برگزیده های پرشین تولز

ما که رفتیم سمت اینستا کار سایت تمومه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,989

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
شوخی کردم هنوز نرفتم اما خدایی کار سایت خیلی به مشکل خورده
اره می دونم بخش اعظمش هم به خاط تلگرام و اینستاگرام هست صبر کن این دو تا هم تاریخ مصرفی دارن بعد از مدتی مثل فیسبوک میشن

salar_del

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
59
اره می دونم بخش اعظمش هم به خاط تلگرام و اینستاگرام هست صبر کن این دو تا هم تاریخ مصرفی دارن بعد از مدتی مثل فیسبوک میشن
البته در ایران اینجوری شده اونم به خاطر اینکه تولید کنندگان محتوا رفتن اونجا تو هیچ جای دنیا افراد محتوایی که براش زحمت می کشن رو نمیزارن رو یه اپ اما اینجا چون تو اینستا و تلگرام فعلا کسی کاری نداره پس همه رفتن اونجا در واقع ریسک سایت بالا رفته برا همون مثلا ادمین وبلاگ موزیک بوده میگه چه کاریه اونجا هر چی دلم بخواد می فرستم مثلا با یه ادمین آشپزی حرف می زدم با 3 هزار مطلب از یه پیج داره 5 میلیون از تبلیغاتش در میاره خدایی الان مگه میشه از سایت چنین رقمی درآورد مخصوصا الان عمرا بشه

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
البته در ایران اینجوری شده اونم به خاطر اینکه تولید کنندگان محتوا رفتن اونجا تو هیچ جای دنیا افراد محتوایی که براش زحمت می کشن رو نمیزارن رو یه اپ اما اینجا چون تو اینستا و تلگرام فعلا کسی کاری نداره پس همه رفتن اونجا در واقع ریسک سایت بالا رفته برا همون مثلا ادمین وبلاگ موزیک بوده میگه چه کاریه اونجا هر چی دلم بخواد می فرستم مثلا با یه ادمین آشپزی حرف می زدم با 3 هزار مطلب از یه پیج داره 5 میلیون از تبلیغاتش در میاره خدایی الان مگه میشه از سایت چنین رقمی درآورد مخصوصا الان عمرا بشه
اخه به نظر من خیلی از گروه های تلگرام هم درامد خاصلی ندارن اکثر تبادل لینک می کنن به هر حال باید به سایت رسیدگی کرد و سایت داشت در کنارش در جریان آب حرکت کرد یک روز فیسبوکف یک روز وایبر، یک روز ....

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
سلام

بستگی داره ....

این دوستمون حرف قشنگی زد تا گوگل هست سایت و سایت داری رونق داره ...

pouya4

Registered User
لایک‌ها
154
به نظر من ، کم کم محیط اینترنت و وبسایت ها سمت و سوی تخصصی خواهد گرفت . با ورود شبکه های اجتماعی ، دیگه مردم نیازی به سایت های تفریحی و انجمن های گفت و گو ، ندارند . البته این شبکه های اجتماعی ، یه جنبه منفی دارن و یه جنبه مثبت هم دارند . جنبه منفی اینه که بعضی از سایت ها با افت شدید بازدید مواجه شده اند . جنبه مثبتش هم اینه که سایتهای تخصصی از این شبکه های اجتماعی در جهت تبلیغ و توسعه وبسایت خود استفاده نموده اند . البته مدتی است که فضای اینترنت نیز آرام تر شده است و اکثر وبسایت ها دیگه فعالیتی ندارن و این موضوع باعث کاهش اسپمرها شده است که فضای رقابتی سالمی ما بین سایت های تخصصی ، ایجاد شده است . پیش بینی میکنم در آینده ای نزدیک ، فضای اینترنت در دست وبمستران (به معنی واقعی) خواهدبود .

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
به نظر من ، کم کم محیط اینترنت و وبسایت ها سمت و سوی تخصصی خواهد گرفت . با ورود شبکه های اجتماعی ، دیگه مردم نیازی به سایت های تفریحی و انجمن های گفت و گو ، ندارند . البته این شبکه های اجتماعی ، یه جنبه منفی دارن و یه جنبه مثبت هم دارند . جنبه منفی اینه که بعضی از سایت ها با افت شدید بازدید مواجه شده اند . جنبه مثبتش هم اینه که سایتهای تخصصی از این شبکه های اجتماعی در جهت تبلیغ و توسعه وبسایت خود استفاده نموده اند . البته مدتی است که فضای اینترنت نیز آرام تر شده است و اکثر وبسایت ها دیگه فعالیتی ندارن و این موضوع باعث کاهش اسپمرها شده است که فضای رقابتی سالمی ما بین سایت های تخصصی ، ایجاد شده است . پیش بینی میکنم در آینده ای نزدیک ، فضای اینترنت در دست وبمستران (به معنی واقعی) خواهدبود .

