برگزیده های پرشین تولز

مخفي کردن کدهاي جاوا اسکريپت

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگه به کد صفحه هاي سايت Gmail تا حالا نگاه کرده باشين ميبينين که اين صفحه ها با وجود اينکه کدشون به زبان JavaScrip نوشته شده اما چيزي که ما ميبينيم يکسري کدهاي مخفي شده است که فقط توسط Borwser قابل خونده شدن و اجرا هست ... مي خواستم بدونم هيچکدوم از دوستان تا حالا به يه نرم افزار يا برنامه (مثلا با PHP) برخورد کردن که بتونه چنين کاري رو انجام بده تا کدهاي جاوا اسکريپت مخفي بمونن ... در هر صورت خودتون هم مطلع هستيد که اگه کدها به صورت معمولي ثبت بشن در موارد ممکنه که اين کار باعث بشه که امنيت سيستم از بين بره ...

متشکر ميشم اگه در اين زمينه اطلاعاتي دارين من رو هم بي نصيب نفرمايين!!! ممنون

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
پی اچ پی و جاوا اسکریپت دو تا چیز از هم جدائن !
برای اینکه کدهای جاوا خونده بشن باید روی کلاینت بیان ! خوب وقتی میان میشه خوندشون دیگه !
من یادمه قدیما سورس یکی از صفحات جیمیلو باز کردم و دیدم کداشو !

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از Shahedr :
برای اینکه کدهای جاوا خونده بشن باید روی کلاینت بیان ! خوب وقتی میان میشه خوندشون دیگه !
همين هوشت منو مرده
183.gif

amirnezhad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Shahedr :

با سلام ...
دوست عزيز باور کنيد بعد از 8 سال کار کردن با زبانهاي PHP و JavaScript ميدونم که اين دو تا زبون چه تفاوتهايي با هم دارن ... در اين مورد هم من گفتم يه نرم افزار و يا اگه بشه يه کد PHP که اين کار رو بکنه و منظورم هم اين بود که يک کد PHP داشته باشيم که بتونه Source فايلهاي JavaScript رو بگيره و بعد اونها رو به صورت کد شده تحويل بده تا اون Source هاي کد شده براي Client فرستاده بشه و Client بتونه بدون هيچ مشکلي اونها رو اجرا کنه ...

در مورد کدهاي موجود در Gmail هم من نميدونم قديما يعني کي ... ولي دقيقا اولين روزي که من تونستم به لطف دوستان همينجا يه Account تو Google واسه خودم درست کنم خواستم کدهاش رو ببينم و از اون روز هم با Source کاملا عجيب و قريبي روبرو شدم و اگه منظورتون کدهاي خيلي کوتاهي است که توي بعضي از صفحات دوده ميشه خودتون هم ميتونين متوجه بشين که اين کدها خيلي کوتاه تر از اون هستند که بخوان اين هم کار توي صفحات Gmail انجام بدن و در حقيقت از اونها براي فراخواني يک سري JavaScript استفاده ميشه که Source اونها هم به صورت کد شده وجود داره ...

خوش باشيد

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از amirnezhad :
با سلام ...
دوست عزيز باور کنيد بعد از 8 سال کار کردن با زبانهاي PHP و JavaScript ميدونم که اين دو تا زبون چه تفاوتهايي با هم دارن ... در اين مورد هم من گفتم يه نرم افزار و يا اگه بشه يه کد PHP که اين کار رو بکنه و منظورم هم اين بود که يک کد PHP داشته باشيم که بتونه Source فايلهاي JavaScript رو بگيره و بعد اونها رو به صورت کد شده تحويل بده تا اون Source هاي کد شده براي Client فرستاده بشه و Client بتونه بدون هيچ مشکلي اونها رو اجرا کنه ...

در مورد کدهاي موجود در Gmail هم من نميدونم قديما يعني کي ... ولي دقيقا اولين روزي که من تونستم به لطف دوستان همينجا يه Account تو Google واسه خودم درست کنم خواستم کدهاش رو ببينم و از اون روز هم با Source کاملا عجيب و قريبي روبرو شدم و اگه منظورتون کدهاي خيلي کوتاهي است که توي بعضي از صفحات دوده ميشه خودتون هم ميتونين متوجه بشين که اين کدها خيلي کوتاه تر از اون هستند که بخوان اين هم کار توي صفحات Gmail انجام بدن و در حقيقت از اونها براي فراخواني يک سري JavaScript استفاده ميشه که Source اونها هم به صورت کد شده وجود داره ...

خوش باشيد
در مورد کد کردن جاوا اسکریپت من تا حالا چیزی نشدنیدم !
شما اون چیزایی رو که دیدی بزار اینجا مام ببینیم در مورد چی صحبت میکنی !
36.gif

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
این چیزی که ایشون ازش صحبت می کنه مخفی کردن کد جاوا نیست!
gmail و خیلی دیگه از امکانات گوگل الان از تکنولوژی Ajax استفاده می کنند.
شاید منظور ایشون این باشه.
این تکنولوژی تلفیقیه از جاوا اسکریپت و یه زبان server side که میتونه پی اچ پی یا ای اس پی یا ... باشه.
یعنی درسته که کد ها جاوا اسکریپت client side هستند ولی آژاکس میاد بین جاوا اسکریپت و یه زبان server side یه رابط اجرا میکنه و با این کار می شه بدون رفرش کردن و یا لود شدن صفحه یه ارتباط با بروزر و برنامه تحت سرور برقرار بشه... مثلا از دیتا بیس اطلاعاتی بگیره و تجزیه تحلیل کنه و برگردونه به دیتا بیس...
راجع به این تو این فروم زیاد بحث شده...

Ali_ix

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از setareh2 :
این چیزی که ایشون ازش صحبت می کنه مخفی کردن کد جاوا نیست!
gmail و خیلی دیگه از امکانات گوگل الان از تکنولوژی Ajax استفاده می کنند.
شاید منظور ایشون این باشه.
این تکنولوژی تلفیقیه از جاوا اسکریپت و یه زبان server side که میتونه پی اچ پی یا ای اس پی یا ... باشه.
یعنی درسته که کد ها جاوا اسکریپت client side هستند ولی آژاکس میاد بین جاوا اسکریپت و یه زبان server side یه رابط اجرا میکنه و با این کار می شه بدون رفرش کردن و یا لود شدن صفحه یه ارتباط با بروزر و برنامه تحت سرور برقرار بشه... مثلا از دیتا بیس اطلاعاتی بگیره و تجزیه تحلیل کنه و برگردونه به دیتا بیس...
راجع به این تو این فروم زیاد بحث شده...
مرسی توضیحات

توی BMC توضیحات و لینکهای مفیدی براش بود ...

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
او آره , من که ویرایش بعدی سایتم رو Ajax Base کردم , از نظر امنیت خیلی بهتر می شه و Load صفحه رو خیلی پایین می آره .

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته یه راه هایی برای Code و Decode کردن کد ها هست , باید بگردم پیداش کنم .
183.gif

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از nendoke :
البته یه راه هایی برای Code و Decode کردن کد ها هست , باید بگردم پیداش کنم .
183.gif
ننه ! یه آموزش آجاکس اینجام را بنداز !
ملت آجاکس میخوان !

Ali_ix

Registered User
لایک‌ها
5
من یکسری از کدهاشو در آوردم ! ولی چون توش پر از اطلاعات حساب و ایمیلهام بود نتونستم بزارم اینجا !

این Gmail یکمی روغن داغ آژاکسش بیشتره !
24.gif

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از amirnezhad :
اگه به کد صفحه هاي سايت Gmail تا حالا نگاه کرده باشين ميبينين که اين صفحه ها با وجود اينکه کدشون به زبان JavaScrip نوشته شده اما چيزي که ما ميبينيم يکسري کدهاي مخفي شده است که فقط توسط Borwser قابل خونده شدن و اجرا هست ... مي خواستم بدونم هيچکدوم از دوستان تا حالا به يه نرم افزار يا برنامه (مثلا با PHP) برخورد کردن که بتونه چنين کاري رو انجام بده تا کدهاي جاوا اسکريپت مخفي بمونن ... در هر صورت خودتون هم مطلع هستيد که اگه کدها به صورت معمولي ثبت بشن در موارد ممکنه که اين کار باعث بشه که امنيت سيستم از بين بره ...

متشکر ميشم اگه در اين زمينه اطلاعاتي دارين من رو هم بي نصيب نفرمايين!!! ممنون
به به اینجا چه خبر بوده :rolleyes:

خب شما یک روش رو تست کن :
واسه تمام فایل های javascript ات پسوند php بگذاز
بعد قبل از اینکه فایل javascript ات رو بزاری یک session درست کن !
مثلا :
PHP:
<?php
$_SESSION['show_javascript']='1';
?>
<script src="path/to/javascriptfile.php"></script>
<?php
$_SESSION['show_javascript']='0';
?>

خب کد javascript هم می شه این :
PHP:
<?php
if($_SESSION['show_javascript']=='1')
{
?>
function javascript_function()
{

}
<?
}
?>

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از miladmovie :
به به اینجا چه خبر بوده :rolleyes:

خب شما یک روش رو تست کن :
واسه تمام فایل های javascript ات پسوند php بگذاز
بعد قبل از اینکه فایل javascript ات رو بزاری یک session درست کن !
مثلا :
PHP:
<?php
$_SESSION['show_javascript']='1';
?>
<script src="path/to/javascriptfile.php"></script>
<?php
$_SESSION['show_javascript']='0';
?>

خب کد javascript هم می شه این :
PHP:
<?php
if($_SESSION['show_javascript']=='1')
{
?>
function javascript_function()
{

}
<?
}
?>
خوب کار مفیدش چیه؟
آخرش که تو سورس ، کدها دیده میشن !

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از Shahedr :
خوب کار مفیدش چیه؟
آخرش که تو سورس ، کدها دیده میشن !
کاري رو انجام بده تا کدهاي جاوا اسکريپت مخفي بمونن .
قرار ما این بود !
و با این روش هم مخفی می مونند !

بالا