برگزیده های پرشین تولز

ماوس ترکيد!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
سلام به همه.
من يه مشکل خيلي ناراحت کننده دارم :wacko:
من چون با دمپايي پلاستيکي تو خونه راه ميرم الکتريسيته ي ساکنم بدجور بالا است!
به همين دليل وقتي به کامپيوتر نزديک ميشم اول دمپايي رو در ميارم پامو ميزنم زمين تا جرقه نزنم!!!
اما با اين وجود گاهي اوقات حواسم نيست و با اين وضع ميرم به ماوس دست ميزنم و ماوس دراثر يک جرقه ي فجيع از کار ميفته :blink:
مثلا ماوس Netscroll که داشتم دراثر جرقه کامل از کار افتاد و من رفتم يه ماوس A4tech Optical خريدم ولي بعد از چند ماه اين حادثه غم انگيز دوباره رخ داد :eek:
و الان Optical با هردو دگمه Right Click مي کنه!!
اما يه چيز عجيبتر اينکه به همين دليل شانسمو امتحان کردم و اون netscroll رو که ننداخته بودم دور رو وصل کردم و فعلا خيلي خوب کار ميکنه!!
به نظر شما به فکر خريد ماوس باشم؟

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
نه من ميگم يه منشي استخدام كن برات موس رو تكون بده!

b_amighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
يه راهشم اينه كه دور موست كاور آنتي استاتيك بپيچي ...!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
يه راه ديگشم اينه كه باز ماوس بخرم نه؟؟
خيلي از زاهنماييهاي علمي دوستان ممنون!

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آق این نت اسکرولها موجی اند منم با یدونشون که خواهرم می خواست بندازه دور یک ساله دارم کار می کنم پس از همون می تونی استفاده کنی.
امکان داره اون یکی موست رو هم اگه در بیاری و چند وقت استفاده نکنی درست بشه
از این کامپیوتر همه چی بر می آد زیاد تعجب نکتید

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
بهتره موس رو بشوري

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از irgamer :
..ماوس A4tech Optical خريدم ولي بعد از چند ماه اين حادثه غم انگيز دوباره رخ داد :eek:
و الان Optical با هردو دگمه Right Click مي کنه!!
اما يه چيز عجيبتر اينکه به همين دليل شانسمو امتحان کردم و اون netscroll رو که ننداخته بودم دور رو وصل کردم و فعلا خيلي خوب کار ميکنه!!
به نظر شما به فکر خريد ماوس باشم؟
اينم شايد بيربط نباشه :
اما در مورد اون A4tech Optical ...منهم از اين ماوس دارم (مدل 4D كه دو تا ويل داره) و اين ماوس بدجور ازتعاش داره يعني دست ميگذاري قشنگ حس ميكني..و اينكه بعضي وقتا نويز ميندازه توي اسپيكر حتي (دو مدل اسپيكر خوب و همنيطور ضبط صوت رو تست كردم)
كلا ماوس جالبي نيست.

پ ن : در مورد مشكلت هم سعي كن بدون دمپايي بشيني جلوي كامپيوتر و بدون پوشيدن جوراب! :p
(جوراب رو جدي گفتم اگه موكت يا فرش باشه كف زمين)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته کلا موس های اپتیکال مشکلات مربوط به خودشون را دارند من با یک مدل از این a4techها زیاد کار کردم از این مشکلات نداره ولی باز من خوشم نمیاد.
به نظر من زیاد نباید واسه موس پول داد چون هرچی باشه بعد از چند وقت یه چیزیش مشکل پیدا می کنه

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
حالا كه بحث شد ميگم. موس اصلا جنيوس نخريد ( هر چند من ميگم هيچ چيز جنيوس نخريد مثلا اسكنرش هم نخريد ) .
در ضمن A4Tech مارك حرفه اي در وسائل جانبي كامپيوتر است . و من تابحال موس اپتيكال A4Tech زياد ديدم ( بستم رو سيستم مردم و خودمم مدتهاست دارم ) و خيلي عالي است . كيبورد هم همينطور . خيلي خوبه . مخصوصا كيبورد اين مدل anti - RSI كه دكمه هاش كج كجه .
موس اپتيكال به پد خيلي حساسه و بايد حتما پد خوب (پارچه اي ) و ترجيحا تك رنگ بگيريد . معمولا با پد هاي رنگي رنگي پوينتر ميلرزه .
(من نفهميدم منظورتو ؟ موس ميلرزه يا پوينتر ؟ )
درباره نويز هم من ديده ام . مبدل usb به ps2 بزني فكر كنم درست شه .البته يه مشكل ديگه پيش مياره كه روشن موندن چراغ موس در طول شات دان بودن سيستمه ! . ( من تو اسپيكرم نويز نيست ولي با هدفون كه گوش ميدم نويز پيدا ميشه . )

