منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

محل جدید تبلیغات گوگل، خوب یا بد ؟

sam7

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
23 ژانویه 2016
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
1
سن
30
تیم گوگل ادوردز در چند ماهه اخیر محل جدیدی برای تبلیغات متنی درانتهای صفحات نتایج جستجو در نظر گرفته است. گوگل در این چند وقت اخیر دست به بروز رسانی اکثر محصولات خود اعم از جیمیل ، گوگل داکس ، صفحه خانگی گوگل ، گوگل کروم و بسیاری دیگر از محصولات زده است.

به نقل از وبلاگ رسمی گوگل هدف از این اقدامات کسب تجربیات بیشتر و رضایتمندی بیشتر مشتریان بوده است.

پیش از این گوگل دو محل یکی در بالای صفحات جستجو و دیگری در ستون مخالف نتایج جستجو تبلیغات کلیکی خود را به نمایش می گذاشت که طبق فرمول های خاص خود به ترتیب آگهی های مشتریان را به نمایش می گذاشت. حال محل سومی برای تبلیغات به صفحات گوگل اضافه شده است این قسمت در انتهای نتایج جستجو قرار گرفته و مانند تبلغات بالای صفحه به صورت سطری و رنگی خود نمایی می کند.

به گفته مسئولین گوگل مخاطبین اغلب موارد صفحات گوگل را ورق می زنند و نیم نگاهی به انتهای صفحه دارند و همین موضوع باعث شد که گوگل به فکر قرار دادن تبلیغات در این قسمت کند.

مطلب مهم دیگر این که گوگل چگونه محل تبلیغات را مشخص می کند ؟

برای پاسخ به این سوال باید چند نکته را توجه کرد اول امتیاز دهی گوگل به وب سایت ما دوم مقدار قیمت دهی بابت هر کلیک نسبت به همکاران و رقبا و عامل سوم میزان محبوبیت در شبکه اجتماعی گوگل . این عوامل هستند که مشخص می کنند آگهی ما در کدام قسمت از صفحات گوگل به نمایش گذاشته شود.

نکته مهمی که باید توجه کرد این که گوگل برای افراد و کاربرانی که کلمات و لغات خود یا رقیبان خود را زیاد جستجو می کنند و یا صاحبان وب سایت هستند محل آگهی را درست نمایش نمی دهد. گوگل با توجه به تاریخچه کاربران در سرورهای گوگل - آی پی محل اتصال خود به اینترنت و تاریخچه کامپیوتر شخصی خود به این اطلاعات دست پیدا می کند و محل آگهی را تتظیم می کند.

به نقل از خود گوگل تمام این فرایندها در جهت ارتقای کیفیت تبلیغات و پربازده شدن تبلیغات در گوگل می باشد گرچه محل جدید تبلیغات گوگلی زیاد در ایران با استقبال خوبی مواجه نشد باید منتظر باشیم و ببینیم نظر کارشناسان خود گوگل در این رابطه چگونه خواهد بود.

یاد آور می شویم اگر رقابت بین کلمات کلیدی شما نباشد، آگهی ممکن است در هر سه جا به صورت رندوم و بر حسب تعداد جستجوهای یک آی پی نمایش داده شود اما اگر رقابت برای کلمات کلیدی بالا باشد مثلا 6 آگهی وجود داشته باشد کسانی که امتیاز بیشتری نسبت به رقیبان خود دریافت کرده اند در نوار رنگی بالا و بقیه در نتایج مخالف جستجو یا نوار رنگی پایین قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از چگونگی فرمول روی رتبه تبلیغات گوگل کلیک کنید.

اگر آگهی خود را در محل جدید می بینید و سوالاتی دارید می توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.
 
بالا