برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای بستن سیستم با 4 کارت گرافیک

MEISAM.ZX

Registered User
لایک‌ها
10
سلام من سیستمی میخوام جمع کنم با 4 کارت گرافیک
میخوام که روی سیستم 4 عدد کارت گرافیک r9 280 x از برند سافایر نصب بشه و از ارزانترین قطعات استفاده کنم تا با بودجه کم که دارم بتونم سیستم رو جمع کنم.
لطفا ارزانترين برند قطعات ( هارد - پاور - مادربرد - سی پی یو - رم ) را برای بستن این سیستم به من معرفي کنيد.
منتظر پاسخ شما هستم.
تشکر.

soroushsj

Registered User
لایک‌ها
279
سلام من سیستمی میخوام جمع کنم با 4 کارت گرافیک
میخوام که روی سیستم 4 عدد کارت گرافیک r9 280 x از برند سافایر نصب بشه و از ارزانترین قطعات استفاده کنم تا با بودجه کم که دارم بتونم سیستم رو جمع کنم.
لطفا ارزانترين برند قطعات ( هارد - پاور - مادربرد - سی پی یو - رم ) را برای بستن این سیستم به من معرفي کنيد.
منتظر پاسخ شما هستم.
تشکر.
سلام شما با این همه کارت میخوای چیکار کنی؟
میدونی چه دمایی مادربردت باید تحمل کنه ؟
مصرف برق هم در نظر گرفتی ؟ با این گرونی برق ،
اولا گه با هزینه کم نمیشه این سیستم جمع کرد چون اگه بخواهی 4 تا کارت r9 280 x از برند سافایر روی مادر بردت نصب کنی حتما باید یه پردازشگر حرفه ای مثلا الان خودم از CPU : CORE I7 377K 3.5GHZ UNLOCK با 16 گیگ رم و 2 عدد کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6990 کراس کردم و پاور گرین 1230 وات REAL باز هم اینجا CPU من شده گلوگاه و به درستی نمی تونم از کارتهام رندر بگیرم چون الان برای من هم 4 تا کارت گرافیکه ولی اینو تو 2 تا کارت گرافیک تعبیه کردند و دمای کارتهای من تو زمان لود به 85 تا 95 درجه سانتی گراد میرسه که این دما تو تابستون یعنی فاجعه حال پول برقش هم سوا ولی الان پول همون کارتها خود خیلی زیاد میشه و با هزینه ای کمتر از 4 میلیون نمیتونید این سیستم جمع آوری کنید .

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
دوست گرامی حداقل 10 میلیون هزینه اس! یعنی خییییییییییلی کف در نظر بگیریم 10 تومن مثل هلو واسه شما آب می خوره!

کارتون چیه؟ Bitcoin؟

Last edited:

MEISAM.ZX

Registered User
لایک‌ها
10
سلام شما با این همه کارت میخوای چیکار کنی؟
میدونی چه دمایی مادربردت باید تحمل کنه ؟
مصرف برق هم در نظر گرفتی ؟ با این گرونی برق ،
اولا گه با هزینه کم نمیشه این سیستم جمع کرد چون اگه بخواهی 4 تا کارت r9 280 x از برند سافایر روی مادر بردت نصب کنی حتما باید یه پردازشگر حرفه ای مثلا الان خودم از CPU : CORE I7 377K 3.5GHZ UNLOCK با 16 گیگ رم و 2 عدد کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6990 کراس کردم و پاور گرین 1230 وات REAL باز هم اینجا CPU من شده گلوگاه و به درستی نمی تونم از کارتهام رندر بگیرم چون الان برای من هم 4 تا کارت گرافیکه ولی اینو تو 2 تا کارت گرافیک تعبیه کردند و دمای کارتهای من تو زمان لود به 85 تا 95 درجه سانتی گراد میرسه که این دما تو تابستون یعنی فاجعه حال پول برقش هم سوا ولی الان پول همون کارتها خود خیلی زیاد میشه و با هزینه ای کمتر از 4 میلیون نمیتونید این سیستم جمع آوری کنید .
سلام تشکر از پاسخ شما
به نظر شما مصرف برق در ماه چند تومن میشه؟

moty

Registered User
لایک‌ها
217
هه مصرف برق خدا تومن حساب کن اندازه یه بخاری برقی معمولی 1200واتی فقط گرافیکها
4 تا 280برا چه کاری مگه میخاین برام سوال شد
شما 2تا 7990 بخر مساوی 4 تا 7970 برو حالشو ببر کروس کن
اگه گیم میخای فقط 7990 و اگه رندل میخای 780ti

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
یه بنده خدایی اومد دفتر ما . راس راست تو چشمم نگاه میکرد بهش گفتم میدونی مصرف برقت چقدر در میاد . میگفت هه اون که دزدیه !:-/

p.e.y.m.a.n

Registered User
لایک‌ها
19
دوست عزیز شما حداقل باید مادربورد rampage iv با 32 گیگ رم و سی پی یو 4930k یا 4960x ببندی!!!!!
و پاور 1600 وات گرین
فکر نکن روی یک مادربورد ساده z77 یا z87 چهارتا pci exress هست یعنی میشه 4تا گرافیک بدون مشکل روش نصب کرد
سوکت 1150 یا 1155 کلا 16 lane بیشتر ندارن این یعنی حداکثر دوتا گرافیک رو حالت 8x 8x
این یعنی چهارتا گرافیک به صورت 4x که فقط برق مصرف میکنه و از نصف قدرتشون بیشتر استفاده نمیشه

بالا