برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای ارتقای کیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
درود
دوستان من کیس رو میخواستم ارتقا بدم البته چند قطعه....

کار من 50 درصدش رو تدوین و میکس و مونتاژ تشکلیل میده 50 درصدش هم جلوه های ویژه، نرم افزار هایی هم کار میکنم افتر افکتز + پریمیر!

شما میتونید یک Main , CPU , Ram , Hard , Power تا قیمت 270 تومن پیشنهاد بدید؟

نظر خودم

main: Asrock 770
Cpu: phenom ii x4 840
Ram: 2x2 Kingmax
Power: 430 Green

اگر این مادربورد 770 رو بردارم فکر کنم از سوکت ddr 2 هم ساپورت میکنه، اونوقت میتونم رم 2 گیگ ddr 2 خودم رو که 800 w هست رو بقل یک رم 4 گیگ ddr 3 بزارم؟
این که اون 800 w است مشکلی نداره؟

سپاس

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
درود
دوستان من کیس رو میخواستم ارتقا بدم البته چند قطعه....

کار من 50 درصدش رو تدوین و میکس و مونتاژ تشکلیل میده 50 درصدش هم جلوه های ویژه، نرم افزار هایی هم کار میکنم افتر افکتز + پریمیر!

شما میتونید یک Main , CPU , Ram , Hard , Power تا قیمت 270 تومن پیشنهاد بدید؟

نظر خودم

main: Asrock 770
Cpu: phenom ii x4 840
Ram: 2x2 Kingmax
Power: 430 Green

اگر این مادربورد 770 رو بردارم فکر کنم از سوکت ddr 2 هم ساپورت میکنه، اونوقت میتونم رم 2 گیگ ddr 2 خودم رو که 800 w هست رو بقل یک رم 4 گیگ ddr 3 بزارم؟

سپاس
دوست عزیز 270 مطمئنی ؟ مادربرد و سی پیوت تقریبا 220 تا 250 قیمت میخورن.
کارت گرافیکت چیه ؟!

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
راستی منظورت از 770 asrock کدومشه ؟ Icafe - de3l یا extreme 3 ?

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
کارت گرافیم gt 9400 1 gig است که نیازی به تغییر ندارم.......
والا سی پی یو رو قیمت دارم 120
مین بورد هم قیمت دارم 75 فکر کنم مدل Icafe گفتند، مدل های دیگر رو شما توصیه میکنید؟

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
خب دوست عزیز راستی شما مشهد هستید، برای مثال این 4 قطعات من رو چه قیمت برمیدارید؟ اگر خیر، ممنون میشم قیمت بدید

مین GA-P31-ES3G / سی پی یو Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz / رم 2 Geil / پاور 330 Green /

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
کارت گرافیم gt 9400 1 gig است که نیازی به تغییر ندارم.......
والا سی پی یو رو قیمت دارم 120
مین بورد هم قیمت دارم 75 فکر کنم مدل Icafe گفتند، مدل های دیگر رو شما توصیه میکنید؟

icafe تو مشهد هست ؟ کی داره ؟ .اگر این قیمت باشه خوبه . سراغ داری بگو منم با فروشنده اش آشنا شم :دی
/
icafe فقط ddr3 ساپورته . باید رم هم بخری کنارش. من جای شما باشم اون cpu رو هم میرم 955 میگیرم که به شدت بهتره برای کار شما.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب دوست عزیز راستی شما مشهد هستید، برای مثال این 4 قطعات من رو چه قیمت برمیدارید؟ اگر خیر، ممنون میشم قیمت بدید

مین GA-P31-ES3G / سی پی یو Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz / رم 2 Geil / پاور 330 Green /
من متاسفانه تو کار خرید نیستم . راستش نمیدونم چقدر ارزش خرید داره.تو همینجا فکر کنم تاپیک بزنی خوب بخرند.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
icafe تو مشهد هست ؟ کی داره ؟ .اگر این قیمت باشه خوبه . سراغ داری بگو منم با فروشنده اش آشنا شم :دی
/
icafe فقط ddr3 ساپورته . باید رم هم بخری کنارش. من جای شما باشم اون cpu رو هم میرم 955 میگیرم که به شدت بهتره برای کار شما.

