برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید سیستم غول

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
سیستمم قدیمی شده و دیگه این بازی جدید مدیدا رو ساپورت نمیکنه
فوق فوقش بتونه روی مدیو یا لوو اجرا کنه

میخوام یه سیستم amd قوی واسم ببندید ببینم چند میشه

بودجه خودم فعلا 2 میلیون هست

پردازنده 8هسته ای باشه رم 8 باشه گرافیک 4گیگ باشه و ....

دم شما گرم ........................................

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سیستمم قدیمی شده و دیگه این بازی جدید مدیدا رو ساپورت نمیکنه
فوق فوقش بتونه روی مدیو یا لوو اجرا کنه

میخوام یه سیستم amd قوی واسم ببندید با تمام مانیتور و اینا ببینم چند میشه

بودجه خودم فعلا 2 میلیون هست

پردازنده 8هسته ای باشه رم 8 باشه گرافیک 4گیگ باشه و ....

دم شما گرم ........................................
سلام عزیز. اگر دنبال سیستم خوبی هستید که بتونه بازیها رو خوب اجرا کنه به نظر من باید حداقل 1600000 تومان واسه کارت گرافیک GTX970 بپردازید. رم 8 گیگ خوب خودش حدود 250000 تومان میشه. مادربورد خوب حداقل 400000 تومان میشه. پردازنده هم اگر می خواین 8 هسته ای باشه . AMD حداقل باید 400000 تومان به بالا هزینه کنید. پاور هم برای چنین سیستمی حداقل 550 وات میخواد که حدود 200000 تومان به بالا رمیاد. کیس هم قیمت خودشو داره.یه سر جمع بزنید فکر نکنم با توجه به معیارهای شما , بودجتون مناسب باشه. قیمتها نسبت به زمانی که دلا 1000 یا 2000 تومان بود خیلی بالا رفته عزیز. یه سیستم متوسط تقزیبا میشه 2000000 تومان.
ضما آخرین بودجتون چقدره ؟ نهایت هزینه ای که می خواین بکنید رو بفرمائید؟ حتما می خواین AMD ببندید؟

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
یعنی بدون مانیتور و خرت و پرت میشه 3تومن ؟؟!! :confused:

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
داداش شما که پاشاهی و مایه دار . این پولا که پولی نی واسه شما :rolleyes:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
یعنی بدون مانیتور و خرت و پرت میشه 3تومن ؟؟!! :confused:
آره عزيز. مگر اينكه سطح توقعتون رو پايين بياريد. با كيفيت بالا بازي كردن هزينه داره عزيز. تا 15000000 تومان هم ميشه سيستم بست. اما همين كفايت مي كنه فعلا. پيشنهاد هم مي كنم Intel ببنديد. البته توي قيمت تاثيري نداره.

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
آره عزيز. مگر اينكه سطح توقعتون رو پايين بياريد. با كيفيت بالا بازي كردن هزينه داره عزيز. تا 15000000 تومان هم ميشه سيستم بست. اما همين كفايت مي كنه فعلا. پيشنهاد هم مي كنم Intel ببنديد. البته توي قيمت تاثيري نداره.
اینتل زیادی داغ میکنه. من قبلا اینتل داشتم که دمای پردازنده تا 60 میرفت ولی الان AMD دارم دما بیشتر از 30 نمیشه!!

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اینتل زیادی داغ میکنه. من قبلا اینتل داشتم که دمای پردازنده تا 60 میرفت ولی الان AMD دارم دما بیشتر از 30 نمیشه!!
اتفاقا اين AMD هستش كه هميشه باهاش مشكل دما داشته و داريم. AMD يه دفعه دما ميره روي 80 درجه در اثر يه بار كاري كوچك. در هر صورت بحث ما اين نيست. تعداد كاربران Intel شايد 80 درصد و AMD به بيست درصد هم نرسن و شما خيالت از بابت دما راحت باشه ، اما در خصوص AMD من كه هيچ تضميني نمي كنم چون دور و برم مشكل زياد ديدم. اينارو بر اساس تجربيات خودم گفتم. در هر صورت بنده هيچ اصراري ندارم AMD بخريد يا نه تصميم با خودتونه. همونطور كه توي پست قبليم هم توضيح دادم كلا چه اينتل ببنديد و چه AMD واسه كاربري گيم قيمت نهايي تفاوت چنداني نخواهد داشت چون اساس كار رو كارت گرافيك انجام ميده و قيمت تمام شده در هر دو مرود تقريبا يكيه و با بودجه شما فاصله زيادي داره. مگر اينكه در حد متوسط بخواين بازي كنيد.

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
من یه CPU هشت هسته ای میخوام
یه رم 8 گیگ با فرکانس خوب
یه گرافیک 4 گیگ خوب باشه دیگه
مادربرد هم به ابنا بخوره AMD

دستت درد نکنه استاد به من و این اماتورا کمک میکنی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
یه گرافیک 4 تونم خوب باشه دیگه

خواهش مي كنم عزيز. شما سروريد. والا دوست عزيز من كه توي همين تاپيك توضيح دادم براتون به اين شرح:
"سلام عزیز. اگر دنبال سیستم خوبی هستید که بتونه بازیها رو خوب اجرا کنه به نظر من باید حداقل 1600000 تومان واسه کارت گرافیک GTX970 بپردازید. رم 8 گیگ خوب خودش حدود 250000 تومان میشه. مادربورد خوب حداقل 400000 تومان میشه. پردازنده هم اگر می خواین 8 هسته ای باشه . AMD حداقل باید 400000 تومان به بالا هزینه کنید. پاور هم برای چنین سیستمی حداقل 550 وات میخواد که حدود 200000 تومان به بالا رمیاد. کیس هم قیمت خودشو داره.یه سر جمع بزنید فکر نکنم با توجه به معیارهای شما , بودجتون مناسب باشه. قیمتها نسبت به زمانی که دلا 1000 یا 2000 تومان بود خیلی بالا رفته عزیز. یه سیستم متوسط تقزیبا میشه 2000000 تومان"

آيا شما مي تونيد حداقل اينقدر هزينه كنيد؟ اگر نه چقدر مي تونيد هزينه كنيد؟ راستي اين ذهنيت رو هم نداشته باشيد كه پردازنده 8 هسته اي ديگه آخرشه! نه عزيز همچين تحفه اي هم نسبت به قيمتش نيستش. شما اگر 8 هسته اي AMD ميخواين فقط براي پردازنده اي مثل FX-8350 حدود 740000 تومان بايد هزينه كنيد!

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
یه گرافیک 4 تونم خوب باشه دیگه

داداش به هسته نگاه نکن
برای کار شما یعنی بازی یه 2 هسته اینتل به اندازه چند هسته amd کار میده! اینا همه ارقام گول زننده هست در واقعیت فریم ریت بیشتری با اینتل میشه گرفت

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
خواهش مي كنم عزيز. شما سروريد. والا دوست عزيز من كه توي همين تاپيك توضيح دادم براتون به اين شرح:
"سلام عزیز. اگر دنبال سیستم خوبی هستید که بتونه بازیها رو خوب اجرا کنه به نظر من باید حداقل 1600000 تومان واسه کارت گرافیک GTX970 بپردازید. رم 8 گیگ خوب خودش حدود 250000 تومان میشه. مادربورد خوب حداقل 400000 تومان میشه. پردازنده هم اگر می خواین 8 هسته ای باشه . AMD حداقل باید 400000 تومان به بالا هزینه کنید. پاور هم برای چنین سیستمی حداقل 550 وات میخواد که حدود 200000 تومان به بالا رمیاد. کیس هم قیمت خودشو داره.یه سر جمع بزنید فکر نکنم با توجه به معیارهای شما , بودجتون مناسب باشه. قیمتها نسبت به زمانی که دلا 1000 یا 2000 تومان بود خیلی بالا رفته عزیز. یه سیستم متوسط تقزیبا میشه 2000000 تومان"

