برگزیده های پرشین تولز

مسائلی در ارتباط با موجود انسان و روح و آینده آنها

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
با سلام خدمت تمامی شما
چندی است که یک سری مسائل را همش در ذهنم مرور می کنم مسائلی که در خصوص پیدایش انسانها و آینده آنها و وجود بهشت و جهنم و دیگری که از همه مهمتر است کشف حقایق در خصوص خداوند است.
من خلاصه ای از مطالبی که در این زمینه جمع آوری کرده ام را برای شما می نویسم.

انسان چیست و از کجا آمده:
دنیای انسانها به دو دنیای معنوی و مادی تقسیم می شود انسانها داری روح بوده روح در درون جسم انسان پناه برده است تا بتوانند در شرایط جوی زمین یا دنیای مادی زندگی کند پس جسم انسان مثل یک لباس فضا نوردی کاملا پیشرفته است که از روح محافظت می کند و کار دیگری جز محافظت از روح بر عهده جسم نیست. حالا می خواهم به یک نکته اساسی اشاره کنم همان طور که همه ما می دانیم اساس حیات جسم خون و گوشت آن است و این مواد اولیه جسم می باشند که در این دنیایی که ما در آن قرار داریم نمی توان آنها تولید کرد پس قطعا ما در یک دنیایی دیگری که اساس صنعت آن دنیا گوشت و خون بوده تولید شدیم و به اینجا آورده شدیم.چرا؟
حتما شرایط محیطی برای زندگی روح های ما در دنیایی خودشان به پایان رسیده بوده که مجبور شدند با پوشیدن لباس های فضا نوردی "جسم" به این دنیا بیایند.

آینده انسانها:
با توجه به رشد روز افزون تکنولوژی و علوم کامپیوتری و از همه مهمتر ساخت رباط های انسان نما و تکامل دادن این رباط ها باید منتظر روزی باشیم که رباط ها بتوانند یک رباط مثل خودشان تولید کنند البته چندی پیش در اخبار در مورد این مبحث یک گفتگوی کوچکی شد که دارند روی پروژه ای کار می کنند که یک رباط داری احساس باشد و بتواند یک رباط دیگر مانند خودش تولید کند و قابل یادگیری نیز باشد و بتواند تصمیم بگیرد.
با این اوصاف اینچنین بر می آید که در آینده خیلی دور با گرم شدن کره زمین و پارگی لایه اوزن دیگر شرایط زندگی برای انسان وجود ندارد و جای خودش را به رباط ها می دهد.

وجود بهشت و جهنم و زندگی بعد از مرگ:
انسانها داری یک وجدان درونی هستند که با کارهای خوب تقویت و با کارهای بد تیره و تار می شود انسانها وقتی که یک کار خوب انجام می دهند از درون یک احساس سبکی بهشون دست می دهد و بالعکس اگر کار بدی انجام دهند وجدان سنگین شده و به دل فشار می آورد. بعد از مرگ جسم روح از بدن خارج شده و قسط دارد خودش را در یک محیط قابل حیات برساند اگر روح سنگین باشد نمی تواند خودش را به جای خوبی برساند ولی اگر سبک باشد به راحتی می تواند پرواز کند و خود را به بالاترین مکان برساند پایین ترین مکان جهنم تلقی می شود و بالاترین مکان بهشت.

چه چیزی انسان را با روبات مشابه می کند:
بچه وقتی متولد می شود یک سری دیتاها را از خود بلد هست مثل گریه کردن و مکیدن(مثل سیستم عامل) و به مرور زمان و شرایط دور و اطراف کودک باعث شکوفایی آن از لحاظ عقلی می شود.
حالا ممکن است سوال کنید پس چرا چیزی یادمون نیست. اشتباه نکنید خیلی هم خوب یادمون هست انسان همیشه چه به دینی اعتقاد داشته باشه و چه نه یک هدایتگر در درونش وجود دارد و در زمانها سختی بیشتر مشخص است که انسان روبه پروردگارش می کند.
سازنده رباطها آثاری از خود بر دل آنها می گذارد که ممکن است بر حسب زمان فرسایش پیدا کند اما از بین نمی رود....

---------------------------
تمامی این مطالب نظر شخصی بوده.
اگر مشتاق به ادامه بحث بودید در همنجا اعلام کنید تا بحث را از جنبه های دیگر بررسی کنیم
اگر سوال و انتقادی دارید بفرمایید.
به درود

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
رابطه دنیای معنوی روح از طریق جسم و آثر گذاری آن بر دنیای مادی:

حتما بارها در مورد نیروهای تقویت شده انسانها شنیده اید یا شاید هم دیده اید که چطور
با خیره شدن به یک جسم می توان آن را به حرکت در آورد
این مسئله برای هر کسی ممکن نیست و کمتر کسی می تواند همچین قدرتی داشته باشد
این مسئله را می خواهم از دیدگاه خودم بررسی کنم:
روح انسان در دنیایی بوده که در آن زمان و مکان مشخصی نبوده و شرایط جوی زمین بر آن حاکم نبوده
است روح داری قدرتی است که در این دنیا به وسیله جسم پوشیده شده و نمی تواند از تمام توان های
خود در این دنیا بهره ببرد تا زمانی که مرگ به سراق آن بیاید و روح از بدن جدا شود.

انسان اگر خودش را بشناسد و روح خودش را احساس کند و جسم را در اختیار روح قرار دهد
روح می تواند بر حالت های مادی از طریق دنیای معنوی اثر بگذارد.
شاید یکم گیج کننده باشه الان یه مثال می زندم

فرض کنید که تمام دنیا سیاه هست و یک خطوط مثل کابل مانند به طور صاف از یک طرف به طرف دیگر
گشیده شده که نه ابتدا و انتهای آن معلوم است از شدت بلندی و به صورت افقی جریان دارند
این دنیای معنوی تلقی می شود و تنها روح هست که می تواند در آن حرکت کند و هر لحظه در
مکانی باشد حالا بازم یک مثال دیگر می زنم برای ادامه بحث
سیستم کامپیوتری که الان جلوتون هست رو در نظر بگیرید یک محیط گرافیکی دارید که ویندوز خودمونه
اما می دونید پشت ویندوز چی هست و چه چیزی امور ویندوز را تجزیه می کند تا برای ما قابل فهم
گردد نهایتا به صفر یک می رسد که زبان کامپوتر می باشد و برای ما قابل فهم نیست اما برای خود کامپبوتر
قابل حل و تفهیم هست حالا اگر یک ویروس یا یه چیزی بره چندتا از این صفر و یک ها رو عوض کنه ممکن است
شرایط دیدن محیط ویندوز تغییر کنه(این فقط یک مثال بود)

حالا با گفتن این مثالها می ریم سر اصل مطلب که چطور ما می توانیم یک شیئی را در دنیای
مادی حرکت دهیم:
با تمرکز کامل بر روی یک جسم روح با اختیارات خیلی محدودی که در این دنیا دارد و در جسم
حبس شده به پشت این دنیا رفته همون محیط سیاه پر از کابل رو می گم و با جابجایی کابلها
بر روی دنیای مادی اثر می گذارید.

دیگه امروز خسته شدم بعدن بیشتر توضیح می دم

ZIA

Registered User
لایک‌ها
36
تحلیل عمل دعا کردن و قسم دادن به امامان و نفرین کردن اشخاص:

حتما به افرادی برخورد کرده اید که می گن فلانی دعاش می گیره یا مثلا فلانی بدجوری نفرین می کنه
یا اه مادر می گیرتد و از این جور حرفا اول در مورد دعا کردن و درخواست از مامان می خواهم صحبت کنم
که چطور باعث می شود که به آروزه هایی که از امامان و پیامبران می خواهیم برسیم و یا نرسیم.

بحث گذشته را اگر دنبال کرده باشید من گفتم که انسان در 2 بعد زندگی می کند مادی و معنوی
در بعد معنوی زمان و مکان مطرح نیست و در بعد مادی چرا. روح می تواند در دنیای معنوی از تمام قدرتش بهره ببرد
اما در دنیای مادی خیر توسط جسم انحصار شده. من در بحث قبلی دنیای مادی را به یک محیط سیاه و پر از کابل تشبیه کردم
که دنیای مادی از روی آن می گذرد و روی آن دنیا قرار دارد

خوب گفتم که اگر جسم خودش را در اختیار روح قرار دهد می تواند کارهای خارج از قدرت طبیعی خود انجام دهد
که در بحث قبلی در مورد تکان دادن اشیاء صحبت شد.

حالا در مورد دعا کرد:
زندگی انسان یک یا چند خط مستقیم دارد که ابتدا و انتهای آن از شدت بلندی معلوم نیست و انسان نمی تواند
به ابتدا و انتهای آن برسد اما روح به علت اینکه زمان و مکان برایش مهم نیست می تواند آزادانه هر جا باشد.

وقتی که یک نفر از خدا یا پیامبران تقاضای چیزی می کند اگر واقعا از ته دل باشه که روح با جسم هم آمیخته بشه
روح می تواند به ابتدا رود و مسیر کابل را عوض کند که باعث عوض یا دگرگون کردن زندگی شخص می شود.
نفرین کردن هم همین طور هست اگر واقعا از روی احساس باشه زربه بدی به شخص نفرین شده می زند
برای همین خدا می فرماید که هیچ کس حق ندارد بنده مرا نفرین کنید.
خوب من می خواهم از این بحث یک نتیجه کلی بگیرم و می خواهم این را اثبات کنم که این امامان یا پیامبران نیستند
که آرزوی شما را بر آورده می کنند بلکه قدرت نفس شماست که شما را برای رسیدن به خواسته هاتون نزدیک می کند.

در ایران مردم به امامان و پیامبران به خاطر اینکه نیازهایشان را برآورده کنند خیلی اعتقاد دارند که این واقعا درست نیست
اگر واقعا این کار جزء دین هست می خواهم که هیچ وقت مسلمان نباشم.

دیگر زمان این حرفا به سر آمده معجزه قرن ما اینترنت و ماهواره است که از این طریق می تواند از اون سر دنیا با هم صحبت کنیم
و هم دیگر را ببینیم واقع بینادنه به مسائل نگاه کنید.

مردم ایران در تاریخ 2 بار زربه احساسات را خورده اند اما باز هم درس عبرتی برایشان نشده
بخاطر جنبه های سیاسی که ممکن است داشته باشه اجتناب می کنم و بقیه بحثم رو در مورد
مباحث قبدلی ادامه می دهم البته بعدن.

موفق باشید.

mahdi206

Registered User
لایک‌ها
5
باز هم از این حرفها؟! ...

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42