خب 955 بخرم نیاز به کولر هم داره؟ :(
و اینکه خب یک مادر برد مناسب تو همون رنج معرفی کنید....
یک مادربردی که سی پی یو 6 هسته رو ساپورت کنه.....چون در حقیقت من میخواستم یک سی پی یو در حد 120 تومن بردارم و حدود 6 ماه دیگش پول دستم اومد به مدل AMD PHENOM II X6 1055 تغییر بدم...چون بازم یه 70 تومنی فرق میکنه با مدل 840، پس اگر مادربردی بگید مثل همین 770 که سی پی یو های 6 هسته رو هم ساپورت کند ممنون میشم، همین 770 تا 140 وات پردازنده پشتیبانی میکنه، که شما میگید تو مشهد نیست!!!

حالا شما با توجه به متن بالا پشنهادتون چیه؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب 955 بخرم نیاز به کولر هم داره؟ :(
و اینکه خب یک مادر برد مناسب تو همون رنج معرفی کنید....
یک مادربردی که سی پی یو 6 هسته رو ساپورت کنه.....چون در حقیقت من میخواستم یک سی پی یو در حد 120 تومن بردارم و حدود 6 ماه دیگش پول دستم اومد به مدل AMD PHENOM II X6 1055 تغییر بدم...چون بازم یه 70 تومنی فرق میکنه با مدل 840، پس اگر مادربردی بگید مثل همین 770 که سی پی یو های 6 هسته رو هم ساپورت کند ممنون میشم، همین 770 تا 140 وات پردازنده پشتیبانی میکنه، که شما میگید تو مشهد نیست!!!

حالا شما با توجه به متن بالا پشنهادتون چیه؟
ببین به نظرم هزینه کنی تو پردازنده ضرر نمیکنی .
منتها مشکل سر مادربرد پیش میاد . مادربرد هایی مثل 770 icafe / De3l اینا خوب هستند اما تحت فشار 1055 و 955 ممکنه عملکرد مناسبی تو طولانی مدت نداشته باشند. رو همین حساب یا باید بری سراغ مدلهای بالاتر ازراک که تو مشهد نیست تقریبا یا بری سراغ مادربردی مثل C45 , G54 MSI یا اینکه بری سراغ اسوس M4A87TD ها که خوب حدود 120 اینا قیمتشه حداقل .
955 نیاز به کولر جداگانه نداره . اگر مشکل زیادی با صداش نداری خیلی مشکل ساز نیست.
من پیشنهادم اینه که فعلا اگر سیستمی داری نگه داری و صبر کنی تا بودجه ات به حدود 400 تا 450 برسه.
چون فقط رم و مادربرد و سی پی یو نیست . در حقیقت باید پاور هم ارتقا داشته باشه.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
ببین به نظرم هزینه کنی تو پردازنده ضرر نمیکنی .
منتها مشکل سر مادربرد پیش میاد . مادربرد هایی مثل 770 icafe / De3l اینا خوب هستند اما تحت فشار 1055 و 955 ممکنه عملکرد مناسبی تو طولانی مدت نداشته باشند. رو همین حساب یا باید بری سراغ مدلهای بالاتر ازراک که تو مشهد نیست تقریبا یا بری سراغ مادربردی مثل C45 , G54 MSI یا اینکه بری سراغ اسوس M4A87TD ها که خوب حدود 120 اینا قیمتشه حداقل .
955 نیاز به کولر جداگانه نداره . اگر مشکل زیادی با صداش نداری خیلی مشکل ساز نیست.
من پیشنهادم اینه که فعلا اگر سیستمی داری نگه داری و صبر کنی تا بودجه ات به حدود 400 تا 450 برسه.
چون فقط رم و مادربرد و سی پی یو نیست . در حقیقت باید پاور هم ارتقا داشته باشه.

خب پیشنهاد منطقی دادید، ممنونم، فقط اینکه پس 100 هم دیگه بزارم روش مناسبه.....

خب اگر بخوام 1055 6 هسته ای بگیرم در آینده، شما چه مادربوردی پیشنهاد میکنید؟ حدود 100 تومن...چون فکر کنم اگر 6 هسته ای انتخاب کنم تا 2 سال دیگر نیازی به ارتقا ندارم......خب راستی اگر 1055 انتخاب شد با یک کول 18 تومنی راه میفته؟
راستی مهمتر اینکه من کارت کپچر هم ندارم....این مدل 1394 کارم رو راه میندازه؟

ممنون

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب پیشنهاد منطقی دادید، ممنونم، فقط اینکه پس 100 هم دیگه بزارم روش مناسبه.....

خب اگر بخوام 1055 6 هسته ای بگیرم در آینده، شما چه مادربوردی پیشنهاد میکنید؟ حدود 100 تومن...چون فکر کنم اگر 6 هسته ای انتخاب کنم تا 2 سال دیگر نیازی به ارتقا ندارم......خب راستی اگر 1055 انتخاب شد با یک کول 18 تومنی راه میفته؟
راستی مهمتر اینکه من کارت کپچر هم ندارم....این مدل 1394 کارم رو راه میندازه؟

ممنون
من میگم با توجه به اینکه شما میخوای 100 هزینه کنی بهتره اینو به 120 برسونی و 870 extreme ازراک رو حتی از تهران شده بگیری.
1055 هم کولر نیاز نداری فعلا . تا ببینی دما تا چه حدی میرسه . اگر دیدی بالاست بعد به فکر کولر هم میشه افتاد.
برای کپچر هم من خیلی اطلاعاتی ندارم. اما 1394 رو کار کردم و جواب کارم رو میداده.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
راستش با شرایط فعلی من بهتره 840 بردارم....
و این هم سیستم جدید من که قصد خرید دارم
main: ?
cpu: amd x 4 840
ram: 2x2 kingmax
hard: samsung 1 t
power: 530 green

و تا حدود یکسال یا نهایتن دو سال دیگر رم رو به 8 و سی پی یو رو به 1055 تغییر میدم!
فقط من دو سوال دارم
یک برد مناسب رو پیشنهاد بدید که در آینده اگر پردازنده رو به 1055 تغییر دادم مشکلی پیش نیاد (در حد همون 100 تا 120)
دوم اینکه پردازنده 840 نیازی به کولر نداره دیگه؟ چون من اهل بازی، اور کلاک و آن کلاک ...نیستم!
اگر هم نیاز داره با بوفالو 18 تومنی راه میفته؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
530 گرین براش زیاده.
همون MA87TD آسوس با این قیمت مناسب شماست.
نه نیازی به کولر نداری.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
530 گرین براش زیاده.
همون MA87TD آسوس با این قیمت مناسب شماست.
نه نیازی به کولر نداری.

خب این بورد از همون سوکت سیاه ها است؟ چون تا سال دیگه پردازنده های بولدزر میاد که اگر خواستم عوض کنم مشکلی نداشته باشه؟

شما چه پاوری پیشنهاد میدید؟ قیمت؟ فقط یک کارت هم کپچر میخوام نصب کنم
راستی این بوردی که گفتید رو خود شما چند میدید؟
ممنون از لطف شما

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب این بورد از همون سوکت سیاه ها است؟ چون تا سال دیگه پردازنده های بولدزر میاد که اگر خواستم عوض کنم مشکلی نداشته باشه؟

شما چه پاوری پیشنهاد میدید؟ قیمت؟ فقط یک کارت هم کپچر میخوام نصب کنم
راستی این بوردی که گفتید رو خود شما چند میدید؟
ممنون از لطف شما
نه دیگه از اونها بخوای که کلا سیستم هزینه ات عوض میشه عزیز. درست حسابی هاش از 160 به بالا تازه شروع میشند . به نظرم ضرورتی برای این نوع آینده نگری هم وجود نداره. من حرفم اینه که شما اگر قرار 840 بخری این سیستم رو تا آخر 840 فرض کن . اگر هم قراره 1055 بخری همینطور . دوره ی ارتقا به اعتقاد من تموم شده است . تکنولوژی هر 2 سال یکبار کلا تغییر میکنه و عملا تو 2 سال اینقدر پیشرفت بوجود میاد که دیگه جایی برای ارتقا نمونه.
/
با سیستم فعلیت 480-EU گرین . قیمتش هم فعلا ندارم . ظاهرا گرین مجددا تغییر قیمت داده .
/
برد رو من ندارم . اما احتمالا همکاران داشته باشند. فکر میکنم حدود 125 باشه . البته مطمئن نیستم.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
نه دیگه از اونها بخوای که کلا سیستم هزینه ات عوض میشه عزیز. درست حسابی هاش از 160 به بالا تازه شروع میشند . به نظرم ضرورتی برای این نوع آینده نگری هم وجود نداره. من حرفم اینه که شما اگر قرار 840 بخری این سیستم رو تا آخر 840 فرض کن . اگر هم قراره 1055 بخری همینطور . دوره ی ارتقا به اعتقاد من تموم شده است . تکنولوژی هر 2 سال یکبار کلا تغییر میکنه و عملا تو 2 سال اینقدر پیشرفت بوجود میاد که دیگه جایی برای ارتقا نمونه.
/
با سیستم فعلیت 480-EU گرین . قیمتش هم فعلا ندارم . ظاهرا گرین مجددا تغییر قیمت داده .
/
برد رو من ندارم . اما احتمالا همکاران داشته باشند. فکر میکنم حدود 125 باشه . البته مطمئن نیستم.

والا از جایی من پرسیدم که مشتریش هستم اینتل کار میکنه برای همین اگر بخواد برام amd بگیره همکار میگیره که خب یک چند درصدی قیمتش رو میاره بالا برای خودش....برای همین برد و سی پی یو رو از جای مناسبی میگیرم بهتره!
میتونید تو پیام خصوصی آدرس بدید که amd کار کنند و قیمت هاشون منصفانه باشه، ممنون از لطف شما.....

سپاس از لطف شما

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من تاحالا به عنوان یوزر ازشون خرید نکردم ببینم کدوم منصفترند. ولی تو تک یه سر بزنید قیمتها دستتون میاد تقریبا.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
من تاحالا به عنوان یوزر ازشون خرید نکردم ببینم کدوم منصفترند. ولی تو تک یه سر بزنید قیمتها دستتون میاد تقریبا.

بابا شما که خودتون کارتون هست....:cool:
خب فکر کنم قیمت اینا رو دارید...
ممنون میشم قیمت روز رو بدید
samsung 1 t
ram 2x2 kingmax

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
بابا شما که خودتون کارتون هست....:cool:
خب فکر کنم قیمت اینا رو دارید...
ممنون میشم قیمت روز رو بدید
samsung 1 t
ram 2x2 kingmax
هارد سامسونگ تو مشهد کلا خوش قیمت نیست . نمیدونم قیمتش چنده حقیقت.
رم ها رو چون خودمم کار میکنم فکر میکنم الان تو بازار به یوزر 27 بدند .

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
هارد سامسونگ تو مشهد کلا خوش قیمت نیست . نمیدونم قیمتش چنده حقیقت.
رم ها رو چون خودمم کار میکنم فکر میکنم الان تو بازار به یوزر 27 بدند .

الان شما رم 4 گیگ ddr 3 مدل kingmax رو میدید 27 تومن ؟

در ضمن اینم لیست پردازنده هایی که آزراک 770 پشتیبانی میکنه
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=770iCafe

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا