هست.
از طرف دیگه اگه این 9 درصد + مالیات بر درآمد اگر جای دیگه دستمون رو بگیره خوبه. مثلا اگر بتونیم 4 تا سرور با مالکیت خودمون توی ایران داشته باشیم دلیلی نداره ماهانه n تومن هزینه اجاره سرور بدیم. دولت با تسهیلات و.... بیاد کمک کنه نوکرشم هستیم مالیاتم میدیم.
اگه اینجوری که میگین هستش، وضعیتمون خیلی خرابه!
ولی به هر حال به نظرم مثل دیجی کالا کار کنید. جواب داده.

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من هاست دی ال و نت افراز دارم
هاست دی ال که تغییر نداده اون که هیچ (ظاهرا از اول مالیاتم حساب میکردن)
نت افراز 9 درصدو اضافه کرده ولی از این طرف کد تخفیف هم میده یه طورایی یر به یر میشه با تعرفه اصلی
هر چند قیمت زیاد میشه ولی خوب اگه چاره نداشته باشیم مجبوریم پرداخت کنیم
یعنی به مشتری فعلیش هم تخفیف میده؟

pharma

Registered User
لایک‌ها
459
درحال حاضر سرور مجازی از جایی دارم نزدیک دو سال شده
ابتدای امر مبلغ ماهیانه رو برای سرور مجازی با رم یک 18 تومن در نظر گرفته بود
بعد 5 ماه به دلیل تغییر نرخ ارز قیمت رو بالا بردن 25 تومن (با اینکه سرور ایران هست!)
از همون زمان دنبال جابجایی به جای بهتر بودم - ولی ازونجا که سرویسی با این آپ تایم و کیفیت کمتر دیدم این تفاوت قیمت رو نادیده گرفتم

البته ذکر کنم اگر زمانی مطمئن بشم همین کیفیت رو جایی ارزونتر پیدا خواهم کرد سرویس رو منتقل میکنم - اما مشتری هم کور نیست - هیچ وقت بخاطر 9% مالیاتی که گفتید نمیره
وقتی بعد افزودن مالیات مشتری میره که تنها دلیلی که نگهش داشته باشه ارزونی سرویس بوده باشه... و یا کیفیت سرویس یک ریال هم بیشتر از مبلغ اولیه ارزشی نداشته باشه

سوء تفاهم نشه - این نوشتار ربطی به هیچ شرکت و هیچ سرویسی نداره

love.st24

Registered User
لایک‌ها
79
یعنی به مشتری فعلیش هم تخفیف میده؟
من چند سالی هست از نت افراز استفاده میکنم ولی کدهای تخفیف نت افراز برای مشتری جدید هم قابل استفاده هستش
کدهای تخفیف نت افراز رو کافیه تو همین انجمن سرچ کنید تا 12 درصد هم پیدا میشه

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من چند سالی هست از نت افراز استفاده میکنم ولی کدهای تخفیف نت افراز برای مشتری جدید هم قابل استفاده هستش
کدهای تخفیف نت افراز رو کافیه تو همین انجمن سرچ کنید تا 12 درصد هم پیدا میشه
منظورم اینه که شما به عنوان مشتری فعلی برای پرداخت فاکتورهای جدید میتونید از اون تخفیفات استفاده کنید که فاکتور فعلیتون کاهش پیدا کنه؟

Amirmob4u

Registered User
لایک‌ها
289
منظورم اینه که شما به عنوان مشتری فعلی برای پرداخت فاکتورهای جدید میتونید از اون تخفیفات استفاده کنید که فاکتور فعلیتون کاهش پیدا کنه؟
من اینجوریشو تست نکردم ببینم میشه یا نه ( فک کنم بشه ) ولی امروز یه سرویس با کد تخفیف خریدم به عنوان یه مشتری جدید بعد تیکت دادم سرویسو منتقل کنید به پنل قبلیم :general304:
ولی واقعا اتفاقی همون لحظه تو پنل جدید ثبت شد سرویسم خودمم نفهمیدم چی پر کردم واسه همینم گفتم منتقلش کنید... خلاصه اگه نشه استفاده کرد ازین راه میتونید از کد تخفیفیشون استفاده کنید :D

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
من اینجوریشو تست نکردم ببینم میشه یا نه ( فک کنم بشه ) ولی امروز یه سرویس با کد تخفیف خریدم به عنوان یه مشتری جدید بعد تیکت دادم سرویسو منتقل کنید به پنل قبلیم :general304:
ولی واقعا اتفاقی همون لحظه تو پنل جدید ثبت شد سرویسم خودمم نفهمیدم چی پر کردم واسه همینم گفتم منتقلش کنید... خلاصه اگه نشه استفاده کرد ازین راه میتونید از کد تخفیفیشون استفاده کنید :D
برای سفارش جدید که بله. ما هم برای مشتری فعلی تخفیفات خوبی میدیم حتی تا 50 درصد تخفیف. منظورم اینه شما مثلا هاست 10 مگابایتی دارید ماهانه 1000 تومان. آیا میتونید از کد تخفیف 10 درصد برای پرداخت 1000 تومان این ماه استفاده کنید؟

بالا