برگزیده های پرشین تولز

متخصص هنر رزمی و مبارزه شهری (کارشناس متخصص whitewolf)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
خوش آمدی جناب whitewolf
امیدوارم اطلاعات شما مفید باشه

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سلام
در اول کار می خوام وبلاگ خودمو منتشر کنم
تمام کسانی که علاقه ای حتی کم به جوانمردی ،ورزش و هنر پهلوانی دارند
به وبلاگ من یه سر بزنند
eoma.blogfa.com
با تشکر از هنرمند نینجتسو میلاد نینجا

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام
در اول کار می خوام وبلاگ خودمو منتشر کنم
تمام کسانی که علاقه ای حتی کم به جوانمردی ،ورزش و هنر پهلوانی دارند
به وبلاگ من یه سر بزنند
eoma.blogfa.com
با تشکر از هنرمند نینجتسو میلاد نینجا
خواهش میکنم
خوشحال میشیم از مطالب خوب شما

میتونی ببرسیاه صدام کنی

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سلام عزیزان
تعدادی حرف عجیب تو ذهن شما هست که احتمال داره در برخورد به یه ورزشکار ازش بپرسید
یکی از سوال های عجیب اینه که
آیا جودوکا،کشتی گیر بهتره یا کاراته کا می زنه؟
در بحث هنرهای رزمی فقط میشه به یک جمله اکتفا کرد
ضربه زننده همیشه برتر از گلاویزر است
در هر صورتی حتی بدترین حالت اگر شما ضربه ای به یک کشتی گیر یا جوجیتسو کا بزنید
می تونید حاصل اون اتفاق که گیجی طرف ،احساس درد،دور شدن از شما میباشد را ملاحظه کنید
این اتفاق باعث می شه یک مربی هنر های رزمی از تمامی هنرجویانش
قسم نامه هنر رزمی (مرام نامه پهلوانی)را بگیره و فردقسم می خوره
تنها برای کمک و رفع نیاز نیازمندان و کمک به مظلوم ان هم در شرایط
مرگ و زندگی از هنر کاراته خود استفاده کند

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
روزی در ناهاته در اوکیناوا تعدادی مست شروع به زدن مردی عادی کردند
جمعیت جمع شده به تماشا نشستند،کسی جرات دخالت و ممانعت از درگیری نداشت
زمانی گذشت،ناگهان جمعیت کتار رفته مردی به میدان آمد
او جلوی مردی که بر زمین افتاده بود ایستاد،مردان مست
با دیدن این صحنه شروع به زدن مرد ایستاده کردند
مرد فقط ایستاده بود و تنفس ذن را انجام میداد،تنفسی برونی،بدون حرکت
پس از چند دقیقه مردان مست کمی به خود آمدند و از این که آن مرد بدون ترس هنوز
چون یک ببر سیر به آنها می نگرد ،هراسناک شده از ترس گریختند
از بدن مرد خون می آمد اما او بدون هیچ تردیدی راهش را ادامه داد و رفت
جمعیت از هم شکافت تا او رد شود
پسری به پدرش گفت چرا اونا رو نزد بابا این مرد قویه کی بود
پدر گفت اون ایتوسو شاگرد بوشی ماتسومورا بود،اگر می خواست همه اون 7 نفر رو
با یک ضربه می کشت
با این حرف پسر گفت منم میخوام وقتی بزرگ شدم مثه اون مرده بشم بابا
منم میخوام کاراته کار کنم ،قوی بشم مثه ایتو

Last edited:

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
در اوکیناوا مردی بود که به لقب کاراته شهرت پیدا کرده بود(استاده استاد بوشی ماتسومورا)
این داستان مربوط به دوران کهنسالی کاراته هست
روزی در شهر پیچید یک جودوکای ژاپنی به اینجا آمده،او استاد جودو بوده و بیشتر کاراته کاران
شهرهای مجاور راشکست داده است
او با کمال وقاحت بدون هیچ احترامی (کاراته ) را به مبارزه می طلبید ومیجین
از درگیر شدن اجتناب می کرد،خبر به گوش شاه رسید و او از (کاراته) خواست که به درخواست
مبارزه این جودوکا پاسخ دهد(ابروی شهر رو بخر استاد)
جایی شبیه استادیوم درست شد و این دو فرا خوانده شدند
(لازم به ذکر است که ژاپنی ها اهالی اوکیناوا را غیر ژاپنی و پست می خواندند)
استاد رو به شاگردان نموده گفت:اکنون می خواهم آخرین درسم را به شما بدهم این اصالت کاراته است
که در هیچ جایی نباید استفاده شود،اکنون کاراته حقیقی(مبارزه با یک ضربه) را به شما نشان می دهم
همه منتظر بودند و استاد جودو شروع به رجز خوانی کرده بود
پیره مرد اگر ترسیدی اشکال نداره من به همه میگم من مراعات سنشو کردم ،من مبارزه نکردم(ها ها ها)
میجین ایستاد کمی دور از مرد جودو کا،لحظه ای به هم نگریستند و مرد جودو کا،شروع به حمله کرد
تا دستانش یقه میجین را لمس کرد از حرکت ایستاد و چشمانش گرد شد،ناله ای کرد و بر زمین افتادوبه دور خود می پیچید
میجین از او دور شد و دیگر کسی زیاد او را در خارج از خانه اش ندید
دقیقا یادم نیست استاد از ضربه شوتو استفاده کرد یا مشت پنج اینچی(شبیه اپرگاد)اما ضربه به شکم زده شد
میگن طرف دیگه کسی رو به مبارزه نطلبید
فک کنم این نقاشی شه اگر اشتباه نکنم میجین(کاراته)معروف Sokon_Matsumura.jpg

فایل های ضمیمه

• higaonna.jpg
    higaonna.jpg
    11.2 KB · نمایش ها: 1

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
کتاب معرفی می کنم تونستید تهیه کنید بخونید
دیوید چو و ریچارد اسپنگلر (1982). کونگ فو: تاریخ، فلسفه و تکنیک. Burbank: انتشارات منحصر به فرد. ISBN 0-86568-011-6.
رابرت چو؛ رنه وو ریچی (1998). Wing Chun کامل: راهنمای قطعی تاریخ و سنت Wing Chun. بوستون: انتشارات تایتل. ISBN 0-8048-3141-6.
لیونگ تینگ (1980). پنج الگوی آویزان کوهن، قسمت اول هنگ کنگ: انتشارات لئونگ. ISBN 962-7284-09-2.
این یکی کتاب نیست تو اینترنت بزنید
پرش به بالا ^ "خط مستقیم ما از استاد دارما". www.sillumgungfu.com .

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
وقتی راه میری سر به بالا باشه،روی تنه نه جلوتر ،اما نه به حالت غرور
با سینه پا خودتو هل بده این طوری می تونی پاهایی به قدرت ببر داشته باشی
کمرتو راست بگیر،شکم سفت نگه دار،سینه رو جلو بده اما تهی از هوا
این طوری میتونی میان تنه ای خوش فرم داشته باشی
با شکم نفس بکش،دم از بینی،بازدم از دهان،این طوری ریه هات می تونن غیر مستقیم
هوا رو جذب کنن غیر از اون بیشتر باز میشن(پایین ریه ها که روی شکم است)
سعی کن بازدم زمان بیشتری نسبت به دم طول بکشه(موجودات در حالت مرگ دم بیشتری دارند)
زانو ها رو صاف نگیر ،همیشه جایی برای کمی خمیدگی براش بزار
با گوشه های پا راه برو(کناره های پا) روی زمین بذار،بعد با سینه پا خودتو هل بده
دست ها رو با قدرت و با احتیاط ، آرام حرکت بده نه شل و ول مثه طناب
کف دست ها نیمه باز به سمت پاهات باشه
با قدرت راه برو،این طوری می تونی وجهه بهتری داشته باشی
اخم نکن ،زیادی هم نخند مرد کونگ فو باید متعادل باشه
ابرو ها به حالت اخم باشه اما اخمو نباشه،لبهات هم نیمه لبخند باشه
یادت باشه تو یه مجلس مردم به راه رفتنت توجه می کنن و خانوما از مردای شل و ول خوششون نمیاد
فکر نکن راه میری حس کن راه میری،این طوری متوجه دنیای پیرامونت هم میشی

psychology-1-400x264.jpg

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
ببر نقش مهمی در تاریخ و اسطوره شناسی چینی ایفا می کند، بنابراین تنها به این معنی است که حیوانات باید به عنوان یکی ازآموزه ها برای توسعه هنر مبارزه انتخاب شوند. فحشا، حکمت و استحکام افسانه ای است. بنابراین این ما پادشاه حیوانات را مطالعه می کنیم تا به "پایبندی و قدرت" آموزش داده شویم.

