برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای ارتقای کیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
ضمن اینکه قطعات الکترونیکی هر برندی هم که باشند گاهی به مشکل برمیخوردن . دیگه ازراک و اسوس هم نمیشناسند .و با این همه بنده هیچ ضمانتی بابت این مشاوره ام به کسی نه میدم و نه خواهم داد.:D

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
ضمن اینکه قطعات الکترونیکی هر برندی هم که باشند گاهی به مشکل برمیخوردن . دیگه ازراک و اسوس هم نمیشناسند .و با این همه بنده هیچ ضمانتی بابت این مشاوره ام به کسی نه میدم و نه خواهم داد.:D

خب یکی آزراک برای خودتون بستید تا بحال به مشکل برنخوردید؟
از تهران خریدید دیگه؟

راستی این آزراک با کارت های انودیا مشکلی نداره؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب یکی آزراک برای خودتون بستید تا بحال به مشکل برنخوردید؟
از تهران خریدید دیگه؟

راستی این آزراک با کارت های انودیا مشکلی نداره؟
به نظرت من اگر وجدان داشته باشم ! بی طرف باشم ! اگر به مشکلی برخورده بودم که مربوط به مادربرد بود ! میومدم به شما همچین مادربردی پیشنهاد میکردم؟

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
به نظرت من اگر وجدان داشته باشم ! بی طرف باشم ! اگر به مشکلی برخورده بودم که مربوط به مادربرد بود ! میومدم به شما همچین مادربردی پیشنهاد میکردم؟

عزیزم چرا ناراحت میشی دارم سوال میکنم، اگر نماینده آزراک در مشهد هم بودید من بهتون همچنین اهانتی نمیکردم، پوزش:D

سپاس از مهر شما

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
عزیزم چرا ناراحت میشی دارم سوال میکنم، اگر نماینده آزراک در مشهد هم بودید من بهتون همچنین اهانتی نمیکردم، پوزش:D

سپاس از مهر شما
من اگر پولش رو داشتم که نمایندگی میتونستم بگیرم حتما نمایندگی ازراک رو میگرفتم شک نکن :D

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
من اگر پولش رو داشتم که نمایندگی میتونستم بگیرم حتما نمایندگی ازراک رو میگرفتم شک نکن :D

والا مشهد خراب شده، هیچی پیدا نمیشه...به هرکی میگی آزراک، میگه آزراک اگر خوب بود آواژنگ گارانتیش رو ادامه میداد!...... آره والا منم مثل شما از تهران سفارش میدم یک دونه 770Extreme3 !
نهایتش اگر مشکلی پیش اومد مشهد درست میکنم نشد میفرستم گارانتی!

قیمت 870Icafe R2 رو الان فکر کنم 100 باشه، ولی خب همون 770Extreme3 بهتره فکر کنم، چون اگر قرار به استفاده از پردازنده های بلدزر باشه باید 870Extreme3 R2 رو خرید که باز 20 تومن گرونتره! :D

پس در کل 770Extreme3 :)

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
والا مشهد خراب شده، هیچی پیدا نمیشه...به هرکی میگی آزراک، میگه آزراک اگر خوب بود آواژنگ گارانتیش رو ادامه میداد!...... آره والا منم مثل شما از تهران سفارش میدم یک دونه 770Extreme3 !
نهایتش اگر مشکلی پیش اومد مشهد درست میکنم نشد میفرستم گارانتی!

قیمت 870Icafe R2 رو الان فکر کنم 100 باشه، ولی خب همون 770Extreme3 بهتره فکر کنم، چون اگر قرار به استفاده از پردازنده های بلدزر باشه باید 870Extreme3 R2 رو خرید که باز 20 تومن گرونتره! :D

پس در کل 770Extreme3 :)
خراب شده رو خوب اومدی . اگر قید usb3.0 , sata 3.0 رو میزدی MSI 770-C45 تو بازار مشهد هست . قیمتش حدود 105 ایناست.
گارانتی ماتریکس.
گیگا هم Ma770t-UD3 رو میشه با حدود 129 گیر اورد.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
خراب شده رو خوب اومدی . اگر قید usb3.0 , sata 3.0 رو میزدی MSI 770-C45 تو بازار مشهد هست . قیمتش حدود 105 ایناست.
گارانتی ماتریکس.
گیگا هم Ma770t-UD3 رو میشه با حدود 129 گیر اورد.

الان کاربرد این ساتا3 رو میدونم ولی کاربرد یو اس بی 3 چیه؟ اصلن به کار من میا؟

پس منظورت اینه؟ این چطوره؟
http://www.forum.persiantools.com/t201051.html

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
اشتباهی شد . 870-c45 منظورم بود.
اون مال اینتله . به کار شما نمیاد.

الان هاردها و فلشهای USB3.0 تو بازار هستند که سرعتشون تقریبا 3 برابر USB2.0 هاست .

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
نه دیگه از اونها بخوای که کلا سیستم هزینه ات عوض میشه عزیز. درست حسابی هاش از 160 به بالا تازه شروع میشند . به نظرم ضرورتی برای این نوع آینده نگری هم وجود نداره. من حرفم اینه که شما اگر قرار 840 بخری این سیستم رو تا آخر 840 فرض کن . اگر هم قراره 1055 بخری همینطور . دوره ی ارتقا به اعتقاد من تموم شده است . تکنولوژی هر 2 سال یکبار کلا تغییر میکنه و عملا تو 2 سال اینقدر پیشرفت بوجود میاد که دیگه جایی برای ارتقا نمونه.
/
با سیستم فعلیت 480-EU گرین . قیمتش هم فعلا ندارم . ظاهرا گرین مجددا تغییر قیمت داده .
/
برد رو من ندارم . اما احتمالا همکاران داشته باشند. فکر میکنم حدود 125 باشه . البته مطمئن نیستم.

اینطور فهمیدم ....770Extreme3، بصورت رسمی از ساتا3 پشتیبانی نمی کنه یک تراشه nec وظیفه ارتباط تک پورت usb3 را داره و یک تراشه مارول هم اگر اشتباه نکرده باشم دو پورت ساتا 3 را پوشش میده و چیپ sb710 که چیپ amd هست ساتا 2 را پشتیبانی می کنه
ولی در 870 e3 تراشه amd sb850 تمام پورتهای ساتا بصورت ساتا 3 پوشش میده

خب حالا پس کلا از مدل 770 از هر نوعش مثل Icafe , E3 , De3l بیام بیرون بهتره!

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
خب از سری 770 اومدم بیرون.........

حالا چند تا مقایسه بین سری amd 770 با amd 870 انجام میدم، از دو نوع am3 و am3+ !!!

870Extreme3
Phenom II X6 6-Core CPU Ready
Supports UCC feature (Unlock CPU Core)
ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports ATI™ Quad CrossFire™, CrossFireX™
1 x eSATAIII Connector, 5 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, 2 x USB 3.0 ports, 2 x IEEE 1394 ports
Smart Switch Design : 1 x Power Switch with LED, 1 x Reset Switch with LED, 1 x Clear CMOS Switch with LED
Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC Tuner, IES, OC DNA, Multi-Speed Fan Control
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec) , Premium Blu-ray audio support
ErP/EuP Ready
Free Software: CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial

870iCafe
Phenom II X6 6-Core CPU Ready
ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
Supports ASRock Turbo UCC
Supports ASRock UCC - Unlock CPU Core
Supports CPU up to 140W
Supports Dual Channel DDR3 2000(OC)
1 x PCI Express 2.0 x16 slot, 6 x SATA3 connectors, PCIE Gigabit LAN, Dr. Debug
Supports ASRock Instant Boot, Instant Flash, OC Tuner, IES, OC DNA, Multi-Speed Fan Control, AIWI, APP Charger
ErP/EuP Ready
Free Software : CyberLink DVD Suite - OEM and Trial; Creative Sound Blaster X-Fi MB - Trial​

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
870Extreme3 R2.2
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU Ready
100% All Solid Capacitor design
Supports ATI™ Quad CrossFireX™ and CrossFireX™
2 x USB 3.0, 5 x SATA3, 2 x IEEE 1394, C.C.R. (Combo Cooler Retention Module)
Supports XFast USB, AXTU, Graphical UEFI, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger, SmartView
7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 AUdio Codec)

870iCafe R2.0
Supports AM3+ Processor, 8-Core CPU Ready
100% All Solid Capacitor design
Supports ATI™ Quad CrossFireX™ , CrossFireX™
5 x SATA3, 1 x eSATA3
Dr. Debug, C.C.R. (Combo Cooler Retention Module)
Supports AXTU, Graphical UEFI, XFast USB, Instant Boot, Instant Flash, APP Charger, SmartView
7.1 CH HD Audio (Realtek ALC887 Audio Codec​
)

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
خب رفیق این نتیجه گیری من اگر اشتباه بود، اصلاح کن!

من فکر میکنم بهترین مدل 870E3 است، چون با اطمینان بهتری از سری 870Icafe از امکانات جانبی استفاده میشه کرد!

خب قیمت این مدل 870E3 فکر کنم حدود 120 تومن است!

خب اگر قرار به مدل r2 باشه که مدل Extreme بسیار بهتر است، ولی فکر میکنم حداقل قیمت این مادربورد 20 تومن بیشتر باشد که میشود حدود 140 حداقل!و کاربردش برای نسل بعد پردازنده ها است که چیپ am3+ هستند! و فکر نمیکنم دلیل منطقی باشد که در حال حاضر این نوع رو بخریم چون در نسل بعدی آنقدر پیشرفت به قول خودتون انجام میشه که این مدل ها فراموش میشه......

چون اگر بخواهیم به پردازنده های بولدزر فکر کنیم از نظر من مدل 870E3 R2.0 خوب نیست و برای آینده نگری باید مدل های 970Extreme4 , 990FX Extreme4 , 890FX Deluxe5 رو مد نظر داشت که قیمت های بالایی دارند و حداقل میشه برای نسل بعد آینده نگری مطمئنی انجام داد!

پس تا یکسال دیگر بهترین گزینه 870Extreme3 است که جوابگو هست و اگر خیلی اهل دوراندیشی باشیم :D بهترین گزینه 990FX Extreme4

خب درست عرض کردم یا نه؟:D

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب رفیق این نتیجه گیری من اگر اشتباه بود، اصلاح کن!

من فکر میکنم بهترین مدل 870E3 است، چون با اطمینان بهتری از سری 870Icafe از امکانات جانبی استفاده میشه کرد!

خب قیمت این مدل 870E3 فکر کنم حدود 120 تومن است!

خب اگر قرار به مدل r2 باشه که مدل Extreme بسیار بهتر است، ولی فکر میکنم حداقل قیمت این مادربورد 20 تومن بیشتر باشد که میشود حدود 140 حداقل!و کاربردش برای نسل بعد پردازنده ها است که چیپ am3+ هستند! و فکر نمیکنم دلیل منطقی باشد که در حال حاضر این نوع رو بخریم چون در نسل بعدی آنقدر پیشرفت به قول خودتون انجام میشه که این مدل ها فراموش میشه......

چون اگر بخواهیم به پردازنده های بولدزر فکر کنیم از نظر من مدل 870E3 R2.0 خوب نیست و برای آینده نگری باید مدل های 970Extreme4 , 990FX Extreme4 , 890FX Deluxe5 رو مد نظر داشت که قیمت های بالایی دارند و حداقل میشه برای نسل بعد آینده نگری مطمئنی انجام داد!

پس تا یکسال دیگر بهترین گزینه 870Extreme3 است که جوابگو هست و اگر خیلی اهل دوراندیشی باشیم :D بهترین گزینه 990FX Extreme4

خب درست عرض کردم یا نه؟:D
درسته . مشروط بر اینکه فقط به ازراک بخوای فکر کنی. چون مدلهای دیگه تو سایر برندها هم هست.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
خب آره اگر بخوام آزراک بردارم....

راستی نظرت راجع به سری r2 که توضیح دادم چیه؟

به نظرت بهتر نیست تا بولدرز بیاد و از مدل های 970 خرید؟ تا اینکه الان 870E3 R2.0 رو خرید؟

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خب آره اگر بخوام آزراک بردارم....

راستی نظرت راجع به سری r2 که توضیح دادم چیه؟

به نظرت بهتر نیست تا بولدرز بیاد و از مدل های 970 خرید؟ تا اینکه الان 870E3 R2.0 رو خرید؟
من میگم صبرش مناسب نیست . یا بودجه ات رو کلا دگرگون کن بریم سراغ sandy brige یا نهایت به همین سیستمی که رسیدی اکتفا کن و 2 سالی با خیال راحت کار انجام بده . 2 سال بعد هم تکنولوژی اگر خیلی پیشرفت کرده بود سیستم رو کلا تغییر بده . اگر نه هم که هیچ

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
من میگم صبرش مناسب نیست . یا بودجه ات رو کلا دگرگون کن بریم سراغ sandy brige یا نهایت به همین سیستمی که رسیدی اکتفا کن و 2 سالی با خیال راحت کار انجام بده . 2 سال بعد هم تکنولوژی اگر خیلی پیشرفت کرده بود سیستم رو کلا تغییر بده . اگر نه هم که هیچ

آفرین....دقیقن منم همین رو تایید گفتم!نیازی به دوراندیشی نیست!
راستی این هارد های ساتا 3 مثل اینکه وسترن دیجیتال یک مدلش رو زده! حالا این ها همون مدلی هستند که میگی سرعتشون 3 برابر هست؟
اگر اینطوری هست فعلن هارد رو تغییر ندم تا یک ساتا3 بخرم، نه؟ اینکه آینده نگری نیست:D

این مدل از همان نوع سرعت بالا است؟
http://rayansaba.com/index.php?productID=3998

Last edited:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من USB3.0 رو گفتم نه Sata3.0 .
ساتا 3 الان هارد سیگیت هم اومده.
با توجه به میکانیکی بودن هاردهای فعلی پیشرفت این هاردها فعلا تو سرعت خیلی محسوس نیست .
اگر هارد داری خوب صبر کن . اگر نداری هم بخر.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
آفرین....دقیقن منم همین رو تایید گفتم!نیازی به دوراندیشی نیست!
راستی این هارد های ساتا 3 مثل اینکه وسترن دیجیتال یک مدلش رو زده! حالا این ها همون مدلی هستند که میگی سرعتشون 3 برابر هست؟
اگر اینطوری هست فعلن هارد رو تغییر ندم تا یک ساتا3 بخرم، نه؟ اینکه آینده نگری نیست:D

این مدل از همان نوع سرعت بالا است؟
http://rayansaba.com/index.php?productID=3998
نه این معمولیه . 70 تا 71 تو بازار قیمتشه الان.

Iverson

Registered User
لایک‌ها
37
من USB3.0 رو گفتم نه Sata3.0 .
ساتا 3 الان هارد سیگیت هم اومده.
با توجه به میکانیکی بودن هاردهای فعلی پیشرفت این هاردها فعلا تو سرعت خیلی محسوس نیست .
اگر هارد داری خوب صبر کن . اگر نداری هم بخر.

پس ساتا3 ها فرق چندانی با معمولی ها نمیکنند؟
و مهمتر اینکه چند پست بالاتر گفتید به کار من نمیاد (usb3.0)، خب این فلش ها و هاردهای usb3.0 تا سال دیگه جا میفته.....؟ یعنی الان اگر من بردی بگیرم که usb3.0 و ساتا3 نداشته باشه، این نوع فلش ها ر ساپورت نمیکنه...
چون شما گفتید usb3.0 به کار من نمیاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا