برگزیده های پرشین تولز

مردان احساساتی تر از زنان اند

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
باز یک چرت دیگه

اکثرا مرد بودن نداریم

شده قضیه مادام کوری که یک نفر بود

به تعداد هر ستاره هنرمند مرد

زن هم بوده

مرد حسابی با907 تا پست آخه من به تو چی بگم

هرچی بگم دعوا میشه

خداییش جوک گفتی ها

برای خنده خوب بود

دارم کل جهان رو می گم

از همین طرز تفکرتون معلومه ایرانی و جهان سوم هستین

نیازی به بحث نیست

امشب اعصاب ندارم با من کل کل نکنین

شما خیلی خشن ی ها ... :eek:

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
خوب وقتی شرايط جسمی و روحی متفاوت دارن چجوری ميشه که بايد حقوقشون برابر باشه? کسی ميتونه حقوق برابر بخواد که هر کاری جنس مخالف ميتونه انجام بده اونم بتونه انجام بده.
اينکه مشخص هست که کسی که کارای سنگين ميتونه انجام بده (منظورم فقط يدی نيست به قول شما) بايد از حقوق بيشتری هم برخوردار باشه
يعنی شما منکر منطق بيشتر (منظورم احساساتی بودن خانم هاست) و قدرت بدنی آقايون در برابر خانوم ها هستيد؟
در مورد قانون خدا که من نميتونم نظر بدم حتماً يه حکمتی داشته مثل اين ميمونه شما بگی چرا گوشت سگ و خوک حرومه و گوشت بقيه حيوونا حروم نيست يا اينکه چرا زن ها نبايد قاضی بشن (که اين يکی تقريباً مشخص هست چرا).
اينا چيزايی هست که بعدا مشخص ميشه و ماها نميتونيم در موردش نظر بديم.

من فکر ميکنم شما در معنی کلمه حق و حقوق دچار اشتباه شديد.
تو بحث حقوق بين زن و مرد بحث درباره حقوق انسانی اين دو هستش نه صرفاً حقوق و مسائل اقتصادی
چون مردها از نظر فيزيکی قويترند دليل نميشه که ديه آنها دو برابر زن ها باشه يا سهم بيشتری از ارث ببرن يا دليل نميشه زن ها به خاطر اينکه زن هستن بايد صيغه مرد ها بشند و هميشه تحت سلطه باشند و تو اجتماع نقش کمرنگ تری داشته باشند و ..
امروز ما نقش زن رو تو جامعه مون به روشنی داريم ميبينيم.

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
من فکر ميکنم شما در معنی کلمه حق و حقوق دچار اشتباه شديد.
تو بحث حقوق بين زن و مرد بحث درباره حقوق انسانی اين دو هستش نه صرفاً حقوق و مسائل اقتصادی
چون مردها از نظر فيزيکی قويترند دليل نميشه که ديه آنها دو برابر زن ها باشه يا سهم بيشتری از ارث ببرن يا دليل نميشه زن ها به خاطر اينکه زن هستن بايد صيغه مرد ها بشند و هميشه تحت سلطه باشند و تو اجتماع نقش کمرنگ تری داشته باشند و ..
امروز ما نقش زن رو تو جامعه مون به روشنی داريم ميبينيم.

در مورد ديه چون حکم خداست همون طور که گفتم ما نميتونيم نظر بديم و بايد صبر کرد تا دليلش مشخص بشه
هرچند تا حدودی هم مشخص هست کسی که نان اور خونه هست فوتش 2 برابر يه خانم به خانواده ضرر ميزنه
هرچند اينم نظر منه و علت اصليشو فقط خدا ميدونه
ولی در مورد صيغه متوجه صحبت شما نشدم که صيغه به تحت تسلط بودن چه ارتباطی ميتونه داشته باشه؟؟
بعد من نقش زن رو توی همه جوامع هم کمرنگ ميبينم نه فقط ايران ، حالا شايد ايران کمرنگتر باشه
وگرنه چرا تو خارج اينجوريه ?
حالا شما ميگيد ايران , اونجا که ديگه به قول شما برابريه چرا؟؟

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
در مورد ديه چون حکم خداست همون طور که گفتم ما نميتونيم نظر بديم و بايد صبر کرد تا دليلش مشخص بشه
هرچند تا حدودی هم مشخص هست کسی که نان اور خونه هست فوتش 2 برابر يه خانم به خانواده ضرر ميزنه
هرچند اينم نظر منه و علت اصليشو فقط خدا ميدونه
ولی در مورد صيغه متوجه صحبت شما نشدم که صيغه به تحت تسلط بودن چه ارتباطی ميتونه داشته باشه؟؟
بعد من نقش زن رو توی همه جوامع هم کمرنگ ميبينم نه فقط ايران ، حالا شايد ايران کمرنگتر باشه
وگرنه چرا تو خارج اينجوريه ?
حالا شما ميگيد ايران , اونجا که ديگه به قول شما برابريه چرا؟؟

خوب با خط اول نوشته شما همه مشکلات حل شد.
ديه و ارث که حکم خداست علتش رو هم خدا ميدونه.
در مورد صيغه هم شما جواب سؤال خودتون رو داديد احتمالاً اون هم خواست خداست.
در مورد دستمال پيچ کردن و خونه نشين کردن هم احتمالاً حکم خداست.
ديگه نيازی به فکر کردن نيست!

gooolsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خوب وقتی شرايط جسمی و روحی متفاوت دارن چجوری ميشه که بايد حقوقشون برابر باشه? کسی ميتونه حقوق برابر بخواد که هر کاری جنس مخالف ميتونه انجام بده اونم بتونه انجام بده.
اينکه مشخص هست که کسی که کارای سنگين ميتونه انجام بده (منظورم فقط يدی نيست به قول شما) بايد از حقوق بيشتری هم برخوردار باشه
يعنی شما منکر منطق بيشتر (منظورم احساساتی بودن خانم هاست) و قدرت بدنی آقايون در برابر خانوم ها هستيد؟
در مورد قانون خدا که من نميتونم نظر بدم حتماً يه حکمتی داشته مثل اين ميمونه شما بگی چرا گوشت سگ و خوک حرومه و گوشت بقيه حيوونا حروم نيست يا اينکه چرا زن ها نبايد قاضی بشن (که اين يکی تقريباً مشخص هست چرا).
اينا چيزايی هست که بعدا مشخص ميشه و ماها نميتونيم در موردش نظر بديم.

ki gofte nemitunan:blink:​

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همین که وقتی یه زنه داره چیزی رو جابجا میکنه! و مرده میگه سنگینه کمکت کنم ! هم تهش همون فکریه که میگه : زنها ضعیفه هستند !
ریشه عمیقه ! به سربازی رفتن و نرفتن نیست ! اون بحث ارث بری و سرپرستی توله و ... هم اصل نیست . یه ایراد دینی هست که سر و کلش پیدا شده! یه آخوند شجاع - کدیور؟ - میخواد که بگه اسلام گه خورده که این قوانین رو گذاشته ! حذفش میکینم ! ولی تا وقتی این ذهنیت نباشه که She Can ! و آبجی کمکت کنم در کار باشه . عملا زن رو جنس ضعیفه دارید میبییند!

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
خوب با خط اول نوشته شما همه مشکلات حل شد.
ديه و ارث که حکم خداست علتش رو هم خدا ميدونه.
در مورد صيغه هم شما جواب سؤال خودتون رو داديد احتمالاً اون هم خواست خداست.
در مورد دستمال پيچ کردن و خونه نشين کردن هم احتمالاً حکم خداست.
ديگه نيازی به فکر کردن نيست!

ميتونم بدونم دين شما چيه اونوقت؟
البته سؤال جوابش ميتونه فقط لاييک بودن شما باشه چون در غير اين صورت حرفاتون تضاد داره
بعدشم يکم فکر کنيد تا حدودی علتش واضحه هم صيغه هم ديه
شما تا فيها خالدون يه چيزی رو خودتون متوجه نشيد نميتونيد بپزيريد؟
خوب اگه آره که شما اصلاً نماز و روزه رو هم بيخيال شو تا انشلا خودت بتونی دليلشو بفهمی
بعدشم من جواب هيچ کدوم از سؤالمو از شما نگرفتم.اين جواب ندادن شما نشون ميده که ميدونيد اشتباه کرديد ولی نميخوای قبول کنید و اينجوری سعی کردید بپيچونید

مثله اينکه اينجا بعضی دوستان از خدا هم بيشتر اطّلاعات دارن!!!

Last edited:

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
والا تا اونجا که ما خبر داريم تو ايران يا به عبارت بهتر اسلام نميشه
ولی انگار شما بيشتر خبر داری که اين کار رو صورت دادن؟ :D

به اولین قاضی زن به نام شیرین عبادی اعتقاد داری ؟
به روح چطور؟

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
والا تا اونجا که ما خبر داريم تو ايران يا به عبارت بهتر اسلام نميشه
ولی انگار شما بيشتر خبر داری که اين کار رو صورت دادن؟ :D

تو ايران يا به عبارت بهتر اسلام

نفر بعدی لطفا!
شما برو استراحت کن! :)
یک کم مطالعاتت رو بیشتر کن.
فرصت کردی هم یک کم جهانگردی کن !

gooolsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سربازی هم اضافه کن
اگه بگن زن ها برن سربازی حقوقشون با مردا برابر میشه امرن قبول کنن:D

jalebe ke hamin shoma pesarayin ke baratun zur dare berin sarbazi o be abo atish mizanin ke az ziresh dar berino bekharinesho ya begin nemidunam moshkele felan daramo kholase nemitunam beram

nemidunam be in daste migan mard ya na

man be in daste migam bache nane na mard dar zemn shayad agar sarbazi baraye dokhtara azad bud bishtar az pesara bara raftanesh shogh neshun midadan​

Bell

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
گلسا سلام!

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
jalebe ke hamin shoma pesarayin ke baratun zur dare berin sarbazi o be abo atish mizanin ke az ziresh dar berino bekharinesho ya begin nemidunam moshkele felan daramo kholase nemitunam beram

nemidunam be in daste migan mard ya na

man be in daste migam bache nane na mard dar zemn shayad agar sarbazi baraye dokhtara azad bud bishtar az pesara bara raftanesh shogh neshun midadan​

من اينجا اصلاً صحبتی مبنی بر اينکه کسی از پسرا گفته سربازی نميره نميبينما!!!
بعدشم اصلاً حرفتونو قبول ندارم که دخترا با کله ميرن سربازی!!! کاملاً حرفتن تعصب داره متاسفانه
من نميدونم اين استدلالها رو از کجا استخرج ميکنيد. منبعتون کيه؟ فقط خودتون؟ :D
بعدشم شما انگار کاملاً از محيط های سربازی بيخبر هستيد برای همين بهتره يکم بيشتر تحقيق بفرماييد بعد بگيد پسرايی که نميخان برن سوسولن
پسرا بايد 2 سال از بهترين سال های عمرشون رو توی اشغال دونی که بهش ميگن سربازی بگزرونن
حالا تازه من فکر نميکنم اصلاً چند تا خانوم بتونن يه هفته همديگه رو تحمل کنن چه برسه به اينکه 2 سال هم با هم خدمت کنن :D

Last edited:

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
این سربازی نرفتن خانوم ها هم شده پیراهن عثمان :lol:
اتفاقا همین سربازی هم یه نمونه از تبعیض ها است که در قوانین وجود داره! که البته این قوانین رو هم آقایون توی مجلس تصویب کردن.
چرا خانوما خدمت اجباری ندارن؟ فرض کنیم با توجه به همین تفاوت های روحی و جسمی یا حتی فرهنگ ایران خانوم ها اسلحه بدست نگیرن، ولی خدمت به کشور فقط سلاح دست گرفتنه؟ این همه خانوم های تحصیل کرده نمیتونن بچه ها رو آموزش بدن، پرستاری کنن و ...؟
خانوم ها رو 18 ماه خدمت اجباری بفرستن ولی بقیه قوانین رو هم تبعیض زدایی کنن.

gooolsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
balayi shoma ke hata yek kalamatam ba mantegh va manbae mostadal nabud az man nakhah
poste 74

dar zemn man be mohit unja ashanm chon duste khodam saniye be saniye darmurede sarbazish behem gofte

salesan moteasebane harf zadan ro to khodet tush ostadi
harfaye ghorune vostayi o bi paye

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
تو ايران يا به عبارت بهتر اسلام

نفر بعدی لطفا!
شما برو استراحت کن! :)
یک کم مطالعاتت رو بیشتر کن.
فرصت کردی هم یک کم جهانگردی کن !

عزيز من چرا مزخرف ميگی
بعد شما هم خيلی بانمکی ، موش کور بخورتت (با هرکی بايد مثل خودش صحبت کرد) :D

شيرين عبادی ميتونه اينجا قاضی باشه؟

بعد من که هيچ ايرادی توی حرفم نميبينم شما هم اگه ايرادی ميبينه توضيح بده نه اينکه فقط بگی اون اشتباهه، اين کارو به قولی: "ننجون منم بلده"

اگه ميخواين جواب بدين کامل جواب بدين، اينقدر بدم مياد يکی يه تيکه حرفو به دلخواهه خودش انتخاب ميکنه و جواب ميده , اينجوری يعنی برای بقيه حرفام هيچ حرفی برای گفتن نداريد

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
بحث دینی شد و دیگه نمیشه حرف زد! چون میگن کافر شدیم!
ولی همه بحث هایی که تا اینجا شده کنار. کلاهتون رو قاضی کنید و بگید وجدانا آیا تو ایران علیه خانوم ها تبعیض هست یا نه!

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
balayi shoma ke hata yek kalamatam ba mantegh va manbae mostadal nabud az man nakhah
poste 74

dar zemn man be mohit unja ashanm chon duste khodam saniye be saniye darmurede sarbazish behem gofte

salesan moteasebane harf zadan ro to khodet tush ostadi
harfaye ghorune vostayi o bi paye

باشه من بی منطق و قرون وستای
اونوقت چند تا سؤال خدمتتون داشتم:
1- از اينکه منبعتون رو گفتيد خيلی ممنونم. به هر حال دوست شما منبع مهم و موثقی برای همه ميتونه باشه و همين که يک نفر بوده نشون ميده جامه آماريتونم بسيار بالا و عالی بوده!! :happy:
2-من فکر نميکنم پسری بياد به يه دختر همه چيزه سربازی رو بگه ، چون خيلی هاش قابل گفتن به جنسه مخالف نيستن و خيلی بعيده که اين منبع موثقه شما و ما!! همه چيز رو به شما بگه. دلايلشم خيلی واضح هست...
3-شما که خودت هيچ حرف پايه داری نزدی فقط برابری حقوق ميخوای ، ديگه کاری نداری که چجوری... :D

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
بحث دینی شد و دیگه نمیشه حرف زد! چون میگن کافر شدیم!
ولی همه بحث هایی که تا اینجا شده کنار. کلاهتون رو قاضی کنید و بگید وجدانا آیا تو ایران علیه خانوم ها تبعیض هست یا نه!

خب باز خوبه يکی پيدا ميشه اينجا با ادب و منطقی صحبت کنه
من حرف شما رو تا حدودی قبول دارم ولی هميشه هم اينجا به ضرر زن ها نبوده
مثلاً همين دعوا هايی که توی خيابون ميشه بين مرد و زن ، بر فرض هم که نسبتی ندارن با هم ...
يا مثلاً همين دانشگاه ها...
شما ببين بيشتر حق پسرا خورده ميشه يا دخترا

بالا