برگزیده های پرشین تولز

مدرک مهندسی میکروسافت -> از عزل تا ابد

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
با توجه به گسترش این مدرک بین جوانان و سوالات بسیاری که پیرامون این موضوع برای انها پیش می آید , فکر کردم یک تاپیک مرجع برای این منظور می تونه مفید باشه .

برای همین من سعی می کنم تمام چیزهایی که پیرامون این مدرک فوق العاده آموخته ام ( یا می آموزم ) را اینجا منتقل کنم .

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
مدرک مهندسی شبکه میکروسافت به آموزش مهارت های طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در وسعت های متوسط به بالا و همچنین مدیریت , کنترل و نگهداری آنها , میپردازد .

به جرات میشه گفت این مدرک دریچه ای به سوی دنیای بی انتهای شبکه های کامپیوتری بر روی شما باز می کند که پس از آن شما همواره به دنیال کسب مهارت های جدید خواهید شتافت .

مدرک مهندسی شبکه میکروسافت با عنوان اختصاری MCSE , یا با عنوان کامل : Microsoft Certified Systems Engineer به معرفی شبکه های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ( سیستم عامل انحصاری میکروسافت ) می پردارد و در طول آن شما از پایه کاربری با سیستم عامل های کلاینت سپس سرور و در ادامه به آشنایی با سرویس دهنده های مختلف می پردازید .

در حال حاضر این مدرک در بخش سیستم عامل کلاینت بر روی ویندوز XP با سرویس پک دو و در بخش سرور بر روی Windows 2003 Server SP1 فعالیت آموزشی خودش را ادامه می دهد .

نکته دیگر در مورد این مدرت اعتبار جهانی آن است .
شما با داشتن مدرک MCSE در تمام دنیا به عنوان یک طراح , مجری و یا مدیر شبکه های مبتنی بر ویندوز شناخته می شوید .
هر چند MCSE بیشتر تمرکز خود را بر روی طراحی و مدیریت قرار داده اما در جای جای دوره ( به خصوص 70.291 ) شما با پیاده سازی شبکه ها در اندازه های بزرگ ( Large ) آشنا می شوید .

مهندسی شبکه میکروسافت شامل گذراندن 7 دوره که شامل :
5 دوره اصلی ( Core )
2 دوره انتخابی ( Elective )
می باشد .

دوره های Core شامل :

یکی از دو دوره های =>

70-210 با عنوان : Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows 2000 Professional
که مربوط به مدرک MCSE 2000 می باشد و عملا تدریس نمی شود .
یا
70-270 => Installing, Configuring, and Administering Microsoft Windows XP Professional

همچنین شامل =>

70-290 => Managing and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Environment
70-291 => Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
70-293 => Planning and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure
70-294 => Planning, Implementing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory Infrastructure

مدرک MCSE شامل دو گرایش هست :

در گرایش Security شما می بایست دوره زیر را بگذرانید :
70-298 => Designing Security for a Microsoft Windows Server 2003 Network

در گرایش Messaging شما می بایست دوره زیرا بگذرانید :
70-284 => Implementing and Managing Microsoft Exchange Server 2003

فکر کنم برای شروع کافی بود
بهروز

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
با توجه به گسترش این مدرک بین جوانان و سوالات بسیاری که پیرامون این موضوع برای انها پیش می آید , فکر کردم یک تاپیک مرجع برای این منظور می تونه مفید باشه .

برای همین من سعی می کنم تمام چیزهایی که پیرامون این مدرک فوق العاده آموخته ام ( یا می آموزم ) را اینجا منتقل کنم .
جدا كه تاپيك به جايي زدي آقا بهروز من همين الان دوره MCSE را ثبت نام كردم و هنوز توي دوره ي اولش كه مربوط به ويندوز اكسپي ميشه هستم ...