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا در مورد pad براي اپتیکال بگم که از یک ورق a4 استفاده کنید البته اگه یک موس پد تمام مشکی که تو بازار هم هست براش بگیرید خیلی خوبه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اگر ماوس مي خواين بگيريد فقط Logitech!
مدلهاي MX300,MX310,MX500 از سري اوپتيكال كه خيلي سريع هستند و اصلا (در مقايسه با ماوسهاي اپتيكال ديگه) كم نمي آورند.
با طول عمر طولاني.
به نظر من زیاد نباید واسه موس پول داد چون هرچی باشه بعد از چند وقت یه چیزیش مشکل پیدا می کنه
اما نه هر ماوسي!
ماوسهاي Logitech معمولا خراب نمي شوند.
خيلي هم زيبان.
فقط ماوسهايش يك مقدار پول ميخوان!
45000 تومان.
ممنون.
خداحافظ

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
خب حالا كه بحث كلي تر شد و به ماوس و اپتيكال و ماركها رسيد :

به نقل از Kako :
در ضمن A4Tech مارك حرفه اي در وسائل جانبي كامپيوتر است . و من تابحال موس اپتيكال A4Tech زياد ديدم ( بستم رو سيستم مردم و خودمم مدتهاست دارم ) و خيلي عالي است . كيبورد هم همينطور . خيلي خوبه . مخصوصا كيبورد اين مدل anti - RSI كه دكمه هاش كج كجه .
A4Tech يك مارك با اصليت تايواني هست درست مثل Genius ..من از هر دو تاي اين ماركها ماوسها و كيبردهاي زيادي رو تابحال ديدم و داشتم.بهرحال در حد قيمت خيلي ارزونشون نميشه خرده گرفت بهشون و "متوسط" هستن.
بهرحال بعضي مدلها خوب در نمياد ديگه..اين A4Tech 4D كه من دارم هم با 3 نمونمش اين مشكل ارتعاش زياد كه ميگم رو ديدم.
يك ايراد خيلي بد اين مدل هم طراحيشه..دكمه هاي اضافي كه بقلش داره خيلي جاشون بد هست و دقيقا جايي هست كه ماوس رو نگه ميداري و بسادگي اشتباهيي فشرده ميشن (من از طريق نرم افزارش غير فعال كردم) و همينطور وقتي زياد با اين ماوس كار ميكني برجستگي دكمه چهارم انگشت دست رو فشار ميده و كلا طراحيش اشكال داره.در حالبكه بنظر من مدل Genius Traveller كه همين قيمت هست خيلي مناسبتره.
بهرحال از اينجور شركتها نميشه انتظار ايده آل بودن هميشه داشت.
به نقل از Kako :
البته يه مشكل ديگه پيش مياره كه روشن موندن چراغ موس در طول شات دان بودن سيستمه !
اين رو من روي چند مدل مادربرد ديدم و طبيعي هست و در واقع مربوط به مادر برد هست.
به نقل از MohammadR :
اگر ماوس مي خواين بگيريد فقط Logitech!
مدلهاي MX300,MX310,MX500 از سري اوپتيكال كه خيلي سريع هستند و اصلا (در مقايسه با ماوسهاي اپتيكال ديگه) كم نمي آورند.
با طول عمر طولاني.

اما نه هر ماوسي!
ماوسهاي Logitech معمولا خراب نمي شوند.
خيلي هم زيبان.
فقط ماوسهايش يك مقدار پول ميخوان!
45000 تومان.
ممنون.
موافقم.هرچند ماوس هاي Logitech خيلي گرون هستن.اما واقعا نميشه اشكالي ازشون گرفت.من يك مدل اپتيكال ديدم كه حدود 50 تومن قيمتشه هرچند خيلي گرونه اما ديگه عاليه.و عمرش هم خيلي زياد.
ماوس هاي Microsoft هم حرف ندارن و دركنار Logitech از بهترينها هستن.
اينطور نيست كه فكر كنيم پول اسمشون رو ميخورن.اتفاقا به اندازه قيمتشون ارزش دارن.
ماوس هاي اپتسكال و غير اپتيكال سامسونگ هم خيلي عالين (باز هم سامسونگ :D ) قيمتشون هم همون در حد
جنيوس و A4Tech هست..حيف كه اون زمان كه من ميخواستم بخرم فقط يك رنگ داشت اونهم سفيد! والي از اين مارك ميگرفتم.(البته الان اونواع طرحها و رنگهاش اومده)
به نقل از hardware :
آقا در مورد pad براي اپتیکال بگم که از یک ورق a4 استفاده کنید البته اگه یک موس پد تمام مشکی که تو بازار هم هست براش بگیرید خیلی خوبه
ماوس پد در مورد ماوسهاي اپتيكال بايد با دقت انتخاب بشه.همونطور كه گفته شد ماوس پدهاي تمام مشكي و يا رنگهاي تيره بهترين انتخاب هستن.
البته در صورتيكه ميز شما صاف و يكدست باشه و شيشه اي نباشه براي ماوسهاي اپتيكال اصلا احتياجي به ماوس پد نخواهيد داشت.
راستي يك مدل ماوس پد توي بازار (پايتخت مخصوصا) هست كه بهش ميگن ماوس پد طبي.در نگاه اول شايد يك چيز
تفنني و تجملي به نظر بياد,اما باور كنيد از اين ماوس پد بهتر من نديدم براي ماوس هاي اپتيكال.
من يدونه از اينها خريدم و شديدا راحته.يك برجستگي ابري (كه توش نوعي ژل هست) هم زيرش جايي كه مچ دست قرار ميگيره داره كه خيلي مناسب و راحت هست براي خسته نشدن مچ دست.(مارك Tornado هست)
قيمتش هم 5 هزار تومن هست.
در ضمن دو مدل از اين ماوس پد هست يكي رنگ سبز كه گيره كاغذ و..هم داره و يكي هم مدل ساده تر لاجوردي كه نوع دوم خيلي مناسبتره براي ماوس اپتيكال.(به علت تيره تر بودن)
شديدا توصيه ميكنم اين ماوس پد رو اگه يك چيز خوب و راحت ميخوايد.از جنس پلاستيك فشرده هست و با ماوس پدهاي عرف فرق داره.يعني چيزي نيست كه خراب شه بندازيد دور بعد يك مدت.ماوس پد اينروزها چيز مهميه! ارزش يه Review رو داشت!. :p

اينهم يه عكس كه الان گرفتم از ماوس پد من كه اينهمه تعريفشو كردم و همينطور ماوس A4Tech كذايي من :

0.jpg

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا خیلی ممنون من تا حالا با این موسها کار نکردم (اصلا سراغش نرفته بودم و از قیمتش هم خبر نداشتم) البته هر موسی که با شه بالاخره سیمش دچار مشکل میشه و wireless هام که دردسرهای دیگه دارند (باطری و ....) ولی من تا حالا دقت نکردم اگه اطلاعاتی در مورد محل فروش این موسها دارید مارو هم در جریان بگذارید.

....P30....

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از rammstein_persia :
خب حالا كه بحث كلي تر شد و به ماوس و اپتيكال و ماركها رسيد :

.................
....
rammstein جان بدون شك ميتونم بگم يكي از بهترين عضو اين فروم شما هستيد
من تا حالا چه توي بخش سخت افزار و چه بخش بازيهاي كامپيوتري و... خيلي از اطلاعات شما استفاده كردم
خلاصه مي خوام بگم خيلي دمت گرم :D :cool:

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از ....P30.... :
من تا حالا چه توي بخش سخت افزار و چه بخش بازيهاي كامپيوتري و... خيلي از اطلاعات شما استفاده كردم
منم باهات موافقم .
در ضمن پيسي جان منم از سايتت خيلي خوشم آمده و چند وقت به چند وقت دنبال ميكنم .
ميگم بياييد همينطوري بترتيبهمديگه رو تحويل بگيريم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از hardware :
آقا خیلی ممنون..

به نقل از ....P30.... :

به نقل از Kako :
منم باهات موافقم .
در ضمن پيسي جان منم از سايتت خيلي خوشم آمده و چند وقت به چند وقت دنبال ميكنم .
ميگم بياييد همينطوري بترتيبهمديگه رو تحويل بگيريم.

مخلص همگي مخصوصا P30.
:D ;)

به نقل از hardware :
اگه اطلاعاتی در مورد محل فروش این موسها دارید مارو هم در جریان بگذارید
اگه منظورتون ماوسهاي Logitech و Microsoft هست اينها چون ماركهاي آمريكايي هستن نمايندگي واقعي اي فكر نميكنم اينجا داشته باشن (يا من خبر ندارم) اما توي مجتمع پايتخت زياد هست..مخصوصا يك فروشگاهيي ديدم اونجا كه كاره عمدش فقط لوازم جانبي Logitech هست.(البته چون نسبت به ماركهاي رايج خيلي گرونن فروش كمتري تو ايران دارن)
ماركهاي ديگه هم كه به وفور پيدا ميشه توي اين فروشگاهها.و فقط ميمونه اينكه كدوم اينها بهتر در اومده كدوم ايراداتي داره كه اينهم فقط با خريدن و امتحان كردن ميشه بهش پي برد (درباره ماركهاي ارزون قيمت) ;)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته من می خواستم در مورد موسهای مایکروسافت بگم که یادم رفت
من فکر می کنم یک سری از این موسهای مایکروسافت که تو بازار هستند مشکل دارند(البته منظورم همون inellimouse هاست که مکزیکی هم هستند و حدود 4 تومن هم قیمتشونه من مدل دیگه ای ندیدم) اولا که بعضیاشون اسکرولشون از اون وره البته من واقعا نمی دونم در اصل برعکس موسهای دیگه اند یا همونجوری اند ولی من هر دو مدلش رو دیدم بعدم قیمت 4 تومن برای موسی که قبلا 25 تومن بوده چه جوریاست.
من یه دوست دارم که یکی از اون 25 تومانی هارو(تازه بدون اسکرول) از روسیه خریده بود 8 سال پیش و تا همین چند وقت پیش دیگه ازش خسته شد گذاشتش کنار.
خلاصه اینم ماجراهای ما و مایکروسافت.

بالا