برگزیده های پرشین تولز

مالیات درامد از تبلیغات کلیکی

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
سلام دوستان

وب مستر های عزیز، شما مالیات پرداخت می کنید؟

وب مستر هایی که تبلیغات کلیکی یا پاپ آپ می ذارن توی سایتشون، اگه درامدشون از چقدر بیشتر باشه باید مالیات پرداخت کنن؟

ch6

Registered User
لایک‌ها
80
اگه كد ملي جايي ارائه دادي احتمالش هست

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
از نظر قانونی پرسیدم، مالیات چقدر باید پرداخت کنیم و تا چقدر درامد معاف از مالیات هست؟

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
الان مشکلت اینه چرا ازت مالیات نمی گیرن؟!!
وات د فاز!

اگه مالیات نگیرن که دستشون درد نکنه، حرف نداره، ولی خب مالیات این طوری هست که باید بری اعلام کنی و پرداخت کنی، وگرنه یه موقع با جریمه مواجه می شی.

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
داداش بیخیال مالیات کجا بود
عاشقتونم :D
یه مدت توی وب انگلیسی کار کردم کلا دیدگاهم نسبت به مالیات و کپی رایت و این داستانا فرق کرده با دوران کسب درامد از وب فارسی

ali998

Registered User
لایک‌ها
761
عاشقتونم :D
یه مدت توی وب انگلیسی کار کردم کلا دیدگاهم نسبت به مالیات و کپی رایت و این داستانا فرق کرده با دوران کسب درامد از وب فارسی
داداش ما هم قبلا کار کردیم.
ولی مالیات نمی دادیم!
مگه ساکن اون کشوری که مالیات بدی!

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
داداش ما هم قبلا کار کردیم.
ولی مالیات نمی دادیم!
مگه ساکن اون کشوری که مالیات بدی!

با شرکتی کار می کنم که آمریکاست.

اون رو بی خیال، ایران که ساکنیم چطوریه وضعیت؟ از نظر قانون فقط. قانون چی می گه در این مورد؟

ali998

Registered User
لایک‌ها
761

اون رو بی خیال، ایران که ساکنیم چطوریه وضعیت؟ از نظر قانون فقط. قانون چی می گه در این مورد؟
باید بری اداره مالیات برات کد اقتصادی صادر بشه بعد سر تاریخ باید اینترنتی اظهار نامه بدی.

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
مالیات وبمستر همون پولایی میشه که سیستم های کلیکی الکی بالا می کشن دیگه برا آی پی خارجی تبلیغ رو باز می کنن اما پولشو نمیدن چند وقت یه بارم بهت میگن کل پولت برا ماست دیگه بازم بگم؟

ali998

Registered User
لایک‌ها
761
داداش در این مورد...
تا امریکا ساکن نباشید که، دولت آمریکا از شما مالیات نمی گیرد، و ربطی به این که با شرکت آمریکایی کار می کنید ندارد!
برای ما که این طوری بود!
مگر این که خودتون رو ساکن امریکا معرفی کنید! (که دلیلی وجود نداره این کار رو کنید!)

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
داداش در این مورد...
تا امریکا ساکن نباشید که، دولت آمریکا از شما مالیات نمی گیرد، و ربطی به این که با شرکت آمریکایی کار می کنید ندارد!
برای ما که این طوری بود!
مگر این که خودتون رو ساکن امریکا معرفی کنید! (که دلیلی وجود نداره این کار رو کنید!)

اون شرکتی که من باهاش کار می کنم صاحبش برادرم هست که ساکن امریکاست. مالیات فروش ها و دریافتی هاش رو پرداخت می کنه اگه شامل مالیات بشه و بعد پول پاک رو برای من ارسال می کنه. رامد من بعد از کسر مالیات و ... از فروش ها و دریافتی ها مشخص می شه.

چقدر مالیات ایران پرداخت می کنید؟ درصد مالیات و میزانی که معاف از مالیات هست رو در جریانید؟

Last edited:

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
مالیات وبمستر همون پولایی میشه که سیستم های کلیکی الکی بالا می کشن دیگه برا آی پی خارجی تبلیغ رو باز می کنن اما پولشو نمیدن چند وقت یه بارم بهت میگن کل پولت برا ماست دیگه بازم بگم؟

آره ولی خب اداره مالیات بعید می دونم قبول کنه :D :D :D

اینکه از وب مستر ها حمایت نمی شه کاملا درسته، اینکه نباید از کسی که حمایتش نمی کنی مالیات بگیری هم کاملا درسته. منم درک می کنم چطوری هست وضعیت.

ولی خب قانون چی می گه ؟ چون موقع اجرای قانون اونا نمی گن که ما حمایت نکردیم. می گن اینجا بهترین کشور دنیاست.

از نظر منطقی خیلی راحته که به درامد های وب مستر ها دسترسی پیدا کرد، چون یا با شرکت های دیگه کار می کنید یا درگاه پرداخت دارید.

سایت هایی مثل zoomit و آپارات هم مالیات نمی دن از درامدشون؟

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
دوستان فقط از نظر قانونی به سوال من جواب بدید، آیا مالیات وبمستر ها از نظر قانون باید پرداخت بشه؟ (حتما باید بشه، خیلی غیر منطقیه اگه نباید بشه)

چون می دونم یه میزانی از درامد از مالیات معاف هست، تا چقدر درامد معاف از مالیات حساب می شه توی ایران؟

شرایطی رو در نظر بگیرید که شما یه وب سایتی دارید با نماد الکترونیک و ثبت شده در ساماندهی، من قبلا شنیدم در این صورت برای مالیات ممکنه بیان سراغتون. اگه احیانا اومدن، بر فرض محال، چقدر مالیات باید پرداخت کنید؟

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
دوستان فقط از نظر قانونی به سوال من جواب بدید، آیا مالیات وبمستر ها از نظر قانون باید پرداخت بشه؟ (حتما باید بشه، خیلی غیر منطقیه اگه نباید بشه)

چون می دونم یه میزانی از درامد از مالیات معاف هست، تا چقدر درامد معاف از مالیات حساب می شه توی ایران؟

شرایطی رو در نظر بگیرید که شما یه وب سایتی دارید با نماد الکترونیک و ثبت شده در ساماندهی، من قبلا شنیدم در این صورت برای مالیات ممکنه بیان سراغتون. اگه احیانا اومدن، بر فرض محال، چقدر مالیات باید پرداخت کنید؟

بله عزیز در این مورد باید تشریف ببرید اداره دارایی پرونده تشکیل بدید برای مالیات. اگر مجوزی داشته باشید و پرونده تشکیل ندید طبق قانون مشمول جریمه خواهید شد.
میزان مالیات هم 9 درصد ارزش افزوده هست و مالیات بر درآمد و همچنین مالیات بر دارایی جدا هست.

شما از تراکنش هاتون ارزش افزوده 9 درصد را باید پرداخت کنید، البته پرداخت مالیات فقط مربوط به زمانی هست که شما یک مجوز وزارت صنعت و معدن مانند نماد اعتماد و یا پروانه کسب گرفته باشید.

درصورتیکه هیچ مجوزی دریافت نکردید مالیاتی نیاز نیست پرداخت کنید. البته اگر دوست دارید در آبادانی کشور کمک کنید میتونید برید پرونده تشکیل بدید خودتون و مالیات پرداخت کنید.

per3polis

Registered User
لایک‌ها
32
بله عزیز در این مورد باید تشریف ببرید اداره دارایی پرونده تشکیل بدید برای مالیات. اگر مجوزی داشته باشید و پرونده تشکیل ندید طبق قانون مشمول جریمه خواهید شد.
میزان مالیات هم 9 درصد ارزش افزوده هست و مالیات بر درآمد و همچنین مالیات بر دارایی جدا هست.

شما از تراکنش هاتون ارزش افزوده 9 درصد را باید پرداخت کنید، البته پرداخت مالیات فقط مربوط به زمانی هست که شما یک مجوز وزارت صنعت و معدن مانند نماد اعتماد و یا پروانه کسب گرفته باشید.

درصورتیکه هیچ مجوزی دریافت نکردید مالیاتی نیاز نیست پرداخت کنید. البته اگر دوست دارید در آبادانی کشور کمک کنید میتونید برید پرونده تشکیل بدید خودتون و مالیات پرداخت کنید.

پاسختون فوق العاده بود دوست عزیز. بسیار ممنونم از لطفتون، دقیقا سوالم رو پاسخ دادید.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
این عزیزانی که برای شرکت تبلیغاتی X فاکتور ارسال میکنن یا با اون یکی شرکت Y قرداد انحصاری بستن
ممکن هست بعدا ملزوم به پرداخت مالیات بشن

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167

p30pool

Registered User
لایک‌ها
369
برین دارایی پرونده تشکیل بدین مالیات رو هم بدین ...
با این کسری بودجه ای که دولت داره صددرصد سراغ وبمستر ها هم میاد

تا جایی که من اطلاع دارم شرکت های تبلیغاتی واسط مثل ادنگاه ؛ صباویژن و ... کد ملی طرف به همراه واریزی که براش داشتن برای اداره مالیات میفرستن و اونجا ثبت میشه
نکته اش اینجاست که اون 9 درصد مالیات رو خود شرکت پرداخت میکنه و وبمستر باید مالیات بر درآمد خودش فقط به اداره مالیات بده که اونم اگر ماهیانه کمتر از 3 تومن باشه معاف

تنها بحثی که پیش میاد اینه که اگر نریم کد اقتصادی بگیریم و اظهارنامه ارسال نکنیم بعدا جریمه میشیم یا نه

بالا