برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید قطعات کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
در اين قسمت دوستان هر گونه سوالي در مورد قيمت قطعات و يا مدلهاي مناسب سخت افزار دارند مي توانند بپرسند.
هر گونه سوالي در اين مورد داريد اينجا مطرح بفرماييد تا در اين قسمت پراكندگي و بي نظمي ايجاد نشود.

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اينجا رو هم من خودم افتتاح مي كنم :D
آقا DVD-rom چي بگيرم؟
(فقط مارك هاي رو معرفي كنين كه خودتون باهاش كار كردين)

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از pay :
اينجا رو هم من خودم افتتاح مي كنم :D
آقا DVD-rom چي بگيرم؟
(فقط مارك هاي رو معرفي كنين كه خودتون باهاش كار كردين)

من خودم pioneer دارم بد نيست 46000 گرفتم چينيش ارزونتره البته كه ممكن اينيم كه دارم چيني باشه! ولي شنيدم plextor از بهتريناي بازاره

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
من Asus DVD-Rom E-616 دارم در همه ی سیستم عاملها هم خودکار شناسایی شد. ازش تا الان راضی بودم البته اون روزای اول به بعضی CD ها گیر میداد اما بعد از Update کردن firmware دیگه عالی کار می کنه با همه هم سازگاره ;)
من خریدم 36 تومن اما هم اون موقع هم الان 10-20 تومن گرونتر از این قیمته!! نمی دونم مغازه داره چرا این فداکاری رو در حق من کرد :D

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
فكر كنم همين Asus رو بگيرم حالا قيمتش 29 تومن شده .
راستي firmware گفتي يه ماجرايي يادم افتاد منم از اين update كردن firmware خاطره خوبي دارم بعضي وقتا واقعا به داد آدم مي رسه!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
البته من تجربه ي DVD-Rom ندارم اما به نظر ميرسه Combo Drive ها چيزهاي خوبي نباشند! تا اونجايي كه يادمه در تاپيكها اعتقاد بر اين بود كه سي دي رايتر و DVd-Rom جدا گرفته بشه بهتره.
ماركهاي قديمي Pioneer كه ژاپني اصل بوده عاليه و همچنين Asus ها چيزهاي خوبي از آب در آمدند.(مثل اينكه جديدا ماركهاي چيني پايونير زياد شده كه خوب نيست چندان)
سر سامسونگ هم بحث سر خوب بودن و نبودنش زياده.
Plextor هم مارك خيلي خوبي است.
البته اينا ربطي به تاپيك نداشت. به عنوان مسايل تكميلي! بد نبود مطرح بشه. :)

saberioon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد وب كم ها چي را توصيه ميكنيد ؟

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از saberioon :
در مورد وب كم ها چي را توصيه ميكنيد ؟

Logitech مدلش هم بستگي داره به اينكه چقدر مي خوايي خرج كني.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در میان وب کم ها Logitech خوبه.
بستگي به اين داره كه چه قيمتي بخواي (دوستمون Pay هم اشاره كردند)
در حال حاضر دوربينهاي ديجيتال زيادي وجود دارند كه قابليت WebCam هم دارند (Web/Digital Camera )
البته اين دوربينها گران هستند اما شما هم دوربين ديجيتالي عالي اي داريد هم وب كمي بسيار خوب در اين زمينه BenQ در قيمتهاي پايين 100 هزار تومان و بهتر از آن Olympus و Sony و Cannon عالي هستند.
در قيمتهاي ارزان قيمت كه بيشترشان متفرقه و ريمارك هستند هم مدلهاي مختلفي وجود دارند همچون
,Logitech,Zoltrix,Genius,...

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از MohammadR :
در میان وب کم ها Logitech خوبه.
بستگي به اين داره كه چه قيمتي بخواي (دوستمون Pay هم اشاره كردند)
در حال حاضر دوربينهاي ديجيتال زيادي وجود دارند كه قابليت WebCam هم دارند (Web/Digital Camera )
البته اين دوربينها گران هستند اما شما هم دوربين ديجيتالي عالي اي داريد هم وب كمي بسيار خوب در اين زمينه BenQ در قيمتهاي پايين 100 هزار تومان و بهتر از آن Olympus و Sony و Cannon عالي هستند.
در قيمتهاي ارزان قيمت كه بيشترشان متفرقه و ريمارك هستند هم مدلهاي مختلفي وجود دارند همچون
,Logitech,Zoltrix,Genius,...
بابا دمتون گرم پس Creative چي رو دستش وبكم نيست اگر ميگيد هست نمونه عكس ميزاريم
ولي اينجا جاي مسابقه نيست
من براي يكي از اقوام ميخوام يك كامپيوتر بگيرم خودش گفته 500 هزار تومن بشه
ميخوام يه سيستم توپ به من معرفي كنيد مودم رو نميخواد بگيد
گرافيك
سي پي يو
مادر بورد

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از ali206speed :
بابا دمتون گرم پس Creative چي رو دستش وبكم نيست اگر ميگيد هست نمونه عكس ميزاريم
ولي اينجا جاي مسابقه نيست
من براي يكي از اقوام ميخوام يك كامپيوتر بگيرم خودش گفته 500 هزار تومن بشه
ميخوام يه سيستم توپ به من معرفي كنيد مودم رو نميخواد بگيد
گرافيك
سي پي يو
مادر بورد

واسه 500 تومن بايد يه كم صرفه جويي كرد يه چيزي تو اين مايه ها:
مادربرد:Giga k7vt600 (يا هر مارك ديگه با اين مشخصات چيزي حدود 60 تومن)
cpu:
AMD 2500+ (حدود 80 تومن)
كارت گرافيكي:
radeon 9200 يا Geforce 5200 ( قيمت بين 50-80 تومن بستگي به سازنده و امكانات كارت داره)!

(ضمنا آواتار جديد هم مباركه همين كه رنگ وارنگ نميشه خودش يه دنياست قبلي ها چشماي آدمو در مي آورد مخصوصا شبا :D )

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از pay :
واسه 500 تومن بايد يه كم صرفه جويي كرد يه چيزي تو اين مايه ها:
مادربرد:Giga k7vt600 (يا هر مارك ديگه با اين مشخصات چيزي حدود 60 تومن)
cpu:
AMD 2500+ (حدود 80 تومن)
كارت گرافيكي:
radeon 9200 يا Geforce 5200 ( قيمت بين 50-80 تومن بستگي به سازنده و امكانات كارت داره)!

(ضمنا آواتار جديد هم مباركه همين كه رنگ وارنگ نميشه خودش يه دنياست قبلي ها چشماي آدمو در مي آورد مخصوصا شبا :D )
آقا خيلي ممنون خوشم اومد مثل خودم فكر ميكني فقط يك سوال اين مادربورد كه گفتي كارش درسته آخه من خودم ايت آي آر 2003 GIGA دارم خيلي ازش راضي هستم البته اينتل ساپورت هست ميخوام بدونم ايني كه گفتي از واسه خودم بهتر هست يا نه گرافيك هم به نظرم Radeon 9200 بگيرم خوبه ولي چه ماركي باشه ؟
در مورد آواتار هم از شما ممنون هستم كه دقت ميكني ;)

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من خودم از اين برد دارم استفاده مي كنم نسبت به قيمتش برد خوبيه.
radeon 9200 هم اگه دوست داشتي همون مال گيگا رو بگير زياد فرقي باهم ندارن!

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
الانه کارت تی وی یا کارت ویدئو هم دیگه جزو ملزومات کامپیوتره در مورد اونهم بگید!!!!!!!!
درضمن علی جان این اواتور جدیدت انگار کلی گریه کرده!! یکی بزار که داره می خنده!!!!!!

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
Pay جان خوشم مياد حرفت ردخور نداره و مدلهاي خياي مناسبي پيشنهاد مي كني!
در مورد كارت گرافيك حتما گيگابايت آواژنگ بگير چون گارانتي اش از بقيه بهتره. و اينكه ميشه برد خود ATI هم بگيري اما معمولا بردهاي خود ATI چيزهاي ساده اي هستند و بردهاي گيگا معمولا بهتر است.
در ضمن جواب دوستمون در مورد كارت گرافيك:
فكر مي كنم بهترين و مناسب ترين كارت گرافيك 128 مگابايتي Radeon 9800 Pro 128MB باشد كه در گيگابايت با مدل GV-R98P128D شناخته مي شود.
اين كارت حدود 230 هزار تومان قيمت دارد.
الان كارتهاي جديد خيلي زياد شدند! منظورم كارتهاي با PCI Express هست! كه به احتمال 90% مادربرد شما اونو پشتيباني نمي كنه! پس از خيرش بگذريد! اگه داشتيد مي تونستم مدلهاي X600XT را پيشنهاد بكنم.
البته مدلهاي 256MB هم زياد هست اما شما گفتي 128 وگرنه Radeon 9800 Pro 128,Geforce 6800 ultra,X800 XT, كه البته قيمتش سر به فلك ميزنه و اكثرا از 350 تومان به بالا!
همان طور كه گفتم و از صحبتتون فهميدم بهترين براي شما Radeon 9800 Pro 128MB هست كه فوق العاده كارت قوي اي هست و اونو جزو دسته ي قوي ها حساب مي كنند (نه متوسط)
اما اگه پايين ار خواستي مدلهاي مختلف هست كه بهترينش Geforce 5900XT و به دنبالش R9600XT و بعد از آن Geforce 5700 Ultra هست كه اولي 200 هزار تومان و دومي و سومي حدود 170 هزار تومان.
فكر نمي كنم بخواي پايين تر از اين بري با لحن گفته ي شما!
البته جديدا Geroce 5700 Ultra 256MB اومده كه صد البته به پاي Radeon 9800 Pro نمي رسه با اينكه 250 هست!!
قيمتشم 166 هزار تومان هست. 128 شم كه بالا گفتم 146 هزار تومان هست.
شما تمام قيمتها را مي توني اينجا ببيني
http://www.lamerdsystem.com/price.htm
در آخر گارانتي آواژنگ بگير! به قول hardware از جاي مطمئن خريد كنيد!

pay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از mehrdad1355 :
الانه کارت تی وی یا کارت ویدئو هم دیگه جزو ملزومات کامپیوتره در مورد اونهم بگید!!!!!!!!
درضمن علی جان این اواتور جدیدت انگار کلی گریه کرده!! یکی بزار که داره می خنده!!!!!!

من نمي دونم چرا از اين تي وي كارت اينقده بدم مي آد خودم يه زماني داشتم ردش كردم رفت به نظر من اصلا تي وي كارت با نحوه استفاده از كامپيوتر همخواني نداره ما مانيتور رو از فاصله نيم متري نگاه مي كنيم تلوزيون رو از فاصله 5 متري چون رزلوشن تلوزيون خيلي پايين تره !
وقتي آدم برنامه هاي تلوزيون رو رو مانيتور مي بينه اصلا كيفيت جالبي نداره به نظر من كه چيز بي ارزشيه بهتره به فكر DVB كارت باشين!

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
سري nforce2 non ultra 400 هم خوبه كه هم سطح(قيمتي) بردهاي (kt600(Giga k7vt600 ولي عملكردش تو single channel ddr ها بالاترينه يكي از بردهاي خوبش هم a7n8x-x كه ميتونه گزينه برتر تو قيمتهاي پايين برا athlon xp باشه نوع گيگابايتش هم در مدل GA-7N400E هست كه قيمتش مناسب تره

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از pay :
من نمي دونم چرا از اين تي وي كارت اينقده بدم مي آد خودم يه زماني داشتم ردش كردم رفت به نظر من اصلا تي وي كارت با نحوه استفاده از كامپيوتر همخواني نداره ما مانيتور رو از فاصله نيم متري نگاه مي كنيم تلوزيون رو از فاصله 5 متري چون رزلوشن تلوزيون خيلي پايين تره !
وقتي آدم برنامه هاي تلوزيون رو رو مانيتور مي بينه اصلا كيفيت جالبي نداره به نظر من كه چيز بي ارزشيه بهتره به فكر DVB كارت باشين!
البته من کارت ویدئو دارم و با استفاده از تیونر ویدئو تلوزیونم نگاه می کنم و کیفیتشم خوبه و فشار رو سیستم هم نمیاره(کارت ویدئو با تی وی فرق میکنه و خیلی کم از منابع سیستم مصرف می کنه!!)

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
ميخواستم نظرتون رو درمورد پرينتر ليزري ارزون بدونم. يه نفر گفت brother 5040 حدود 200 تومن هست و كارتريجش هم شارژ ميشه. زير 200 تومن چيز خوبي پيدا ميشه؟ :rolleyes:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از daftarekhaterat :
ميخواستم نظرتون رو درمورد پرينتر ليزري ارزون بدونم. يه نفر گفت brother 5040 حدود 200 تومن هست و كارتريجش هم شارژ ميشه. زير 200 تومن چيز خوبي پيدا ميشه؟ :rolleyes:
سامسونگ و اپسون (سری ای پی ال) هست حدود 170-180 ولی کارشو خدا می دونه!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا