برگزیده های پرشین تولز

مایکروسافت در حال توسعه زبان برنامه‌‏نویسی جدیدی است

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
پژوهشگران شرکت مایکروسافت در حال توسعه زبان برنامه‌‏نویسی جدیدی هستند که به «اِم شارپ» (#M) معروف شده است.
به گزارش وب‏‌سایت eweek، شرکت مایکروسافت در حال توسعه زبان برنامه‏‌نویسی سیستمی جدیدی است که «ام شارپ» نام گرفته است.‌ ام شارپ در واقع نسخه توسعه‏‌یافته زبان سی شارپ (#C) است. گفته می‌‏شود هدف مایکروسافت از توسعه‌ ام شارپ افزایش کارایی و ایمنی نوع (type safety) در این زبان برنامه‏‌نویسی است.
جو دافی، یکی از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری که که در زمینه فعالیت‏‌های مرتبط با سیستم عامل میدوری با مایکروسافت همکاری می‌‏کند، در وبلاگ خود از توسعه این زبان برنامه‌‏نویسی خبر داده است و نوشته مایکروسافت از بحث‌‏های فنی درباره این زبان استقبال می‌‏کند. میدوری (Midori) یک سیستم عامل غیر ویندوز و نتیجه طرح سینگیولاریتی (Singularity) مایکروسافت است که می‌‏کوشید یک سیستم عامل تحت میکروکرنل طراحی کند. مایکروسافت که از سال ۲۰۰۸ بر روی سیستم عامل میدوری کار می‌‏کند، تصمیم گرفته است برای طراحی آن از زبان برنامه نویسی سی شارپ استفاده کند.
جو دافی ایمنی نوع (type safety) را یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب زبان سی شارپ دانسته است. وی همچنین گفته دلیل دیگر این انتخاب این است که مایکروسافت متخصصان و نیروهای ماهر زیادی در اختیار دارد که به زبان سی شارپ مسلط هستند.

منبع : طراحی سایت
 
بالا