ببر کونگ فو به زمان دکتر هو می رسد و برخی از تمرین های اصلی کونگ فو را که برای سلامتی تدریس می شود، تشکیل می دهد. به عنوان هنر جنگی، ریشه های آن را به برمه و روش های باستانی بانداسیلات می شناسند. در میان شائولین، ببر ضرورت مطالعه بود زیرا شامل تمام جنبه های جنگی مسلحانه و غیر مسلح بود.

در اغلب موارد، ببر از یک رویکرد سخت و بیرونی برای مقابله با مهاجم استفاده می کند که به شدت با نیرویی مواجه می شود و به احتمال زیاد به دلیل ماهیت ضد حمله احتمال حمله یا کشتن یک حریف است. سلاح اصلی آن دست مشت بسته و پنجه ببر است در حالیکه مانورهای لگد ببر معمولا به میانه ی بدن برخورد میکند.

یک هنر جوی سبک ببر به استخوان ها، عضلات و تاندون ها می پردازد. همانطور که در مورد حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد
،ببر بر قدرت و تنش دینامیکی تکیه دارد، که در حرکت کوتاه، سخت و تند و سریع خلاصه می شود.
همانطور که در تمام تمرینات بر اساس سبک های بر گرفته ازحیوانات درکونگ فو تمرین می شود
images (4).jpg C5UJpxW5FYHjNKVL_shSSDl72eJkfbmt4t8yenImKBVvK0kTmF0xjctABnaLJIm9.jpg

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
ببر نقش مهمی در تاریخ و اسطوره شناسی چینی ایفا می کند، بنابراین تنها به این معنی است که حیوانات باید به عنوان یکی ازآموزه ها برای توسعه هنر مبارزه انتخاب شوند. فحشا، حکمت و استحکام افسانه ای است. بنابراین این ما پادشاه حیوانات را مطالعه می کنیم تا به "پایبندی و قدرت" آموزش داده شویم.

ببر کونگ فو به زمان دکتر هو می رسد و برخی از تمرین های اصلی کونگ فو را که برای سلامتی تدریس می شود، تشکیل می دهد. به عنوان هنر جنگی، ریشه های آن را به برمه و روش های باستانی بانداسیلات می شناسند. در میان شائولین، ببر ضرورت مطالعه بود زیرا شامل تمام جنبه های جنگی مسلحانه و غیر مسلح بود.

در اغلب موارد، ببر از یک رویکرد سخت و بیرونی برای مقابله با مهاجم استفاده می کند که به شدت با نیرویی مواجه می شود و به احتمال زیاد به دلیل ماهیت ضد حمله احتمال حمله یا کشتن یک حریف است. سلاح اصلی آن دست مشت بسته و پنجه ببر است در حالیکه مانورهای لگد ببر معمولا به میانه ی بدن برخورد میکند.

یک هنر جوی سبک ببر به استخوان ها، عضلات و تاندون ها می پردازد. همانطور که در مورد حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد
،ببر بر قدرت و تنش دینامیکی تکیه دارد، که در حرکت کوتاه، سخت و تند و سریع خلاصه می شود.
همانطور که در تمام تمرینات بر اساس سبک های بر گرفته ازحیوانات درکونگ فو تمرین می شود
مشاهده پیوست 1050520 مشاهده پیوست 1050521
دست های این بچه ببر رو ببینید هم شبیه بوکس هست هم شبیه وینگ چان
الان در مورد وینگ چان هم یه مطلب جالب می نویسم ، می گذارم

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
وینگ چان
مسلما معروف ترین نوع تکنیک در سیستم شائولین است. این در غرب توسط بروس لی و جیمز لی در اواخر دهه 1960 شناخته شد، که تنها تاثیرگذارترین مقدمه از کونگ فو چینی در خارج از چین بود . با وجود پیشرفت سریع لی در سبک شخصی دور از
وینگ چان سنتی ارتباط او با این سبک،عامل اصلی موفقیت مداوم او در طول سالها بود. این سبک پس از مرگ استاد بزرگ ایپ وانگ درگیر سه تن از شاگردان بالغش که در کشمکش های جدی علیه اشخاصی بودند که می خواستند از این سبک ارث برده،درجه استاد وینگ چان دریافت کنند.
علیرغم سیاست مداوم "سطوح بالای" سبک، وینگ چان یک شکل کارآمد و پرطرفدار از هنر رزمی است. هنرجویان مقدار کمی از موارد سبک را برای ناکارآمدی اشتباه می گیرند، اما هنرمندان رزمی فصلی از مواد جنگی ساده که ارائه شده است قدردانی می کنند.
همه موافقند که این سبک توسط "نون" شائولین (نگ موی)، یک تمرین کننده کونگ فو ارشد که علاقمند به ترکیب بهترین تکنیک ها از مجموعه گسترده ای از کونگ فو سنتی شائولین به سبک استاد(سبک برتر). در تکنیک های وینگ چان، عناصر متعددی از مار، درنای سفید، اژدها و ببر دیده می شود
(دو تکنیک پیشرو که عمدتا به عنوان تکنیک های تهاجمی است، دو تکنیک دفاعی). در نهایت، سبک به یک زن جوان به نام (وینگ چان) آموزش داده شد که استاد او Ng Mui نام داشت.
سه شکل از وینگ چان با Sil Lum Tao (یا Siu Nim Dao) آغاز می شود. این نام به معنای "تخیل کم" است و نیاز به تمرین کننده برای استفاده از تخیل خود در تمرین و کاربرد تکنیک اشاره دارد. بیشتر حرکتها سه بار تکرار میشوند، حمله اولیه یک مشت خورشید است (انگشت شست به سمت بالا )، و انواع مختلفی از بلوکه کردن استفاده می شود. هیچ ضربه پایینی وجود ندارد این فرم به خوبی در کتابهای گوناگون نشان داده شده است، هر چند هر تکنیک دارای چندین برنامه کاربردی است که اکثر آنها هنوز چاپ نشده اند.
شکل دوم Chum Kil (یا Chum Kiu) است که به معنی "جستجوی پل" است. ایپ وانگ می گوید چند حرکت جدید برای اسکلت تکنیک های Sil Lum Tao و تکنیک های چسبنده دست را به تکنیک پل اضافه کردم. تکنیک های پل بازوی حرکتی است که رهگیری و هدایت حملات ورودی را بدون استفاده از قدرت خشن مورد نیاز برای مسدود کردن، هدایت می کند. این تکنیک ها از فیزیک اشیاء و نوسان استفاده می کنند، زیرا نیروی کوچکی ایجاد شده از یک جسم است که نزدیکتر به سمت نقطه مبدأ حرکت می کند (به عنوان مثال، آسانتر است ضربه زدن به مبدا حرکت قبل از تکمیل حرکت جسم) از حمله علاوه بر این، این فرم سه کله پایه را معرفی می کند که همه آنها ضربه زدن با پا به زانو یا پایین تر از میان تنه می باشد.
آخرین فرم به نام Bil Jee (یا Biu Gee)، "انگشتان محکم" است. این یک نوع ابتکار تهاجمی است، با استفاده از انگشتان دست و دست های چسبان به طرق مختلف.،پیاده روی بیشتر، از جمله پیاده روی، ضربات کم و تغییرات موضعی وجود دارد. چندین نسخه از این فرم وجود دارد که توسط ایپ وانگ آموزش داده شده است، هر شاگرد وینگ چان ادعا می کند که نسخه اصلی حرکت در دست او است. در حقیقت، وینگ چان در زمان بسیاری از تمرین کنندگان مختلف از زمان آغاز آن در دهه 1770 تکامل یافته است و هر نسخه به روش خود "معتبر" است.
ببخشید نمی دونستم اسامی فرم ها به فارسی چه جوری تلفظ می شه مثل ng mui که نمی دونم ناگ مویی تلفظ می شه یا نگ موی یا ان جی موای

Last edited:

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
به بخش هنرهای رزمی خوش آمدی دوست عزیز

ممنون از مطالب خوبت. مدتی بود در این مکان به تنهایی صدای زوزه باد میشنیدم. ادامه بده ممنون

با تشکر
ببر سیاه

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
وینگ چون کار کردم اما وینگ چون خیلی گسترده است برای همین نمی گم وینگ چون کار کردم اما تاثیر زیادی روی گارد های من گذاشته
اگر گارد من رو ببینی به راحتی می فهمی این گارد کاراته اش شبیه وینگ چونه
الان سبک جدیدی ابداع کردم که در سطح 7 به شیوه وینگ چان (دست های درونی) ضربه شوتو می زنم
تو وینگ چان یک دست با پای موافق هست اما سبک ابداعی من که سعی کردم به خنگای این شهر (اساتید مشهدی)(ببخشید واژه بهتری پیدا نکردم)
یاد بدم یک دست با پای مخالف هست (شیوه اصلی که هنوز کسی دلیلشو نمی دونه چون سخته) الان دلیلشم می گم
وقتی بهت حمله بشه با شیوه اولی مجبوری جواب بدی اما تعادل تو شیوه دوم براحتی در هنگام گلاویزی حفظ می شه
این طوری می تونه تو گارد وینگ چان استایل ببر وودانگ بگیری ،پیرهنت پاره میشه اما خودت تکون نمی خوری
جدیدا ازش استفاده کردم،همسایه ما دامادش می خواست جلوی مادر زنش یه خودی نشون بده
من حرف بدی به خانمه نزدم فقط جوابشو با آره، باشه،خب دادم
طرف گفت این چه طرز حرف زدن با یه خانم هست،اومد سمتم
من یه آدم لاغر عضلانی،طرف کم کم 90 کیلو با یه شکم گنده،هم قدم
تا اومد حرکت بزنه سر جام واستادم(فک می کرد الان می دوم سمت خونه) بازوی راستم با یقه ام رو گرفت
دست هاشو وا کرد فک کرد الان از وسط میشکافم(خخخخخخ)
پیرهن لی(فک کن)پیرهن لی جر خورد واستادم نگاش کردم ،شکه شد
بعد داداشمو صدا کردم(بدن سازه غوله) اومد گفتم این میاد صحبت می کنه این مربیه ،منطقی تر از منه
اون اومد دعوا شد بزن بزن،فریاد کشی!!!!!!!!!
تا این صحنه رو دیدم صبرم لبریز شد دیگه
از پشت یقه همسایه ه رو گرفتم ،کی رو متمرکز کردم تو پاهام و کمرم،یا علی،پرتش کردم سمت درخت تنومند کنار خونه
از همون موقع هر بار من و میبینه سرشو میندازه پایین هیچی نمیگه

Last edited:

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
وینگ چان کار کردم اما وینگ چان خیلی گسترده است برا همین تو معرفی خودم اگر خونده باشی زدم گونگ فوی چینی
تا دلت بخواد مربی و استاد عوض کردم،آخرشم یه سبک جدید زدم که دارم خصوصی یاد میدم(به قول آقایان در فدراسیون وکسای دیگه
تو هنو بچه ایی سبک می خوای ثبت کنی)
یادش بخیر 10 سال پیش وقتی فرم مانتیس جلو مادرم زدم زد زیر خنده گفت مثل پیرمرد های لاغر شدی که می خوان دستاشون کثیف نشه
هیییی الان همین برادر میگه ما که ندیدیم باشگا بره مداوم بعد میاد تز می ده
آگهی منو دیده میگه اگر راست میگی چرا به من یاد نمی دی یه درگیری جدیدا شد که تو اون قدرت منو در مواجهع با یه آدم 100 کیلویی دیده
حالا میگه بیا به من هم یاد بده ،مربی بدن سازی (داداشم) حالا اومده میگه بزن ببین چرا لگنم درد میکنه (اینترنت)
الانم این بنده خدا که دیدی میگه اگر راست میگی عکس ت رو بذار
قیافه من دست کمی از عکس های میجین(کاراته) نداره اگر به اونه پس نمی دونم این دختروپسرا چرا اینقد حال میکنن رد میشن از تو پارک یه سلامی
یا بگن اااا استاد چه عجب ما شما رو دیدیم!!!!!!!!!!
این عکس هم که گذاشتم خودمم اما زمان خدمت و نینجتسو،الانم ببینی باورت نمیشه
ماموره میگه این کارت ملی خودته استاد ،دوغولو نداری !!!!!!!!!!!!
خدمت راحتی 6 سال پیش خدمت بودم،چاق میشی که نگو چون هیچ دغدغه ای نداری
فقط تمرین رزمی ،کمین ،غذا،خواب
من تو خدمت کارایی کردم که هیچ سربازی جیگر انجام دادنشو نداره(اما این بیرون زندگی بد جوری رو مخه)
آدم نادون میبینم خودم سردرد میشم،چرا اینقد شماها نادونین (با خودم میگم)
تو یه مجلس بودیم ،سخنرانه یه حرف اشتباه زد،مرد 60 ساله، من سردرد شدم،دوستم میگه تابلویه از دست یارو داغونیها
قیافت داد میزنه عصبانی شدی،لبخند زدم گفتم آدم کم خرد میبینم،من عذاب میکشم،(دوست دارم همه بدونن حتی بیشتر از خودم)
البته من هیچ چی حالیم نی
(((فصاحت چون لکنت زبان است و خرد چون حماقت،خود را معرفی کردن بیهوده است بر این اساس مرد دانا خود را تطبیق میدهد)))
اینم یه جمله از خودم

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,559
دوست گرامی با فونت کوچک هم بنویسی قبولت داریم
باتشکر

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
عزیزان گل لطف کنید یه اسم جالب برا من بنویسید