آيا شما مي تونيد حداقل اينقدر هزينه كنيد؟
شما این گرافیکو نمیشه یه کم کئتاه بیایید خیلی گرون ه لامصب یه دونه 4 گیگ زیر600تومن بگید خیلی چیزا حل میشه

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
شما این گرافیکو نمیشه یه کم کئتاه بیایید خیلی گرون ه لامصب یه دونه 4 گیگ زیر600تومن بگید خیلی چیزا حل میشه
داداش مانیتورت چیه؟
اگه فول اچ دی نیست یا نمیخوای رو فول اچ دی اجرا کنی با هزینه کمتر از این حرفا میتونی ultra بگیری....

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
داداش به هسته نگاه نکن
برای کار شما یعنی بازی یه 2 هسته اینتل به اندازه چند هسته amd کار میده! اینا همه ارقام گول زننده هست در واقعیت فریم ریت بیشتری با اینتل میشه گرفت

نظر بنده هم همينه. تعداد هسته اهميت چنداني نداره. كلا با مورد بعدي هم كه فرموديد موافقم.

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
داداش مانیتورت چیه؟
اگه فول اچ دی نیست یا نمیخوای رو فول اچ دی اجرا کنی با هزینه کمتر از این حرفا میتونی ultra بگیری....

AOC 19" ;کنتراست1:60000 نه فول اچ دی نیست احتمالا

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بسيار خوب عزيز. فقط اينو بدونيد كه ارزش كارت گرافيك به رمش نيست و بيشترين تاثير در كارآيي كارت گرافيك پردازنده كارت گرافيكه كه متاسفانه فروشندگان سودجو از كمبود اطلاعات مشتريها سوء استفاده كرده و صرفا مقدار رم كارت گرافيكي رو ميگن. شما اگر يه كارت Geforce GTX750 تهيه كنيد(همين كه آقا آرش هم معمولا پيشنهاد ميدن) كارت بسيار خوبيه. اما فكر كنم حدود 600000 تومانه ولي ارزششو داره. خوب چقدر مي خواين غير از اين واسه ساير قطعات بذاريد؟

one king love

Registered User
لایک‌ها
321
بسيار خوب عزيز. فقط اينو بدونيد كه ارزش كارت گرافيك به رمش نيست و بيشترين تاثير در كارآيي كارت گرافيك پردزانده كارت گرافيكه كه متاسفانه فورشندگان سودجو از كمبود اطلاعات مشتريها سوء استفاده كرده و صرفا مقدار رم كارت گرافيكي رو ميگن. شما اگر يه كارت Geforce GTX750 تهيه كنيد(همين كه آقا آرش هم معمولا پيشنهاد ميدن) كارت بسيار خوبيه. اما فكر كنم حدود 600000 تومانه ولي ارزششو داره. خوب چقدر مي خواين غير از اين واسه ساير قطعات بذاريد؟
حالا که این شد 600تومن/یه پردازنده هشت هسته ای معقول بگید + رم 8 گیگ معقول مارک خوب + مادربردی که اینا رو جواب بده و قیمتش پایین تقریبا
فعلا اینارو بگید ببینیم چند در میاد

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
بسيار خوب عزيز. فقط اينو بدونيد كه ارزش كارت گرافيك به رمش نيست و بيشترين تاثير در كارآيي كارت گرافيك پردازنده كارت گرافيكه كه متاسفانه فروشندگان سودجو از كمبود اطلاعات مشتريها سوء استفاده كرده و صرفا مقدار رم كارت گرافيكي رو ميگن. شما اگر يه كارت Geforce GTX750 تهيه كنيد(همين كه آقا آرش هم معمولا پيشنهاد ميدن) كارت بسيار خوبيه. اما فكر كنم حدود 600000 تومانه ولي ارزششو داره. خوب چقدر مي خواين غير از اين واسه ساير قطعات بذاريد؟
من فکر نکنم پیشنهادی در این رابطه داده باشم
http://forum.persiantools.com/index.php?threads/631864/
بحث من سر یه مورد دیگه بود که شما بهتر اطلاع داری[emoji6]

بالا