سایت های تخصصی هم کلی مشکل دارن ... خیلی از این سایت ها ترکیدن !

منبع اصلی این کانال ها وبسایت ها هستن ، فکر کنم هر چی بجای خودش خوب خواهد بود ...

hd2

Registered User
لایک‌ها
83
از طریق اینستا خیلی خوب می شود درآمدزایی کرد فقط تلاش و وقت می خواد و یک برنامه درست.

salar_del

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
59
از طریق اینستا خیلی خوب می شود درآمدزایی کرد فقط تلاش و وقت می خواد و یک برنامه درست.
من با یه ادمین که حرف می زدم گفت با یه صفحه یک میلیون فالور میشه 5-10 تومن درآورد اما الان دیگه به سختی میشه این صفحات رو ساخت باید بخری

salar_del

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
59
دقیقا خط مقدم داغون شدن سایت ها تفریحیا بودن اونم نه به این خاطر که دیگه آمار نداشتن آمارشون کم شد اما مورد اصلی از بین رفتن منابع درآمدی بود به هر حال من آخرین به روز رسانی برخی سایت ها رو که نگاه می کردم مال چند ماه قبل بود یعنی عملا رها شدن سایت البته در مورد تخصصی بودن سایت ها هم بله به شرطی که بشه از محتوا حفاظت کرد فکر کن طرف یه عالمه زحمت کشیده محتوای آموزشی فیلم درست کرده گذاشته تو سایت یه بچه ادمین کانال کل سایت رو ریخته رایگان رو کانال که منبع فلان آموزش خب دیگه چه انگیزه ای می مونه برای سایت؟

salar_del

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
59
سلام

بستگی داره ....

این دوستمون حرف قشنگی زد تا گوگل هست سایت و سایت داری رونق داره ...
بله حرفشون منو به فکر انداخت و دیدم واقعا قشنگ گفتن و من یکم جوگیر شدم چون گوگل بازدید ها رو می فرسته دیگه نمیگم تلگرام به مخش بزنه جتجو هم بزاره که فکر نکنم بتونه

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
من میگم بیاید ببینیم چه چاره ای میشه اندیشید اگر الکسا چندین سایت که روزمره باهاش کار دارید رو چک کنید می بینید که همه بازدیدشون کم شده
به نظرتون باید چکار کرد که با این وضع بازدید سایتمون کمترین تاثیر رو بپذیره ؟

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
من میگم بیاید ببینیم چه چاره ای میشه اندیشید اگر الکسا چندین سایت که روزمره باهاش کار دارید رو چک کنید می بینید که همه بازدیدشون کم شده
به نظرتون باید چکار کرد که با این وضع بازدید سایتمون کمترین تاثیر رو بپذیره ؟
خب ببینید مشکل در محدودیت هایی هست که برای سایت ها زیاده و برای کاربران این شبکه ها کم این باعث میشه که خیلی از ادمین ها دیگه سایت رو رها کنن وقتی رها شد خب کاربر که با سایت عهد برادری نبسته هرجا که مطلب مورد نظرش باشه همونجا میره از طرف دیگه الان اکثر افراد دوست دارن که کارهاشون رو با گوشی انجام بدن و مورد مهمتر اینه که هر فعالیتی رو منافع مالی اون زنده نگه میداره که در مورد سایت ها اکثرا با فروش و تبلیغات هست خب وقتی تبلیغ دهنده ای که قبلا به سایت تبلیغ می داد الان می بره به کانال یا اینستا تبلیغشو میده یعنی سرمایه حرکت کرده اون سمت حالا تنها کارکرد سایت ها میشه آرشیو داده که هروقت کاربرا لازمشون شد بیان یه مطلبی رو کپی کنن ببرن رو کانال یا گروه در نتیجه آینده وب تا زمان حضور این دوتا (تلگرام-اینستا) کاملا رو به نابودی میره و مطمئن باشید بعد از سایت های تفریحی نوبت بقیه سایت ها می رسه دقت کنید که گوگل باز هم مقداری بازدید خواهد داد اما اون بازدید ها دقیقا میان که محتوایی رو بردارن و بزارن رو کانال مورد دومی که به نظرم خیلی دخیل هست تولید محتوا توسط افرادی هست که قبلا توان رفتن سمت سایت رو به لحاظ فنی نداشتند و اون وبلاگ رو هم به زور استفاده می کردن اما الان تلگرام با ساده ترین روش دارن محتوا می سازن این مسیر تنها در ایران اینطور شد و ادامه هم خواهد داشت من حتی بعد از حرف دوستمون در مورد سایت تخصصی با دوستی حرف زدم که سایت تخصصی الکترونیک داشت ایشون گفتن که 80 درصد کاربران من رفتن الان تو دو سه تا کانال که محتوای کامل من رو برداشتن زدن تو کانال اونجا و خب این بنده خدا هم می گفت ماه دیگه سایت رو تعطیل می کنه

pouya4

Registered User
لایک‌ها
154
در مورد اینکه دوستان میفرمایند که ، محتوای وبسایتشون ، منبعی برای کانال های شبکه های اجتماعی شده است . اگه دوستان راهکار ارایه بدن ، میشه از این به بعد جلو به تاراج رفتن محتوای وبسایت ها رو گرفت .
راهکاری که من در نظر دارم ، تولید محتوای پولی هستش . اگه همه وبسایت ها برای ارایه خدماتشون پول دریافت کنن ، دیگه ادمین کانال تلگرام نمیاد برای هر مطلبی پول بده و بزاره توو کانالش و با این حساب رفته رفته کاربرا هم متوجه میشن که برای دسترسی به محتوای با ارزش ، بایستی از طریق وبسایت اقدام فرمایند و با این کار علاوه بر اینکه میزان درآمد وبسایت ها افزایش می یابد ، از کپی شدن محتوای وب در کانال ها جلوگیری میشود .

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
در مورد اینکه دوستان میفرمایند که ، محتوای وبسایتشون ، منبعی برای کانال های شبکه های اجتماعی شده است . اگه دوستان راهکار ارایه بدن ، میشه از این به بعد جلو به تاراج رفتن محتوای وبسایت ها رو گرفت .
راهکاری که من در نظر دارم ، تولید محتوای پولی هستش . اگه همه وبسایت ها برای ارایه خدماتشون پول دریافت کنن ، دیگه ادمین کانال تلگرام نمیاد برای هر مطلبی پول بده و بزاره توو کانالش و با این حساب رفته رفته کاربرا هم متوجه میشن که برای دسترسی به محتوای با ارزش ، بایستی از طریق وبسایت اقدام فرمایند و با این کار علاوه بر اینکه میزان درآمد وبسایت ها افزایش می یابد ، از کپی شدن محتوای وب در کانال ها جلوگیری میشود .
یکی از مشکلاتی که اخیرا برنامه نویسان اندروید باهاش برخورد کرده بودن وجود وبلاگی بود که برنامه های پولی رو می خرید و به رایگان منتشر می کرد دوست من من و شما داریم به صورت حرفه ای به قضیه نگاه می کنیم که فرد باید سود ببره برای کاری اما برخی ادمینا یا به خاطر سنشون هست یا بی نیازیشون اصلا فکر پول درآمد نیستن تنها راهکاری که میشه پیاده کرد تولید محتوای ویدئویی هست که بشه به نوعی رمزنگاریش کرد برای پخش در یک دستگاه که اونم عملا مشکله والا شما هر ترفندی بزنید باز فردی که به محتوای شما دسترسی پیدا کرده می تونه ببره رو کانال در کشور های دیگه عاملی که مانع این کار میشه این نیست که طرف سایتش خیلی شاهکاره نه خیر عواقب این کار یعنی کپی محتوای دیگری برای فرد ترسناکه همین و برا همون هست که جراتش رو نمی کنه

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
@pouya4: محتوای غیررایگان به هیچ عنوان جواب نمیده. حتی هزینه اسکریپتش هم درنمیاد. ضمناً صفحه به شدت در نتایج گوگل افت می کنه. تست شده قبلاً...

همچنین من بعضی کانال ها رو می بینم که محتوا رو خودشون تهیه می کنند و به هیچ عنوان در سایت ها پیدا نمیشه که اینا رقیب جدی سایت ها هستند.

--------------------------------

کار سایت ها در رده متوسط و پایین تقریباً تمام شده است! علت: بشر به دنبال راحتی است. گوشی راحت تر است پس برنده می شود! (متاسفانه)

کلاً سایت یه چیز دیگه است، قابلیت جستجو، آرشیو بهتر و... ولی متاسفانه این گوشی ها، باعث نابودی سایت ها شدند و ضررش در آینده متوجه همه خواهد شد.

دردسرهای داشتن سایت:
هر روز آپدیت اسکریپت...
هر روز احتمال هــ.ک شدن...
هر روز یه تغییر از طرف گوگل...
تاکید بیش از حد به سئو از طرف گوگل، درحالیکه در نتایج شاهد رفتار دیگری از گوگل هستیم...
احتمال از دست رفتن داده به دلیل کم دقتی هاست...
بکآپ گیری منظم از سایت (که نوعی اتلاف وقت است)...
روش های درآمد نامطمئن برای سایت ها...
کاهش بازدیدکننده وب سایت ها...

همه این عوامل به وبمستر فشار میاره که سایت رو تعطیل کنه و به سمت اپ های کم دردسر موبایلی بره. برای نجات سایت های رده متوسط و پایین راهکاری وجود نداره.

Last edited:

ehsanina

Registered User
لایک‌ها
335
اینستا هم خبری نیست .
بیا تلگرام فلن از همه بهتره هر چند افت کرده .

بالا