برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید آنتن رومیزی تلویزیون

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
دوستان قوی ترین آنتن رومیزی که در بازار موجود هست چیه؟؟؟
چه مقدار قدرت داره؟
حتما میخام که رومیزی باشه

آنتنی هست که 40 db باشه؟یا بیشتر؟

یه گیرنده دیجیتال گرفتم برا pc که روش نوشته 30 db ولی جواب نمیده

اطرافمون هم ساختمون بلند هست

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دوستان قوی ترین آنتن رومیزی که در بازار موجود هست چیه؟؟؟
چه مقدار قدرت داره؟
حتما میخام که رومیزی باشه

آنتنی هست که 40 db باشه؟یا بیشتر؟

یه گیرنده دیجیتال گرفتم برا pc که روش نوشته 30 db ولی جواب نمیده

اطرافمون هم ساختمون بلند هست

توی آنتن های رومیزی گزینه ای که بسیار مهمه کریر به نویزه نه گین
گین بالاتر از 20db تقریبا بی اثره
به نظرم آنتن گرداب موج wavevortex بهتر از بقیه ی آنتن های رومیزیه

مقایسه علمی سه مدل آنتن رومیزی رو توی وبلاگ گذاشتم اگه خواستید یه سری بزنید
ما میتوانیم
antenna.blogfa.com

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
اگه یه ساختمون 6 طبقه جلوش باشه ، بازم سیگنال دریافت میکنه؟؟؟ یا نه؟

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
اگه یه ساختمون 6 طبقه جلوش باشه ، بازم سیگنال دریافت میکنه؟؟؟ یا نه؟

توی پنج ،شش جای تهران توی طبقات همکف که تست کردم جواب داد اطراف خونه ها هم همش آپارتمانهای چهارطبقه به بالا بود
موقعیت خودت رو بگو (اگه موقعیت جغرافیاییت رو بدی که چه بهتر) تا نسبت به دکل وضعیتت رو محاسبه کنم.

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
یه محاسبه کلی کردم
فاصله شما از فرستنده حدود 23 کیلومتره پس افت فرستنده تا منطقه 18 با احتساب گین آنتن فرستنده 14dbi ، میشه 102دسیبل
قدرت فرستنده 2500 یا همون 64dbm
حالا قدرت فرستنده رو منهای 102 دسیبل افت میکنیم که میشه 38dbm-
با احتساب افت حدود 30 دسیبلی برای دیوار بتونی نیم متری سیگنالی در حد 68dbm - به گیرنده ات میرسه
پس احتمال اینکه با این آنتن بتونی سیگنال دیجیتال رو بگیری خیلی بالاست

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
میدان الغدیر

من یه آنتن از ایکس ویژن دارم که روش نوشته 30 دسی بل ،
از اینا که به پی سی وصل میشه ، فک کنم برای فضای باز باشه
اون که جواب نمیده

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
میدان الغدیر

من یه آنتن از ایکس ویژن دارم که روش نوشته 30 دسی بل ،
از اینا که به پی سی وصل میشه ، فک کنم برای فضای باز باشه
اون که جواب نمیده
اون آنتن ایکس ویژن که دارید ابتدایی ترین آنتنیه که ساخته شده یعنی یه تک دایپل و اصلا گزینه خوبی برای دریافت سیگنال توی فضاهای بسته نیست .
پهنای باند این آنتن بسیار پایینه و با تغییر فرکانس باید طول آنتن رو با فرکانس تنظیم کنید.در ضمن این آنتن یه آنتن چینیه که با قیمت بسیار پایین در حد 4000 تومان وارد ایران میشه وتا 25000 تومن هم توی ایران به فروش میرسه .

اون 30 دسیبل هم که روش نوشته یه چیز تبلیغاتیه، اگر ترانزیستوری که توی تقویت کنندش استفاده شده یه ترانزیستور کم نویز نباشه تا 60 دسیبل هم تقویت کنی بازم هیچ فایده ای نداره ،چون نویز هم با سیگنال تقویت میشه ،اما اگه در تقویت کننده ی آنتن از ترانزیستور کم نویز استفاده بشه ،و طراحی تقویت کننده هم اصولی باشه ،نویز تا مقدار زیادی کاهش پیدا میکنه ،در این حالت اصلا نیازی به گین بالای 24 دسیبل نیست .

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
از میدان الغدیر تا دکل فرستنده هم 23.3 کیلومتره و هیچ مانعی هم در مسیر نیست
ارتفاع دکل ار سطح دریا 2087 متر و ارتفاع میدان الغدیر از سطح دریا 1126 متره یعنی ارتفاع دکل یه چیزی درحدود 1000 متر بیشتر از ارتفاع شماست پس کاملا مسلطه به شما.

javad707

Registered User
لایک‌ها
170
بالاخره چه آنتی بخریم ؟ مارک + مدل ؟

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
بالاخره چه آنتی بخریم ؟ مارک + مدل ؟
بستگی به فاصله شما از فرستنده داره اگه توی شهرهای بزرگی و آنتن رومیزی میخوای استفاده کنی آنتن wavevortex
اگرم از فرستنده خیلی دوری (بالاتر از 30 کیلوتر ) بهتره از آنتن هوایی استفاده کنی.
البته توی آنتنهای هوایی مارک خوبی سراغ ندارم

javad707

Registered User
لایک‌ها
170
بستگی به فاصله شما از فرستنده داره اگه توی شهرهای بزرگی و آنتن رومیزی میخوای استفاده کنی آنتن wavevortexاگرم از فرستنده خیلی دوری (بالاتر از 30 کیلوتر ) بهتره از آنتن هوایی استفاده کنی.البته توی آنتنهای هوایی مارک خوبی سراغ ندارم
قیمت آنتن wavevortex ؟

moslem_dayani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
عجب کشفی کردین ،معمولا کسی که میخواد جنسی رو تبلیغ کنه رفرنس میده به یک متخصص اون فن .
نمیگم که فکر کنید دارم از خودم تعریف میکنم میگم که سطح علمیم رو متوجه بشید،بنده مخترع جدیدترین آنتن میله ای جهان هستم
ما میتوانیم
تا بحال هیچ کس مقایسه ای علمی از آنتنهای بازار انجام نداده ،سالهاست که ده ها شرکت توی ایران ، آشغالهایی رو به نام آنتن به مردم میدن ،منی که کارم اینه زجر میکشم میبینم بیسوادهایی که به خازن الکترولیتی میگن خازن بشکه ای سازنده آنتن میشن،و آنتن هانی و فلان و فلان رو تولید میکنن مردم هم بدون هیچ شاخصی برای مقایسه مجبورند این آنتنها رو بخرند ،مدتها منتظر این بودم که این دستگاه اندازه گیری promax به دستم برسه تا باهاش آنتنهای توی بازار رو مقایسه کنم،و اونی که بهتره رو به مردم معرفی کنم، اونچه از آنتنها در ایرانه اینه که میبینید ، اگر شما آنتن بهتری سراغ دارید بدید که مقایسه کنم اگر اون بهتر بود ،اون رو به مردم معرفی خواهم کرد.
اصلا شما فکر کن تولید کننده این آنتن رو من میپشناسم و بهش مشاوره دادم ،وقتی دهها تولید کننده آنتن از ایده های مخترعین استفاده نمیکنند حق نیست که تولید کننده ای که احترام به علم میزاره تبلیغ بشه . یه خورده خوش بین تر باشید

Last edited:

javad707

Registered User
لایک‌ها
170
عجب کشفی کردین ،معمولا کسی که میخواد جنسی رو تبلیغ کنه رفرنس میده به یک متخصص اون فن .
نمیگم که فکر کنید دارم از خودم تعریف میکنم میگم که سطح علمیم رو متوجه بشید،بنده مخترع جدیدترین آنتن میله ای جهان هستم
ما میتوانیم
تا بحال هیچ کس مقایسه ای علمی از آنتنهای بازار انجام نداده ،سالهاست که ده ها شرکت توی ایران ، آشغالهایی رو به نام آنتن به مردم میدن ،منی که کارم اینه زجر میکشم میبینم بیسوادهایی که به خازن الکترولیتی میگن خازن بشکه ای سازنده آنتن میشن،و آنتن هانی و فلان و فلان رو تولید میکنن مردم هم بدون هیچ شاخصی برای مقایسه مجبورند این آنتنها رو بخرند ،مدتها منتظر این بودم که این دستگاه اندازه گیری promax به دستم برسه تا باهاش آنتنهای توی بازار رو مقایسه کنم،و اونی که بهتره رو به مردم معرفی کنم، اونچه از آنتنها در ایرانه اینه که میبینید ، اگر شما آنتن بهتری سراغ دارید بدید که مقایسه کنم اگر اون بهتر بود ،اون رو به مردم معرفی خواهم کرد.
اصلا شما فکر کن تولید کننده این آنتن رو من میپشناسم و بهش مشاوره دادم ،وقتی دهها تولید کننده آنتن از ایده های مخترعین استفاده نمیکنند حق نیست که تولید کننده ای که احترام به علم میزاره تبلیغ بشه . یه خورده خوش بین تر باشید
آنتن اختراعی wave vortex :)

بالا