برگزیده های پرشین تولز

مشاوره براي خريد CD-Writer !

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من بعد از كلي درگيري مي خوام يه سيستم جمع كنم ، راستش سر چند تا از قطعاتش موندم . ممنون مي شم اگر نظرتون رو بگيد .
يكي رايتر كه تصميم دارم Yamaha F1 بخرم . فقط مسئله اينجاست كه شنيدم يه كمي ناياب شده ! الان تو بازار پيدا ميشه يا نه ؟ و اینکه سی دی ها رو خوب می خونه یا یه سی دی رام هم بخرم ؟
در مورد مادربورد هم كاملا بيقم . چه مادربردي پيشنهاد مي كنيد براي P4 2400 fullcache ؟ برای کارت صدا هم همینطور . :oops:
بقیه قطعات هم می نویسم ، اگر خاطره بدی (!) از این قطعات دارید یا نظر بهتری دارید لطف کنید بنویسید . خیلی ممنون .
[left:664e8e700a]
graphic card : GForce MX 440 64mb DDR
Ram : Kingstone 512 DDR
Modem : Zoltrix 56k
Monitor : 17" LG Flat
Keyboard : TVM 711 USB
[/left:664e8e700a]

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
[left:d04ae3528e]
intel DESKTOP boards:

D865PERL
FSB:800/533/400 - AGP: 8x - SATA - 8 USB 2.0

D865GBF - D865GLCL - D845PEBT2

Graphic Card: (AIW) RADEON 9000+ (Built By ATI)
Modem: U.S. Robotics
CD Burner: Plextor - Yamaha - TEAC[/left:d04ae3528e]

کارت های صدای Onboard برای بسیاری از کارها بجز کارهای استودیویی و بازی های چند کاناله و DVD ها مناسب هستند و معمولن به کارت دیگری نیاز نیست D845PEBT2 خود دارای کارت صدای ۵.۱ است!
mainboard های intel بیشترین سازگاری را با cpu های پنتیوم ۴ و ویندوز دارند(به گفته خود intel)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
يكي رايتر كه تصميم دارم Yamaha F1 بخرم . فقط مسئله اينجاست كه شنيدم يه كمي ناياب شده ! الان تو بازار پيدا ميشه يا نه ؟ و اینکه سی دی ها رو خوب می خونه یا یه سی دی رام هم بخرم ؟

ببين من يه توصيه دارم درباره رايتر و اون اينه كه مارك ياماها رو فراموش كن (مگه اينكه واقعا پولت زيادي كرده و اصرار داري حتما مارك ياماها باشه ) به چند دليل:

1-الان رايتر هاي خيلي خوبي با قيمتهاي خيلي خيلي پايينتر تو بازار موجود هست كه واقعا قيمت 2 و نيم ,3 برابر ياماها ارزشش رو نداره.و به جرات ميگم چيزي كم ندارن از ياماها و با اين اختلاف قيمت ميتوني به تجهيرات ديگت اضافه كني.

2-عمر مفيد يه رايتر حدود 2 سال يا 3 سال خواهد بود,پس رايتر شما يه ياماها اف وان 100 و خورده اي باشه چه يه رايتر ايسوس/سامسونگ 40 تومني بعد از اين مدت كارايي اصليشو از دست ميده و بايد به فكر تعويضش باشي.و اصولا تو اين مدت از رده خارج ميشه.پس فرقي نميكنه.

3-ياماها ديگه رايتر توليد نميكنه...اف وان هايي كه تو بازار هست هم آخرين نمونه ها هستند كه باقي مونده.

در آخر اينكه من خودم مدتها طرفدار پرو پا قرص ياماها /پلكستور بودم..و غير از اون با رايترهاي زياد ديگه اي هم كاركردم.
تا همين 1 ماه پيش هم يه ياماها 20-10-40 اسكازي داشتم كه 1 سالو نيم پيش خريدمش 140 هزار تومن..اما 1 ماه پيش خراب شد (عمرش تموم شد)..و حالا يه رايتر سامسونگ 52-24-52خريدم 40 تومن (الان شده 37 تمومن با گارانتي 6 ماهه!!!)
انصافا هيچ چي نسبت به اون ياماها كم نداره و حرف نداره.
جالبتر اينكه قدرت خوندن سي ديش هم عاليه (و از ايسوس 40 من كه از سي دي رامهاي معروف و خوبه ميتونم بگم قويتر ميخونه سي دي هاي خشدارو) و اينكه 8 مگ بافر داره و فوق العاده بي صدا و روون كار ميكنه.من كه شديدا ازش راضيم.

اصلا ياماها هم به همين دليل نتونستن رقابت از نظر قيمتي با شركتهايي مثل سامسونگ و ايسوس ديگه رايتر نميسازه.

و در مورد ياماها اف وان هم هم خوب ميخونه هم خوب رايت ميكنه..اما قيمتش؟ 110 تومن آخرين بار كه خبر دارم! و در مقابل يه سامسونگ هم به همون اندازه خوبه و قيمتش 37 تومن!
اين نظر من بود بعنوان كسي كه هميشه با رايترهاي مختلف سر و كله زده. ;)

pooyak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام!

آره رايترهاي سامسونگ خيلي خوب هستند. فقط من يك مشكلي كه داشتم اين بود كه 3 4 روز بعد از خريدنش يك CD كه توش بود را خرد كرد!! (يك چيزي مثل پودر CD) ! مثل اينكه مشكل از قسمت نگهدارنده CD بوده.

شركتي هم كه گارانتي اينها را مي داد تقريبا 2 ماه طول داد تا اين را برايم درست كنه و آنجا هم ديدم كه تعداد زيادي writer با همين وضعيت آنجا هست. البته مال من رايتر سامسونگ 48-24-48 بود شايد اين مدلهاي جديدترش (52) بهتر باشند.

-- پويا

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سلام!

آره رايترهاي سامسونگ خيلي خوب هستند. فقط من يك مشكلي كه داشتم اين بود كه 3 4 روز بعد از خريدنش يك CD كه توش بود را خرد كرد!! (يك چيزي مثل پودر CD) ! مثل اينكه مشكل از قسمت نگهدارنده CD بوده.

شركتي هم كه گارانتي اينها را مي داد تقريبا 2 ماه طول داد تا اين را برايم درست كنه و آنجا هم ديدم كه تعداد زيادي writer با همين وضعيت آنجا هست. البته مال من رايتر سامسونگ 48-24-48 بود شايد اين مدلهاي جديدترش (52) بهتر باشند.

-- پويا
:shock:

اين قضيه خورد شدن سي دي...يه بدشانسي واقعيه و خيلي هم به ندرت پيش مياد...ولي اگه پيش بياد مكافاته..
البته مقصر مارك خاصي نيست..
من دو بار تو عمرم شاهد اين قضيه بودم كه يك بارش يادمه CDROM ASUS 40X و يه بارش هم
CDROM AOPEN 48X بود...
بهرحال ميگم خيلي احتمال اين موضوع كمه و تو هر ماركي ممكنه پيش بياد بهرحال.

بهرحال من تا بحال رايتر 52 اكس سامسونگ رو به 5-6 نفر دادم (غير از خودم) و همه هم بشدت راضي..
ايسوس 52 هم خوبه..اما بنظر من سامسونگ بهتره خصوصا از نظر كم صدايي و قدرت خوندن سي دي.

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمايي ، رايتر رو همون سامسونگ مي گيرم پس .

پروردگارا ، نسل سي پي يو اينتل رو برانداز !
زنگ زدم به طرف مي گم آقا مادربرد با چيپ Nvidia N-force2 چي داري ؟ ميگه والا Nvidia فقط چيپ براي كارف گرافيك مي سازه :shock: مي گم پدر جان ،براي مادر برد چيپ مي زنه با اتلون هم خوب مي سازه . ميگه ما اتلون نمي بنديم :x
2-3 جاي ديگه هم تماس گرفتم همين وضعيت بود . آخرش به خاطر اينكه خريد تو يه وضعيت خاصيه و بايد قسطي باشه رفتم سراغ همون پنتيوم . ذله شدم از بس همه جا پنتيوم مي بستن !

اين تعصب روي اينتل توي ايران به خاطر چيه من نمي فهمم !

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من چون خودم هم دنبال رايتر هستم اينو جواب بدم. Yamaha F1 توي بازار هست ولي گرونه. اينترنال حدود 140-150 تومان و اكسترنال هم حدود 180 تومان

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي . فكر نكنم با اين قيمت خريدنش زياد مقرون به صرفه باشه

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
ممنون از راهنمايي ، رايتر رو همون سامسونگ مي گيرم پس .
انتخاب خوبيه و راضي خواهي بود!
پروردگارا ، نسل سي پي يو اينتل رو برانداز !
آمين!
زنگ زدم به طرف مي گم آقا مادربرد با چيپ Nvidia N-force2 چي داري ؟ ميگه والا Nvidia فقط چيپ براي كارف گرافيك مي سازه :shock: مي گم پدر جان ،براي مادر برد چيپ مي زنه با اتلون هم خوب مي سازه . ميگه ما اتلون نمي بنديم :x
2-3 جاي ديگه هم تماس گرفتم همين وضعيت بود . آخرش به خاطر اينكه خريد تو يه وضعيت خاصيه و بايد قسطي باشه رفتم سراغ همون پنتيوم . ذله شدم از بس همه جا پنتيوم مي بستن !
اين تعصب روي اينتل توي ايران به خاطر چيه من نمي فهمم !

اين واقعا مسخرس...الان اگه بري توي فارومهاي سايتهاي درست حسابي و خلاصه عشق سخت افزارها ميبيني اكثرا AMD باز هستن اونوقت تو ايران ما...بگذريم..
اما جاهاي زيادي هست كه سيستمهاي AMD رو هم قسطي ميفروشن..
و درسته چيپ ست N-force2 فوق العاده عاليه و فقط هم مخصوص AMD ..و اون آقا كه گفته
Nvidia فقط كارت گرافيك ميسازه احتمالا تو غار بوده شركتش!
اينكه تو ايران بيشتر اينتل رو ميپسندن قصش طولانيه..تو ايران اينجوره كه وقتي يه ماركي اول مياد و جا ميفته,خيلي مشكل مارك ديگه بتونه جا واز كنه برا خودش و نمونه هاي اين موضع اگه دقت كنيد خيلي فراوونه..و عده اي نميتونن باور كنن كه الان ديگه زمان قديم نيست و تكنولوژي چيز انحصاري نميتونه حتما باشه..رقابت هست اونم شديد و امروز يك مارك مياد,فردا ممكنه مارك ديگه بياد از اون مارك بهتر . ;)

sharifgame

Registered User
لایک‌ها
2
اقا اين yamaha f1 خيلي معركه است. البته احسان مي گفت 140 يا 150 هزار تومان شده. البته قيمتش الان خيلي گرونه اما از لحاظ كارايي حرف نداره

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من توصيه مي كنم اول نوع استفاده از كامپيوتر و يا رايتر رو مشخص كن و بعد تصميم بگير كه چي بخري.
اين طوري نه پولت رو حروم مي كني و نه امكانات كامپيوترت بلا استفاده مي مونه.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین جونم
الان دیگه Intel 2.4 ای که تو می خواهی تو بازار نیست(خیلی کمه) با همون قیمت حدود 140000 می تونی یکعددintel 2.66 Full بخری.
البته در مورد Amd نباید خیلی تند رفت دلیل اینکه خیلی از فروشنده های اینجا زیاد طرف Amd نمی روند اینه که از سری های قبل اون خاطره خوشی ندارند. خیلی از Cpuهای ردهk6 Ii که به ایران اومدند Remarkبودند. موقعی که کامپیوترها 386و 486 بودند کسی Amdو Intel نمی فهمید چیه (منظورم فروشنده هاست نه اساتید میکرو پروسسور) و انصافاٌ هم اکثر این قبیل کامپیوترها را که باز کنی سی پی یو ی Amdدارند و الحق که خوب کار می کردند.
پس از زمانی که فروشنده هاamdوintel فهمیدند چیه (k6) به مشکل بر خوردند برای همین اکثرا ترجیح دادند بروند سراغ اینتل که به دردسر برخورد نکنند.
اما الان برای تو یک Amd2500 Barton انتخاب اپتیمم است. مادر برد هم من در یکی از قسمتهای قبلی توضیح داده بودم که Main Board نام دارد(هم برای اینتل همamd)
اما در مورد Writer یه توصیه هایی برات دارم:
غشئشاش قیمتش همون حدودی که احسان گفت ولی یک نکته دیگر هم که داره اینه که احتمالاٌ گارانتی هایشان هم تمام شده. ول خوب از نظر کارکرد من با اونه کار کردم و واقعاٌ عالیند چه در رایت چه در خواندن(ولی به چه قیمتی!!){اگه بخواهی اینقدر پول بدی من میگم یک کمی بذار روش Dvd-writer بخر}
اگه یک رایتری بخواهی که امکاناتشبا بقیه یک کم متفاوت باشه می تونی Plextor52x32x52بخری در حدود 100 تومنه ولی نسبت به مدل قبلی اش(52x24x52x)ذ یک سری مزیت داره.
ولی من توصیه می کنم Asusبخری که هم قیمتش مناسبه و هم کارش خوبه(البته الان یک 3-4 تومان گرون شده و به حدود 40-41 رسیده)
البته از سری 52 سامسونگ هم تعریف شنیدم ولی بشخصه از هیچ قطعه مکانیکی سامسونگ خیری ندیدم. ولی یک نکته ای هم است که نمیدونم دلیلش چیه ولی آمار نشان می دهد که سامسونگ های سیلور خرابی زیادی دارند چه رایترهاشون چه درایوهای معمولی شون.(ممکنه اون سری هایی که یک کمی مشکل دارند را رنگ کنند و به عنوان سیلور بدند توبازار ولی علت واقعی اش مشخص نیست)
در مورد کارت صدا الان همان کار صداهایonboardجوابتو می دن ولی اگه یک کارت شش کانال واقعی بخواهی فقط برو سراغ Creative ودر اینمورد هرچی پول بدی آش می خوری هرچی مدلاش بهتر باشند قیمتش بیشتره.
دیگه انشام طولانی شد بازم اگه سوالی داشتی بپرس خوشحال می شم.

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
LITEON

من ازش راضیم، قیمتشم خیلی خوبه!
52x32x52x
SMARTBURN)

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درسته مارك LITEON هم مارک معروف و خوبیه ولی اینجا خیلی جا نیفتاده .
البته گارانتی اش معمولا مال شرکت teta است که من به شخصه با این شرکت برخوردی نداشته ام اگه کسی برخورد داشته بگه بقیه هم به اطلاعاتشون اضافه بشه.

mohammad reza66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
benq به نظر من بهترین چون سرعت واقعی داره یعنی cd writer های دیگه همه نصف سرعتی رو که مینویسن دارند یعنی 48 برابر 22 است ولی benq 48 واقعا 48 است البته cd writer خودم asus است. :blink: :p

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همونطور که می دونید benq همون acer است که واقعا من خاطره خوشی ازش ندارم ولی اگه کسان دیگری هستند که با محصولات جدید benq کار کرده اند ما رو هم در جریان بگذارند تا یه آمری از محصولاتش داشته باشیم.

بالا