منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

مزایای بازاریابی با شبکه های اجتماعی

parswebdesign

Registered User
تاریخ عضویت
20 ژانویه 2017
نوشته‌ها
79
لایک‌ها
25
سن
41
محل سکونت
tehran
یکی از تکنیک های بازاریابی اینترنتی، Social Media Marketing یا بازاریابی با شبکه های اجتماعی است. در این تکنیک، شبکه های اجتماعی نقش کلیدی در برندسازی و معرفی محصول دارند. فیسبوک، توییتر، یوتیوب، گوگل پلاس، ،لینکداین، پینترنست از محبوب ترین شبکه های اجتماعی هستند که با عضویت در آن می توان محتوای متنی، تصویری و ویدیویی را انتشار داد. جلب توجه اعضای گروه ها در شبکه های اجتماعی، ترفندی هوشمندانه است که با تهیه محتوای جذاب و کاربرپسند انجام می شود. بازاریابی با شبکه های اجتماعی و استفاده از قدرت نفوذ شبکه های اجتماعی رمز موفقیت کسب و کارهای اینترنتی و موجب تحول در تجارت است.


برندسازی با بازاریابی با شبکه های اجتماعی
با فعالیت در شبکه های اجتماعی ، فرصت های بیشتری برای دیده شدن و معرفی کسب و کارتان در اختیار دارید. برند و نام تجاری خود را با ارائه اطلاعات مناسب، در شبکه های اجتماعی انتشار دهید و شهرت خود را گسترش دهید. برندسازی در شبکه های اجتماعی یکی از ساده ترین شیوه ها در تجارت است.


موقعیت جذب مشتری در شبکه های اجتماعی
موقعیت های جذب مشتری در شبکه های اجتماعی با ارسال محتوای جذاب بیشتر می شود. تعامل با مشتری های قبلی و جذب مشتری های جدید، با اشتراک گذاری محتوای متنی ، دیداری و شنیداری میسر است. واکنش دیگر کاربران به پیام های ویدیویی، تصاویر و محتوای انتشار داده شده، می تواند بازدید سایت و فروشگاه اینترنتی را بسیار بیشتر کند. مشتریانی که از شبکه های اجتماعی جذب می کنید اغلب تبدیل به مشتریان وفادار و همیشگی می شوند.


مردم محوری در شبکه های اجتماعی
بازاریابی با شبکه های اجتماعی بر پایه مردم عادی جامعه استوار است. برندهای تجاری با فعالیت پویا در شبکه های اجتماعی، مردمی تر می شوند. تعامل با مردم عادی و رفتار همانند مردم عادی، یکی از ساده ترین راه های جذب خریداران در شبکه های اجتماعی است. مشتری ها از بین همین مردم عادی هستند و ترجیح می دهند با شرکت هایی معامله کنند که همانند آن ها باشند. بازاریابی با شبکه های اجتماعی برای مردم عادی، نقش مهمی در اعتمادسازی برندها و نام های تجاری دارد.


کاهش هزینه‌های بازاریابی
بازاریابی با شبکه های اجتماعی هیچ هزینه اضافی برای کسب و کارتان ندارد. شبکه های اجتماعی قوی ترین ابزار بازاریابی رایگان را در اختیارتان قرار می دهند، برای بهره گیری از این فضای پر نفوذ باید بتوانید محتوایی جذاب، برای برقراری ارتباط با کاربران تهیه کنید. بازاریابی با شبکه های اجتماعی برداشتن قدم های کوچک برای کسب نتایج ارزشمند و بزرگتر است. در این راه کمبود بودجه و محدودیت مالی نمی تواند مانع بزرگی در بازاریابی ایجاد کند. استمرار در فعالیت و تلاش برای ارتباط با مخاطبان در شبکه های اجتماعی، بسیار ضروری است. بازاریابی با شبکه های اجتماعی برای استارت آپ هایی که در ابتدای فعالیت با محدودیت مالی مواجه هستند بهترین انتخاب است.


افزایش ترافیک سایت
شبکه های اجتماعی می توانند بازدید کننده های بیشتری را به وب سایت هدایت کنند. پروفایل های شبکه های اجتماعی یک مسیر مستقیم به سوی سایت هستند. اشتراک مطالب جذاب در پروفایل، مشتری های واقعی را به سایت دعوت می کند. با افزایش ترافیک ورودی، رتبه سایت نزد موتورهای جستجو به طرز چشمگیری بهبود یافته و بر محبوبیت سایت افزوده می شود. جذب بازدید کننده های بیشتر به معنای افزایش فروش و رونق تجارت است.منبع: مزایای بازاریابی با شبکه های اجتماعی
 
بالا