برگزیده های پرشین تولز

مزایا و معایب زندگی مجردی چیه ؟

neeed

Registered User
لایک‌ها
125
سلام
من متولد 68 هستم و جدیدا خیلی میل دارم برم مجردی زندگی کنم (نه به خاطر مکان !)
کلا روحیه ام اینجور شده و کلا وقتی می بینم خارجی ها باید بعد 18 سال برن پی زندگی خودشون میگم شاید حکمتی توشه
خلاصه از دوستانی که مجردی زندگی میکنن - زندگی کردن و یا تجربه ای دارن و خلاصه هر چیز ممنون میشم اینجا مزایا و معایب را بگن
بدونیم چه جوریه و شاید تجربیات در آینده به دردمون بخوره

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
ب نظر خیلی سخت و زجر آوره .

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
بستگی به شرایط روحی و مالی و کاری داره

Sent from my SM-G570F using Tapatalk

cybermind

Registered User
لایک‌ها
481
اگه حالشو داری هر روز غذا درست کنی ( بماند که "چی درست کنم" خودش معضل جداگانه ای هستش) و اینکه خونه رو تمیز کنی و ظرف بشوری و از تنها بودن ترس و واهمه ای نداری حله، اگرم اوضاع و احوالت خوبه و میتونی هر روز غذا از بیرون سفارش بدی و هر ماه هم یه نفرو بیاری خونه رو تمیز کنه که چه بهتر، هر چند خوردن غذای بیرون اونم هر روز به انواع و اقسام مشکلات گوارشی منجر خواهد شد طبق تجربه!
ولی اگه تنها و خسته و افسرده و بی انرژی هستی اصلا سمتش نرو که به ... رازی میشی !
به نظر من شما اول یه ازدواج سفید بزن به کمر بعد برو با خانم بچه ها خوب و خوش مجردی زندگی کن کارها هم تقسیم بشه!

neeed

Registered User
لایک‌ها
125
دوستان اگر تجربه ای دارن مشتاق شنیدن هستیم

mohammad98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
190
دوستان اگر تجربه ای دارن مشتاق شنیدن هستیم

دوست عزيز تجربه ما بدرد شما نميخوره! همونطور كه در كامنتهاي قبلي ديدي آدما با هم خيلي خيلي فرق ميكنن. من قبلنا كسايي رو كه ازدواج ميكردن خيلي نادون ميدونستم! البته نه اينكه الان فكر كنم اونا نادون نيستن :D ولي فكر ميكنم ذات ادما كه در كلي سال شكل گرفته اصلا راحت تغيير نميكنه و هر كس با توجه به ويژگيهاي خودش بايد برا آيندش برنامه ريزي كنه و براي آينده شخصي نبايد به راههاي ديگران توجهي كرد. :)

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
اگه تو خونه مشکلی نداری دلیلی برای این کار وجود نداره
در غیراینصورت سوال کردن نداره چون دیگه مجبوری

pooya87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
335
به نظر من شما اول مشخص کن (برای خودت) چقدر پول داری و چقدر ماهیانه در میاری!
بعد الان چی کاره‌ای. دانشجویی، کار میکنی، نمیکنی، چه کاری، چقدر درمیاری، چقدر پول داری....
میخوای خونه رو چی کار کنی، اجاره یا بخری. داری اصلا پول خرید، داری پول اجاره بدی...(به نظر من که اگه فکر اجاره‌ای که فراموشش کن).

هر کدوم از اینا خیلی تاثیر داره. منم که شما رو نمیشناسم بخوام نظر همینطوری بدم رو هوا.
مثلا اگه دانشجویی یا بیکار و پولم نداری و کار هم نداری یا درآمدت کمه که اصلا فکرشم نکن!!!

ولی مثلا اگه یه پولی داری، یه کاری داری و این جور چیزا و میدونی میتونی گلیمتو از نظر مالی و چیزای دیگه از آب بکشی بیرون که بسم الله.
خیلی هم خوبه به نظرم. به استقلال میرسه.

خیلی هم به این خارجی‌ها نیگا نکن. اونا اقتصادشون و فرهنگشون با ما خیلی فرق داره که 18 سالگی میرن سراغ زندگیشون. اینجا بری 18 ساله خونه بخوای اجاره کنی بهت چپ چپ نگا میکنن انگار میخوای چیکار بکنی، اصلا هم بهت نمیدن. پول هم که قربونش برم درنمیاد. اونجا طرف میره برگرکینگی چیزی وای میسته چند ساعت اجاره خونه و خورد و خوراک و تحصیلش در میاد، اینجا پول رفت و آمدت هم در نمیاد اگه برگرکینک مال خودتم باشه :)

Dragon2

Registered User
لایک‌ها
976
چند تا مساله هست اول پول
الان اگه بگیم وضع خونتون نرماله شما هزینه خورد و خوراک(داخل منزل)پول گاز برق اب شارژ ساختمون هیچ کدوم رو شما نمیدی بعلاوه پول وسایلی که باید برا خونه که میخوای بگیری هم هست حالا پول خرید رهن یا اجاره به کنار
دوم پیدا کردن خونه ای که به مجرد بدن من نمیدونم شما تهرانی یا جای دیگه اما تهران سمت شمال شهر خونه به مجرد میدن راحت هرچی بیای پایین تر اوضاع برا پیدا کردن یه خونه مناسب برا مجرد سخت میشه مثلا همین کرج منطقه ای که من میشینم بری بنگاه بگی خونه برا مجرد بنگاهی چنان نگات میکنه انگار اراذل اوباش دیده بعدش هر روز درگیری با همسایه هم اضافه کن میان در خونت که یه جوون عذب چی کار میکنی اینجا زن بچمون امنیت ندارن
تنهایی هم هست که البته این یک حسن به نظر خودم چون به هر حال خانواده سر جاشون هستن دلت تنگ شد میری اونجا چند روز چتر میشی

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
دوستان بیشتر به مسائل مالی اشاره کردن
ولی به نظر من مسائل روحی و اجتماعی خیلی مهمتره تا مسائل مادی. البته که متاسفانه تو ایران هزینه مجردی و متاهلی زندگی کردن واقعا با درآمدها جور نیست
اغلب ما ایرانی ها طوری تربیت و بزرگ شدیم که تنها نمی تونیم زندگی کنیم. حتی شما اغلب افرادی که طلاق گرفتن رو هم می بینی، با اینکه خونه و شغل دارن، باز همش خونه پدر و مادر هستن! یا دوباره ازدواج کردن
شما زندگی خیلی از کشورهای غربی رو اگر مثال میزنی، همه ابعادش رو ببین. رفت و آمدهای زندگی ایرانی بین فامیل و مهمانی ها و ... اصلا به اون صورت گسترده نیست. به جاش خیلی از پارتی ها و تفریحات و تعاملات با دوستان و هم دانشگاهی ها و همکاران انجام میشه.
البته به نظر من دلیل اصلی مستقل شدن بیشتر جوانها در کشورهای پیشرفته اینه که خیلی راحت از همون 17-18 سالگی وارد رابطه میشن و این رابطه دیر یا زود منجر به نیاز به محل زندگی مجزا میشه. البته یکسری هم واقعا هدفشون زندگی مجردی و مستقل هست ولی همه اینطوری نیستن

خلاصه به نظرم شما قبل از شروع زندگی مستقل باید 2-3 مورد رو حتما مد نظر داشته باشی. یکی اینکه از نظر اطرافیان و دوستانت تا حدود زیادی کارت مقبول باشه. وجود تضاد زیاد مشکل ساز خواهد شد.
یک مورد دیگه اینه که تنهایی انقدرها هم که به نظر میاد راحت نیست. باید همه کار رو خودت بکنی. از خرید نون و میوه و ... بگیر تا تعمیرات و پیگیری مشکلات خانه و ... اگر هم اهل غذای تازه باشی که این هم خودش کلی وقت گیره ... همش هم نمیشه غذای بیرون خورد. مگر اینکه به غذاهای ساده رضایت بدی
خدای نکرده یه روز حالت بد بشه، یکی باشه حداقل زنگ بزنه به اورژانس از نبود هیچکس بهتره. دیگه بیماری و مریضی و اینها که خبر نمیکنه.
در نهایت هم فعلا درصد زیادی از جامعه ایرانی هنوز سنتی هستن. 95% دیر یا زود ازدواج میکنن. اگر یک روزی شما تصمیم بگیری ازدواج کنی، شک نکن زندگی مستقل شما ممکنه رو نظر برخی از افراد تاثیر بگذاره
پس به نظر من برای عموم افراد در ایران زندگی مجردی ابعاد منفی بیشتری داره

ولی یک حالت خاص. فرض می کنیم شما در همین زندگی فعلی هم تا حدود زیادی مستقل هستی و شرایط زندگی به دلایل مختلف برای شما مناسب نیست. بالاخره باید هزینه و فایده کرد. یه وقت ممکنه برای افرادی زندگی مستقل مجردی اتفاقا مفید باشه. مثلا همین استقلال باعث پیشرفت بشه و برخی مشکلات و مضرات زندگی فعلی حذف بشه. نمیشه برای همه نسخه واحد پیچید

pzt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
کلا چیز خوبی نیست و هیچی توش نیست. من از 18 سالگی یه شهر دیگه تنها خونه گرفتن برام و مجردی زندگی کردم تا 22-23 سالگی که فارغ التحصیل شدم!

یا ازدواج کنید یا سعی کنید در کنار خانواده باشید تا مجردید، کلا برنامه ایندتون یجوری تنطیم کنید تا نیازی به زندگی مجردی پیدا نکنید حد ممکن.
ارامش و اسایشتون رو بهم نزنید

موفق باشید

saeedmustang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
تجربیات خودمو میگم . شما بر اساس روحیات خودت انتخاب کن

مزایا : استقلال بیشتری داشتم .
کسی نبود بهم گیر بده .

معایب : هزینه هام وحشتناک رفت بالا .
دوستام بهم میچسبیدن که از خونه م واسه رفع نیازاشون استفاده کنن . واسه همین دوستامو از دست دادمو تنهاتر شدم .
باعث رنجش پدر و مادرم شدم و خجالت میکشیدن هروقت به کسی میگفتن من خونه گرفتم ( به خاطر فرهنگی که کشورمون داره )
هروقت مریض میشدم یکی نبود یه لیوان آب واسم بیاره .
با تمام خستگی و بی حوصلی بعد از سر کار باید غذا درست میکردم و خونه رو تمیز میکردم .
چند سال بعدش که خواستم ازدواج کنم وقتی فهمیدن خونه جدا داشتم به مشکل جدی برخوردم با خانواده همسرم .

Vasneh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چقدر دیدگاه ها باهم متفاوته

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
مجردی تا وقتی با دوستاتی خوبه ... بقیه اش تنهایی و افسردگیه

البته روحیات آدما باهم فرق داره .. باید ببینی چه شخصیتی داری

jikolo

Registered User
لایک‌ها
163
اگه حالشو داری هر روز غذا درست کنی ( بماند که "چی درست کنم" خودش معضل جداگانه ای هستش) و اینکه خونه رو تمیز کنی و ظرف بشوری و از تنها بودن ترس و واهمه ای نداری حله، اگرم اوضاع و احوالت خوبه و میتونی هر روز غذا از بیرون سفارش بدی و هر ماه هم یه نفرو بیاری خونه رو تمیز کنه که چه بهتر، هر چند خوردن غذای بیرون اونم هر روز به انواع و اقسام مشکلات گوارشی منجر خواهد شد طبق تجربه!
ولی اگه تنها و خسته و افسرده و بی انرژی هستی اصلا سمتش نرو که به ... رازی میشی !
به نظر من شما اول یه ازدواج سفید بزن به کمر بعد برو با خانم بچه ها خوب و خوش مجردی زندگی کن کارها هم تقسیم بشه!
خیلی تایید میشه.

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
هیچ معایبی نداره،
اگر ادم تنبلی نیستید و از دیگران انتظار ندارید کارهاتون رو پیش ببرن و همیشه تو همه ی کار ها اول رو توانایی خودتون حساب میکنید به هیچ مشکلی برنمیخورید،

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
پووول میخواد
اگه مالی ردیفه
خوبه

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
ادم به درد نخور و بیخود میره تنهایی زندگی میکنه
ادم حسابی و با جسارت و مسئولیت پذیر (اگر بخاد مستقل بشه) تشکیل خانواده میده و با نشاط زندگی می کنه
بارها دوستانی داشتم که رفتم خونشون و مجردی بوده
واقعا فقط خودشونو گول میزنن و اکثرا هم زده میشن
گرمی یک خانه واقعی اصلا در همچین خونه هایی احساس نمی شد و صرفا یه چهاردیواری سرد و بی روح بود
از طرفی اگر روحیات مردانه داشته باشی و یه کم کمرت سفت باشه و به خودت برسی ... چون تنها هستی مطمئنا به انواع و اقسام .... ها دچار می شی

adelante1990

Registered User
لایک‌ها
50
اولش خیلی بهت خوش میگذره
همه چی زندگی دست خودته
ولی بعدش یه کم که میگذره همش واست عادی میشه
حس می کنی یه چیزی کمه
از لحاظ اینکه وقتتو بهتر میتونی تنظیم کنی واسه کارات خوبه، ولی مجرد زندگی کردن اون نیروی محرکی که دنبالشی واسه موفقیت اون نیست

بالا