برگزیده های پرشین تولز

مشاوره ، واردات و ترخیص کالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
تمام مناطق آزاد تجاری ایران از قشم و کیش و منطقه آزاد خرمشهر و ... دقیقا مثل دبی عمل میکنن و فقط 4 درصد عوارض ورودی می گیرن . نه هیچ چیز دیگه ای . اما برای خروج کالا از اونها ، دقیقا مثل سایر گمرکات عمل می شه .

ببخشید شما مطمئنید ؟ توی نت سرچ کردم نوشته بود برای یه سری کالای خاص که برای تولید بخواد به کار برده بشه ! گمرکی کمه ولی برای سایر کالاها قوانین گمرکی تفاوتی نداره

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
ببخشید شما مطمئنید ؟ توی نت سرچ کردم نوشته بود برای یه سری کالای خاص که برای تولید بخواد به کار برده بشه ! گمرکی کمه ولی برای سایر کالاها قوانین گمرکی تفاوتی نداره

سعادت جان مناطق آزاد تجاری معاف از حقوق ورودی گمرکی هستند . فکر کنم اونی که شما خوندید مربوط به مناطق ویژه اقتصادی هست که توی اونها واردات ماشین آلات و خط تولید و مواد اولیه به منظور تولید مشمول حقوق ورودی نمی شه

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ممنون

اونوقت شما اطلاع دارید گمرک فرودگاهی کیش و قشم به چه شکله ؟
اونجا هم همین جوری بدون قانون 10 - 15 برابر ارزش گذاری میکنند و گمرکی میکشن ؟ :eek:

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
ممنون

اونوقت شما اطلاع دارید گمرک فرودگاهی کیش و قشم به چه شکله ؟
اونجا هم همین جوری بدون قانون 10 - 15 برابر ارزش گذاری میکنند و گمرکی میکشن ؟ :eek:

حقیقتا من اطلعی در باره گمرک فرودگاهی کیش و قشم ندارم . ولی اینو بدونید گمرکات فرودگاهی معمولا گیر بیشتری توشون هست . تا گمرکات بندری و دریایی . البته همچین بدون قانون هم نیست بلکه استنادشون به کدهای تعرفه ای با درصد بالا ست .

B3RKUT

Registered User
لایک‌ها
6
تمام مناطق آزاد تجاری ایران از قشم و کیش و منطقه آزاد خرمشهر و ... دقیقا مثل دبی عمل میکنن و فقط 4 درصد عوارض ورودی می گیرن . نه هیچ
چیز دیگه ای . اما برای خروج کالا از اونها ، دقیقا مثل سایر گمرکات عمل می شه .
یعنی میشه از یه سایت خارجی خرید کرد و جنس رو تو قشم تحویل گرفت(تا حالا این کارو نکردم)؟؟این طوری همون 4% گمرک میخوره؟؟واسه همه چیز؟؟؟

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
یعنی میشه از یه سایت خارجی خرید کرد و جنس رو تو قشم تحویل گرفت(تا حالا این کارو نکردم)؟؟این طوری همون 4% گمرک میخوره؟؟واسه همه چیز؟؟؟

بله ، شما تو مناطق ازاد از مالیات هم معافید . تا حالا توجه کردید چرا بیشتر شرکتهای وارد کننده تو کیش ثبت شدن . شما باید آدرست منطقه آزاد کیش و یا قشم باشه . اما برای خروجش از قشم و یا کیش ، باید گمرکی بدی !

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
سلام
تعرفه واردات نوشیدنی ها مثلا رانی و... چند درصده؟
از تو بندر بخوایم بیاریم قاچاق محسوب میشه؟
تو سایت ایستگاه دیدم زده دونه ای 290 با مجوز گمرکی...
اینجا راحت 400 فروش میره هر تعدادی...
در کل یه راهنمایی بفرمایین

yasharhi

Registered User
لایک‌ها
80
من خیلی وقت بود دنبال یکی می گشتم در مورد واردات کمک کنه . می خوام بدونه میشه از چین یا هند یا تایوان دی وی دی خام وارد کرد . حداقل هزینه واردات چقدره ؟ قیمتش چند درمیاد ؟ هزینه گمرک و حمل و نقل چقدر میشه ؟ مجوز می خواد ؟

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
من خیلی وقت بود دنبال یکی می گشتم در مورد واردات کمک کنه . می خوام بدونه میشه از چین یا هند یا تایوان دی وی دی خام وارد کرد . حداقل هزینه واردات چقدره ؟ قیمتش چند درمیاد ؟ هزینه گمرک و حمل و نقل چقدر میشه ؟ مجوز می خواد ؟

دوست من براتون پ خ فرستادم

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
اطلاعات برای واردات پوشاک میخواستم!
چه شکلی باید اورد. مجوز میخواد؟{بهداشت و....؟}
به صرفه هست فکر کنم.
از ترکیه و چین
اگه سایتی هم در این مورد میشناسید لطفا بگید
ممنون

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
اطلاعات برای واردات پوشاک میخواستم!
چه شکلی باید اورد. مجوز میخواد؟{بهداشت و....؟}
به صرفه هست فکر کنم.
از ترکیه و چین
اگه سایتی هم در این مورد میشناسید لطفا بگید
ممنون

دوست من یه مسئله ای در زمینه واردات پوشاک هست اونم تعرفه بالای گمرکی اونه . تقریبا نزدیک به 100 درصد ارزش کالا رو باید گمرکی پرداخت کنید!!!! البته برای هر کیلو . هر چند قیمت تولیدی در چین پایینه اما این تعرفه گمرکی کمی وارد کننده ها رو اذیت می کنه ! از ترکیه به دلیل تعرفه های ترجیحی ( یعنی تخفیف برای تشویق واردات از ترکیه ) و تنوع محصولات و شناخته شده تر بودن برندهای تولید ترکیه به نظر کمی منطقی تر می رسه هر چند هزینه تولید پوشاک در ترکیه نسبت به چین قابل مقایسه نیست !!!!!!

مجوز خاصی هم نمی خواد

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
شما نمیتونی قا-چا-ق بیاری؟
در به سر داره؟
احتماش گرفتنش زیاده؟

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
شما نمیتونی قا-چا-ق بیاری؟
در به سر داره؟
احتماش گرفتنش زیاده؟

میشه آورد اما لباس خیلی حجیمه . هزینه دریایی و زمینی از بندر تا تهران بالاست . البته با توجه به میزان هزینه گمرکی ، خب عددی نیست !

چه نوع پوشاکی مد نظرتونه ؟

AMIR0098

Registered User
لایک‌ها
2,554
والا با توجه به پولی که دستم اومده میخوام برم مغازه بخرم.
و با توجه به قیمت جنس بیارم
ولی بیشترم نظررم لباس مردانه هست.

ولی اگه لباس زنانه ی شیک و ارزون باشه. بهتره دی: چون مشتری خیلی داره.

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
سلام
تعرفه واردات نوشیدنی ها مثلا رانی و... چند درصده؟
از تو بندر بخوایم بیاریم قاچاق محسوب میشه؟
تو سایت ایستگاه دیدم زده دونه ای 290 با مجوز گمرکی...
اینجا راحت 400 فروش میره هر تعدادی...
در کل یه راهنمایی بفرمایین

فکر کنم پست منو ندیدین:D

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
فکر کنم پست منو ندیدین:D

دوست من ببخشید از این بابت

اما در باره رانی ! شما خود رانی منظورتونه یا نمونه های مشابه !!!؟
این رانی ها بیشتر به عنوان ته لنجی میان و قانونی هم هستند ... اما شما باید هزینه حمل از بندر تا مثلا تهران رو هم در نظر بگیرید . واسه 300 باکس حداقل 400 هزارتومن هزینه می گیرن .که برای هر باکس 1400 در می یاد . حالا اگه 6900 رو که قیمت بندر هست ، اضافه کنید تقریبا 8300 در میاد . یعنی دونه ای 350 تومن . پس اینو در نظر داشته باشید . البته این برای کرایه حمل 400 هزار تومنیه .
و از اون جهت که توزیع انحصاری رانی در ایران رو نماینده شرکت داره . پس اصولا رقابت با اون مشکل خواهد بود .

Lo0tI

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از استارتر عزیز به خاطر این تاپیک مفید
حقیقتش قصد سفر به پاکستان برای سفارش تولید پوشاک رو دارم ( البته هنوز بین چین و پاکستان مرددم!!!)
از اونجایی که قبل از این فقط از دبی جنس خریداری می کردم کلا" اطلاعاتم در مورد تمام مراحل و امکانات و ویژگی های تولید در خارج از کشور ناقصه!
مثلا" دقیقا" نمی دونم شرایط و مراحل دریافت خدمات ال سی چیه؟ و یا اینکه در پاکستان امکان دریافت این سرویس هست؟
ترخیص جنس از طریق دریایی تو دبی به صرفه تره یا قشم؟
و کلا" ممنون می شم اگه نکته یا ریزه کاری و راهنمایی مد نظرتون هست بنده رو در جریان بذارید.

در ضمن تو تاپیک مربوط به ارز بحثی در مورد خرید درهم بانکی و فروشش به صرافی های دبی رو داشتید. ممنون می شم توضیح بدید با چه ترفندی میشه درهم از بانک تهیه کرد؟
ممنون

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام
ممنون از استارتر عزیز به خاطر این تاپیک مفید
حقیقتش قصد سفر به پاکستان برای سفارش تولید پوشاک رو دارم ( البته هنوز بین چین و پاکستان مرددم!!!)
از اونجایی که قبل از این فقط از دبی جنس خریداری می کردم کلا" اطلاعاتم در مورد تمام مراحل و امکانات و ویژگی های تولید در خارج از کشور ناقصه!
مثلا" دقیقا" نمی دونم شرایط و مراحل دریافت خدمات ال سی چیه؟ و یا اینکه در پاکستان امکان دریافت این سرویس هست؟
ترخیص جنس از طریق دریایی تو دبی به صرفه تره یا قشم؟
و کلا" ممنون می شم اگه نکته یا ریزه کاری و راهنمایی مد نظرتون هست بنده رو در جریان بذارید.

در ضمن تو تاپیک مربوط به ارز بحثی در مورد خرید درهم بانکی و فروشش به صرافی های دبی رو داشتید. ممنون می شم توضیح بدید با چه ترفندی میشه درهم از بانک تهیه کرد؟
ممنون

دوست من

اگه تعرفه واردات پوشاک براتون مهم نیست و هزینه تولید پایین براتون مهمه چین رو پیشنهاد می کنم . البته حجم خرید بسیار مهمه ! و میزان سرمایه گذاری .
اما ال سی . شما باید یه حساب فعال داشته باشید تو یه بانک ایرانی . تا بتونید درخواست ال سی مدت دار کنید . از اون طرف هم فروشنده تون ال سی رو قبول کنه ! در واقع همه قبول می کنن .تنها مشکل بانک صادر کننده است که در حال حاضر به خاطر تحریم و سایر مسائلی که مموتی سرمون اورده ، ال سی بانکهای ایرانی رو کمتر قبول می کنند . اگه که ال سی از ایران رو قبول کنه بانکی که فروشنده مشخص می کنه ! اونوقت شما فاکتور فروشنده رو به بانکتون ارائه می دید و در خواست ال سی می کنید به نام فروشنده . اونها هم به شما در صورت موافقت ال سی مدت دار مثلا 6 ماهه می دن . و فروشنده در قبال اون ال سی به شما جنسو تحویل می ده و شما پول رو 6 ماه دیگه به بانک خودتون می دید

ترخیص کالا تو دبی ؟ یعنی جنستون رو بیارید دبی یا قشم بعد از اونجا وارد کنید ؟ می خواید ق ا چ اق بیارید ؟

خب مسئله ارز ،این کمی تخصصی تره و سرمایه هم می خواد به اندازه کافی مثلا 100 تومن ، پروانه وارداتی کالا که مهمترین چیزه و یه بانک که کار حواله رو انجام بده معمولا پست بانک ! یه صرافی معتمد که یهو حواله رو بالا نکشه !!!؟

البته اگه توضیح بیشتر خواستید بگید پ خ کنم .

سوالی بود در خدمتم .

Last edited:

mhsnrah

Registered User
لایک‌ها
41
دوست گرامی،

اگر بخاهیم بردی که در سایت www.powermcu.com/?product-5.html به قیمت 319 یوان فروش می‌رود را وارد کنیم(تک و یا حداکثر تعداد 10 تا)، هزینه‌ها چگونه است؟
آیا این امکان برای شما وجود دارد؟

مرسی

Last edited:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا