برگزیده های پرشین تولز

مشاوره، لپ تاپ استوک آری یا خیر؟

Mahdispn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
95
سلام دوستان عزیز
بنده یک دانشجو هستم که میخواهم یک لپتاپ تهیه کنم. بودجه هم در حد 2 تومن هست. میخواستم از شما برادران متخصص بپرسم خرید این لپ تاپ های استوک معقول است یا پول جمع کنم یک لپتاپ نو بخرم؟
لپ تاپ مورد نظرم هم حتما باید سبک باشد مدل هایی که دیدم این ها هستند.

EliteBook 840 قیمت 1400
Lenovo ThinkPad T440 قیمت 1300
آیا مشکل خاصی دارند لپ تپ های استوک؟

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
در پناه خدا باشید

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
ضرب نخوردگی، تعمیر نشدگی لولاهای سالم و بدون لقی
سلامت و سرعت هارد و بدسکتور نداشتن --- با hd tune
تعداد درگاههای کاربردی
سلامت باتری --- با battery care
مقایسه ی وضوح و کیفیت نمایشگر زیر نور
و ...
+
مقایسه ی رویووهای تخصصی
https://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-ThinkPad-T440-20B6005YGE-Notebook.114855.0.html
https://www.notebookcheck.net/Review-HP-EliteBook-840-G1-H5G28ET-Ultrabook.114717.0.html

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
ضرب نخوردگی، تعمیر نشدگی لولاهای سالم و بدون لقی
سلامت و سرعت هارد و بدسکتور نداشتن --- با hd tune
تعداد درگاههای کاربردی
سلامت باتری --- با battery care
مقایسه ی وضوح و کیفیت نمایشگر زیر نور
و ...
+
مقایسه ی رویووهای تخصصی
https://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-ThinkPad-T440-20B6005YGE-Notebook.114855.0.html
https://www.notebookcheck.net/Review-HP-EliteBook-840-G1-H5G28ET-Ultrabook.114717.0.html
اتفاقا من خودم خیلی تو استوک لپتاپ تازه کار هستم و تقریبا هیچ سر رشته ای ندارم . کلا شما که به شکل تخصصی تر با این مساله برخورد کردید غیر از بحث ظاهر و Hdtune که میشه تا حدی تشخیص داد. تعمیر شدن مثلا کارت گرافیک رو چطور میشه یک تازه کار متوجه بشه؟ یا اینکه مثلا اگر یک لپتاپ ضرب خوردگی از کناره ها داشته باشه چقدر میتونه تو قیمتش تاثیر بزاره؟

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
طبعا لپتاپ اگر باز شده باشه از جای پیچهاش مشخصه و باید علت رو جویا شد
که اگرم مالکش گیمر باشه و کول پد هم استفاده نکرده باشه اولین حدس رو باید طرف تعویض یا ریبال شدن تراشه ی گرافیک برد
با ضربه کم اثری نمی مونه و وجود آثار ضرب خوردگی طبعا یعنی ضربه ی سختی خورده که اینم راحت میتونه به هارد آسیب بزنه یا توزیع نور نمایشگر رو بهم بزنه (با قرار دادن تصویر یکدست سفید و تنظیم روی کمترین نور نمایشگر در محیط تاریک میشه براحتی متوجه کم نورتر بودن غیرعادی بخشی از صفحه شد) مثالش چندین سال قبل گویا آبدارچی ما میز رو یهو کشیده تا جابجا کنه لپتاپ خاموش داخل کیف اندازه ی یک متر سقوط و با یکی از گوشه هاش به زمین خورده باوجود ثبت یک ضرب خوردگی ناچیز در گوشه ی بالای نمایشگر (محل برخوردش بزمین) با اینحال هر دو تا هاردش شدیدا آسیب دیده بود و یکنواختی نور چنانچه شرحش رفت کمی بهم خورده بود
بنظرم صرفنظر از همه ی این مسائل اگر نتیجه ی تست برنامه هایی مثل burn it test که از درایو نوری گرفته تا تراشه ی صوتی ، همه ی سخت افزارها رو زیر تست سنگین میذارن چنانچه نتیجه نهایی مثبت بود لپتاپ کارکرده ارزش خرید داره

Last edited:

nima_it

Registered User
لایک‌ها
27

aranikala

Registered User
لایک‌ها
26
هرچند این تاپیک قدیمی به نظر میرسه اما ، پاسخ دادن بهش ممکنه ، برای بقیه خوب باشه . به همین دلیل جواب میدم تا به درد بقیه هم بخوره .
ببینید لپ تاپ استوک درحال حاضر خریدش صرف اقتصادی بیشتری نسبت به لپ تاپ نو داره ، اما چرا ؟ علتش هم اینکه الان باتوجه به اوضاع اقتصادی کشور ، لپ تاپ نو ، خریدش یکم سخته و شما بخاین یه لپتاپ معمولی بگیرید ،باید حداقل 3-4 تومن هزینه کنید در حالی که با مبلغی به مراتب کمتر میتونیدلپتاپ استوک با کیفیت و استحکام بالاتر تهیه کنید .
درصورتیکه قصد خرید لپ تاپ استوک داشتید در خدمتم .
خرید لپ تاپ استوک

hosseinrasouli8646

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

m558

Registered User
لایک‌ها
1,486
یک چیزی هم که باید مد نظر داشته باشی
مثلا میگن کورای 5 است / درسته کورای 5 است ولی نسل 2 است نسل های جدیدش هم است با قیمت بالا
منظور من اینه گول کورای 5 گفتن را نخوری ببین نسل چند است

به کارت گرافیک و رم دقت شود
به اون قیمت ها چیز خوب گیرت نمیاد
خریدی چیز به درد بخور بخر

aranikala

Registered User
لایک‌ها
26
ما در فروشگاه اینترنتی آرانیک کالا ، لپ تاپ های استوک مدل بالا هم داریم ، مثلا لپ تاپی داریم که الان آکبندشو تو سایت سازنده به فروش می ره. این لپ تاپ ها ، دارای سخت افزار های جدید و بروزی هستند. برای مشاهده محصولات مون رو لینک زیر کلیک کنید.
خرید لپ تاپ استوک

بالا