برگزیده های پرشین تولز

مشاوره ، واردات و ترخیص کالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
دوستان عزیزم
این تاپیک با انگیزه برقراری ارتباط با دوستانی که در زمینه واردات و صادرات و تجارت فعالند و یا قصد فعالیت دارند راه اندازی شده است .
در این فروم بصورت تخصصی مشاوره و راهنمایی در زمینه واردات ، صادرات و اطلاعات تجاری و گمرکی و ترخیص کالا و حمل و نقل بار در اختیار دوستان علاقه مند قرار می گیره .
همچنین جهت رفاه حال دوستان علاقه مند به امر واردات و صادرات ، خدمات تجاری در قالب شرکت بازرگانی آسمان در اختیار ایشان قرار می گیرد .

این خدمات به این شرح می باشد :

مشاوره تجاری و گمرکی در زمینه واردات و صادرات

توانایی معرفی راهنمای تجاری و مترجم در کشور چین

بررسی و معرفی تولید کننده معتبر خارجی

بررسی و معرفی بازارهای خارجی جهت صادرات

اخذ پرفرما و استاندارد از مبدا

نظارت بر تولید و خرید

سرمایه گذاری در خرید

ترخیص کالا از بنادر جنوبی و اختصاصا بندر بوشهر

البته دوستان عزیز در نظر داشته باشند به دلیل سیاست های شرکت در سال جدید و همراهی بیشتر با دوستانی که قصد واردات و خرید دارند اخذ پرفرما از شرکتهای خارجی شامل هزینه می باشد . این هزینه برای ما مشخص کننده دوستانی است که واقعا قصد خرید و یا براورد هزینه دارند .

ما همچنان مشتاقانه آماده ارائه همه گونه مشاوره و همچنین اخذ اطلاعات کالا برای کلیه دوستان هستیم .
جهت تماس مستقیم با ما می توانید با شماره 09179702676 و ایمیل [email protected] و یا از طریق همین تاپیک ارتباط برقرار کنید .

Last edited:

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
سئوال من یه جورایی متفاوت از موضوع تاپیک شما هست
اگر مربوط به حوزه ی کاری شما نمیشه pm بدید تا پست رو پاک کنم

ما یه کالایی رو تولید می کنیم. چه جوری میتونیم مشتری خارجی براش پیدا کنیم؟ چه جوری میشه با تجار در کشور های دیگه ارتباط برقرار کرد
مثالش: ما نخلستان داریم و تولید کننده خرما هستیم. خیلی میشنویم که روسیه از ایران خرما میخره. من چه جوری میتونم یه تاجر روس پیدا کنم که خریدار محصول ما باشه؟
بعد که خریدار پیدا شد و نمونه رو دید و پسندید ، آیا من باید برای صادرات ، کارت بازرگانی داشته باشم؟ اگر صادراتش رو به یه شرکت ایرانی بسپارم چقدر هزینه برام داره؟
حدود خریدشون به نظرتون چقدر خواهد بود ( منظورم حداقل ها و حداکثرهای قانونی نیست. عرف تجاری و مقداری که معمولا و در واقعیت ترانزیت میشه منظورم هست )
نقل و انتقال پول به چه صورت هست؟

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
من چند تا سوال دارم البته الان همش یادم نیست.

اول اینکه خرید پستی عوارض گمرکیش به چه صورت محاسبه خواهد شد؟ برابر با تعرفه درج شده در کتاب واردات و صادرات؟
دوم اسنکه اگر در تعداد بالا خرید انجام بشه (منظورم پستی) و منظورم از تعداد باللا مثلا شما فرض کن از یه وسیله جانبی کامپیوتر به تعداد مثلا 100 تا یا 200 تا یه محصول کوچیک منظورمه حالا هر چی . و اگر خرید بصورت هفته ای یا ماهانه انجام بشه آیا مشکلی پیش نمیاد و قبض انبار نمیشه؟
سوم اینکه چه فرقی بین اینکه کسسی با ثبت صفارش گمرکی جنسی رو میخره با اینکه پستی بخره بدون ثبت سفارش هست؟ (از لحاظ قانونی)
چهارم هم اینکه چه ترفندهایی میشه زد که گمرک رو پیچوند یا حداقل کمتر گمرک داد

فعلا همینا یادم اومد
ممنون

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سئوال من یه جورایی متفاوت از موضوع تاپیک شما هست
اگر مربوط به حوزه ی کاری شما نمیشه pm بدید تا پست رو پاک کنم

ما یه کالایی رو تولید می کنیم. چه جوری میتونیم مشتری خارجی براش پیدا کنیم؟ چه جوری میشه با تجار در کشور های دیگه ارتباط برقرار کرد
مثالش: ما نخلستان داریم و تولید کننده خرما هستیم. خیلی میشنویم که روسیه از ایران خرما میخره. من چه جوری میتونم یه تاجر روس پیدا کنم که خریدار محصول ما باشه؟
بعد که خریدار پیدا شد و نمونه رو دید و پسندید ، آیا من باید برای صادرات ، کارت بازرگانی داشته باشم؟ اگر صادراتش رو به یه شرکت ایرانی بسپارم چقدر هزینه برام داره؟
حدود خریدشون به نظرتون چقدر خواهد بود ( منظورم حداقل ها و حداکثرهای قانونی نیست. عرف تجاری و مقداری که معمولا و در واقعیت ترانزیت میشه منظورم هست )
نقل و انتقال پول به چه صورت هست؟

دوست عزیز البته برای صادرات برعکس واردات بهتره که کارت بازرگانی شرکتی داشته باشید . این یه نکته خیلی مهمه. چون در صورت بالا رفتن آمار صادراتتون جوایزی تشویقی دولت شاملتون می شه و یه عالمه مزایای نا پیدای دیگه :cool: .
دوم اینکه تو اتاق بازرگانی ها همیشه لیستی از واردکنندگان محصولات مربوط به کشورهای مختلف هست . سفارت ها هم یه بخش بازرگانی دارن که به شما کمک می کنه . شرکت تو نمایشگاه های مربوط تو مثلا روسیه هم یکی از بهترین راههاست چون خریدارا واسه پیدا کردن فروشنده اصلی مستقیم میان اونجا و یکی از بهترین روشهاست . تو اینتر نت هم می تونید سرچ کنید . اگه وب سایت داره شرکتتون زبان انگلیسی یا مثلا روسی بهش اضافه کنید . مشتری ها واسه خرید تو اینتر نت هم سرچ ی کنن . به اتاق بازرگانی تهران هم یه سر بزنید و یه پرسو جو کنید یه سر اطلاعات دستگیرتون می شه . کشور های عربی هم محصولات شما رو می خرن . اروپا هم همینطور .
حالا یه پیشنهاد می کنم بهتون . اگه می خواید محصولتون رو با ارزش افزوده بیشتری بفروشید رو بسته بندی با استانداردهای اروپایی کار کنید . شیوه های جدید پکینگ مواد غذایی بهتون خیلی کمک می کنه . و بهتون قول می دم سودتون رو بسیار بالا می بره حتی همین جا تو ایران . نمونش رو من خودم به چشم دیدم .
حد فروشتون هم بستگی مستقیم به خریدارتون و بازار مصرفش . باید ببینید اون محصول شما رو واسه چه جور عرضه ای می خواد . مصرف صنعتی و یا مصرف عمومی .؟
شما می تونید یه شرکت تولیدی بازرگانی ثبت کنید . روش یه کارت بازرگانی بگیرید و از اون برای صادراتتون استفاده کنید . می تونید این کار رو به یه شرکت که تو اینکاره بسپارید اما با قید اینکه رو کارت شما صادرات کنند . هزینه ها هم خب تو این کار کاملا توافقیه !!!!

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
من چند تا سوال دارم البته الان همش یادم نیست.

اول اینکه خرید پستی عوارض گمرکیش به چه صورت محاسبه خواهد شد؟ برابر با تعرفه درج شده در کتاب واردات و صادرات؟
دوم اسنکه اگر در تعداد بالا خرید انجام بشه (منظورم پستی) و منظورم از تعداد باللا مثلا شما فرض کن از یه وسیله جانبی کامپیوتر به تعداد مثلا 100 تا یا 200 تا یه محصول کوچیک منظورمه حالا هر چی . و اگر خرید بصورت هفته ای یا ماهانه انجام بشه آیا مشکلی پیش نمیاد و قبض انبار نمیشه؟
سوم اینکه چه فرقی بین اینکه کسسی با ثبت صفارش گمرکی جنسی رو میخره با اینکه پستی بخره بدون ثبت سفارش هست؟ (از لحاظ قانونی)
چهارم هم اینکه چه ترفندهایی میشه زد که گمرک رو پیچوند یا حداقل کمتر گمرک داد

فعلا همینا یادم اومد
ممنون
1- دقیقا بر اساس قانون گمرکات کشور و اون طرفی که ارزیاب مستقر تو گمرک پستی صبح از خواب بیدار شده !!!:D
2- چرا برادر شما فکر می کنی گمرک مثلا فرودگاه امام یا بندر شهید رجایی با گمرک مستقر تو پست فرقی می کنه . شما زمانی که ازرش بارت رفت از یه حدی بالا که هدیه و یا همراه مسافری نباشه . می ره تو پرسه ارزیابی گمرک
3-خب اونیکه ثبت سفارش می کنه مثلا می دونه که حجم بارش چقدره و معمولا هم باید انجام بشه .اما اونیکه تو مثلا یه سایتی یه چیزی رو می خره و یا اقوامش از خارج یه هدیه ای چیزی واسش می فرستن . خب معمولا ثبت سفارش نمی کنه . اونم به دلیل نوع و منظور از وارد شدن اون کالا به کشوره .
4- خب راهکارهاش که زیاده و بهتره اینجا چیزی ازش ننویسم که این خلاف عرفه .............

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
1- دقیقا بر اساس قانون گمرکات کشور و اون طرفی که ارزیاب مستقر تو گمرک پستی صبح از خواب بیدار شده !!!:D
2- چرا برادر شما فکر می کنی گمرک مثلا فرودگاه امام یا بندر شهید رجایی با گمرک مستقر تو پست فرقی می کنه . شما زمانی که ازرش بارت رفت از یه حدی بالا که هدیه و یا همراه مسافری نباشه . می ره تو پرسه ارزیابی گمرک
3-خب اونیکه ثبت سفارش می کنه مثلا می دونه که حجم بارش چقدره و معمولا هم باید انجام بشه .اما اونیکه تو مثلا یه سایتی یه چیزی رو می خره و یا اقوامش از خارج یه هدیه ای چیزی واسش می فرستن . خب معمولا ثبت سفارش نمی کنه . اونم به دلیل نوع و منظور از وارد شدن اون کالا به کشوره .
4- خب راهکارهاش که زیاده و بهتره اینجا چیزی ازش ننویسم که این خلاف عرفه .............

ممنون بابت جوابهاتون

اگر بخوایم بصورت تجاری وپستی چیزی رو بصورت مداوم وارد کنیم و به گفته شما جنس بره انبار آیا قابل ترخیص توسط خودمون هست یا باید ترخیص کار این کار رو انجام بده؟

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
سلام میشه نحوه ترخیص کالا رو توضیح بدید و این که چه مدارکی لازمه من به زودی قراره کارت بازرگانی بگیرم و میدونم قبلش باید ثبت سفارش بکنیم پولم به صورت نقدی به تولید کننده چینی پرداخت میکنم و از طریق هوایی برام میفرسته منتها تا الان میدادم ترخیص کار از یه مدت دیگه که کارت گرفتم میخوام خودم برم دنبال ترخیصش میشه مراحل رو بگید مثلا قبلش چه مدارکی رو باید بگیریم و ...

ممنون

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ممنون بابت جوابهاتون

اگر بخوایم بصورت تجاری وپستی چیزی رو بصورت مداوم وارد کنیم و به گفته شما جنس بره انبار آیا قابل ترخیص توسط خودمون هست یا باید ترخیص کار این کار رو انجام بده؟

با اجازه استارتر
شما در صورتی میتونی بار رو ترخیص کنی که کارت بازرگانی داشته باشی در غیر این صورت یه وکالت نامه تنظیم میکنی میدی به ترخیص کار اون برات ترخیص میکنه حالا فرقی نمیکنه بارت یه دونه مثلا گوشی موبایل باشه یا یه کانتینر جنس گیر کرد باید با کارت بازرگانی ترخیص بشه

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام میشه نحوه ترخیص کالا رو توضیح بدید و این که چه مدارکی لازمه من به زودی قراره کارت بازرگانی بگیرم و میدونم قبلش باید ثبت سفارش بکنیم پولم به صورت نقدی به تولید کننده چینی پرداخت میکنم و از طریق هوایی برام میفرسته منتها تا الان میدادم ترخیص کار از یه مدت دیگه که کارت گرفتم میخوام خودم برم دنبال ترخیصش میشه مراحل رو بگید مثلا قبلش چه مدارکی رو باید بگیریم و ...

ممنون

کارت بازرگانی مبارکت ، اما چرا با کارت بازرگانی حودت می خوای واردت کنی ؟ این چه کاریه ؟ داداش آخر سال اداره مالیات اشکتو در میاره ! شوخی هم نداره . الان کسی من نمی شناسم که با کارت خودش ثبت سفارش کنه . و مجوز بگیره . همه می رن کارت می خرن !!!!!!!!!! شما هم اینکارو نکن .
به این چیزا احتیاج داری:
پیش فاکتور PROFORMA INVOICE
فاکتورINVOICE
فهرست عدل بندی یا همون B.L
بیمه نامه
باید ثبت سفارش کنی تو اداره بازرگانی
نوع تامین ارز تو باید مشخص کنی : بدون خروج ارز ، در قبال صادرات و یا ارز ازاد
بارنامه
باید ترخیصیه بگیری
گواهی مبدا و قبض انبار
اگه بارت ویژهست و باید مجوز داشته باشه مجوز باید ارائه بدی
اگه بارت مشمول استاندارد اجباریه باید بری واسه استاندارد . الان جدیدا باید ایران کد هم واسه جنست بگیری
باید بارت رو اظهار کنی و بعد هم دیگه ارزیابی می شه و نهایتا هم بعد از پرداخت حقوق گمرکی ترخیص می شه میاد بیرون
اینا که گفتم الزاما به این ترتیب نیست اما این تقریبا کل مدارک و مراحلشه .
اما مهمترین اصل میزان اشنایت با عوامل گمرک و برای شما فرودگاهه . این از همه چیز مهمتره .

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ببخشید چه شکلی بریم بخریم ؟!!

در مورد اینا میشه توضیح بدید از کجا باید بگیرم این مدارک رو ؟
همشون الزامی هستند مثلا گواهی مبدا تا جایی که اطلاع دارم باید به امضای تولید کننده چینی هم برسه درسته ؟
اینا همشون باید فراهم بشه ؟ :(

بیمه نامه
گواهی مبدا

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
ببخشید چه شکلی بریم بخریم ؟!!

در مورد اینا میشه توضیح بدید از کجا باید بگیرم این مدارک رو ؟
همشون الزامی هستند مثلا گواهی مبدا تا جایی که اطلاع دارم باید به امضای تولید کننده چینی هم برسه درسته ؟
اینا همشون باید فراهم بشه ؟ :(

بیمه نامه
گواهی مبدا

خب یه سری از این مدارک وقتی بارتون بارگیری شد واستون ارسال می شه یا رو خود بار میاد اینجا می رسه بدستتون . مثل بی ال و ... یه سری رو خودتون می تونید بسازید . مثل فاکتور و پیش فاکتور .:lol: چون شاید لازم باشه یه دستی توشون بیارید ... نگران نباش ین کار معموله .
یه سری رو هم اینجا می گیرید مثل ترخیصیه ، قبض انبار و ...
واسه خرید کارت هم باید برید پرسو جو کنید ببینید کی می خواد بفروشه . قیمتش سالی 10 تا 12 تومنه . البته یه سری شرایط هم داره . اما اگه ادم بی کار و بی عاری سراغ دارید برید به نام اون بگیرید کارتو . بعدم ببریدش محضر یه قرارداد محضری سفت و سخت ازش بگیرید و باقی ماجرا

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
راستی شما تو کار چه جور جنسی هستید ؟ چقدر معمولا وزن بارنتونه ؟

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
با اجازه استارتر
شما در صورتی میتونی بار رو ترخیص کنی که کارت بازرگانی داشته باشی در غیر این صورت یه وکالت نامه تنظیم میکنی میدی به ترخیص کار اون برات ترخیص میکنه حالا فرقی نمیکنه بارت یه دونه مثلا گوشی موبایل باشه یا یه کانتینر جنس گیر کرد باید با کارت بازرگانی ترخیص بشه

ممنون

پس در صورتی که به تعداد جنس وارد بشه نمیشه پرداخت کرد توی همون گمرک پست آره؟

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
راستی شما تو کار چه جور جنسی هستید ؟ چقدر معمولا وزن بارنتونه ؟

ممنون بابت توضیحات
والا من تازه کارم :دی
اولین تجربه ام همین پاور بالانس بود که چینیشو من اوردم :دی
میدادم ترخیص کار برام ترخیص میکرد
من تو کار جنس های کوچیک و جمع و جور و البته جدیدم که بشه اینترنتی فروختشون

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
ممنون

پس در صورتی که به تعداد جنس وارد بشه نمیشه پرداخت کرد توی همون گمرک پست آره؟

والا تا جایی که میدونم تعداد زیاد باشه گمرک گیر میده و نمیذاره رد بشه در کل راستشو بخوای اینا خودشونم نمیدونن چی کار میکنن
این پست رو بخون
http://forum.persiantools.com/t149970-page13.html#post3824180
به هر حال من تجربه شو نداشتم کاملا شاید استارتر عزیز بتونن بهتر راهنمایی کنن

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
دوستان بزارید این موضوع رو براتون باز کنم . هر کالایی حتی اگه یه خودکار باشه و از یه مبدا خارجی به مرز ورودی کشور برسه باید توسط گمرک مستفژقر تو اون نقطه مرز ورودی که می تونه حتی تو فرودگاه امام باشه ارزیابی بشه . حالا 2 تا معافیت هست . یکی معافیت وردات کالا به عنوان " هدیه" و یا سوغا و یا کادو . که یه عرفی داره . خب مثلا هر هفته که دوستان یا فایمل آدم یه کارتن پر از عطر و ادکلن به ارزش 15 هزار دلار که واسه کسی نمی فرسته . اینو واسه مثال گفتم . یه معافیت دیگه هم هست اونم معافیت بار همراه مسافره همین البته تحت عنوان سمپل هم می تونه معاف از مالیات باشه که اونم نظر ارزیاب مستقر تو اون نقطه گمرکی باید نظر بده .

پس با این توضیح کاملا روشنه که جنس از یه حد بالاتر بره ٰ تداوم داشته باشه و از این خصوصیات بار تجاری داشته باشه ٰ خب مشمول گمرکی و باقی ماجرا می شه .

اگه بازم مفهوم نیست حرفم بگید واستون شفاف ترش کنم .

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
تشکر بابت ایجاد این تاپیک و راهنماییهاتون

سوال من در رابطه با گشایش اعتبار یا همون lc هستش

ما یه خریدی از یه شرکت چینی داشتیم که توافق کردیم 90 درصد مبلغ پروفرما رو طی اعتبار اسنادی دیداری پرداخت کنیم. فروشنده یکی از بانک های چین رو به عنوان بانکش معرفی کرد(yinzhou bank) ما کلیه کارها رو انجام دادیم و تا امروز که نامه احراز هویت شرکتمون هم از بانک عامل به شعبه ارزیمون اعلام شد الان سوال من اینه که مرحله نهایی چیه و این گشایش چطور به فروشنده ابلاغ میشه؟ توسط ما؟ بانک ما؟ به فروشنده؟ به بانک فروشنده؟ یا....؟

از بانک که سوال کردیم میکن بانک اینجا به بانک چین ابلاغ میکنه و بانک چین به فروشنده...حالا اگه اینجوری باشه سوال من اینجاست که در هیچ کدوم از فرم هایی که ما تکمیل کردیم و به بانک ارائه دادیم نام بانک چینی ذکر نشده! حالا اینا از کجا میفهمن که واسه کدوم بانک چین هستش؟!از مسئول بانک که سوال کردم درست که جواب نمیده ولی میگه ما به همون بانک چینی که خودمون باهاش کار میکنیم ابلاغ میکنیم!!

من یه کم گیج شدم! میشه راجع به این مرحله ابلاغ گشایش یه توضیحی بدین.

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام
میخواستم بدونم من بازی PS3 میخواستم وارد کنم از چین بیارم خوبه ؟.......اصلا مشکل واردات ندارم اما میخوام بدونم قیمت های اونجا با آمریکا یکیه یا نه ؟

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
تشکر بابت ایجاد این تاپیک و راهنماییهاتون

سوال من در رابطه با گشایش اعتبار یا همون lc هستش

ما یه خریدی از یه شرکت چینی داشتیم که توافق کردیم 90 درصد مبلغ پروفرما رو طی اعتبار اسنادی دیداری پرداخت کنیم. فروشنده یکی از بانک های چین رو به عنوان بانکش معرفی کرد(yinzhou bank) ما کلیه کارها رو انجام دادیم و تا امروز که نامه احراز هویت شرکتمون هم از بانک عامل به شعبه ارزیمون اعلام شد الان سوال من اینه که مرحله نهایی چیه و این گشایش چطور به فروشنده ابلاغ میشه؟ توسط ما؟ بانک ما؟ به فروشنده؟ به بانک فروشنده؟ یا....؟

از بانک که سوال کردیم میکن بانک اینجا به بانک چین ابلاغ میکنه و بانک چین به فروشنده...حالا اگه اینجوری باشه سوال من اینجاست که در هیچ کدوم از فرم هایی که ما تکمیل کردیم و به بانک ارائه دادیم نام بانک چینی ذکر نشده! حالا اینا از کجا میفهمن که واسه کدوم بانک چین هستش؟!از مسئول بانک که سوال کردم درست که جواب نمیده ولی میگه ما به همون بانک چینی که خودمون باهاش کار میکنیم ابلاغ میکنیم!!

من یه کم گیج شدم! میشه راجع به این مرحله ابلاغ گشایش یه توضیحی بدین.

با سلام
دوست عزیز و گرامی
اگر شما در اسناد اعتباری شماره حساب مربوط به بانک مقصد را وارد کرده باشید . و بانک عامل شما اقدام به صدور ال سی نموده باشد مسلما کار انجام خواهد شد تنها مسئله اینست که در حال حاضر به دلیل وجود تحریمها احتمالا بانک شما از یک بانک واسط برای انجام کار استفاده میکند و این روشن نبودن جریان باید ریشه در همین موضوع داشته باشد اما به هر صورت بانکی که فرمودید با این شماره سویفت شناخته می شود :

YZBKCN2N

البته نوع ال سی شما هم باید مشخص باشد . اما به نظر می رسد بانک شما احتمالا و نه به طور قطع از طریق یک بانک ثالث اقدام به صدور ال سی می نماید .

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام
میخواستم بدونم من بازی PS3 میخواستم وارد کنم از چین بیارم خوبه ؟.......اصلا مشکل واردات ندارم اما میخوام بدونم قیمت های اونجا با آمریکا یکیه یا نه ؟

دوست عزیز سلام .

خب با توچه به اینکه بازیها اورجینال توسط خود شرکتهای سازنده یا موسسات طرف قرارداد انها در سرتا سر جهان توزیع می شوند . در مورد بازیهای اورجینال تفاوت قیمت با امریکا زیاد به چشم نمی خورد مگر در میزان مالیات . وگرنه این بازیها با یک قیمت پایه جهانی مشخص در سرتا سر دنیا به فروش می رسند .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا