برگزیده های پرشین تولز

محصول کشاورزی چه بکارم ؟

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
سلام
5 هکتار زمین کشاورزی دارم با آبیاری بارانی در منطقه ای سردسیر ارتفاع سطح دریا 2800 متر. امسال می خواستم یونجه بکارم پاییز سرما زود اومد نشد .حالا می خواهم محصول دیگه ای بکارم نظر خودم روی لوبیاست .می خواستم ببینم کسی پیش نهاد کم ریسکی داره؟
سال قبل هم گندم بوده و زمین اماده است
ممنون

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
ارتفاعت یکم بالا هست
من نهایت ۱ الی ۱.۵ متر بالاتر از سطح دریا بتونم راهنمایی کنم چی بکاری.

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
زعفران بزن

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
شوید امسال هکتاری ۱۲۰ میلیون
جعفری ۱۰۰
کاهو ۱۱۰
هویج ۲۰۰
ذرت مکزیکی ۷۰
پیاز ۸۰
معامله میشد اینارو بکار

Lucky Guy

Registered User
لایک‌ها
5,075
سلام
5 هکتار زمین کشاورزی دارم با آبیاری بارانی در منطقه ای سردسیر ارتفاع سطح دریا 2800 متر. امسال می خواستم یونجه بکارم پاییز سرما زود اومد نشد .حالا می خواهم محصول دیگه ای بکارم نظر خودم روی لوبیاست .می خواستم ببینم کسی پیش نهاد کم ریسکی داره؟
سال قبل هم گندم بوده و زمین اماده است
ممنون
کدوم شهر؟
روستای ما یه همچین شرایطی داره. یه جای کوهستانی و سردسیره. نخود و عدس، رایج‌ترین چیزیه که بعد از گندم و جو اون‌جا می‌کارن. سیب‌زمینی هم جوابه.

برداشت نخود و عدس و سیب‌زمینی یه کم سخت‌تر از گندم و جو هست. گندم و جو رو سریع با یه کمباین یا دروگر معمولی برمی‌داری. نخود و عدس ممکنه سرما زودتر اثر بذاره روشون.

زمین با زمین فرق داره. به نظرم امسال که وقت زیادی نداری، عدس یا نخود رو تست کن. از سال بعد، از اونایی که بلدن و کارشونه، مشورت بگیر.

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
716
امسال خیلی کشاورز ها بالا افتادن
هرکدومشون دست کم 3 تا خونه خریدن.یه بار که بازار بهشون بگیره تا اخر عمر بسشونه

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
یونجه سودش کمه، خوبیش اینه که برداشتش راحته.
چغندر قند بکار، کلزا هم خوبه ولی فک کنم دیر شده.

امسال خیلی کشاورز ها بالا افتادن
هرکدومشون دست کم 3 تا خونه خریدن.یه بار که بازار بهشون بگیره تا اخر عمر بسشونه
درسته، یکی از آشناهامون امسال 10 هکتار زمین اجاره کرد دو ساله به 320 میلیون، یه مقدار هم زمین از خودش داشت، سود فروشش امسال نزدیک به یک میلیارد بود.
خودش رو بست.

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
چغندر قند بکار، کلزار هم خوبه ولی فک کنم دیر شده.

درسته، یکی از آشناهامون امسال 10 هکتار زمین اجاره کرد دو ساله به 320 میلیون، یه مقدار هم زمین از خودش داشت، سود فروشش امسال نزدیک به یک میلیارد بود.
خودش رو بست.
امسال آشنا داشتیم ۴۰ هکتار شوید کاشت ۲۴ میلیارد فروش کرد از صادراتشون به روسیه

