برگزیده های پرشین تولز

مزایده فروش یا تعویض واتربلاک OCZ

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی،
دو عدد واتربلاک دست دوم و سالم موجود هست که هر دو جعبه, دفترچه و همه‌ی متعلقات رو دارند و یک مدل هستند:

OCZ HydroFlow HF-MK1 CPU Waterblock

لینک

For AMD, AM2, AM3, 775, 1366 / Core i7 Compatible
Dimensions: 5.5 cm x 5.5 cm x 1.75 cm
Pure Copper base
1/2" and 3/8" barb adaptors
4 x Springswith Thumb Screws
4 x Hold Down Screws
4 x AMD Washers
8 x Intel Washers
4 x AMD / Intel Bolts
1 x AMD / Intel 775 / Intel 1366 Bracket
1 x Hex Key
1 x Generic thermal compound

1.jpg

در ابتدا بنده ترجیحم این هست که این واتربلاک ها رو با یک کارت گرافیک یا یک عدد پردازنده با مشخصات زیر تعویض کنم. حق انتخاب از بین مدل ها و پیشنهادات دوستان برای بنده محفوظ هست.

"کارت گرافیک کارکرده یا در حد نو. دارای حداقل 2 گیگابایت حافظه از نوع GDDR5 و حداقل باس 128 بیتی باشه. کاملا سالم باشه و قابلیت اتصال به سوکت PCI-E 2.0 رو داشته باشه به علاوه پورت DVI. سیستم خنک کنندگی مناسب هم داشته باشه (در لود بالا کم نیاره). پاوری که قراره کارت رو تغذیه کنه 560w و کابل تغذیه 6 پیتی مخصوص کارت گرافیک رو هم داره. این کارت جهت بازی استفاده خواهد شد و حتما باید دیسک درایور و دفترچه و جعبه هم داشته باشه."
یا "یک پردازنده کارکرده یا در حد نو ولی سالم، یکی از مدل های این لیست:
Phenom II X6 1055T
Phenom II X6 1065T
Phenom II X6 1075T
Phenom II X6 1090T
Phenom II X6 1100T

"
در مورد مزایده: قیمت پایه برای واتربلاک اول (تصاویر با پس زمینه سفید) که هیچ ایرادی نداره 1200 هست.
واتربلاک دوم (تصاویر با پس زمینه نارنجی) که دو ایراد جزئی درش هست 200 تومن از قیمت قبلی کمتر هست.
گام 50
در صورت خرید هر دو واتربلاک همزمان توسط یک خریدار، هزینه ارسال رو به عهده میگیرم.
فقط در مزایده توجه کنید که اولویت با معاوضه است و تا قبل از نهایی شدن مزایده و واریز مبلغ اگر پیشنهاد مناسبی برای معاوضه داده بشه فروش صورت نمیگیره.

اما در مورد واتربلاک های قرار گرفته برای فروش یا معاوضه:
بنده این دو واتربلاک رو روی پردازنده 4 هسته ای سوکت AM3 متصل کرده بودم و از 2.6 به 3.2 گیگاهرتز به شکل پایدار اورکلاک کردم و در لود 100 درصد دمای پردازنده بیشتر از 50 درجه نمیشد. روی سیستم کولینگ دستساز خودم که با موتور آکواریوم کار میکرد و همزمان GPU و کارت گرافیک رو هم در مدار داشتم. درون سیکل ابتدا CPU سپس GPU خنک میشدند.

2.jpg
3.jpg

فقط به چند نکته مهم توجه کنید:
یکی از واتربلاک ها رو همون طور که عرض کردم روی کارت گرافیک سوار کرده بودم. منتها هر دوی این واتر بلاکها مخصوص پردازنده هستند. برای این کار اون قطعه سفید پلاستیکی که در تصویر می بینید رو تراشیدم. و تونستم با چند اتصال اضافی واتربلاک رو روی GPU سوار کنم و به خوبی ازش نتیجه بگیرم و بازی های سنگین رو هم حداکثر تا دمای 60 درجه اجرا کنم.

4.jpg

توجه کنید که در مدلی که تصاویرش با پس زمینه نارنجی مشخص شده اون قطعه پلاستیکی سفید و تمام پیچ و مهره و اتصالات اضافی برای سوار کردن واتربلاک بر کارت گرافیک رو هم ارسال خواهم کرد. این مدل در واقع پشتیبانی CPU + GPU است.

واتربلاک اول که تصاویرش با پس زمینه سفید مشخص شده و فقط مخصوص پردازنده CPU است هیچ ایرادی نداره.
اما دو ایراد به واتربلاک دوم که عرض کردم قابلیت اتصال به کارت گرافیک رو هم داره وارده.
اول اینکه خود بدنه پلاستیکی واتربلاک رو از 4 جهت درش تورفتگی عمدی به وجود آوردم تا در صورت سوار کردن بر کارت گرافیک بشه قطعه پلاستیکی سفید رو به پیچ ها بست. این تو رفتگی عمدی اختلالی در عملکرد ایجاد نکرده و با همین موضوع بوده که مدتی روی یک کارت گرافیک سوار شده و به خوبی کار کرده. در یکی از تصاویر که پس زمینه نارنجی داره فلش های آبی این موضوع رو به خوبی نشون میدن.
دوم اینکه در صورتی که بخواید روی پردازنده CPU سوار کنید قطعه ای که پشت مادربرد میافته در 4 سوراخ اصلیش 4 فرورفتگی وجود داره که در تصویر مربوطه با فلش سبز مشخص شده. این چهار فرورفتی و بیرون زدگی لایه نازکی از پلاستیک مشکی، روی اون قطعه در عملکرد واتربلاک اختلالی ایجاد نمی کنه. البته اگر بخواید روی کارت گرافیک سوار کنید اصلا به این قطعه نیازی نیست.

6.jpg

5.jpg

اگر سوال، ابهام یا جزئیات بیشتری نیاز دارید قبل از تعویض یا خرید حتما مطرح کنید تا پاسخ بدم.
ممنون از توجه شما دوست گرامی.

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به دلیل بسته بودن واتربلاکهایی که دست بندست از داخلشون تصویری نداشتم و قرار ندادم و الان از نسخه اورجینالش براتون قرار میدم تا ببینید داخل واتربلاک بخش خنک کننده مسی به شکلی تراش خورده.

ocz hydroFlow HF -MK1 03.jpg
OCZ-Hydroflow-6.jpg
OCZ-Hydroflow-7.jpg

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان گرامی فروش به شکل فروش عادی تغییر حالت داد.
قیمت پایه واتربلاک اول که کاملا سالمه به یک تومان کاهش پیدا کرد.
واتربلاک دوم با دو ایراد جزئی 800 تومانه.

شرایط تعویض با کارت گرافیک یا پردازنده به قوت خودش باقیه (پست اول رو مطالعه کنید).

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان اگر قیمت پایین تر مد نظرتون هست در خصوصی پیشنهاد بدید حتما تغییر و تاثیر داده میشه بر اساس پیشنهاداتتون ...

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
فروش عادی - واتربلاک اول که کاملا سالمه 900 تومن
واتربلاک دوم با دو ایراد جزئی 700 تومن
در صورت خرید هر دو واتربلاک یک جا 100 تومن هم تخفیف می دم و در کل 1500 و هزینه ارسال هم با بنده

شرایط تعویض به قوت خودش باقیه (پست اول رو مطالعه کنید)

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آخرین تغییر قیمت و قطعا از این مبلغ پایین تر نمیاد:
فروش عادی - واتربلاک اول که کاملا سالمه 600 تومن
واتربلاک دوم با دو ایراد جزئی 500 تومن
در صورت خرید هر دو واتربلاک یک جا 100 تومن هم تخفیف می دم و در کل 1 تومن و هزینه ارسال هم با بنده

معاوضه کنسل شده

Last edited:

kakamm

Registered User
لایک‌ها
435
به 115x هم میخورن؟

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به 115x هم میخورن؟
راستش نمی دونم. تو مشخصات اومده که سوکت 1366 رو پشتیبانی می کنه. و البته پردازنده های i7 رو
بنده ی جستجو کردم این تصویر رو در مورد سوکت ها به دست آوردم:
socket 1366 on 115x.jpg
تو این تصویر مشخصه که سوکت 1366 قدری جای پیچ هاش دورتره.
شاید دوستان دیگه که تخصص دارند جواب این سوال رو بهتر بدونن؟
ولی یک نکته دیگه اینکه واتربلاک سوکت 775 رو هم پشتبانی می کنه. و وقتی سوکت 115x میان 775 و 1366 هست پس میشه نتیجه گرفت 115x رو هم باید پشتیبانی کنه طبیعتا

Last edited:

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آخرین تغییر قیمت و قطعا از این مبلغ پایین تر نمیاد:
فروش عادی - واتربلاک اول که کاملا سالمه 600 تومن
واتربلاک دوم با دو ایراد جزئی 500 تومن
در صورت خرید هر دو واتربلاک یک جا 100 تومن هم تخفیف می دم و در کل 1 تومن و هزینه ارسال هم با بنده

معاوضه کنسل شده

Darg2020

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان گرامی هر دو واتربلاک خارج از این فروم به فروش رسید.

با تشکر از شما و مدیران محترم انجمن

بالا