خوده همين دوره بر عكس تمامي چيزهايي كه آدم فكر مي كنه ساده هست و مشكلي پيش نمياره به آدم نشون ميده كه هيچي از ويندوز نمي دونه :)

ولي در كل من به تمامي كسايي كه قصد دارن اين دوره را برن پيشنهاد اكيد مي كنم كه بعد از پايان دوره ي MCSE دوره ي ديگري از مدرك مايكروسافت كه MCSD هست را در پيش بگيرن و همچنين براي كامل تر شدن دوره MCSE خودشون از دوره هاي سيسكو بهره ببرند به دو دليل :

1- دوره ي MCSE فقط شامل بخش نرم افزاري شبكه هاي كامپيوتري ميشه و دوره سيسكو به عنوان بخش سخت افزاري شبكه هاي كامپيوتري محسوب ميشه :)

2- با داشتن اين دو مدرك چه در داخل ايران و چه در خارج از ايران مي تونيد پروژه هاي عظيمي را پياده سازي كنيد كه كلي پول توش هست :D

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
ممنون، زحمت مي كشين.

ما منتظر ادامه اش هستيم

خواهش میکنم ...
خوسحالم به درد خورد

جدا كه تاپيك به جايي زدي آقا بهروز من همين الان دوره MCSE را ثبت نام كردم و هنوز توي دوره ي اولش كه مربوط به ويندوز اكسپي ميشه هستم ...

خوده همين دوره بر عكس تمامي چيزهايي كه آدم فكر مي كنه ساده هست و مشكلي پيش نمياره به آدم نشون ميده كه هيچي از ويندوز نمي دونه :)

ولي در كل من به تمامي كسايي كه قصد دارن اين دوره را برن پيشنهاد اكيد مي كنم كه بعد از پايان دوره ي MCSE دوره ي ديگري از مدرك مايكروسافت كه MCSD هست را در پيش بگيرن و همچنين براي كامل تر شدن دوره MCSE خودشون از دوره هاي سيسكو بهره ببرند به دو دليل :

1- دوره ي MCSE فقط شامل بخش نرم افزاري شبكه هاي كامپيوتري ميشه و دوره سيسكو به عنوان بخش سخت افزاري شبكه هاي كامپيوتري محسوب ميشه :)

2- با داشتن اين دو مدرك چه در داخل ايران و چه در خارج از ايران مي تونيد پروژه هاي عظيمي را پياده سازي كنيد كه كلي پول توش هست :D

درسته . اما MCSD زیاد مرتبط با MCSE نیست .

اما من با دوره های سیسکو موافق هستم .
من خودم دوره ابتدایی سیسکو رو ( CCNA ) در پایان دوره 70.294 رفتم اما بهترین زمان برای این دوره بعد از 291 هست .
همچنین دوره های حرفه ای سیسکو نظیر CCNP ها رو بهتر هست بعد از دوره mcse گذرانده بشه .

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
دوستان اگه ممکن راجبه هزینه و جاهای معتبر اموزش هم توضیح بدید ممنون

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
دوستان اگه ممکن راجبه هزینه و جاهای معتبر اموزش هم توضیح بدید ممنون
خب ... من و آقا بهروز كه اصفهاني هستيم ...

هزينه اين كلاس ها توي اصفهان نزديك هاي 600 هزار تومن هست

توي تهران و ديگر شهر ها را نمي دونم ولي اگه تهراني هستي پيشنهاد مي كنم ايزايران يا كهكشان يا مجتمع فني

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
600 تومان ...
جدی !؟ من فکر می کنم بیشتر باشه ها ..

من الان 6 ترم و خصوصی درس میدم , حساب کردم شد 750 اینا ... :D

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
600 تومان ...

من رايان دژ ميرم ... 690 هزار تومن ... ولي فكر كنم متاكو ارزونتر باشه

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
این هم یک نگاه اجمالی به کتاب 70.270

download.php

اینم عکس کتاب خودمه .

لینک دانلود

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
600 تومان ...

خوب یعنی شهریه کل دوره تا مدرک مایکروسافت رو بگیری بین 600 تا 700 میشه اخه من قبلان شنیده بودم چیزی در حدود 2 تا 2.5 میلیون هزینه داره
راجبه کلاسها مجتمع فنی خوبه یا ..

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
نه عزیز

هزینه امتحانات که قریب به 1 تومان هست

دوست عزیز میشه یه توضیح کلی راجبه هزینه کلاسها و هزینه امتحانات و این که با گذروندنه این دوره ایا اینجا کار میشه گیر اورد منظورم اینه که به درد میخوره تو اینجا

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
در مورد کار که خوب بحث های زیادی هست . به هر حال مدرک فوق العاده با ارزشی است که شرکت های خصوصی به اون احترام زیادی میگذارند . ( حتی گنده هاشون ) .
بحث خارج از کشور هم که کاملا مجزا هست .

در مورد کلاس ها هیچ قانون تثبیت شده ای نیست , هر کسی هر قیمتی میده . اما شما می توانید به صورت میانگین هر ترم رو از 100 تا 140 در نظر بگیرید .

در مورد امتحان الان خود ما هر امتحان MCSE رو 260 برگذار می کنیم . این در شرایطی هست که من خودم قبل عید 220 امتحان می دادم . پس قیمت ها روز به روز گرون تر میشه . ( خبر های غیر رسمی بر 300 تومان شدنش نیز هست )

جواب کامل بود ؟ :D

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
امتحانات چجوری برگزار میشه؟ خیلی سخته یا آسون؟
هزینه امتحانات چقدره؟

nsh

Registered User
لایک‌ها
4

با توجه به اينكه براي گرفتن مدرك هر 7 كتابو بايد قبول بشي ميشه گفت امتحان سختيه (مخصوصا اگه كار عمليت كمتر باشه يا به ره دليلي اونطور كه بايد و شايد نتوني مطالب رو تثبيت كني). هزينه شم كه بچه ها بالا گفتن

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
هزینه امتحانات چقدره؟

در مورد امتحان الان خود ما هر امتحان MCSE رو 260 برگذار می کنیم . این در شرایطی هست که من خودم قبل عید 220 امتحان می دادم . پس قیمت ها روز به روز گرون تر میشه . ( خبر های غیر رسمی بر 300 تومان شدنش نیز هست )

در مورد سخت و آسون بودنش هم که استاد nsh توضیحات خوبی دادند .
شاید بستگی به نوع خوندن و معلومات داشته باشه . با نگاهی به testking ها یه آمار از امتخان دستت میاد

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
در مورد سخت و آسون بودنش هم که استاد nsh توضیحات خوبی دادند .

اختيار داري. يه موقعي خيلي تو خط اطلاعات براي امتحانش بودم.

اما يه سوال :

تعداد افرادي كه تو ايران MCSE دارن چقدره (اخه من شنيدم كه تعدادشون خيلي كمه) ؟

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,224
در مورد کار که خوب بحث های زیادی هست . به هر حال مدرک فوق العاده با ارزشی است که شرکت های خصوصی به اون احترام زیادی میگذارند . ( حتی گنده هاشون ) .
بحث خارج از کشور هم که کاملا مجزا هست .

در مورد کلاس ها هیچ قانون تثبیت شده ای نیست , هر کسی هر قیمتی میده . اما شما می توانید به صورت میانگین هر ترم رو از 100 تا 140 در نظر بگیرید .

جواب کامل بود ؟ :D

ممنون دوست عزیز از توضیح و راهنمایی تون میشه راجب کارش هم یه مقدار توضیح بدید با توجه به ارزش این مدرک البته تو همین ایران و شما کجا رو پیشنهاد میکنید برای اموزش که قیمت مناسبی داشته باشه واینکه هر ترم چه مدت طول میکشه و کلا چند ترمو باید گذروند

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
اختيار داري. يه موقعي خيلي تو خط اطلاعات براي امتحانش بودم.

اما يه سوال :

تعداد افرادي كه تو ايران MCSE دارن چقدره (اخه من شنيدم كه تعدادشون خيلي كمه) ؟

طبیعی هست ... من یادمه 2 سال پیش وقتی MCSE می خوندم ترم 270 حدود 10 نفر بودیم اما سر 70.294 فقط 4 نفر شدیم :D .. حالا همین نسبت رو برای امتحانات نیز در نظر بگیر

ممنون دوست عزیز از توضیح و راهنمایی تون میشه راجب کارش هم یه مقدار توضیح بدید با توجه به ارزش این مدرک البته تو همین ایران و شما کجا رو پیشنهاد میکنید برای اموزش که قیمت مناسبی داشته باشه واینکه هر ترم چه مدت طول میکشه و کلا چند ترمو باید گذروند

کدام شهر !!!؟

بالا