peugeot5

Registered User
لایک‌ها
716

خودش رو بست.
چند تا از رفیقام رفتن کشاورزی کردن الان دیگه جواب سلام کسی هم نمیدن
یکیشون چند وفت پیش با 20 میلیون رفت یه دهات زمین اجاره کرد و خیار کاشت الان یه میلیارد و نیم بار فروخت
یکی دیگه با 50 میلیون رفت یه دهات فلفل دلمه کاشت الان 300 میلیون داره
یکی دیگه رفت یه دهات خیلی دور افتاده با 20 میلیون تومن ماش و عدس و لوبیا کاشت الان 3 میلیارد داره
یکی دیگه رفت یه دهات زمین کرایه کرد 10 میلیون یه ساله .50 هزار تومن بذر هویج خرید اب و زمین هم که مفت بود.2 هفته یه بار با موتور میرفت اب میداد برمیگشت بعد از 3 ماه هویج ها رسید و هویجی که کیلویی 1000 بود شد کیلویی 7000.الان دو تا خونه و یه پارس tu5 صفر و نیسان صفر خرید
همه اینا همین چند وقته اتفاق افتاده
کلا کشاورزی خیلی سود داره حتی اگه به بی بازاری هم بخوری سودت کمتر میشه ولی ضرر اصلا تو کارش نیست
اگه ازشون بپرسی همیشه ناراضی ان.اگه بی بازاری باشه میگن خوب نبود ضرر کردم ولی یه خونه خریده.اگه بازار خوب باشه میگن بد نبود خدا رو شکر ولی 3 تا خونه و 2 تا ماشین صفر سواری و 2 تا وانت صفر خریدن

davi12

Registered User
لایک‌ها
781

خودش رو بست.
یونجه هکتاری 20 تن میده الان 4500 تومنه.
کلزا محصول هست که خیلی دقت می خواد کوچکترین کم کاری و کوتاهی در کود و.....بکنم محصول نصف میشه .کار من نیست.زمین رو هم شنیدم خراب می کنه .(این رو علمی نمی گم فقط بر اساس افرادی که دیدم کاشتن می گم خیلی هاشون مریض گرفتن حالا نمی دونم شانسی بوده یا نه )

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
یونجه هکتاری 20 تن میده الان 4500 تومنه.
کلزا محصول هست که خیلی دقت می خواد کوچکترین کم کاری و کوتاهی در کود و.....بکنم محصول نصف میشه .کار من نیست.زمین رو هم شنیدم خراب می کنه .(این رو علمی نمی گم فقط بر اساس افرادی که دیدم کاشتن می گم خیلی هاشون مریض گرفتن حالا نمی دونم شانسی بوده یا نه )
اره کلزا شیره زمینو میگیره.
یونجه خوبیش اینه که تمام مخارجش همون سال اوله است و ۵/۶ سال ازش برداشت میکنی

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
چند تا از رفیقام رفتن کشاورزی کردن الان دیگه جواب سلام کسی هم نمیدن
یکیشون چند وفت پیش با 20 میلیون رفت یه دهات زمین اجاره کرد و خیار کاشت الان یه میلیارد و نیم بار فروخت
یکی دیگه با 50 میلیون رفت یه دهات فلفل دلمه کاشت الان 300 میلیون داره
یکی دیگه رفت یه دهات خیلی دور افتاده با 20 میلیون تومن ماش و عدس و لوبیا کاشت الان 3 میلیارد داره
یکی دیگه رفت یه دهات زمین کرایه کرد 10 میلیون یه ساله .50 هزار تومن بذر هویج خرید اب و زمین هم که مفت بود.2 هفته یه بار با موتور میرفت اب میداد برمیگشت بعد از 3 ماه هویج ها رسید و هویجی که کیلویی 1000 بود شد کیلویی 7000.الان دو تا خونه و یه پارس tu5 صفر و نیسان صفر خرید
همه اینا همین چند وقته اتفاق افتاده
کلا کشاورزی خیلی سود داره حتی اگه به بی بازاری هم بخوری سودت کمتر میشه ولی ضرر اصلا تو کارش نیست
اگه ازشون بپرسی همیشه ناراضی ان.اگه بی بازاری باشه میگن خوب نبود ضرر کردم ولی یه خونه خریده.اگه بازار خوب باشه میگن بد نبود خدا رو شکر ولی 3 تا خونه و 2 تا ماشین صفر سواری و 2 تا وانت صفر خریدن
ریسک هم داره مثلا هندونه رو پارسال تابستون بود تهران کیلویی 300 بود از کشاورز مفتی یا 50 تومن می خریدن.
عراق مثلا شبانه می گه دیگه وارد نکنید یکدفه قیمت محصول میاد پایین
اما تعداد محصولات بدون ریسک هم زیاده

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
البته نکته ای که هست کشاورزی امسال سود ده شده.
سال های قبل کشاورز داشتیم که خونه و ماشینشو فروخته تا بدهیاشو بده
در واقع تو ایران کشاورزی ریسکه
من پارسال رو هویج ۳۰ میلیون ضرر دادم

بالا