برگزیده های پرشین تولز

مراقب باشیم از ترکیه عقب نمانیم

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
در ضمن سرمایه گذاری تو همه کشورها انجام می شود ، مثلا" همین عراق داره منابع نفتی خودش رو می دهد به خارجیها ، قطر همچنین ، ترک ها همچنین و اکثریت قاطع کشورهای در حال توسعه !
خوب این کشورهایی که گفتید منهای ترکیه همه تحت سلطه و استعمار آمریکا هستند.
همین عراق داره منابع نفتی خودش رو می دهد به خارجیها
مگر کاری غیر از این هم میتواند بکند پس فکر کردید ایالات متحد این حمله نظامی رو برای چی به عراق کرد؟!
البته بله کشورهای در حال توسعه گاهی به دلیل به صرفه تر بودن و حالا نبود امکانات امتیاز این کارها رو به کشورهای دیگر میدهند.
همین ایران خودمون هم بعضی مواقع اینکارو میکنه...

climax

Registered User
لایک‌ها
3
مگر کاری غیر از این هم میتواند بکند پس فکر کردید ایالات متحد این حمله نظامی رو برای چی به عراق کرد؟!

آمریکا نرگفته دستش که !
همین دو سه ماه پیش یکی از منابع نفتی رو یک شرکت ترکیه ای برد !
اکثرا" کشورهای اروپایی هستند ، من نشنیدم که آمریکا هم تو این مناقصه ها شرکت کرده باشد !

در ضمن با توجه به لغت "استعمار آمریکا" افکارتون روشن شد ، دیگه لازم نیست بحث کنیم !

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
آمریکا نرگفته دستش که !
همین دو سه ماه پیش یکی از منابع نفتی رو یک شرکت ترکیه ای برد !
اکثرا" کشورهای اروپایی هستند ، من نشنیدم که آمریکا هم تو این مناقصه ها شرکت کرده باشد !

در ضمن با توجه به لغت "استعمار آمریکا" افکارتون روشن شد ، دیگه لازم نیست بحث کنیم !
خوب البته که نباید آمریکا توی مناقصه ها شرکت کنه ،
وقتی شما کشوری رو تحت سلطه خودتون دارید دیگه نیازی ندارید که توی مناقصه هاش شرکت کنید!
نکنه فکر میکنید آمریکا این همه سرباز و سلاح به عراق فرستاد تا ملت عراق رو آزاد کنه؟!
خوب نیست که ظاهر بین باشیم.
خوبه که با یک لغت به افکار من پی بردید.
موفق و پیروز باشید.

Last edited:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
بله دوست من اسم این پیشرفته ،
اگر به سرزمین آفتاب تابان دقت کنید به همین نتیجه میرسید.
نه مثل این عربها که یه دیپلمه ندارن بعد پول میدن غربیها براشون برج میسازند و شیخهاشون شکم گنده میکنند و داروی افزایش میل جنسی میل میکنم و آن قسمت را پرورش میدهند.
آیا باید ما چرخ را دوباره اختراع کنیم؟!

در مورد موضوع تاپیک هم برادر ما چندین سال هست که عقب اقتاده ایم تازه شما از خواب بلند شدی !
ترکیه تنها از گردشگری و توریست چندین میلیادر دلار در آمد داره.... سهم ما از این صنعت چقدر بود و هست؟ اصلا ما با ترکیه توی آثار باستانی و مناطق سیاحتی برابر هستیم؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
خوب البته که نباید آمریکا توی مناقصه ها شرکت کنه ،
وقتی شما کشوری رو تحت سلطه خودتون دارید دیگه نیازی ندارید که توی مناقصه هاش شرکت کنید!
نکنه فکر میکنید آمریکا این همه سرباز و سلاح به عراق فرستاد تا ملت عراق رو آزاد کنه؟!
خوب نیست که ظاهر بین باشیم.
خوبه که با یک لغت به افکار من پی بردید.
موفق و پیروز باشید.
نمونه ای افکار شما :lol: یه وقت ویرایش نکنی ! ما فقط داریم گفتمان می کنیم و قصد توهین و اهانت به کسی را هم نداریم.

Gruman

Registered User
لایک‌ها
0
در مقایسه باید آدم خودش رو با بزرگتر یا قویتر از خودش مقایسه کنه ... پس فی الجمله دور اعراب رو خط می کشیم ... در مورد دیگه یک کشور ظرفیت هاشو با دیگر کشورها مقایسه می کنه ( از نظر فرهنگی ، تاریخی ، منابع طبیعی و انسانی و.. ) پس در اینجا ترکیه هم میزاریم کنار ... اما همه این مقایسه ها وقتی پایه عامل سومی به نام مدیریت میاد وسط میرن کنار ... در اینجا دور ایران رو خط می کشیم ...
به نظر من و البته به گفته یکی از اساتیدمون ایران پتانسیل تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی و علمی رو نه در بیست سال بلکه در 10 سال داره و این یک واقعیت هست .. سرزمینومون کوچیک هست که نیست .. تاریخ نداریم که داریم خوبش هم داریم ... فرهنگ نداریم که داریم ... منایع طبیعی نداریم که داریم .. در منطقه بسیار مهمی نیستیم که هستیم ...
اما مدیرت نداریم ....
میگن یه زمانی اساتید ژاپونی به ایران اومدن و با اساتید دانشگاه شریف ملاقات کردن ... پس از این ملاقات و دیدن قدرت علمی اساتید شریف یکیشون به یکی از اساتید ایرانی گفت ما مثل بردارهایی با طول 1 هستیم که چون یکی بوده که با مدیرت خوب ما رو پشت سر هم ردیف کنه در نتیجه برایند مون زیاد شده وتونستیم پیشرفت کنیم... اما شما مثل بردارهایی با طول 10 هستید ولی چون کسی در ایران نیست که شما رو مدیربت کنه نه تنها نیروی شما هم افزایی نداره بلکه باعث هدر رفت نیروهاتون هم میشه ...

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
آیا باید ما چرخ را دوباره اختراع کنیم؟!
خیر دوست من اما باید روش ساخت چرخ رو بلد باشیم تا به شخص دیگری وابسته نباشیم.
نمونه ای افکار شما یه وقت ویرایش نکنی ! ما فقط داریم گفتمان می کنیم و قصد توهین و اهانت به کسی را هم نداریم.
چرا باید ادیت کنم ؟
بنده هم عرض نکردم که توهینی صورت گرفته.
در ضمن هر چی فکر کردم نفهمیدم چه ربطی به تاپیک دیگه داشت!
نمونه ای افکار شما یه وقت ویرایش نکنی ! ما فقط داریم گفتمان می کنیم و قصد توهین و اهانت به کسی را هم نداریم.
منظورتون هم نفهمیدم...

Last edited:

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
در مقایسه باید آدم خودش رو با بزرگتر یا قویتر از خودش مقایسه کنه ... پس فی الجمله دور اعراب رو خط می کشیم ... در مورد دیگه یک کشور ظرفیت هاشو با دیگر کشورها مقایسه می کنه ( از نظر فرهنگی ، تاریخی ، منابع طبیعی و انسانی و.. ) پس در اینجا ترکیه هم میزاریم کنار ... اما همه این مقایسه ها وقتی پایه عامل سومی به نام مدیریت میاد وسط میرن کنار ... در اینجا دور ایران رو خط می کشیم ...
به نظر من و البته به گفته یکی از اساتیدمون ایران پتانسیل تبدیل شدن به یک قدرت اقتصادی و علمی رو نه در بیست سال بلکه در 10 سال داره و این یک واقعیت هست .. سرزمینومون کوچیک هست که نیست .. تاریخ نداریم که داریم خوبش هم داریم ... فرهنگ نداریم که داریم ... منایع طبیعی نداریم که داریم .. در منطقه بسیار مهمی نیستیم که هستیم ...
اما مدیرت نداریم ....
میگن یه زمانی اساتید ژاپونی به ایران اومدن و با اساتید دانشگاه شریف ملاقات کردن ... پس از این ملاقات و دیدن قدرت علمی اساتید شریف یکیشون به یکی از اساتید ایرانی گفت ما مثل بردارهایی با طول 1 هستیم که چون یکی بوده که با مدیرت خوب ما رو پشت سر هم ردیف کنه در نتیجه برایند مون زیاد شده وتونستیم پیشرفت کنیم... اما شما مثل بردارهایی با طول 10 هستید ولی چون کسی در ایران نیست که شما رو مدیربت کنه نه تنها نیروی شما هم افزایی نداره بلکه باعث هدر رفت نیروهاتون هم میشه ...
همینه...
مدیریت
مثل تیم ملی ما
جوونا با پتانسیل بالا
با مغز فعال
بدون مدیریت

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
وزير خارجه سابق فرانسه درباره الحاق تركيه به اتحاديه اروپا گفته بود : تركيه هرچقدر آماده باشه اصلا نميشه تصور كرد اين اتحاديه با كشوري مثل ايران هم مرز بشه

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
وزير خارجه سابق فرانسه درباره الحاق تركيه به اتحاديه اروپا گفته بود : تركيه هرچقدر آماده باشه اصلا نميشه تصور كرد اين اتحاديه با كشوري مثل ايران هم مرز بشه

شما از نظر کشورهایی مثل بریتانیا هم در این مورد مطلعید؟
بحث نماینده گان بریتانیا و فرانسه در این مورد به درگیری لفظی کشیده بود.

به نظر شما بریتانیا بانفوذتره یا فرانسه؟

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
بله دوست من اسم این پیشرفته ،
اگر به سرزمین آفتاب تابان دقت کنید به همین نتیجه میرسید.
نه مثل این عربها که یه دیپلمه ندارن بعد پول میدن غربیها براشون برج میسازند و شیخهاشون شکم گنده میکنند و داروی افزایش میل جنسی میل میکنم و آن قسمت را پرورش میدهند.
شما برای ساخت یک انیمیشن کوتاه میرید برنامه نویسی یاد میگیرید و سالها تلاش میکنید تا برنامه ای مثل مایا یا تری دی مکس بنویسید و بعد از نوشتن برنامه میشینید انیمیشن میسازید !!؟؟ یا نه میرید نرم افزار مایا و تری دی مکس رو میخرید و سریع انیمیشنتون رو میسازید و وقت تلف نمیکنید؟

Gruman

Registered User
لایک‌ها
0
شما برای ساخت یک انیمیشن کوتاه میرید برنامه نویسی یاد میگیرید و سالها تلاش میکنید تا برنامه ای مثل مایا یا تری دی مکس بنویسید و بعد از نوشتن برنامه میشینید انیمیشن میسازید !!؟؟ یا نه میرید نرم افزار مایا و تری دی مکس رو میخرید و سریع انیمیشنتون رو میسازید و وقت تلف نمیکنید؟

جفتش .....

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
خیر دوست من اما باید روش ساخت چرخ رو بلد باشیم تا به شخص دیگری وابسته نباشیم.

چرا باید ادیت کنم ؟
بنده هم عرض نکردم که توهینی صورت گرفته.
در ضمن هر چی فکر کردم نفهمیدم چه ربطی به تاپیک دیگه داشت!
منظورتون هم نفهمیدم...

سلام...خوب Second Life گرامی مثال خوبی زده...
شما برای ساخت یک انیمیشن کوتاه میرید برنامه نویسی ...
میشه نمونه های دیگری رو هم ذکر کرد.

خوب شما درباره افکار تون گفتید و اینکه تو اون لینک هم که نوشته ای از شما بود که وایمکس ایرانسل 15 هزار تومانی رو با اینترنت ماهوارهای که بجز تجهیزات حداقل 150 هزار تومان آب می خورد را با هم مقایسه کرده بودید!
منظورم این نبود که شما توهین کردیدُ گفتم از صحبت های من این گونه برداشت نکنید که دارم به شما توهین می کنم.

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
از ترکیه عقب افتادیم
مردم عراق و افغانستان هم به یک **** مردم سالار دست پیدا کردن و از ما جلو میزنن.
همین چند روز پیش توی بالاترین خوندم که تیتراژ کتاب در افعانستان بیشتر از ایرانه.

اسدالله

Registered User
لایک‌ها
0
شوما نترسید منو هوشنگ *وس مشنگ پشتتونیم . هر جا کم آوردین کبابو گوشت در خدمتیم .

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
به پستهای قبلی من رجوع کنید.
عرض کردم در مواقع که روش ساخت رو بلد هستیم اما استفاده از نیروی کار خارجی به صرفه تر در میاد بهتره که از نیروی کار خارجی استفاده کنیم تا روش رو بلد نباشیم و فقط یک کشور مصرف کننده باشیم.
مگر الان برنامه نویس نرم افزار نداریم!؟
اما اگر برنامه نویس نداشتیم که نتونه نرم افزار بنویسه خیلی بد بود مگه نه؟
اون موقع دیگه در هر صورت ناچار بودیم اون نرم افزار رو بخریم. و یا اینکه از ساخت انیمیشن صرف نظر کنیم!
خوب شما درباره افکار تون گفتید و اینکه تو اون لینک هم که نوشته ای از شما بود که وایمکس ایرانسل 15 هزار تومانی رو با اینترنت ماهوارهای که بجز تجهیزات حداقل 150 هزار تومان آب می خورد را با هم مقایسه کرده بودید!
اینجا جای بحثش نیست ولی اولا اینترنت ماهواره ای 150 تومان !!! نیست.
دوما اگر از نظر سرعت و خدمات و... در نظر بگیرید متوجه میشید که DVB بهتره.
خب البته اگر دوست دارید وایمکس بگیرید و بعد یک ماه مودم تحویل بگیرید و 6 ماه بعد اتصال اینترنت و هر سایتی هم بروید شنود میشود.
تصمیم با شماست

Last edited:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
به پستهای قبلی من رجوع کنید.
عرض کردم در مواقع که روش ساخت رو بلد هستیم اما استفاده از نیروی کار خارجی به صرفه تر در میاد بهتره که از نیروی کار خارجی استفاده کنیم تا روش رو بلد نباشیم و فقط یک کشور مصرف کننده باشیم.

به نظرتون ما روش ساخت نیروگاه اتمی رو بلدیم که میگید
آدم باید ماهی گیر باشه نه اینکه ماهی بخره...
قابل توجه تمام کشورها...

مگر الان برنامه نویس نرم افزار نداریم!؟
اما اگر برنامه نویس نداشتیم که نتونه نرم افزار بنویسه خیلی بد بود مگه نه؟
اون موقع دیگه در هر صورت ناچار بودیم اون نرم افزار رو بخریم. و یا اینکه از ساخت انیمیشن صرف نظر کنیم!
بحث سر برنامه نویس داشتن و نداشتن نیست
بحث سر اینکه مثلن شمایی که تخصصت کارهای گرافیکی و سه بعدی ِ نباید وقت و هزینه رو تلف کنی و بری سراغ برنامه نویسی و برای کارهای گرافیکیت برنامه فتوشاپ و مایا بنویسی
میتونید اون وقت و هزینه رو صرف کلاسهای پیشرفته طراحی کنید و پروژه ای که گرفتید رو سریع تموم کنید و از همکارانتون جلو بزنید.

Handel

Registered User
لایک‌ها
397
دیگه کم کم باید مراقب باشن که از گامبیا و زامبا و اینجور کشورها عقب نیفتیم ترکیه که جای خود داره
این بحث روش ساخت و اینجور حرفها هم در عمل بهانه ای شده برای پر کردن جیب تولد کننده هایی که مورد حمایت هستند مگه الان که سالهاست داره از خودرو سازهای داخلی حمایت میشه چه اتفاقی افتاده
جز اینکه مردم باید تولیدات غیر استاندارد و بنجل رو باچند برابر قیمت بخرن و مشکلاتش رو تحمل کنن و هیچ اتفاقی هم نمیافته

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
این بحث روش ساخت و اینجور حرفها هم در عمل بهانه ای شده برای پر کردن جیب تولد کننده هایی که مورد حمایت هستند مگه الان که سالهاست داره از خودرو سازهای داخلی حمایت میشه چه اتفاقی افتاده
جز اینکه مردم باید تولیدات غیر استاندارد و بنجل رو باچند برابر قیمت بخرن و مشکلاتش رو تحمل کنن و هیچ اتفاقی هم نمیافته
پول و مشکلاتش هیچی اینها با جون آدمیزاد بازی میکنن.
چندنفر تاحالا زنده زنده تو پژو سوختن چند نفر تو پراید له و تیکه تیکه شدن.
تعدادکشته های تصادفات رو با تعداد کشته های جنگ عراق و افغانستان مقایسه کنید.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
تا وقتی که این دعواها تو ترکیه بر سر مسایل اساسی به نتیجه نرسه (که نمیرسه!) ترکیه هیچوقت به اتحادیه اروپا نخواهد پیوست.
در مورد چرخه سوخت و خود کفایی کامل در مورد مسایل هسته ای هم به نظر من لازم هست. وقتی توانایی تولید داشته باشید 2 گزینه برای انتخاب دارید. با توجه به مسایل اقتصادی یا مسایل دیگه، خودتون تولید میکنید یا میخرید ولی وقتی نمیتونید تولید کنید چاره ای ندارید جز اینکه بخرید اونم با هر قیمت و شرایطی تازه اگر بفروشن.
در مورد سلاح هسته ای هم با توجه به بازدارندگی به نظر من لازم هست. به نظر من اگر بازدارندگی سلاح هسته نبود تاحالا جنگ جهانی سوم که هیچ، جنگ جهانی چهارم هم شروع و تموم شده بود. عدم کشتار غیر نظامیان در جنگ هم فقط شعار است. بمباران برلین، لندن و هیروشما و ناکازاکی که شهرت زیادی دارن. آخرش هم آلمانی ها که زیر بار مسئولیت معنوی کاری که کردن نرفتن و میگن اون آلمان نازی بود و ما نبودیم! انگلیسی ها هم میگن ما برلین رو بمباران نکردیم :eek: ما پایتخت آلمان نازی رو بمباران کردیم :lol: . آمریکایی ها هم که گفتن اگر اینکار رو انجام نمیدادیم جنگ تموم نمیشد.

بالا